Na toaletě v Bílém domě objeví uklízečka mrtvolu mladé ženy. Vyšetřováním je pověřen detektiv Harlan Regis, pomáhat mu má agentka Nina Chance. Společně odjedou do bytu zavražděné ženy. Tady zjistí, že agenti FBI je předešli a odnesli si všechno, co mělo pro vyšetřování nějaký význam. Regisovi se přesto podaří objevit stopu. Najde lístek k vyzvednutí fotografií, na kterých mimo jiné objeví jednoho muže z ochranky prezidentova syna Kylea. Dřív než se stačí pátrání rozjet, šéf ochranky Spikings mu oznámí, že dopadli vraha. Podle jejich tvrzení je jím uklízeč, který se ženě bezvýsledně dvořil a na kritickou dobu nemá alibi. Regis vzápětí zjistí, že je sledován, a podle informací od Niny pochopí, že žena byla jednou z mnoha milenek prezidentova syna. Vyšetřování se pokusí překazit tajná služba, která chce oba detektivy zadržet. Všechny stopy naznačují, že vrahem je buď Kyle, nebo dokonce sám prezident. Regis s pomocí Niny zjistí, že důkazy byly podstrčeny. (TV Nova)

klerik

Príjemný triler, kde to ústrednej dvojici sekne. Snipes má par v pohode hlášok, Diane je ako vždy sexi a ešte k tomu to aj dobre hrajú. Je to napínavé, občas zábavné. Skrátka kvalitne odvedená robota... ()

LaciLC

Drsňák Wesley Snipes a sexy Diane Lane sa stretli v len priemernom, aj keď občas napínavom thrilleri. Nie je to originálne a film je aj dosť klišéovitý, je to zaujímavé tým situovaním hlavnej zápletky do Bieleho domu. Lepšie ***. ()

korbitch22

jedna ze starých snipesovích klasik.svižně odbýhající s velice dobrou a dramatickou zápletkou.alan alda jako zmrd je dost dobrej. ()

Chrustyn

Po všech směrech průměrný thriller, jehož český název stylově napovídá o čem celý film je (anglický originál přeci jen působí o dost tajemněji). Wesley v době kdy o něj byl ještě zájem a Diana Lane bez vrásek. Little je však "průměrák" tělem i duší a film to krásně dokazuje. ()

honajz

Film poněkud připomíná grishamovky - jen zde není soudní prostředí. Zato oné překombinovanosti a zákulisních praktik ano. Popravdě mi přišel tenhle film moc průhledný na to, abych u něho byl napnutý, a všechny ty kecy o vojácích, obraně, jsou sice v podání USA dnes aktuální, když stále útočí, kde se jim zamane, ale tohle už bylo moc naivní a černobílé. Zvláště nevýrazný prezident, který chce věci řešit dohodou - asi si tvůrci léčí mindrák, že ve skutečnosti tomu tak není. Našlo by se zde i povícero nelogičností a scén nedávajících smysl (např. náhlý obrat šéfa bezpečnosti, který navíc musí vědět, že když něco prozradí, půjdou mu po krku, a přitom se promenáduje u okna). Takže celkově jen průměrný spíše politický thriller, kde nic nepřekvapí a nic nevyčnívá, aby byl film zajímavější a člověk si na něj druhý den vzpomněl. ()

MM11

Docela příjemný film. Politicky motivovaná zápletka překvapivě nepůsobí levně ani směšně. Bez přílišného vzruchu se vyšetřování ubírá až k solidně zvládnutému konci, který ale rovněž není až stupidně akční a patetický. Režisérovi chybějící buňky zcela vynahrazuje brilantní Wesley Snipes (jedna z jeho nejlepších rolí), který i s Alanem Aldou táhnou film a poměrně úspěšně. ()

Bauer

V celku průměrný trhiller, který nepřináší nic nového jen je obohacen slušnou zápletkou (vražda v bílém domě) jenže je do toho bohužel zapletena i politika a to mně tak nějak nebralo. Je to okořeněno lehkou akcí. Různé honičky a přestřelky. Je toho sice málo, ale v žádném případě to neškodí. Dominuje tady především thriller a ne akční žánr, takže to není vůbec na škodu ta skromná akce. Hodně velká škoda je zpackaného konce, který je opravdu slabší a na můj vkus příliš "frajerský". Začíná to frajersky a končí to frajersky. Jenže v tom hraje Snipes a on sám o sobě je frajer, takže se to dá zkousnout. A překvapilo mně, že v tom hraje Wesley Snipes, kterého vidím jako bijce. Ať už jako upírobijce, nebo jako borce, jenž se vypořádá s teroristama na palubě letadla (Přepadení ve vzduchu). Tenhle film zcela vybočuje z jeho dřívějších filmů a nutno podotknout, že mu to hodně přospělo. Diana Lane je jako vždy krásná a sexy a její výkon je taky. Nelíbila se mi postava Alana Aldy. Nejspíš jde ale o můj subjektivní názor. Docela dobře ztravené skoro dvě hodiny. Nelituju toho, že jsem je ztrávil zrovna s tímto filmem a to je důležité! ()

