Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

j1c2

Všechno již napsal uživatel Renton....první díl byl pro mě rozhodně lepší pohádka, toto víc film pro dospělé.. Úplně špatné to nebylo, ale měla jsem rok odstup od premiéry, viděla až letošní vánoce a slyšela takové chvalozpěvy, že jsem prostě čekala ví. Sympatičtí hlavní hrdinové, ale slabší děj. ()

tehol

Not bad, ale tak viděl jsem lepší... Nevím,možná je to tím, že jsem neviděl první díl. PS. paroháč Josef, dobrý (y) PPS. Za nepochopitelne nemístnou bílou šla hvězda dolů (a to jsem ještě hodný, protože se ještě směju na Marvovi s harrym) ()

hawkey_CZE

Příběh s krásnou vánoční poetikou, líbivou hudbou a herecky vynikající ústřední dvojicí Trojan/Dvořák. Tradici české filmové pohádky Anděl páně 2 rozhodně ostudu nedělá, spíše naopak. ()

Aladiel

Budu stručný. Přes drobné výtky, které zde už zazněly, se pohádka povedla. Výsledek je pěkný a dost slušný film. V bídě posledních let vyčnívá jako maják kvality přes všechny nedostatky, kterých zase tak mnoho není. Vzhledem k tomu, co je obvykle nabízeno za českou pohádku, se tvůrcům záměr povedl a zaslouží povzbudit do dalších let. Kritiků, kteří strhají kdeco, ale neporadí, jak lépe tvořit, je až příliš. Takže dobrý film. ()

bratr_jezek

Nadšení z prvního dílu Vás sice neopustí, ale není to už taková bomba. Zápletka kolem jablka poznání trochu natahovaná a Vika je tam trochu navíc, snad aby mohli oba pánové (čert i anděl) milostně bláznit, což vyznívá trochu divně a ubírá ze 100%, které si to jinak zaslouží, protože znovu velmi dobře zahraná ústřední dvojice je dobře doplněna menšími rolemi jiných českých herců. ()

mdf

Na Štědrý večer to bylo to pravé ořechové,takže i radost z toho, že se stále dají natočit pěkné a originální české pohádky. ()

adaben

Slušné a pěkné, jen mi přišlo, že se herci v druhém díle o něco víc pitvořili než konali a že nebe, poněkud přeplácané herci, tolik nefungovalo jako minule (vyjma Issové.). Potěšili pěkné "vedlejší" figury Polívky, Labudy, Preisse i těch tří mizerů. ()

Dejf19

Konečně český film, u kterého jsem se bavil. A to hlavně díky ústřední dvojici a inteligentnímu humoru. Děj velmi jednoduchý, ale o ten tu zase až tak nešlo. Šlo hlavně o pohodu, kterou to u nás doma na Štědrý den určitě vyvolalo. Bavil jsem se já, mamka a taky babička :) takže film, který má na to bavit všechny generace. Palec nahoru a nová Vánoční klasika. ()

Xakor20

Po dlouhých jedenácti letech přišla „dvojka“. Upřímně nejsem velkým fandou „dvojek“, každopádně Anděl Páně 2 je milým překvapením. I přesto, že hlavní role jsou obsazeny tak silně a film se zprvu tváří, že všechna pozornost bude patřit jen I. Trojanovi a J. Dvořákovi, není tomu tak. Film je režisérsky zvládnut, dle mého, na jedničku a Jiří Strach dává prostor všem postavám, každý si zde tedy najde to své. Po dlouhých letech je tu opět film s vánoční atmosférou. Jen snad jedna malá výtka, první díl byl dle mého zpracován lépe dramaturgicky. ()

BvS

To je tak, když na štědrej den chcete vidět tu údajně nejlepší českou pohádku za poslední dobu. Pak si ale rvete vlasy, že jste si radši po padesátý nepustili Lásku nebeskou. Tenhle film je něco jako křesťanskej Kameňák, žádnej děj a scénář je vlastně sbírka ušmudlanejch vtipů, kterým se smějou asi jen češi. Dále tu hraje Pica Kerekes, maďárská stár, která samozřejmě nesmí chybět v žádným českym filmu od cca 2011. I když neumí hrát, tak pro její... ehm charakternost to dokážu překousnout. Když se ale objeví panoptikum Lucie Bílá a Jabba Hutt Bohdalová, tak přes dvě hvězdy jít nemůžu. ()

jinyHonza

Když já se tak bál, že to zkazí. Udělat úspěšnou dvojku po dobré jedničce je problém. Povedlo se. Český humor, super kamea a .. ... a vůbec! ()

zucchini

Pohádky jsou samozřejmě určené především pro děti, a proto by bylo dobré, aby tento pořad hodnotily především ony. Důvod, proč já sám dávám této pohádce nejnižší možné hodnocení spočívá v tom, že jsem po jejím zhlédnutí poprvé ve svém životě vzal v afektu boží jméno nadarmo. Pohádka by možná mohla sloužit jako součást přípravy na přijetí prvního svatého přijímání pro katolické děti. Katechet(k)a by jim mohl(a) položit stejné otázky, jako dostaly duše propouštěné z očistce a pak se mohlo diskutovat o tom, proč má v pohádce sv. Petr síť, proč by mohlo stačit pět chlebů a dvě ryby, na který biblický příběh odkazuje rozestoupení řeky a spoustě dalších biblických a hagiologických narážek. Nenapadá mě jiný důvod, proč tvůrci pohádku prošpikovali těmito narážkami. Ale vzhledem k obrovské popularitě, která zdaleka přesáhla hranice církve, to zřejmě dětem a jejich rodičům zřejmě nevadilo, takže budiž... Na mě ovšem pohádka působila velmi roztříštěným dojmem. Hlavní dějovou linii týkající se jablka, jsem nepochopil. Hezky byla pojatá dějová linie o mafiánské mikulášské skupince a vánoční atmosféra vyzařovala také z příběhu nelítostného kapitalisty Košťála, což ovšem do takové míry připomínalo Vánoční koledu od Dickense, že jsem si říkal, jestli to nebylo tvůrcům až trochu trapné (včetně např. žádosti Vicy Kerekes, jestli by nemohli dostat zaměstnankyně na Mikuláše volno). Toto všechno by se ale dalo nějak skousnout a pohádka by ode mě dostala hezké tři body, nebýt ovšem toho, jak se na nebesích hezky zabydlel panteon českého showbyznysu. Jedním z "odborných poradců" byl Strachův přítel Rob, člen dominikánského řádu, který je známý svou snahou oslovovat celebrity a poskytovat jim duchovní vedení. V katolické církvi je dost obtížné potkávat "kvalitní" lidi, v Robových očích představují řadoví členové církve spíš jenom takovou druhou nebo třetí ligu. Pokud si chce "kvalitní" kněz zahrát první ligu, je třeba obrátit pozornost na celebrity. Obsazení Bartošky do role Boha Otce pro mě bylo obtížně stravitelné. To ho už mohl docela dobře zahrát Karel Gott, jehož písnička nesměla chybět aspoň u závěrečných titulků a jehož dcerušky si zahrály andílky. Z toho, jak se nebesa nejednou rozjasnila při vystoupení Bílé, mě trochu mrazilo v zádech. Řekl bych, že bratři dominikáni pomohli stvořit dílo, které si svou ambiciózností mnoho nezadá s jiným jejich dílem – "Kladivem na čarodějnice". Možná tím chtěli dominikáni Badal, Rob a Kodeda naznačit, že mají smysl pro humor. Ale já jsem po zhlédnutí filmu opravdu poprvé v životě vzal boží jméno nadarmo... ()

Pelidor

Dvojky jsem se tradičně maličko obával ,ale naštěstí se ukázalo ,že zbytečně. Jednu hvězdu ale uberu za obsazení zrzavé maďarské škeble ,která se ,bohužel v českých filmech a seriálech objevuje čím dál častěji ,což je pro mě nepochopitelné. ()

PinkButterfl

Priznám sa, že som sa pokračovania tak skvelej rozprávky, akou Anděl Páně je, dosť obávala. Našťastie druhý diel nie je rozhodne žiadny prepadák, napriek tomu ho nedokážem neporovnávať s prvým dielom, ktorý je podľa mňa jednou z najlepších rozprávok vôbec. Príbeh "dvojky" je podľa mňa slabší a aj ústredná dvojica už nie je natoľko vtipná. Napriek tomu je to pekná rozprávka, avšak už nie taká kultová ako prvý diel. ()

molies

Po úvodnej štvrťhodine nám bolo s manželkou jasné, že niečo nie je v poriadku. Po prvej polhodine bolo jasné i to, že nešlo len o nevydarený začiatok, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa v tomto filme nedočkáme tých pocitov, ktoré sme prežívali pri „jednotke“, t.j. radosti, pozitívnej energie, originality, vtipu a pod. Postavy sa v ničom neposunuli dopredu, ale celé to uviazlo v ošúchaných kvázivtipoch, sileného smiechu a pobehovaní po (krásnych) uličkách. Vyšumelo všetko to dobré, čo bolo korením „jedničky“ a zostal len slovný balast, bez povestnej chémie. Je až neuveriteľné, že film sa dostal do červeného políčka. ()

fajntomas

Hezky natočené, až tak vánočně... že to odkoplo Tři oříšky, na které kouká na vánoce půlka Evropy z národní pohádky na 2.svátek vánoční... Připomíná mi to vánoční reklamu na orion nebo coca-cola, v tomhle případě spíš na *. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin