Pátrání

• USA Searching (více)

Mouchal

Další z hravých filmů, který svůj příběh vypráví pomocí monitoru notebooku, mobilu a jiných různých techno-vymožeností a zde se to perfektně podařilo skloubit se zajímavou zápletkou o zmizení mladé holčiny. Ano, není to první film, který zvolil tuto formu vyprávění, ale udělal to dosud nejlépe. Sledujeme otce zmizelé dívky, který si prokřupne prsty a vydá se téměř na sebevražednou misi až do samého nitra internetu a zlotřilých sociálních sítích, kdy se nám doslova před našimi zraky změní na dokonalého FBI hackera (skoro stejně rychle jako jakákoliv holka, která vidí svého vysněného kluka na fotce s cizí holkou) s jediným účelem. Vypátrat, kam zmizela, protože odpadky v kuchyni se prostě sami neodnesou a už vážně smrděj Margot!! Krucinál! Dějových zvratů je tu hned několik a když už si člověk začíná být poměrně jistý v kramflecích, schytá od filmu pěknou facku a najede zpět na koleje totální nevědomosti. Smekám klobouk, že se nakonec všechny dílky příběhu daly dohromady a dávaly smysl. Ikdyž teda minimálně jednu výhradu k tomu i tak mám, ale já bez výhrad je jako pít kakao bez mlíka... Taky to nejde. 80% ()

bearmeedek odpad!

Bohužel jsem ze stručného obsahu nepochopil, že se celý film bude odehrávat pouze pohledem na obrazovky mobilů, laptopů, TV obrazovek s vysíláním zpráv nebo bezpečnostních kamer. Z tohoto způsobu jsem se nepodělal jako stovky „klikačů“ s jejich úžasným hodnocením. Prostě mám rád filmy, které se odjakživa točí normálně jako filmy. A protože mám rád i hudbu, tak to je jako bych šel na rockový koncert a oni by mě tam z toho udělali techno večer. Howgh! ()

E lan

Neoriginální příběh ve velmi originálním netradičním zpracování, které člověka připoutá k obrazovce. Hodně povedený počin s přesně přiměřenou délkou. Jen to rozuzlení je malinko přitažené, ale celkově super film. ()

LenaPond

Všechny informace se dovídáme společně s otcem zmizelé dívky, prostřednictvím soc. sítí či záznamů z kamer. Je to nezvyk, ale o to zajímavější sledovat, jakým způsobem nám budou události odhaleny. Stoupající napětí, zvědavost, mystifikace, naděje ve šťastný konec, slzy radosti..ano opět brečím. ()

Likan7

Tak tohle mě totálně odrovnalo! Odebrat z přátel nebo Semestr znám, takže jsem zhruba věděl, že s formou nebudu mít problém, naopak mě bude bavit (pokud to režisér nepohnojí). Ještě se mi nestalo, že bych po šesti minutách filmu slzel, ale prostě to tak bylo, film si mě totálně zaháčkoval už v retrospektivním úvodu a uvedení do života táty, který chce najít dceru. Nejprostší příběh, jaký jde vymyslet, jenže je na něj navázáno tolik zajímavého, že se divák nadechne na začátku a za 100 minut ho film vyplivne jak žvýkačku. Je to výborně zahraný (absolutorium Choovi!), napínavý, originální a v druhé polovině nervy drásající drama, které mi v posledních 20 minutách zaklínilo v krku knedlík. V recenzích se hodně na konec nadává, mě naopak dostal totálně a dokázal jsem si ho užít do poslední Choovi emoce. Nehledě na to, že Pátrání funguje skvěle i v rovině sociální. Jak moc můžeme znát svý nejblížší a jak moc odlišné životy na sociálních sítích žijeme? Za mě filmový zážitek, který se mi na 100% trefil do vkusu. ()

