Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Bednobuch

Nic, co bych musel vidět znovu, ale na český film to ušlo. Nebyl to až tak velký průšvih. Ale nevím, proč jsou z toho všichni tak odvaření. Kdyby tam nebyla, již z prvního dílu, osvědčená dvojice Trojan a Dvořák, kteří se špičkují, tak zase film o ničem. ()

PowPow

Měl jsem obavy, že to skončí jako vývar z povedeného prvního dílu, no naštěstí se tak nestalo. Po technické stránce není příliš co vytknout. Vyvedené exteriéry, hudba, která dokresluje atmosféru všech situací, krásné kostýmy. Na začátku a na konci uvidíte hromadu cameo roliček a křesťanských vtípků, nicméně většina příběhu se tentokrát točí kolem jednoho jablka. Ústřední duo ovšem tentokrát táhne celých 100 minut, neustále srší vtípky a přitahuje zmatky tvořící menší, dílčí zápletky a jednoduchost příběhu se tak na výsledku nijak negativně nepodepisuje, alespoň z mého pohledu. Líbil se mi jak nápad s Mikulášem, čertem a andělem, tak i Bolek Polívka jako ústřední záporák (po dlouhé době se objevuje v kvalitním filmu). Hlavně ale oceňuji sázku, která celý děj podstatně oživí a následné rozdělení dvojice. Skomírající děj tak dostává v závěru nový impuls, díky čemuž udržel film moji pozornost až do konce. To všechno je navíc plné nevtíravého, nevulgárního, jemného humoru, který se v soudobé tvorbě jen tak nevidí. Jestliže byl Anděl páně nejlepší českou pohádkou první dekády, je jeho druhý díl zatím nejlepší (a bohužel jedinou povedenou) pohádkou dekády druhé. Proto 5*. ()

nelde

Všechno super, bohužel až na scénář. A ten je základem kvalitního filmu. Ne, že by tam nebylo spoustu vtipných a milých okamžiků (gagů), ale zápletka sama o sobě negradovala, nekonala se vlastně žádná velká krize a hrdinové nemuseli nic překonávat - prostě se z těch šlamastik vymatlali a to nestačí. Dokonce nedošlo ani k napravení nikoho ze špatných - ony i ty hříchy se tam moc neprojevily. ()

PORTER44

Oproti jedničce slabší,jak v hláškách,tak v naschválech mezi andělem a čertem,sice se tam našlo pár dobrých a humorných scén ale místy to docela nudilo,herecky docela dobrý celý to drží Trojan-Dvořák a dobře to doplnil Polívka.Někteří herci mi tam nesedli Taclík,Dyk,Majer. ()

Mach Tom

Pokud bych to měl hodnotit jako filmovou pohádku tak slabé, více se zase hodila pro televizi, přesto kdyby alespoň občas měli naše současné komedie tolik humoru jako tato pohádka tak bych zase rád chodil na české filmy do kina. Toto byl po x letech první na který jsem šel a strašně bych byl rád kdyby jich bylo víc. ()

JerryPilsen

Nakonec hodnotím výše,když si připomenu soudobou pohádkovou tvorbu.Příběh sice slabší než v jedničce,ale jinak jsme pořád o několik stupínků výše než konkurence.Dialogy jsou o něčem,herci dobře vedení a lokace výborné.Za pár to bude klasika.Škoda jen názvu,číslování jako u Terminátorů není nutné.Určitě by šlo navázat jinak. ()

u_vox

Ta myšlenka jablka poznání spadlého shůry nebes je nadčasová. Ale tím to začíná i končí. Pokud by se jím, ale ta nesympatická holčička zadusila, dovedu si představit, jak skvěle by se dalo rozehrát nespočet vtipných příběhů a nadčasových dialogů o pohádkovém boji dobra se zlem. Jenže když katolík s averzí vůči zednářům chce lidem pohladit srdíčko, vždycky to končí stejně. Bez fantazie. ()

Pamprdol

Dlouho jsem to odkládala, až tuto neděli jsem si pustila tuto pohádku. Moc jsem se těšila........no.....herci úžasní, myslím anděla a čerta, nicméně, měla jsem pocit, že koukám na studiovou pohádku v neděli poo.......Přišla mi málo výpravná, chtěla bych vidět víc zasněžené přírody, víc pohádkovosti. Městské uličky byly samozřejmě kouzelné, bavily mě hlášky, slovní provokování 2 hl. postav, ale myslím, že pro malé děti to moc není, asi tomu nemůžou tolik rozumnět. A nezdálo se mi to, že v samém závěru jsem zahlédla v nebi p. Horáčka - našeho kandidáta na prezidenta? No to jsem se musela smát. Ale tak v té době se to ještě nevědělo a možná, že přispěl troškou do mlýna nějakým textem k písni??? ()