Lacike

Alda ako záporák? Niééé, to nechcem. Ak ste to nevideli, tak som vám ušetril sklamanie, ha. Inak je to tuctová detektívka s minimom akcie odohrávajúca sa v najvyšších politických kruhoch. Na takéto filmy bolo Snipesa v top forme škoda. 5/10. ()

corpsy

Rádoby strhujúci a realistický thriller, ktorému to nejako nesedí. A ani neviem či je to chyba v režisérovi, ktorý občas vypustí nejaký ten pekný obrázok. ()

Derek

standardny 90tkovy thriller ktory potesi hlavne pritomnostou rozkosnej diane lane. zapletka sa rozbieha slubne, ale v polovici sa to zvrtne v nudu... ()

dyfur

...jeden z mnohých prípadov - kedy hlavný hrdnina imituje A-čkových hrdnov...a moc mu to nejde.....že je dej biedny  je jasné každému..... moja zaujímavosť:Jordan (Alan Alda) nosí hodinky značky Raymond Weil Parsifal. (dyfur) ()

Figu

Devadesátky byly prostě nasáklý vším skvělým z odvětví filmu a ani tahle akční kriminálka není žádnou vyjímkou. Wesley Snipes ve formě, vedle něj Diane Lane ve formě, to už naznačuje i samotnou formu bijáku jako prase. Ovšem nešlo by to ani bez fajn záporáka, což zde osvěžila legenda seriálu M.A.S.H.. No pěkně to Alda vymyslel. V dnešní době počítačových slátanin, přeefektovaných hovadin a laciných zápletek bych uvítal víc takových vražd v Bílým domě! 70% ()

Martin741

Film, u ktoreho som zistil, ze Wesley Snipes ma rad na sebe ciste oblecenie, a neznasa prepotene  veci. Film samotny len taky reziserky nudny rutinny pod/priemer  : 25 % ()

Skleena

"Tak dělej, i moje babička by to zvládla rychlejc!" Krom toho, že nám snímek řekne něco o fyzických dispozicích Wesleyho babičky, předloží především jakousi směsku dobrých a horších filmových záležitostí. Jistě, jedná se o klasický thriller s nepříliš výrazným hudebním doprovodem a stokrát omletou zápletkou o vraždě, orámovanou rádoby politickým pozadím, kdy jednotlivé linky důkazů postupně stále více vedou k někomu důležitému, mediálně známému - v našem případě rovnou k prezidentovi. Překvapením pak ale může být postava Snipese, zbavená klasického drsňáckého hávu, navíc vybavena zvláštně nevkusně zastřiženou bradkou :) On celkově Wesley hraje překvapivě "intenzivně neintenzivní" druhé housle po dobu celého snímku. Na druhou stranu i když se především v první půlce snímku prezentuje jako náruživý modelář, scénka s honičkou nezvaného hosta v hrdinově bytě se záběry na vypracované tělo v tílku dává znát, že Wesleymu se do panáčků v bytě nikdo navážet nebude, to tedy ne. Co se týče ostatních tváří filmu, Diane Lane byla tradičně přitažlivá, zvlášť s rozpuštěnými vlasy. A Alda? Ten byl ke konci správně slizký. Po stránce scénáře se to tedy střídavě často setkalo s nějakými těmi pohlavky: Je až zvláštní, jak často tajná služba s perfektně vycvičenými agenty ponechává zadní východy motelových pokojů nehlídané a očekává pokojné užití dveří vstupních. A když už je řeč o těch vycvičených agentech - taky vám výkon hlavního představitele (tahle pozice mu hraje k dobru, budiž) přišel chvilkami nadpozemský, především když ve výtahu o minimálním prostoru zneškodnil dva členy ochranky, pracující v Bílém domě, navíc bez využití nějakého momentu překvapení nebo tak něco? Nemůžu si pomoci, pan vyšetřující detektiv na mě působil rozporuplně, od jednoho pólu přeskakoval nějakou tou ranou a zkušeným "rváčstvím" k druhému. Když už jsem se tak nějak ubezpečil v tom, že to teda není úplný nekňuba s plackou a umí se občas i pořádně otáčet, přijde scénka, kdy si Wesley bezradně prohlíží dvě identické zbraně a přemýšlí, která z nich je ta nabitá. Nejspíš mu nikdo neporadil, že ta, kde bude devět nevystřílených nábojnic, bude těžší. Ale ne, vytrvalá hypnotizace obou pistolí s nadějí, že jedna z nich promluví a sdělí informaci o tom, zda je nabitá, je zřejmě v Americe účinnější metodou. Ještě taková poznámka závěrem - to mají američané opravdu pevnou linku v ložnici na nočních stolcích hned takhle u hlavy, vždy připravenou k nočnímu rozhovoru s kolegou v telefonní budce? Máte to doma taky tak, nebo to jen mně přijde divný? ()

Juto

Režisér Dwight Little odvádza solídnu prácu, aby udržal veci dôveryhodné a dojemné, zatiaľ čo scenár sa skutočne snaží skryť skutočného vraha až do vyvrcholenia. 6/10 ()

emo

Pohoďácky thriller. Na to aby bol super mu však niečo chýba. Okrem mdlých hereckých výkonov mu nepridá ani naivný scenár... ()