Hellknight12

Normálne nerobím update na recenzie filmou, ktoré som už mám napísané ale u tohoto musím spraviť výnimku, keďže na tak skvelý film som dokopy nič nenapísal. Pôvodná recenzia. Teraz to bude krátka recenzia Dopozerané . Zaujímavý príbeh. Zaujímavé spracovanie. Kvalitné herecké výkony. Film je podobne ladený ako film Unfriended 2014. Scenár fe dobrý. Čo musím vyzdvihnúť v tomto filme je kamera. Áno znie to divné ale kamera tu robí veľa. Príjemný mysteriózny thriller na dobrú noc . Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Odporúčam každému . Update. Naposledy videné v kine a dnes na BRD. Schválne som si to pustil s CZ titulkami hoci to má aj dabing. Na BRD sú aj SK titulky. Po pozretí filmu som si dal malú ukážku CZ dabingu, ktorý nie je zlý ale málo ubúda na atmosfére. Originál je originál. Za mňa je to skvelá mysteriózna dráma a zároveň výborný thriler. Žánrovo to sedí po každej stránke na 100%. Pátranie sa na začiatku môže zdať nudný a poviete si čo som si to pustil ale po krátkom zoznámení s postavami a hlavne s nejakou tou minulosťou rodiny, ktorej sa to týka, ktorá je dosť dôležitá, kôli príbehu, tak začne peklo pre otca. Z toho čo som si prečítal, tak niekoľko ľudí sa sťažuje na nereálnu zápletku a blbý koniec a vlastne na celý scenár. Ja nesúhlasím. Scenár je práveže najsilnejšou stránkou tohoto filmu. Čo sa týka konca, tak aj na druhý krát som ostal s otvorenou hubov. Film skvelé vykresľuje strach otca o dcéru. Na takýto spôsob natáčania thrilleru by sa dalo sťažovať, pretože je to nezvyk na tento žáner. Je tu síce pár predchodcov ako je napríklad Unfriended 2014 ale to je skôr ladené ako horor než thriler. Vďaka kamere a spôsobu natočenia tohoto filmu sa človek viac dokáže vcítiť do postáv. Teda aspoň u mňa to fungovalo. Film vás drží v napätí od začiatku Pátrania až do konca. Nepoľaví ale skôr pridáva. Skvelé vám zamotá hlavu. Je tu skvelé ozvučenie, hudba hoci jej nie je veľa ale keď už je tak sem sedí. Herci, herecké výkony. Samostatne kamera. Za takúto krátku stopáž, ktorá je 102 min to vypeckovať na maximum po každej stránke je v dnešnej dobe priam zázrak. Takže automaticky upravím aj svoje hodnotenie z 80% na rovných 100%. Film odporúčam, každému. Komu to neodporúčam?   Asi rodičom a to z jediného dôvodu. Môžu si tento film pomýliť s hororom, ktorým však nie je ale inak úplne každému. Takto spracovaných filmov veľa nie je ak vôbec  . ()

Nix

Výborný thriller s celkem originálním pojetím. Já jsem byl překvapen i hereckým výkone Johna Cho. Není to ale bůhví jaký mindufuck, ale určitě neurazí. Takové dobré jednohubky rád vždycky uvítám. ()

speedy7929

Po dlhšej dobe som narazil na film, ktorý by stál za pozitívnu reakciu. Najprv som neveril tomu, že John Cho hraje v drame (všetci ho poznáme z amerických komédií ( MCBP ! )), ale ozaj ma prekvapil zo svojho výkonu. Príbeh vložený do dnešnej "sociálnej" doby, kedy 3/4 ludí sedí doma s telefónom v ruke a scrolluje facebook, natáča si vlogy alebo prídava fotky na instagram bol hlavným lákadlom filmu. Hlavný hrdina ukázal svoje veľké rodičovské srdce, chladnú hlavu a schopnosť nevzdať sa ani v tej najhoršej chvíli. A finiš filmu bol veľkolepý. /80% ()

