Pátrání

• USA Searching (více)

megajalec

Tak tomuto presne hovorím supermoderné krimi. Keby žil Sherlock Holmes v dnešnej dobe, určite by postupoval takto. Kimovi sa v noci nevráti dcéra, od ktorej si ráno nájde tri neprijaté hovory. Polícia nemá stopy a otec začne vyšetrovať na vlastnú päsť - pomocou digitálnych stôp, od účty na sociálnych sieťach cez bankové transfery až po kontakty. Prichádza pri svojom vyšetrovaní na viacero odhalení (aký bol rodič, ľudia si vytvárajú virtuálny život - ktorý je skutočnejší? vo virtualite môžem byť kým chcem...). Príbeh (odohrávajúci sa prostredníctvom rôznych obrazoviek) prináša viacero nečakaných twistov viacero záverečného. Zároveň vás po celý čas drží v napätí a nenechá vás ani len odskočiť si na záchod. ()

honzic

Musím pochválit skvělou práci režiséra, i film a jeho pojetí přes počítač, hudba a spád děje nutí člověka udržet pozornost a to se moc často u filmů nestává. Do poslední chvíle není úplně jasná pravda, i když člověk leccos vytuší, cože je fajn. Herecké výkony nejsou nic moc, ale aspoň to je víc reálné než kdyby přehrávali. Hodnocení: 80 % ()

blondboss

Tak toto je ozaj nápaditá, unikátna a miestami aj dych berúca thrillerová nakladačka, ktorá využíva moderné prvky a do nich je v podstate zasadený aj celkový dej. Prakticky celý film sa odohráva v online priestore a Chaganty vám nedá skoro vôbec vydýchnuť. Množstvo zvratov, skvelý John Cho, ale hlavne unikátny prístup k modernému filmu. Aj napriek dosť predvídateľnej a trošku nedotiahnutej záverečnej pointe je tento snímok pre mňa prekvapením roka. 80 % ()

Dejf4

Příjemné překvapení. Film má výborné tempo a neuvěřitelně Vás vtáhne a pohltí. Zápletka je sice obyčejná, ale perfektně a originálně pojatá. Jen škoda, že na konci tvůrci neměli trochu větší koule. Ale i tak svěží vánek na poli thrilleů. 8/10 ()

Bawnjourno

Uznám že nebýt nápadu natočit film pouze skrze digitální média a sociální sítě, každý by se unudil po pár minutách ale díky jednoduchému nápadu z toho režisér vykouzlil úctyhodný thriller. John Cho už dávno není jen vtipálek z dob Prciček a Zahulíme uvidíme. ()

waltosin

Originální, napadité a ze zvratem jako prase:D nikdy bych neřekl že mě to tak vtáhne do děje když je to jenom přes počítač a v televizi. John Cho z prciček ukazál že umí i vážně dobře zahrát dramatickou roli, takže jemu taky palec nahoru:) 80% ()

wowylgu313

50% naprosto chápu že tenhle styl někoho uchvátil. Naprosto rozumím že si to získalo spousty fanoušků, který bavilo prostě koukat na obrazovku monitoru kde si tatínek projíždí stránky a sociální sítě své dcery aby jí našel. Já se tedy nudil. Čekal jsem a modlil se že uvidím i nějaký jiný záběr než jen monitor či čočku kamery. Bohužel. Nestalo se a o to víc jsem se nudil. Jasný nějaký drama a nějaká snaha vytvořit něco jiného než je zvykem tu je ale nad pade hodnocení to prostě za mě nemá. ()

HellsAngel

Na úvod len jedna otázka... Ako je možné, že niekto takýmto spôsobom nevyrozprával príbeh už oveľa skôr? Brutálne originálne, fantasticky šľapajúce a zároveň robiace klasickú story oveľa zaujímavejšou. Herci sú všetci do jedného skutoční a uveriteľní, podobne ako aj samotné príbehové zvraty. Strih scén, v takomto počine kľúčová vec, je neuveriteľne precízny. Odporúčam všetkými desiatimi. Prekvapenie roka! ()

Krisslybear

Cely unudený som sa takto rozhodol za riskovať. Podobný risk som už pár krát spravil keď film vyhrával a získaval rôzne filmové festivalové ocenenia a ohlasy naň boli fakt skvelé a film stal totálne za hovno, áno hovorím o tebe Hacksaw Ridge, ale potom sú tu filmy ako Buried, schopnosť od vyprávať skvelý príbeh v jednej drevenej truhle pomocou jediného hereckého výkonu a telefónu alebo film ako Blue Ruin schopnosť autora film od režírovať, natočiť a napísať si k nemu scenár a zvládnuť to fakt na skvelej kinematografickej úrovní, vybudovať skvelú atmosféru. Potom je tu samozrejme The Invitation ktorý do dnes považujem za masterpiece čo sa týka budovania paranoje, nepríjemného pocitu a napätia počas celého filmu. A na koniec Searching. Searching sa odohráva doslova a do písmená na ploche počítača hlavnej postavy a jeho dcéry, občas sa prenesie do live streamu, televizného vysielania či záznamu kamery, celá táto myšlienka sa mi veľmi páči filmu to dodáva pocit autentickosti (nie ako v prípade Unfriended) celý film vlastne sledujeme otca ako zisťuje krutú realitu dnešnej spoločnosti a to, že ľudia sú plný pretvárok, zlých úmyslov, fungujú na princípoch konformizmu a v skutočnosti nie sú to čo na si na prvý pohľad myslíme, o to viac to platí v tomto prípade, keďže sa jedná o jeho dcéru ktorá proste z dňa na deň zmizne. Začiatok ma veľmi nenadchol, chápem, išlo o budovanie charakterov, odhalenie vzťahov a minulosti. No v momente, keď začne ten real "searching" som bol nalepený na obrazovke a užíval si skutočne fakt dobre budovanie príbehu. A musím podotknúť, že o to viacej som bol nadšený a pridal o hviezdičku viac, keď koniec nebol vôbec predvídateľný a ešte k tomu clusterfuck :D ()

FOndra

Naprosté překvapení! Styl vyprávění se může zdát jako handicap ale na konci story přijde využití konceptu na maximum :) To považuji za geniální tah... ()

argo.smile

Posledná štvrtá hviezda je za spracovanie. Pointu a "toho zlého" odhalí chytrejší a pozornejší divák už v necelej polovici snímky. Ale určite treba zhliadnuť tento snímok, stojí za to. ()

wick

Přihlouplý film, který se tváří originálně, ale vlastně kopíruje jiné zdařilejší filmy v podobném duchu (naposledy výborný Profil). Těšíte se na inteligentní thriller a dostanete snůšku nesmyslných scén. ()

rotator

Celý film sa odohráva zaujímavým spôsobom. Na začiatku som myslel, že to bude nuda, no príbeh vás vtiahne do deja, že nemáte čas a ani poňatie ako by to mohlo ísť ďalej, alebo ako by to mohlo byť inak a na konci pozeráte s otvorenými ústami, že... ()

Saxos

Opět z dalších důkazů, že svoje životy už prožíváme prostřednictvím placatých obrazovek monitorů, tabletu, mobilu. Klady: pro příznivce uvedeného není sledování děje žádný problém; závěrečný zvrat nikdo určitě nečekal. ()

Grázl83

Nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl tak originální ztvárnění filmu. Scénář navíc velmi dobře promyšlený s absencí stupidit. Všem doporučuji. ()

BrusVejn

Bavil ma ten koncept. Je to prvý film, ktorý sa odohráva na pracovnej ploche, ktorý som videl. Veľmi ma zaujala vysoká prepracovanosť a vernosť, s ktorou tvorcovia rozprávali celý film na pracovnej ploche (aj keď tam bolo pár detailov, ktoré mali za úlohu posúvať príbeh, napríklad televízne vstupy). Škoda, že film a aj herci miestami pôsobili docela lacno, aj keď uznávam, že herecky to nemusí byť žiadna lahoda hrať celý čas pred počítačom. Príjemné prekvapenie. ()

mouzi

Takhle se dneska patra po pohresovanych z pohodli domova. Skoda toho trochu debilniho rozuzleni. Byl jsem prekvapen, to ano, ale zaroven trochu rozladen po dosavadnim prubehu. Ten zpusob realizace cele zapletky pachatelem mi prisel ponekud nerealny. Nechci tady spoilerovat, takze necht si ctenar meho komentare prebere az po zhlednuti. Nechybelo moc k 5 hvezdam. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster