Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

Mykhaluu

Přiznám se, že jsem měl s tímhle krásným pohádkovým filmem pro děti (kterému se podařilo vyrůst na pařezu normalizace a vypustit šťavnaté výhonky fantazie) problém! Co problém!?! Několik!! Např.: Jak to, že pan Sovák vydrží žhavé železo na své holeni?!? Jak to, že existují trpaslíci a ještě hrají ve filmu?!? Mohl ten kluk opravdu jezdit s postelí?!? Nu, po pár letech jsem seznal, že svět filmu, stejně jako reálný, je plný klamu... :) Ale pěti hvězdičkám to nijak neuškodilo... :) ()

macetoma

Dětská komedie, jež jsem miloval, miluji a milovat budu! Už jen pro tu Leontýnku, první lásku většiny kluků. S odstupem času hodnotím kladně i pěkné písničky. Stejně tak hodnotím kladně i ostatní herecké výkony - Jouza, Černá kronika, rytíř Brtník, atd. A ten trik s trpaslíky jsem stejně dosud celý nepochopil - vy ano? Dávám 4 hvězdy. ()

Marcus.das

Fajn pohadka na ducharske tema...Ach kezby tak vsechno fungovalo i v realu:)) moc se mi libi skryta reklama na pribinaka...asi to nebude nahoda, ze ho dodnes mam tak rad:)) ()

Kajislav89

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Už tehdy jsem snil o tom, jak si postavím Hradní střelu. Ale nebydlíme u nebezpečné zatáčky a hlavně do 11.patra vám volant nepřiletí. Ale zpět k filmu, ten je zkrátka laskavý a humorný, plný skvělých herců, jak mezi dětmi tak i dospělými (Lipský, Tichánková, Sovák). Nejlepší hláška: "Spi, to byl jen osobák!" ()

Boudyy

Uhlířovy texty, jedna z prvních rolí Tomáše Holého, skvělí herci (hlavně Sovák, L. Lipský a Brodský), orignální zápletka (snad mě jen nudila linie, kdy se Leontýnka zamilovala). Snad jen je to krapet přeslazené. ()

Havala

Vděčná filmová pohádka s neskutečnými kvanty dobrých herců. Asi se tenkrát tímto angažovali. Vždy se rád podívám, pořád celkem zábavná záležitost. ()

offlineman

Tanečky a písničky dětiček, to mě nebralo nikdy, ale zase to bylo lepší, než to, co se točí pro děti dneska! Jednu * za Lubomíra Lipského!!! ()

Alca

Naprosto perfektní dílko na nedělní odpoledne s rodinou. Písničky jsou dnes naprostými hity a zpívá je celá rodina. A navíc: TVRDÁ POMSTA, TAK TVRDÝ! ()

anyonecek

Tahle pohádka se mi až tolik nelíbila, myslím, že máme mnohem hezčí díla na téma pohádka, ale určitě se to dá řadit do těch starých Česlovenských klasik. 70% ()

george82

Úžasný rodinný film, ze kterého snad každý zná nějakou písničku. Tohle je pohodovka na každý víkend, která neurazí. ()

bohhous22

Určitě jedna z nejlepších fantasy-pohádek vůbec.Notoricky známé písně není třeba představovat a originální humor podaný s noblesou mistra Oldřicha Lipského nemá téměř dodnes konkurenci! ()

Guran

Pamatuji si, jak jsem se na film díval poprvé. Byl jsem malý chlapec ve školce a bylo mi hrozně špatně. Na zvracení a já cítil, že už to za chvíli půjde ven. To je vše co si z té scény pamatuji. Nevím co se stalo pak, ale vím určitě, že jsem tenhle snímek zkoukl. Pohádka, která mi vždycky dá do hlavy vzpomínky na školku a cénku, kdy mi bylo na zvracení. Moc příjmený snímek, kde hlavními postavami jsou děti. "Ať žijí duchové" ve mě vždycky vyvolají pocit, že jsem zpátky ve školce, v těch starých časech. Nikdy nezapomenu! ()

kubilov

Jedna z nejmilejších českých pohádek od mistra Lipského s vynikajícím Jiřím Sovákem v roli rytíře. Soundtrack přímo legendární. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014