RAFT

Tak to se opravdu povedlo.Dost dobré drama .Všechno přes internet a nutí vás přemýšlet ,kdo ,co a proč.Já sem spokojen ,jenom škoda že ,film nešel do kin ale nevadí.85% ()

Kukolar

Topka! Najlepší film z kategórie social media kriminálok. Pohľad v PC nieje vôbec rušivý, príbeh je prekvapivý a po celý čas 101 minút napínavý. Výborný thriller/drama 5/5. ()

hazdrova

Veľmi dobre graficky urobený film, to je vlastne jediné, čo ho vyzdvihuje od ostatných únosových filmov. Dej samotný nebol až taký prekvapivým alebo špeciálny. Za to spracovanie 3,4* ()

pushover

Celkem běžná zápletka, povýšená výbornou dějovou stavbou, gradací a netradiční formou vyprávění nad průměr. ()

Shitonit

Jsem poněkud uzmaten. Buď je to totální blbost, nebo, k čemu docházím čtením zdejších komentářů, jsem omylem zřel něco jiného... ()

celticek

Forma mi nevadila, ale závěrečný "twist" jo. Jinak to bylo v pohodě skousnutelné. Pořád jsem nemohl přijít na to, odkud znám hlavního představitele - ajó - Star Trek. Jinak je trochu uhozené, že by policie byla tak neschopná, ikdyž dementů u nich dělá dost. To by prostě nezakryli. Myslím, že hodnocení časem spadne pod 75%. ()

Equilita

Za existenciu tohto filmu som veľmi rada. Bavia ma filmy, ktoré sa aspoň z časti odohrávajú vo virtuálnom priestore internetu a všetkého čo ponúka. Bohužiaľ ich je málo a ešte menej naozaj kvalitných. Pátranie je film, ktorý sa na 90% odohráva len na ploche počítača a je to paráda. V dnešnej dobe, dobe kedy väčšina mladej populácie žije viac virtuálne ako reálne, by som očakávala oveľa viac takýchto filmov. Snáď nám blízka budúcnosť prinesie nejaké ďalšie. John Cho v hlavnej úlohe bola skvelá voľba. Film je dejovo skvele vyskladaný a diváka drží v napätí od začiatku pátrania až do konca. Najviac sa mi páčila nepredvídateľnosť, pretože aj keď ste si už možno mysleli, že viete kto stojí za zmiznutím tínedžerky, vždy sa to nejak zvrtlo a vy ste boli zase stratení, podobne ako už spomínaná tínedžerka. Za mňa pohodlných 5 hviezd. ()

ANTYCHRYST

Jak já nemám rád tuhle kameru a tady to je ještě vyšperkovaný celou dobu pohledem na plochu počítače..:) tvl..to je noční můra moje filmová... překvapivě musím říci že jsem to překousnul a dalo se to zvládnout..Ano je to velmi originální nápad..ukazuje se zde síla netu..najde tam úplně všechno co potřebuje.. příběh zajímavý..je to dosti otevřené co se mohlo stát..a napínavé až dokonce...a pak to přijde..za mě kámen úrazu je happyend!!! Jako proč??? Vše nemusí končit dobře a tady dávala logický smysl smrt... jasný chápu každej chce vidět dobrý konec....ale je to škoda... 65% vše hlavně za ten online nápad to celé takto natočit. Ps: dosti mě tam chybělo - MILF MILF MILF MILF MILF :) :) :) :) :) :) ..dřívěji MCBP!!! :) :) :) ()

Scraffy

Konečne bol tento formát využitý aj do niečoho iného, ako do hororu. Filmov s podobnou tématikou je hodne a tento, keby bol natočený "normálne," tak by nevzbudzoval žiadny ošiaľ. No v tomto prevedení je to nadmieru dobré a zároveň aj bližšie divákovi, ktorý v dnešnom svete v podobnom prostredí počítačov pracuje denne. Ku koncu sa udeje nejeden plot twist, ktorý vás donúti sa zamyslieť. Veľmi podarený snímok. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster