Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Kinepa

Byl jsem asi poslední v republice, který tuto pohádku viděl. Příjemný příběh i děj. Pro děti určitě velká výhra. ()

gagun

Pokud má něco vytlačit Pyšnou Princeznu, Tři oříšky a další pohádky, které vlastně už ani nechcete vidět znovu, z hlavních vysílacích časů tak je to Anděl Páně 2. Ta pohádka má tendence být nad věcí, nebojí se i "ostřejšího" humoru a přitom zůstává krásně česká, vánoční a klidná. Strach dokazuje, že i velkorozpočtová pohádka nepotřebuje honičky na koních, armády a všechny ty kraviny, které dělají ty okolo. Opravdu nemám co bych této pohádce vytkl. Za mě je ještě lepší než jednička a dávám s klidným srdcem 95%. ()

rmar

Každý filmař by si měl dobře rozmyslet, jestli se pustit do dvojky. Většinou totiž pokračování vezoucí se na úspěšném jméně selhává. Existuje ale několik výjimek – Harry Potter, Star Wars a nyní i Anděl páně 2. Asi bych ani nepřeháněl, kdybych jej nazval nejlepší porevoluční pohádkou. Jiří Strach překonal sám sebe a jedničku strčil hluboko do kapsy. Pohádkově sladěné motivy městečka ozářeného lucernami, zasněžené střechy a pouliční prodavači horkých párků společně vykreslují nádhernou atmosféru, která tvoří podklad pro vzájemné popichování Uriáše a Petronela, u něhož se pobaví především děti. Avšak i dospělí si přijdou na své, neboť vtipné narážky na křesťanství, které se ale drží v mezích slušnosti a nepřekračují hranici urážky, pobaví asi spíše starší. I přes drobné výtky (touha nacpat celebrity do nebeských cameo rolí mi přišla lehce přehnaná) se Anděl páně 2 může směle zařadit po bok Pyšné princezny, Tří oříšků pro Popelku nebo legendy S čerty nejsou žerty na seznam nejlepších českých pohádek. Za nacpání všech slavných celebrit do nebe a touhu ukázat je tam aspoň na vteřinu (obzvláště mi to vadilo v závěrečné zpívané scéně) však musím něco málo strhnout. ()

arowhill

Mnohem lepší než první díl,je fain že nechali více rozvinout komediální prvky anděla i čerta.Díky tomu se totiý podařilo vidět pohádku trochu jiným uhlem než ono obyvyklé "dobro zvítězí nad zlem" uprostřed průměrného děje. Mohli bychom i kritizovat určté prvky,ale od toho plně ustoupím.Na naše české poměry velmi podařené dílo keré se realizovalo pod taktovkou Jiřího stracha.Víc k tomu ani netřeba nic dodávat,rozhdně stojí za zhlédnutí a kupodivu s celou rodinou,protože si v té pohádce najde každý něco,čemu se od srdce zasměje. ()

VerJer

Takze cert utika pred trema smrtelnikama. Klic od ocistce vymeni za jablko a nic se nedeje. Andel s certem balej Vicu, ktera je tam jako sexy symbol. No tak tedy fakt nevim ale tohle se opravdu moc scenaristicky nepovedlo. Skoda. ()

Answear

Opět perfektní představení pana Stracha a pánů Dvořáka a Trojana. Takhle mají vypadat české pohádky, bohužel Anděl páně je vyjímka, ale určitě úžasná. ()

pumlic

Jelikož jsem okomentovala jedničku,musím napsat i hodnocení sem. Opět dávám plný počet za přirozenost, inteligenci, krásné prostředí (Krumlov je mým oblíbeným městem:-)). Herecké výkony také fajn, super hlášky. Bolek zahrál toho "mistra krejčího" skvěle, už jsem se těšila, až ho odnese čert :-). ()

teekanee

Velmi slušná česká pohádka, což je v poslední době hodně neobvyklá věc. Jedničku jsem viděl jako malej opravdu mockrát, ale na dvojku sem do kina nešel a viděl jí až teď. Velký plus obou filmů je jeho skvělý obsazení a výborná chemie mezi Dvořákem a Trojanem, což jsou opravdu páni herci. Všemožný odkazy a vtípky na křesťanskou mytologii a bibli byly výborné, to dítě bylo trochu otravný, ale dalo se. Celkově velmi dobrá pohádka s nádhernou atmosférou Českého Krumlova. 77% ()

bastardius

V podstatě mi vadí jen nepodobnost mezi Vicou a Annou, která vypadá jako tatínkova dcera z prvního manželství a souboj anděla s čertem o lásku ženy, kdy je od začátku jasné, že nemůže mít vítěze. Navíc kazí celkový dojem, protože působí strašně a lacině. ()

Megahead

Opäť príjemná rozprávka a podarené pokračovanie (aj keď jednotka je predsa o niečo podarenejšia). Výborné herecké výkony, kvalitné zábrery a príjemná hudba. ()

Kuzizek

Z tohohle byli všichni nadšeni, tak jsem byla zvědavá. Určitě to nebylo špatné. Líbilo se mi prostředí a opět dvojice Trojan - Dvořák. Hlavní obsazení Kerekes však nebyla správná volba. Vůbec mi tam neseděla, jinak by to asi byly 4*. Několikrát jsem se i zasmála. Na české poměry dobrý film. Jednička se mi však líbila více. ()

starr64

Dlouho jsem se tak nepobavila jak u tohoto filmu. Má vtip a to je důležité. Takovou srandu v našem českém filmu jsem už ale hodně dlouho nezažila. Víte ono v nebi je to úplně všechno jinak, něž jak si věřící myslí, tudíž právě proto se film mohl dokončit a promítat. Je několik filmů s podobnou tematikou, které se nepovede uvést do života a to proto, že jsou pravdivé. Anděl Páně 2 však takový není, čili pohorsovat se nad nim je nesmysl. Doporučuji Jiřímu Strachovi, ať natočí jeste třetí film. Národ by se měl bavit a nikoliv smutnit. ()

jerzy1976

Opět podařená pohádka, ale "jedničku"mám raději. Trochu mě "tahalo" za oči to neustálé motání na jednom místě v České Krumlově a v Ledči nad Sázavou. A Vica Kerekes mě v pohádce úplně nesedí... ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin