Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

kklepkaa

Když to skončilo, tak jsem si řekla: ,,A to je jako všechno?" Tentokrát se vsází na ústřední dvojci Trojan/Dvořák (ti jsou opravdu skvělí) a příběh bohužel ustoupil do pozadí. Oproti prvnímu dílu dost znatelně, což mě teda osobně vadí. Camea slavných herců byla sem tam úsměvná, ale kdyby tam nebyly, nic by se nastalo... ale takový okoukaný Dyk působil až trapně. Takže jak byla pohádka vychvalovaná, já jsem zklamaná. Čekala jsem od toho víc. ()

dragon94

Tak tohle fakt ne. Jednička byla suprová, ale tohle bylo nemastný neslaný s hrozně divně pokrouceným a prvoplánovím příběhem jehož pointa je totálně nijaká. Nebýt pár povedených vtipů a sympatického hlavního dua je z toho odpad jak vyšitej. Slabé 2* 30% ()

Autogram

Oproti prvému Anjelovi pána tvorcovia nepoľavili a vymysleli príbeh, ktorý je neopozeraný a zabalili ho do pekného prostredia, či už toho pozemského alebo nadpozemského. Obsadili poväčšine prvotriednych hercov, dokonca aj do vedľajších rolí, a nešetrili nadhľadom a vtipom. Vica Kerekes tu síce nepredvádza svoje vnady, ale aj tak je hlavne objektom neresti alebo čertovského zvádzania. –––– Dám ti dobrú radu do života: Nikdy sa nebozkávaj s komediantmi, čo majú oči ako čert. ()

Pedross800

V něčem lepší, v něčem horší než jednička, ale stále nadstandardní a skvělá vánoční pohádka. Namixovat vtipné pro oko dospělé i dětské a prošpikovat to moudrem staletími prověřeným tak, aby to dávalo hlavu a patu to je vpravdě umění! Bravo Jirko ()

Dagoussek

Já obavy na rozdíl od ostatních uživatelích neměla...dvojka málem nebyla a já jsem strašně ráda, že se natočila. Příběh měl kouzlo, lásku, napětí, smutek, zkrátka vše co pohádka by měla nabídnout a hlavně plno hlášek od nerozlučné dvojici anděla a čerta😁 ()

Jaro.Krafcik

Prvý sviatok vianočný a ja presne ako pred rokom dávam šancu dalšiej rozprávke, tentokrát novodobé pokračovanie anjel pána. Celkom vydarená jednotka sa mi páčila, dvojka už bola o niečo slabšia, ako je zvykom. Humor tu velmi nieje, ale zle to nebolo. Taký lepší priemer ktorí sa dal pozrieť. 3* ()

KASUGI

Podařená dvojka, opět výborný Dvořák s Trojanem a opět potěšili role svatých, založených na skutečných jménech herců, jako  Martin Huba hrající svatého Martina apod. Naopak mě vytočilo zprznění mé nejoblíbenější koledy Chtíc, aby spal. "Originál", který mám na cd zpívaný dívčím sborem je úplně brutální Devil May Cry soundtrack, přesně jak když jde Dante v jedničce DMC do kostela. Tady zmizel zásadní akord a v jiné části zas přidali nějaký debilní jiný. Co ale čekat od nýmanda Brzobohatého. Horáček na konci je brutálně nechutný a měl jsem co dělat, abych kvůli němu nesnížil na tři hvězdy. ()

jefff

Oproti prvnímu dílu nápaditější, zajímavější a originálnější. Plejáda dobrých herců využita naplno a kdyby ještě Strach vynechal camea Horáčka a Bílé a netlačil tam Gottovi děti, bylo by to úplně dokonalé. Přesto je druhý díl Anděla páně jednou z top pohádek minimálně samostatné ČR. ()

venca163

Je to takový až ebenovský příjemný, takže se tomu pozitivnímu hodnocení nedivim. Jenže to mělo hrozně slabej příběh, kde se těch pár motivů opakuje pořád dokola (honičky s koledníkama, zlej polívka, párkař...) a kde je vlastně jenom zápletka a šťastnej konec (i tak se mi ho nějak nechce označit za rozuzlení). Trojan s Dvořákem byli fakt skvělí a určitě jsou to oni, kdo zvedli film do nebeských procent, za mě ale slabší než jednička. (65%) ()

Hollohlaway

Ústřední vtipkující dvojice je fajn, ale scénář je slabší. Hledání jablka probíhá naprosto nesmyslně a ač by měl být anděl s čertem vševědoucí a také to později několikrát dokazují, chovají se většinou jak děti. Ale řemeslo je to slušné, kamera a lokace potěší. Nesdílím všeobecné nadšení, ale nebylo to zlé. ()

giovanni3

Doposud jsem moc nepochopil všeobecné nadšení z této pohádky a jejího předchozího dílu. Dějově to zde nebylo něco extra. Do oslav pozemského Mikuláše jdou čert a anděl hledat ztracené jablko, skamarádí se s malou holkou pak si zamilují její máti, najdou jablko a hotovo. Dosti krátké že? Ale jasně vždyť tam je ještě Dyk, Liška, Polívka a na závěr dokonce pěje Lucka Bílá tak to musí být nejlepší pohádka.. Za mě tedy dějově slabší průměr, herecké výkony slušné,exteriéry též. Co se zábavy týče tak tu jsem čekal slabší takže budiž. Výsledné 3* jsou optimální.. prostě průměr ()

Hugo01

Novým pohádkám už jen z principu šanci nedávám, ale měl jsem zrovna vstřícnou náladu a první Anděl páně byla docela trefa, tak sem se usadil do křesla v našem obývacím pokoji a čekal, co pan Strach ve svém sequelu připravil. Velmi příjemnou podívanou, sice už tam nebyl ten moment překvapení, který měla jednička, ale Trojanovi s Dvořákem tu chemii prostě upřít nemůžete. Občasné trapné momenty jsou asi nutnou součástí každé nové české pohádky, takže tím se už ani nezaobírám. Na českou scénu veliký nadstandart. ()

Specs

Hláška: (Petronel rozlije svatomartinské víno a přijde Bůh.) Bůh: - "Petroneli, Petroneli." Paní Marie: - "Jako kdyby se to tobě nikdy nestalo." Bůh: - "Ale." Paní Marie: - "A ta potopa světa bylo jako co?" ()

Luteka

10 let čekání se vyplatilo a Česko opět dostalo jednu hezkou vánoční pohádku. Dvořák s Trojanem jsou prostě páni herci a Strach nejenom, že umí skvěle točit, ale umí i skvěle psát a počkat si na zajímavý nápad. Díky. ()

remy

Chi, chi,chi...jedním slovem, ÚŽASNÉ! Zatímco Jiří Bartoška vládne všem nebesům, to Jirka Strach kraluje v režisérském křesle. Strach je přesnou ukázkou toho, že to jde, že jde točit skvělé dvojky, o kterých je dobře známo, že jsou většinou (jak sám rejža říká) "blbé". Jsem skutečně nadšený, jak se druhý díl Anděla Páně povedl. Dvojka Petronel a Uriáš jsou neuvěřitelně vtipní, jejich vtípky jsou prostě číslem 1 a s druhým dílem přichází nové pozemské dobrodružství, které s sebou přináší skutečně krásný Vánoční příběh...Překvapením byl i samotný Český Krumlov jakožto hlavní natáčecí lokace filmu. Opět můžu jenom chválit. Tímto bych chtěl moc poděkovat nejenom režiséru Lotrandu Strachovi, ale také všem, kdo se na tomto dokonalém pokračování nejhezčího filmu, na který nedám už spoustu let v televizi na Vánoce dopustit, podílel. Ještě poslední věc a tím je srovnání dvojky s jedničkou. Dvojka je podle mě o špetku lepší než její předchůdce, takže úžasně úžasné:-) Jirka Strach má dar, dar z nebes, dar točit české pohádky, se kterými by neměl za žádnou cenu přestat! Viděno dnes 2.12. - kino tleskalo, protože to bylo po čertech dobrý ! ()

made1

Anděl Páně dvojka je obrazově nádherná, vtipná a výborně odvyprávěná pohádka, na kterou se mi konečně podařilo přes všechna Vyprodáno! do kina dostat. Pohádka ač je dlouhá, vůbec mi to tak nepřišlo. SPOILER: Když si balí Magdalena s dcerou saky paky, počítala jsem, že se rozjíždí druhá dějová linka druhé půlky pohádky. A ono zvonec... KONEC SPOILERU. Klidně bych tuhle pohádku snesla delší a rozhodně se těším, až si ji zopáknu... Musím připsat, jak mě poslední dobou baví myšlenka, kterak se z Petronela stane zmetek pekelná a z Uriáše Anděl Páně. Beztak mají pocit, že ten druhý to má lehčí. ()

Ferinka

Kdo si počká, ten se dočká. Platí to jak o časovém odstupu mezi AP 1 a AP2, tak o pozdějším shlédnutí filmu. Když je člověk zvyklý chodit do Dukly, kde na film kouká s pěti lidmi, z nich 4,5 velmi dobře zná, je plné hlediště obsazené různými lidmi napříč sociální stratifikací poměrně zneklidňující. Takže celkově i dvě volná místa v sále nakonec působila uklidňujícím dojmem. Ale ta plná kina AP 2 ze srdce přeji, už bylo na čase po všech těch "vřeskách". Co oceňuji na Strachových filmech celkově - vtip, který nezabíhá do trapnosti, humor srozumitelný i "neznabohům" s tím, že katolická enkláva si v něm najde ještě přidanou hodnotu díky nabytým znalostem liturgiky, schopnost "vyhmátnout" dobré herce a v neposlední řadě i nezištnou snahu o propagaci našich památek. Mrzí mě pouze to, že jako jediná v kině jsem se hurónsky pobavila nad sv. Apolinářem a nad parožím sv. Josefa, a že jsem byla nakonec nucena sledovat křečovitou Lucii Bílou.. ()

Sdoom

Po dlouhé době zase jedna nová česká pohádka, která stojí za to. Strach to zvládnul na výbornou i podruhé a zejména díky naprosto dokonalé dvojce Trojan-Dvořák, ale i díky spoustě povedených vtipů a narážek je pro mě Anděl páně 2 nejlepší českou pohádkou od...ano...Anděl páně. Škoda, že je to jehla v kupce sena. :-/ (kino Cinestar) ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin