Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Jarda68

Poctivá,"vánoční" pohádka....Jednoduchý příběh,který má poselství pro děti, obohacují krásné ulice Českého Krumlova a extra obsazení(až na Horáčka a Bílou)....Pohodový film se zaslouženým úspěchem...70% ()

Welvin

Perfektní pokračování Anděla páně 1. Režisér Jiří Strach dokázal, že druhý díl může být ještě lepší než první. Herecké výkony Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka nedocenitelné. Bavila jsem se od prvních pár minut až dokonce. Perfektní nápad, hudba i dokonalý scénář. Není nic co bych tomuto filmu vytkla. ()

Trescha

Hodnotim stejně jako první díl,ale kupodivu se mi dvojka líbila možná ještě o chlup víc. Jura Strach sice trošku oškubal příběh, zato ještě víc přidal na vtipu. Navíc krásný vizuál a krásná Vica to táhnou téměř k dokonalosti. Samozřejmě o ústřední čtveřici (Trojan, Dvořák, Bartoška a Issová) se nemá cenu rozepisovat. Díky Jirko,jen tak dál. ()

Gelaos

Anděl Páně 2 není lepší než jednička, spíše se vzájemně doplňují. AP 2 má slabý příběh, AP 1 ne. AP 1 má slabší výpravu, AP 2 ne. AP 1 lépe pracuje s postavami, v AP 2 jsou postavy mdlejší a méně zajímavé. AP 2 se točí okolo ústředního dua a zbytek je "pohádkové křoví", v AP 1 tvoří toto křoví s ústředním duem funkčnější celek. AP 1 je více pohádkou, AP2 více komedií. Ale jsou zde i negativa - např. finále je laciná deus ex machina (a nelze se vymluvit na fyzickou přítomnost Boha ve filmu). Každopádně je ale AP 2 milý (před)Vánoční film. ()

Kamil111

Asi jsem viděl jiný film než většina zdejších. Začátek a konec naprosto katastrofální, uprostřed několik vcelku zdařilých sekvencí, díky kterým to nakonec skončilo s půldruhé hvězdou. V rámci podpory domácí ekonomiky jsem zaokrouhlil nahoru. ()

KraLuban

Zklamání, 3* pouze z obrovské náklonnosti k prvnímu dílu...pohádky by se neměly číslovat a asi by neměly ani navazovat ("už jsi viděl Popelku 90?", "ne, ale Z pekla štěstí 2820 je super"). Opravdu si nemůžu pomoct, ale tohle mě nepotěšilo a to jsem se hrozně těšil. Původního Anděla miluju, znám nazpaměť a viděl jsem ho asi milionkrát. Zasedl jsem natěšený k televizi, připravený dát šanci jinému, ale pořád Andělovi. Ale kde nic není, ani peklo nebere - kde je původní Anděl svěží, originální a vtipný, tady je suchopár. Kde z původního Anděla přímo kape vánoční atmosféra (ponechme stranou celkem jednoduchý příběh obou), tady je nějaký zoufalý mikulášský večer. A sociální kritika v pohádce? Pardón, ale tohle pro mě fakt nefunguje...a to i když mi to připomínalo atmosféru počítačových her série Fable, které jsou skvělé...ale ani tak ne. Nejde o herectví (pořád super), nejde o vtipy (pořád dobré), nejde o exteriéry (Krumlov funguje líp, než původní Kašperky), nejde o to, že se stalo prestižní záležitostí si v téhle pohádce zahrát (Horáček, Bílá a další)...jde o to, že to je fakt prázdná slupka, pod kterou je...nic, nic tam není. Bez nápadu, bez pohádkového poučení, bez radosti. Pořád existuje pouze jeden Anděl páně a to je ten první. ()

PoprockCZ

Oproti jedničce, která mě příliš nezaujala je dvojka o poznání humornější. Na druhou stranu už nešlo o příběh pohádky, ale spíše o jednotlivé situace. ()

tulen

Nepatřičné a zbytečné cameo role (už to by stačilo na zkažení sebelepší pohádky) a k nim přihlouplé rádoby vtipy ... Závěrečná píseň to moc nevylepšuje. Prostě nebe se moc nepovedlo. Další slabina jsou dost šablonovití záporáci. Na druhou stranu Trojan a Dvořák jsou dobří herci a snaží se to utáhnout, jenže slabý příběh jim dost podráží nohy. Městské uličky a převážně tmavé, noční scény pak vedou k poněkud stísněné, studiové atmosféře. Spíš zklamání a potvrzení dnešního trendu kinematografie obecně - točí se i když chybí pořádný scénář. Na víc než 3 * to není. ()

mire.k

No dost zklamání. Celkový dojem - kýč. Místo aby byly eliminovány nedostatky prvního dílu, slabší děj, pokusili se tvůrci ještě víc posílit ústřední dvojici Trojan- Dvořák. Výsledkem je směs hlášek, některých na hranici stupidity a chudičký děj filmu. Jen přehlídka známých tváří. Místo vánočních koled na štědrý den dobré, ale jinak slabota. Hodnoceno po prvním zhlédnutí. ()

Alasdaira

Laskavá pohádka s jemným humorem, místy dojemná k slzám. Až na trapné "Chtíc, aby spal" s Lucií Bílou, které úplně zničilo konec. ()

ssarka

Neporovnatelné s jedničkou...dvě hvězdy za Český Krumlov a Preisse...jinak děj nudný, samá honička a když mají jablko,tak už jen nabalují ženskou a pan režisér vykrádá sám sebe, přes půl filmu hlášky jako z jedničky... hrozné..k Bílé se odmítám vyjadřovat vůbec ()

Filatov

Druhý Anděl Páně v mých očích ještě o něco překonává první díl, protože zasazení na zemi v období mikulášského večera snímku moc a moc prospělo a celkově bylo hodně roztomilým rozhodnutím. Ona atmosféra Krumlova je prostě nezapomenutelná a když se k tomu přidají další postavy v čele s výborným Bolkem Polívkou jakožto příšerným krejčím Košťálem a dobře hrající Vicou Kerekes, získáváte kvalitní vánoční pohádku s nádherným vizuálem. "Nesvaté trio" v podání Majer, Liška, Taclík se také staralo o porci zábavy a o hlavních postavách Uriáš, Petronel (Trojan, Dvořák) ani nemluvím, protože mezi těma dvěma funguje chemie, kdy jsou schopni do sebe neustále střílet jednu vtipnou hlášku za druhou a přitom nikdo z nich nemá navrch. Ty dva musí mít člověk rád. Jirko Strachu natočil jsi kvalitní pohádku, která má právem tak veliký úspěch. ()

Tezuka

Česká televize letos vsadila na jistotu a nepochybně to byl dobrý krok. Skvělý scénář s dávkou humorných narážek na křesťanskou symboliku a kvalitní herecké obsazení se skvělým Jirkou Dvořákem v roli čerta a Ivanem Trojanem v roli Petronela. Z pohádkových žánrů tomu dávám silnou 4 a dělám si zálusk na první díl. ()

tulrika

Spíš taková buddy komedie s pár triky a velkým počtem cameo rolí než pohádka. Čert který utíká před zločinci a bojí se, že dostane do rohů, není čert ale posera. Děcka strašil, ale s dospělými si neporadil. Příběh postavený na interakci hlavního dua (která je fakt vtipná), jinak obsahově ploché. Celkově docela zklamání. V naší pohádkové produkci jistě nadprůměr, ale už se na to nikdy znovu záměrně nepodívám. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin