Sežrána zaživa

• Itálie Mangiati vivi (více)

Po zavraždění skupiny lidí, kteří měli návaznost na náboženskou sektu Jonase, se policie dostane na stopu adresy dívky Sheily, díky kousku filmu, který se najde u vraha. Na filmu je její sestra Diana, která před časem zmizela, při účasti na zvláštním rituálu. Po zjištění uvedeného místa se Sheila vydává hledat svoji sestru do džungle Nové Guinee plné barbarských kmenů kanibalů. (Q FILM)

erl

Nic nového pod sluncem. Lenzi vykrádá Deodatta , Sergia Martina a sám sebe. Podle mého až moc dře na pilu. Chybí jakýsi přirozený vývoj. Ale zase jsem velice potěšen obsazením. Učiněná Cannibali jednotka. Jinak musím pochválit svižnost celého snímku a celkem vysoký faktor zábavnosti. Ale necítil sem tu takový ten mrazivý pocit , jaký pociťuji u Deoatta. O něco horší než Cannibal ferox.2,5* ()

corpsy

Jeden z najmenej všímaných kanibalských hororov - pravdepodobne kvôli škandálnym snímkam CANNIBAL HOLOCAUST a CANNIBAL FEROX si nejako neškrtol. Je však popri nich jedným z tých lepších, čo tento žáner ponúka. Aj napriek všemožne vykradnutým záberov z iných kanibalských spektáklov. ()

kaylin

Snímek „Sežrána zaživa“ nepřinese v rámci kanibalského filmu nic nového. Jako kdyby se kolem roku 1980 natočilo tolik kanibalských filmů jen proto, že si víc tvůrců řeklo jeden nápad a každý ho šel natočit s tím že se navzájem skoro trefili do toho, o čem to bude. Nudné, opakující se scény, nahota, která je příšerná – domorodkyně s umělými prsy je tragédie – a do toho gore, které funguje jen u zvířat, jež bohužel umírají doopravdy. ()

K.I.N.G. odpad!

Samotný film je tentokrát překvapivě narozdíl od Kanibalové dobrý- klidně i 50 %, ale zase jsou tu zvířata jako herci v rolích nedobrovolných dárců orgánů a to se musí někde projevit. ()

Martin741

Rozhodne film Mangiati Vivi nie je pre mna ziadnym hororovym kultom, to ani nahodou. Kanibalske filmy Zeny od Hluboke Reky, Deodatov Cannibal Holocaust/ mam dobre nastudovane, ale toto bola bieda a podpriemer. Najprv musim spomenut otrasne herecke vykony, prisernu Lenziho reziu a dotycne samice nemali co ponuknut, len to, ze boli uplne nahe /to mam rad/ a bat sa nebolo dohromady coho. Horory mam dobre napozerane, takze viem uz, ako vyzera kvalitny horor - Ale Mangiati Vivi urcite nie je dobry snimok. Takze Lenzi si u mna kultovy hororovy status rozhodne nevybojoval, doteraz ho povazujem za rezisersky podpriemer. 20 % ()

cariada

No jo klasika z dětsví ,kterou jsem roky neviděl až ted. Je to hodně laciné ,ale co orgie jsou slušný. Do toho skutečný záběry zvířat jak se navzájem požírají. A jedna šílená sekta či spíš její vůdce,který se vzdal civilizace ale na stožáru má americkou vlajku. Blondýna přežije však by jí taky bylo škoda sežrat. A ještě byla velice praktická a uvědomělá. Je to asi naposled a hned si zašoustala s v té době ještě s průvodcem Markem. No nechtěl bych se tam dostat ani za nic. ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Rok před CANNIBAL FEROX Lenzi natočil dějově mnohem bohatší kanibalský kousek, který kromě kanibalského řádění v Nové Guinei nabízí divákovi i praktiky samozvaného spasitele reverenda Jonase, jehož postava je inspirována vůdcem reálné sekty, jež se nechvalně proslavila jednou z největších hromadných sebevražd v dějinách. Vlastní příběh začíná v New Yorku, kde je kobřím jedem zavražděno několik lidí a místní policie vyšetřováním přichází na stopu bohaté dívky, která díky nalezenému filmu začíná pátrat po své sestře, jež je na filmu zachycena. Pátrání ji přivádí na Novou Guineu, kde s pomocí dezertéra z války ve Vietnamu podstupuje nebezpečnou cestu džunglí. Lenzi opět divákovi servíruje deatilními záběry nelítostný život v džungli, který kombinuje se záběry panenské přírody s typickým hudebním doprovodem pro kanibalský žánr. Sežrána zaživa je pro dílko vskutku výstižný název, o čemž se divák během stopáže hladce přesvědčí na vlastní oči sledováním kanibalských hrátek se slušnou porcí zdařilého gore. Celý koncept snímku je pěkně vyvážený, takže se divák pohybuje na pomezí dobrodružné pátrací podívané, kanibalských jatek i nelidských praktik sekty osvícení. Snímek opět trpí jistou dávkou neherectví některých představitelů, několika nedotaženostmi a alespoň pro mě nevyužitým potenciálem sekty, jejíž kruté praktiky mohl tvůrce krásně konfrontovat s praktikami jeskyních lidí, jak jsou kanibalové ve snímku představeni. Samozřejmě dílko není opět pro slabší povahy, obsahuje kromě gore (režisér se opět vyžívá v tortuře genitálií i ženských prsou) i spoustu nahoty a dojde i na nějaký ten rape. Celkový dojem je kvalitní kanibalský film nejen o kanibalech, který bez výraznějších hluchých míst pěkně odsýpá a s přehledem u mě dosahuje na čtyři hvězdy. ()

ecceHOMMO

Kanibali sú téma zaujímavá, škoda len, že potenciál nebol naplno využitý. ( Ikeď na film z roku 1980 to nebolo zlé ). ()

