Na toaletě v Bílém domě objeví uklízečka mrtvolu mladé ženy. Vyšetřováním je pověřen detektiv Harlan Regis, pomáhat mu má agentka Nina Chance. Společně odjedou do bytu zavražděné ženy. Tady zjistí, že agenti FBI je předešli a odnesli si všechno, co mělo pro vyšetřování nějaký význam. Regisovi se přesto podaří objevit stopu. Najde lístek k vyzvednutí fotografií, na kterých mimo jiné objeví jednoho muže z ochranky prezidentova syna Kylea. Dřív než se stačí pátrání rozjet, šéf ochranky Spikings mu oznámí, že dopadli vraha. Podle jejich tvrzení je jím uklízeč, který se ženě bezvýsledně dvořil a na kritickou dobu nemá alibi. Regis vzápětí zjistí, že je sledován, a podle informací od Niny pochopí, že žena byla jednou z mnoha milenek prezidentova syna. Vyšetřování se pokusí překazit tajná služba, která chce oba detektivy zadržet. Všechny stopy naznačují, že vrahem je buď Kyle, nebo dokonce sám prezident. Regis s pomocí Niny zjistí, že důkazy byly podstrčeny. (TV Nova)

otík

Snipes se vydal do Bílého domu vyšetřovat vraždu a to si pište, že na vraha přijde, i kdyby to měl být sám prezident. Sice napínavý, ale málo akční thriller je průměrnou ukázkou Snipesova talentu. ()

Shetland

Alan Alda v roli záporáka a Wesley Snipes jako průměrný detektiv s ještě průměrnější zápletkou. Sice lehký nadprůměr,ale na jedno zkouknutí zabaví. ()

Jizni Tlapa

Starej dobrej (ovšem poněkud vyměklej) Wesley. Šedivec Alda a sexy D. Lane. Průměrná zápletka nabízí pár menších dějových zvratů a je podpořena zajímavým hudebním doprovodem. Škoda ošizené akce a nic neříkající choreografii bojových scén. Ostatním rozhodně nadprůměr. Snipes to prostě umí ale mnohem lépe. 70%! ()

lennyd

Na nejstřeženější adrese ve Washingtonu, v Bílém domě, je nalezena na záchodcích mrtvola mladé ženy. I přes odpor tajné služby je na místo povolán detektiv z oddělení vražd, Harlan Regis (Wesley Snipes). Možný pachatel je odhalen a zatčen velmi rychle, ale Regis má stále pocit, že mu ochranka prezidentovy rodiny něco tají. Nemůže být za smrtí mladé úřednice něco víc? ... Nemůžu si pomoct, ale mně se prostě takovéto filmy líbí. Spiknutí na každém rohu, správná dávka napětí, detektiv (který čirou náhodou ví všechno o tajných chodbách pod Bílým domem) - ač to celé může působit klišoidně, tak mne to (v tomto případě) stoprocentně vyhovovalo. Wesley Snipes je zde v trochu usedlejší roli než obvykle, ale když někdo umí hrát, tak zahraje i kašpárka natož jednoho washingtonskýho poldu. Trochu mne zklamal Alan Alda - ani ne tak svým hereckým výkonem, ale právě jeho rolí - přece jen jsem radši, když je za toho "hodného".. ()

Pavlínka9

Pro mě jeden z typických amerických "krimi" příběhů. Neskutečně mě překvapil Alan Alda a jeho postava, která tam pro mě má největší váhu se vůbec pokaždé na ten film podívat a závěr, který se mi moc líbí. Wesley Snipes není pro mě zrovna "tahoun", ať se jedná o jakýkoliv film, ale sem mi zrovna sedí :) Neurazí a neunudí :) ()

JohnSmith

Celkem slušná krimi s politickým podtextem.Diane Lane i Wesley Snipes jsou příjemní a koukatelní,což je především u Snipese málokdy.Alan Alda jako by zapomněl,jak trpěl za korejské války a nejradši by se pustil do další.Bohužel to co předvádí,není žádná sláva.Pokud jde o režii, tak Little odvel standartní práci, u které se člověk nenudí,ale zase to není nic,s čím by udělal díru do světa.Rutinér prostě zůstal rutinérem,ale příjemným. ()

Arius

Snipes a Laneova boli zohratou dvojicu ktorej som zhltol vsetko ale samotny dej bol handicapovany a nesiahal na spickove krimi/detektivne filmy. ()

Loki_Six

"Harvard did a study. It said you could measure a man's longevity by the first thing he turns to in the morning paper. Start with the comics; you'll live longer. " ()

divak84 odpad!

velmi slabá kriminálka, kterou ještě víc sráží totálně nekompetentní snipes, který šlápl do špatného žánru. Navíc mě štve, že dávám odpad filmu, ve kterém hraje Alan Alda... ()

mira007

Když budu optimista tak je to průměrná kriminálka. jediné čím je zajímavá tak leda tím, že Alan Alda tady nehraje kladnou postavu. ()

aLPaC

Má to mnoho much! Mezi ty nejviditelnější bych určitě zařadil dialogy, motivaci některých postav, stupidní závěr a též to, že obyčejný poliš dokáže rozkrýt intriky nejvyšších kruhů. Jinak to ale rozhodně není nuda, akce je svižná, Snipes v 90s ještě válel a Diane Lane je kočka. ()

Andronikos

Ako "detektívka" to za mnoho nestojí, uvedomil som si, že si vlastne po pár hodinách nedokážem vybaviť, kto bol vrahom. :) Vzhľadom na to, že mŕtvola sa našla v Bielom dome, bolo jasné, že sa časom film presunie skôr do polohy politického thrilleru. V tomto smere nás nesklame (pozitívom je, že jeho pointa príliš odhadnuteľná podľa mňa nie je), ale ja osobne som voči týmto snímkam z najvyšších poschodí politiky a priori skeptický. Sám sa v nich nepohybujem, takže o nich nemám dobrú predstavu, ale väčšinou sa nemôžem zbaviť pocitu, že sú príslušné filmy nechutne nerealistické. V tomto prípade sledujeme: (SPOILERY) preniknutie do White House pomocou (polo)tajných podzemných tunelov, snahu ušiť búdu na prezidenta, aby odstúpil, pokus hlavného zloducha v pozadí prezidenta zastreliť, keď už trik s odstúpením nevyšiel... (/SPOILERY) Pousmial som sa, príliš však nebavil. - Vadili mi aj náznaky "akčného žánru", ktoré tu evidentne mali zabezpečovať dve hlavné postavy občasných strieľaním a mlátením rukami okolo seba. Filmu to príliš nepomohlo a naopak to narušilo jeho celkový ráz. Snipes tu až na tieto akčné momenty zase raz zahral vcelku slušnú, pokojnú rolu (niežeby príslušná postava občas rozhorčene nezvýšila hlas). Antikonvenčným, pozitívnym vedľajším rysom deja je tiež to, že hlavná mužská a hlavná ženská postava neskončia ako partnerský pár. Ale film ako taký bol pre mňa natoľko nudný, že som ho nedokázal plnohodnotne vnímať. Alebo naopak? Bol tak zamotaný, až som sa začal nudiť. ()