Na toaletě v Bílém domě objeví uklízečka mrtvolu mladé ženy. Vyšetřováním je pověřen detektiv Harlan Regis, pomáhat mu má agentka Nina Chance. Společně odjedou do bytu zavražděné ženy. Tady zjistí, že agenti FBI je předešli a odnesli si všechno, co mělo pro vyšetřování nějaký význam. Regisovi se přesto podaří objevit stopu. Najde lístek k vyzvednutí fotografií, na kterých mimo jiné objeví jednoho muže z ochranky prezidentova syna Kylea. Dřív než se stačí pátrání rozjet, šéf ochranky Spikings mu oznámí, že dopadli vraha. Podle jejich tvrzení je jím uklízeč, který se ženě bezvýsledně dvořil a na kritickou dobu nemá alibi. Regis vzápětí zjistí, že je sledován, a podle informací od Niny pochopí, že žena byla jednou z mnoha milenek prezidentova syna. Vyšetřování se pokusí překazit tajná služba, která chce oba detektivy zadržet. Všechny stopy naznačují, že vrahem je buď Kyle, nebo dokonce sám prezident. Regis s pomocí Niny zjistí, že důkazy byly podstrčeny. (TV Nova)

GOREGASM

Konspirační thriller schématický a předvídatelný jako Wesleyho daňové úniky. Samotný Snipes se určitě cítí komfortněji v akčnějším žánru, a i když v podobných rolích nepředvádí prkenné výkony jako někteří jeho muskulaturní kolegové, jeho síla tkví jinde. Záda mu kryje sympatická, ale nevýrazná Diane Lane a za pomyslné spiklenecké nitky tahá Alan "Hawkeye" Alda (korejský syndrom z M*A*S*H* v praktickém provedení). Rozpačitý dojem nenapraví ani příběh, který se v koncovce promění v clichéfest a do televize patřící režisér Dwight H. Little svým kořením výslednou chuť zlepšit neumí. 45% ()

MickeyStuma

V Bílém domě byla nalezena mrtvá žena a vyšetřovatelem se stal zkušený Harlan Regis ve výborném podání Wesleyho Snipese. A jak jinak, za vším je špinavá politika. Zvolený námět je ohromnou výzvou, která se vydařila na celé čáře. Nikdo si není ničím jistý, hrozba číhá na každém rohu a dlouho se neví jaké a čí zájmy za tím stojí. Scénář je dokonale propracovaný a kvalitní režie ještě navýšila potenciál snímku. Napínavá atmosféra se drží celého vyprávění a neopouští obraz do poslední minuty. Tato detektivka to ani nepřehání s akčními scénami a jsou tu jen z nutnosti v rámci děje. A u Wesleyho Snipese očekávaně dokonalé. Alan Alda jako záporák překvapil a jeho slizkost je až k neuvěření. Skvělý výkon. Opravdu kvalitních detektivek není mnoho. Tato se povedla a může být vzorem. ()

helloween93

Standartní krimi z 90.let s politickou zápletkou, kterou se snaží vyšetřit policajti. Pro Wesleyho Snipese velmi netradiční role vyšetřovatele, ani se moc nepere a obecně je tu na Snipese a režiséra Littla málo akce. Obsazení je dobré a příběh je sice 100x provařený, ale dá se na to koukat. 3* ()

pravo

Wesley Snipes a Alan Alda trocha netypická herecká konštelácia, ale to je hádam najzaujímavejšie na tomto filme. Začiatok filmu síce sľubuje zaujímavý a zamotaný dej, ale dej sa vyvíja pomerne lineárne a žiadnych prevratných zvratov sa divák nedočká. Najhoršie je snáď to prvoplánové predhodenie divákovi podozrivého, ktorý je najmenej sympatický a odmieta spolupracovať. A ak sa vyrieši situácia okolo neho tak je všetko jasné a divák je mierne v rozpakoch, že sa to končí takto nevierohodne. Ale i napriek tomu je to oproti mnohým iným “trillerom“ čo bežia každodenne v telke celkom slušný priemer. ()

Acrobat odpad!

Je az nadmieru jasne ze sex mozte vyskusat na kazdom mieste. Ten nepozna hranice. A just si to chcem rozdavat s prezidentkou spojenych statov. Zvolte rychlo nejaku. ()

Nix

Obstojná krimi, která má skvělý průběh. Člověk se ani trochu nenudí a Wesley je tu opravdu fajn. Nečekejte bůhví jakou akci, tady je to čistě o vyšetřování vraždy jak název napovídá. Konspirace tu jsou i nějaké zvraty a celé je to v příjemném hábitu. Já se bavil. ()

papadoce

Tak na tento film som bol pred viac ako dvadsiatimi rokmi v kine Úsmev so staršou sestrou. Vlastne ani neviem, prečo si to pamätám. No, možno to bolo v Družbe alebo v Capitole. Nie, nie, bol to Úsmev. Mal som ho najradšej. Nič menej, vtedy som predsa ešte nemohol tušiť, že prášiť Diane Lane je dôležité. No, poďme ďalej. Stredne slušná Snajpsovka, slušná kriminálka. A neviem či som spomínal, ale Dianin účes na koktejlovom večierku bol prekrásny. Ona bola... ach ... no. Dnes by ste samozrejme s takým filmom už dieru do sveta neurobili (Wesley neurobil ani vtedy), ale podľa mňa to bolo fajn. Trochu sa miešali jablká s hruškami, rozmaznaný prezidentov spratek a šťavnatá roštenka vs vojenský konflikt so Severnou Kóreou, no !?. Tak trochu počin scenáristu mierne pritiahnutý za vlasy, ale zabavilo. A čuduj sa svete aj teraz po rokoch. A o to predsa ide, nie ? Mňa zabaviť. Slušné. A nechcem otravovať, ale to krásne hopsanie Diankiných pŕs, keď bežala v zelenom tieločku. Joj. 65-70 %. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 42% | FDb.cz - 73,7% | Slušná detektivka s poměrně klišoidní zápletkou a jistou osobou v hlavní roli, která neovládá řemeslo zvané "herectví". No co. Aspoň Diane Lejn(o) je půvabná, příběh rozhodně nenudí, docela dobře kombinuje akci s napětím a nás rozhodně bavil. Přesto se s tou svou "nevýjimečností" na víc než 3* rozhodně nedobelhá. 65% ()

johnsnow

Film s dobrým potenciálom ale žiaľbohu prevedenie je slabšie. Film by bol skvelý ako akčniak ale ono je to skôr taká vyšetrovačka s občasnou akciou. A to dosť nasere. Ale akcia je fajn, zvraty sú zaujímavé a záver vydarený. Slabšie 4* ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

e-arthworm

Zajímavý a poměrně originální snímek, který nepostrádá napětí, akci ani pár nečekaných zvratů. Snipes výborný, pouze mi k němu nesedělo to modelářství :-) Překvapila záporná role Alana Aldy, potěšil Tom Wright (jamajský policista ze Seagalova "Muže s cejchem smrti"). "Možná jsem blázen. Snažím se zachránit vládu, která mě chce vystěhovat na ulici." ()