Pamik111

Po 32 letech od natočení pohádky S čerty nejsou žerty, konečně vykoukla na svět pohádka, která chytne za srdce a vy si rochníte blahem. Anděl Páně 2 je tak dojemná, romantická, ale hlavně vtipná pohádka. Vynikající obsazení, kostýmy, hudba (díky Ondro, ani jsem netušila, co v tobě dřímá)...o kouzelném prostředí Českého Krumlova ani nemluvě. Když se do něj zakomponuje natáčení zimní pohádky, je to nádhera! ()

wendy221

Prvních deset minut jsem se nudila. Ale i když mi bylo skoro jasné, jak příběh skončí, polila mě příjemná vánoční, starosvětská nálada. Vtipné dialogy (jen s lehce sexuálním podtónem, což se mnohdy nehodilo), staré tváře, ale i staré a často až nucené scény. Podtrženo, sečteno: jednička, Dorotka, pan hrabě, pan správce a panna klíčnice byli lepší. ()

peter.m

"Někdy člověk tuší, co se stane a nemusí k tomu jíst jablko." A to po čertech platí o Anjel Pána vol.2. Jednotku som prirovnal k ešte mierne nedochutenému vianočnému šalátu od mojej pani. No teraz sa cítim ako 30. decembra a už som šalátu maximálne prejedený. PS: názor mojej pani: "Milé, tak o 13:00 hod. na ČT1." ()

SNCIS

WoW... Je to snad ještě lepší než jednička. Má to na české poměry opravdu skvělý vizuál a pěkný, originální pohádkový příběh. Navodí to vánoční atmosféru, neboť všude je Bílá - mraky, andělé, sníh a sama zpěvačka v závěru zazpívá. Dialogy jsou mnohdy dospělé, takže se budete i bavit. Znovu exceluje Trojan jako Anděl a Dvořák jako čert a já nemám co vytknout. Jiří Strach snad brzo dodá trojku, protože tohle se mu povedlo. - 90%. ()

negativ

Nudný scénář, prostinká zápletka, panoptikum vyhaslých hvězd a kámošů Stracha, 80% záběrů jedno schodiště a stejná ulice, 3x stejná honička mezi mikuláši, celkově slabota. Po intenzívní masáži v médiích všeobecně přeceňovaná bramboračka s násilně naroubovaným kandidátem na prezidenta. Druhá hvězda za přesné splnění mých představ, jak slabé to bude. ()

hrochzloch

Trochu mě to zklamalo,ale z pohledu dalších vánočních pohádek,nadprůměr.Nudnější příběh zachraňovala dvojice hlavních hrdinů Trojan-Dvořák.Nechápu,proč do každé pohádky musí instalovat Bohdalovou. ()

kinoholik

Prostě dvojka. Tentokrát víc pro dospělé a s řádkou nekonzistencí, nelogičností a chyb. Nicméně pořád značný nadprůměr. ()

Ivousx.y

Příběh hodně zajímavý a konečně vánoční pohádka na čt 1, kterou jsem si mohl užít. Byl bych ochotný i dát 4 hvězdičky, bohužel jednou hvězdičku jsem musel strhnout kvůli Gabriele Osvaldové, která mě rozčilovala už v 1. díle a připomínala protivnou učitelku ze základní školy a pro tyto filmy se vůbec nehodila a Vojtěcha Dyka, který se mi ovšem jako herec nehodil nikde a naštěstí zde tenhle film nezničil (i když na jeho roli mohli obsadit někoho jiného, protože ve většině filmech působí opravdu jako namyšlený fracek). ()

BigJohn02

Strach pohádky umí, Jeho nadpřirozené bytosti jsou zábavné a ne debilní jako u Trošky. Anděl Páně opět baví, zejména dialogy a biblickými narážkami. Příběh sice slaboučký, ale titulní dvojice to vynahrazuje. Lucie Bílá tam působí jako pěst na voko a cameo Sv. Michala Horáčka jsem vůbec nepochopil, ale to zkousnu. A jedna logická otázka: Petronel nakukuje oknem, aby zjistil, zda Uriáš nepáchá smilstvo, povyskakuje a nakonec se drápe na sudy... K čemu ta křídla kurva má? ()

dalia

Zatímco první díl mi připadal občas trapný a zanechal ve mně průměrný dojem, tento mne docela dobře pobavil. Pokud přijmeme tuto představu nebe a jeho obyvatel, což by mohlo věřícím působit jisté problémy, ale budiž, byla to příjemná pohádka točená v pěkném prostředí a dobře využívající mikulášské téma. Hlavně obě hlavní postavy a jejich specifické přátelství působí sympaticky, příběh pěkně plynul, zkrátka v rámci současné pohádkové produkce určitě příjemný nadprůměr. (Ovšem stále nesrovnatelný s naší starší pohádkovou produkcí.) Na štědrý večer dobře zvolená pohádka. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin