Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

PamelaJJK

Docela příjemné překvapení. Obecně je podstatou filmu zábava, odreagování,... A to myslím Pepa naplňuje. Není to nic světoborného, ale na druhou stranu se mi to líbilo a já se bavil a nejedna scéna vede "mezi řádky" i k zamyšlení. Když vezmu v úvahu příjemné obsazení, tak je to u mě na 3,5 hvězdy. Takže s radostí tu půlhvězdu zaokrouhlím nahoru a jsou z toho hvězdy čtyři. ()

tsatsiki

První půlka dobrá, druhá už nudná a někdy hnaná zbytečně do extrému. Co jsem nepochopil, tak poslíčka s Čínou, jaký tam měl význam. Jinak herecké výkony dobré,jen to zbytečně rychle útli, na scénáři mohli zapracovat, hlavně dát tam více vtipnů,ta komedie je spíš tragikomedie, kde sledujeme Pepův pos***ý život, který si svými rozhodnutími posral sám. Škoda, že třeba Vašut nedostal víc prostoru, ale kdo mě překvapil byl Vlastimil Kaňka.Ten mladého Pepu hrál věrohodně a někdy mě bavil víc než Suchánek. Ten podal svůj standard a Bendová po dlouhé době měla roli, za kterou se nemusí stydět.A nemusí se stydět ani za tento film, což u filmů a seriálů, kde hraje, není zvykem. Na Nováka je to dobré, ale je to takové nějáké.Oddechovka dobrá.Za mě 40%. ()

srolyma

Úsměvné pohodové retro o obyčejném, průměrném a ničím nevyčnívajícím českém Pepovi Novákovi. Dá se to zhlédnout bez pocitu trapnosti, což je ve světle ostatní domácí komediální tvorby posledních let velké plus. Klidně by to mohl být alternativní příběh Karla Máchy ze Sněženek, Suchánek to hraje úplně stejně. Ale proč ne. ()

blondboss

Len veľmi slabý a nedotiahnutý odvar slovenského Vojtecha, ktorý nevynikol ani len žiadnou zapamätaniahodnou scénou alebo niečím podobným. Taký smutno veselý príbeh, ktorých tu už bolo veľa a navyše Suchánek mi tam sťa komik vôbec, ale že vôbec nesedel. Trošku nepodarený snímok, ako vlastne väčšina súčasných českých filmov. 35 % ()

zdenzo

NEDOCENĚNÁ TV VARIACE AMERICKÉ KRÁSY Hodnocení pod 50% rozhodně neodpovídá kvalitě snímku. Pokud si sundáte blockbusterové brýle a necháte se unášet českým tempem TV povídky tak Vás příběh pohladí po duši. Jasně že tam jsou chybky, ale také spousta překvapení a malých příběhů ;) 3,9* ()

FemmeFragile odpad!

České komedie jsou buď absolutní špička, nebo absolutní propadák. Tohle bylo pro mě bohužel bylo suverénně největší zklamání za dobu, u které ani nedovedu říct, jak byla dlouhá. Že se na slovech "Suchánek" a "komedie" nedá nic pokazit? Režisér Pepy se asi rozhodl bořit mýty a nutno říct, že se mu to podařilo na výbornou. Film neměl žádný spád, žádnou pointu, leda že by pointou bylo to, že lidský život nemá žádnou pointu... I tak to ale bylo desetkrát nudnější než život toho nejnudnějšího člověka, který chodí po téhle planetě. A pokud už něco ve filmu neznělo tak nudně, bylo to alespoň absolutně proti logice (dějový zvrat týkající se Pavlíny? Potřebovala bych asi další vysokou školu, abych pochopila, jak k tomu došlo. Přišla jsem sice k filmu až asi deset minut po začátku, tak mi možná uteklo nějaké potenciální vysvětlení, které na začátku mohlo být, ale nevím nevím...). Postavy byly téměř bez výjimky protivné, nesympatické, člověk se nedokázal pořádně s žádnou ztotožnit. Ženské postavy byly zobrazeny stereotypně buď jako zlatokopky, nebo jako uťáplé puťky bez sebeúcty, mužské jako pracháči nebo podpantofláci, kteří si pořád stěžují na osud, ale neudělají celkem nic, aby ho změnili. Vytvořit tak ploché charaktery jistě stálo nemalé úsilí, protože dovést to k takové dokonalé plochosti se nepodaří ani leckteré třináctce, která píše fanfikci na Justina Biebra. Celkově mizerný film nezachránila ani hudba, ani práce s kamerou, což jsou věci, ke kterým se člověk uchyluje, když už fakt neví, za co jiného film pochválit. Tady bohužel nefungovalo ani tohle. Celkově se mi prostě Pepa zdál jako přehlídka neumění, skoro až jako záměrná snaha o parodii na dobrý film... ()

Alden_Larson

Kolosální trapas, jinak to pospat nedokážu. Především mě nejvíc štve, že tenhle film v podstatě není o ničem, děj je nezajímavý a neoriginální, postavy téměř neexistují a dialogy jsou chabé. Je tam pár vtipných momentů, ale ty mi přišly jako improvizace herců. A co se jich týče, tak bohužel taky nemám nic pozitivního na mysli, všechny herecké výkony mi přišly hrozně slabé. Prezentace není ničím zajímavá a hudba byla otravná. Zkrátka to bylo veliké zklamání. 1/10 ()

GeminiK odpad!

Sympatizuji s outsidery, kteří se postaví osudu, prostředí do kterého se narodili a rozdaným kartám. Film o nesympatickém celoživotním břídilovi mě opravdu neoslovil. Suchánek je jako herec strašný. ()

shinbone

pepu michala suchánka pořád někdo ponižuje, a je to prezentovaný s roztomilym komentářem vypravěče, jako nějakej zvrácenej večerníček.. ()

makuk1 odpad!

Už jsem se dávno rozhodl, že kvalitu českých filmů nebudu hodnotit. Protože není žádná a z 30 filmů co za rok Česko vyprodukuje jsou max 3 dobré a na 4 se dá koukat. Pepa mě překvapil. Asi je to první film, kde cítím, že i herec se nehodlá smířit s tím, že režisér možná na natáčení ani není nebo to neřídí.Výsledek připomíná orchestr státní opery, kde není dirigent a každý hráč má jiné noty. Všichni jsou to profesionálové a hrají skvěle, ale každý v jinou hudbu v jiný čas a jiným tempem. Pepa je tímto opravdu revoluční, dokáži si představit film o filmu kde herci budou vyprávět. "scénář byl tak tajný, že jsme jej měli zakázáno číst, nebo režisér mi dal pokyn hraj si herec a mastil na mobilu Angry birds". ()

jirkahodr odpad!

Filmu je takovým křížencem seriálu Vyprávěj, k tomu se přidalo něco z cyklu Bakaláři a to se propojilo přes historky kamarádů. V konečné fázi se řešilo, co to bude za žánr a tam slyším hlas producenta. Bude to komedie na tu se chodí. No jo jenže ono to zase vtipné moc není, tak tomu budeme říkat tragikomedie. Tak toliko krátce ke vzniku tohoto filmu. Nemá to vůbec tempo, v každém druhém záběru z toho čiší bezradnost a vůbec nerozhodnost jak toto téma uchopit, které i docela neotřelé je. A to vše se korunuje "Smolařem proti své vůli" - Co to prosím je? ()

trigan

Tento film dostal ode mne jednu hvězdu za fakt, že má jen 90 minut. Proč má v popisu Komedie nechápu. A bohužel zřejmě ani autoři scénáře. Film o celoživotní neschopnosti a hlouposti (nezaregistrovat, že se mi narodí zdravé dítě v sedmém měsíci může jen blb). A podobných divností obsahuje scénář až až. Pouze díky Suchánkovi je to alespoň koukatelné, i když určitě ne uvěřitelné. ()

rigby

Docela jsem se bavil, dokonce to vypadalo na tři hvězdičky. Jen jsem pořád čekal, kdy už se objeví nějaké rozuzlení, nečekané překvapení, obrat v životě. Ale najednou přišel trapný konec a nic se nestalo. Tím si to autoři zpečetili a já opravdu nemohu říct, že tohle byl minimálně průměrný film. Podruhé už bych se nepodíval. ()

fafejt001

TADY musím říci , že Suchánek mile překvapil .Kdyby scénář byl lépe napsán , mohlo to být menší překvapení roku . Špalková v poslední době dost hraje , i když jí to jde , bylo by fajn aby se moooc neokoukala . Rovněž Blažek . Role , dalo by se říci , ,,Suchošovi ,, sedla a konečně je vidět trochu více , než jen v Partičce . JO a mohli ty záběry , s tím dalekohledem , více rozšířit do více rodin a nějak to rozehrát , tak nějak , šířeji . I tak na české letošní filmy , ve své podstatě , dobré . JO , a hroch normálně chodí . A tak to má být . ()