TO

Dívka Sheila (docela kost) se vydává do džungle Nové Guineje hledat svou sestru, která se přidala k náboženské sektě Očištění. Kromě brutálních praktik sekty (znásilňování, sekání hlav) jsou v džungli i tlupy kanibalů (uřezání prsou a následné snědení, rozřezání břicha a vykuchání). K tomu nezbytné stahování zvířátek z kůže a kopa nahoty. Mě všechny kanibalistické filmy přijdou strašně podobné a tenhle tuplem, když jsou vněm zopakovány tytéž záběry, co byly již použity např. ve filmu Kanibalové 2 (boj hada s opicí, uříznutí penisu a zabití domorodce, pojídání hadů). ()

J.Lajner

Nechápu jak mohl Umberto Lenzi, režisér výborných italských kriminálek, tolik klesnout. Z celého subžánru kanibalských filmů stojí za zmínku jen Kanibalové (1980) od Ruggera Deodata, který přišel s na tu dobu nevšedním technickým zpracováním a nějakou myšlenkovou nadstavbou. Sežrána za živa je extrémně hloupý film. Jsou tu samozřejmě přítomny všechny typické trademarky kanibalských filmů. Hodně nahoty, stereotypní, až rasistické zobrazování domorodců, reálné násilí páchané na zvířatech a nějaké ty kanibalské hody. Na druhé straně však stojí mizerné produkční kvality, špatné efekty, nelogická návaznost scén, nulová práce se světlem (osvětlovač musel pracovat s čajovými svíčkami, jinak si to vysvětlit nedokážu) a komické herecké výkony. Umberto Lenzi zkrátka splnil zakázku a namastil si kapsu. Na nějakou filmařinu, nebo nedej bože umění, se z vysoka vysral. Deodato se alespoň pokusil upozornit na arogantní rozpínavost imperialismu a touhu médií ohýbat realitu či zobrazovat násilí. Dle principů takzvaných Mondo filmů, si rovněž dovolil zmasakrovat několik zástupců živočišné říše, s čímž sice po morální stránce nesouhlasím, ale zároveň musím uznat, že tento krok vedl k celkovému posílení hrůzy a snahy pracovat s filmovým realismem. I když je tedy Lenzi po právu považován za průkopníka na poli kanibalských filmů, zároveň patří mezi nejhorší režiséry a Deodatovi nesahá ani po kotníky. Sežrána za živa je tupá taliánská kravina, která se snaží šokovat a získat diváky přísunem samoúčelného násilí. Za zmínku stojí snad jen karikatura Jima Jonese v podání Ivana Rassimova, klasické tváře záporných rolí. Falešný kult éry VHS kazet, jehož opětovné zhlédnutí si mohou vychutnat snad jen skalní příznivci subžánru kanibalských filmů. Ostatní, ruce pryč! ()

Slimak

Nemám rád když někdo pro takovouhle blamáž zabíjí zvířata...ať už jsou to hadi,opice nebo želvy.I kdyby to byl dobrý film tak díky tomuhle u mě klesá v ceně...díky slušné hudbě a scénkám s flusačkou je to u mě za jednu hvězdici... ()

HonzysKISS

Není to zase tak špatné, jak jsem se bál. Nejhorší na tomhle snímku jsou jenom herci a hudba. Všechno ostatní se jakž takž dá. Bál jsem se hodně i toho příběhu, ale ten je takový, že neurazí. Líbily se mi bitky mezi zvířátky. Hezky se s tím nemazlili. Akorát toho kanibalismu mohlo být o dost víc. Toho se především dočkáme hlavně až nakonec, což zamrzí úplně nejvíc. To je největší mínus. Naštěstí ta scénka se sežráním zaživa za to celkem stojí. Jenom je velká škoda, že je zatraceně krátká. Taky bych řekl, že vnitřnosti a jezení masa vypadá pěkně, to má větší plusko. ()

spiritus

Další z řady kanibalských filmů, který je snad ještě brutálnější, než jeho souputníci. Děj je kapku promyšlenější a má docela ucházející spád. Herci jsou samozřejmě průměrný, tak jak bývá v těchto filmech zvykem. Pro milovníky tématu nutnost, pro ostatní pouze další z řady nechutných filmů. ()

tenebrae86

Jestli je Cannibal Ferox sračka, tak co je potom tohle? Samoúčelná přehlídka nechutností, násilí na ženách a na zvířatech? Parazitování na v té době aktuálním a mediálně známém kriminálním případu? Sestřih scén použitých i v jiných filmech? Snaha propašovat pornoherce do běžného filmového průmyslu? Ano. A je to dobrá zábava? Samozřejmě :). Mé hodnocení: 3,5* ()

pend

Natočeno podle skutečné události, pár slušných efektů. Lenzi prostě není Deodato, používá jenom osvědčené postupy. Tyhle filmy s léty ztrácejí na lesku, je vidět nízký rozpočet. ()

Aurus

5,5/10. Za mě jeden z těch lepších kanibalských hororů který byl alespoň teda docela dost brutální a to je plus tohoto filmu. Příběh je docela fajn, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je docela ok. ()

Nail

Z bláta do louže, i když v tomto případě je to spíše z bláta do ještě většího bláta. Druhý film od Lenziho co vidim a hrůza teda. Spousta záběrů je použita z Vymítače kanibalů, opět nesmyslné zabíjení živých zvířat na což jsou italový tvůrci horrorů opravdu uchylní, děj a efekty, výkony hrůza. Jediné proč tomu dávám hvězdičku tak za pár pěkných koziček co tam pobíhali, jinak děs. Ani nevim zda budu vyhledávat ještě nějaké fimy od tohoto režiséra. ()