Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

RedDuck

Ondřej Lipský parodie uměl, většina z nich patří k tomu nejlepšímu co Československo vyprodukovalo (a co, bohužel, kvůli své kulturní specifičnosti, nikdy nemohlo prorazit v zahraničí). Limonádový Joe je však ještě o stupínek výš. Málokterý film přinesl takové množství hlášek, které zlidověly. Kdo nečetl indiánky (nejlépe mayovky), nemiloval westerny (nejlépe ty s vždy kladným hrdinou), nepovažuje za vrchol kultury 60.léta, ten možná tomuhle filmu 5 hvězdiček nedá. Já se k této kategorii hrdě hlásím a o to víc mě zasáhla. ()

Krchy

Geniální dílo. Přímo tuplované :) A snad jediný film, u kterého beze zbytku platí, že co slovo, to perla. ()

solid

Věřili byste, že znám tenhle film takřka nazpaměť, ale poprvé jsem ho viděl celý až tento rok tedy 2009? Asi ne, ale je to pravda. ()

Ham.and.eggs

Skvost českého parodicko-muzikálovo-crazycomedy-joeovo-lipského odvětví. Napoprvé to ještě neni to pravé, ale po dalších shlédnutích vám dojde, jakej je vlastně Joe borec.......P.S.: Škoda, že to Enšpígl nepochopil ;) ()

gombarix

Není to jen parodie, ale možná ještě víc satira. - O skvělých hercích, perlících dialozích a výborných písních škoda ztrácet slova, tohle je jeden z filmů, které by měl vidět každý. ()

BeranSon

No něco takového nemá v Českých krajinách obdoby! Krásně vytvořené prostředí divokého západu nahrává tomuto fantastickému dílu po všech stránkách. Joe je nabitý legendárními hláškami a skutečně brilantními hereckými výkony. Nemám co dodat, film který se neohraje. V Americe velice oblíbený film. "Ať lotr, nebo hrdina my jsme jedna rodina!!" - 9/10 - ()

Nerd4Dreaming

Kopecký je třída.. co k tomu dodat. Snad jen že mi film občas příjde duchaplnější než se zdá být, ve smyslu narážek na zmanipulovatelnost společnosti a závěrečného usmíření dobra se zlem (socialismus s lidskou tváří?). ()

Rathalos

Westernova komedia z byvaleho Ceskoslovenska,mila a pohodova vec od Oldricha Lipskeho,urcite sa uz v Cesku a ani na Slovensku take nieco nikdy nenatoci...:-) ()

helloween93

Tenhle film mi i při četných reprízách unikal, ve vědomostní soutěži Na lovu jsou z tohoto filmu často otázky, což mi donutilo si film pustit. Joe je v podstatě takový český ekvivalent superhrdiny z divokého západu. Pojmy jako Kolaloka, Cloumák nebo záporák Hogofogo v podání Miloše Kopeckého, víc asi netřeba dodávat. ()

Besyn

Tak tohle myslím nepotřebuje žádný komentář.Snad jen jedna moudrost na závěr :"Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství".Dokonalost. ()

Kakho-oto

Nádherný film, spolu s Adélou je to pro mě vrchol české kinematografie a tak to asi pro mě zůstane navždy. Nebudu se tady rozepisovat o kladech a záporech filmu, poněvadž psát o kladech, tak tady napíši román na pokračování a o negativech taky psát nebudu a vlastně ani nemůžu, protože film je bezvadný (když jsem byl malý, tak mi vadila absence indiánů). Snad se jen zmíním o Květě Fialové - někde jsem četl, že jedinou skutečnou českou hereckou sexbombou byla Olga Schoberová - no to prrrrrrrrrrr! Květa se mi ve srovnání s ní zdá alespoň v tomto filmu (v přímé konfrontaci)mnohem hezčí. Apropos roli Joea měl hrát původně mladičký Jiří Kodet! ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi