Centrum zábavné tvorby České televize přichystalo v rámci projektu Nadměrné maličkosti povídku situovanou do doby, kdy králem diskoték byl Pavel Horňák a jedním z mála povyražení pro tehdejší studenty byly chvíle strávené na lyžařském výcviku. Na tzv. lyžáku se dá prožít ledacos první sex, první láska, první zkušenosti s alkoholem, první cigareta, ale také něco, co jen tak někdo nezažije. Jedinečnou příležitost zjistit co ještě jiného se dá prožít na horách, než to, co známe z hitů Sněženky a Machři, či Snowborďáci, máte díky povídce scenáristy a režiséra Jaroslava Pozziho Hypnóza. Kromě osvědčených hereckých hvězd typu Viktora Preisse, uvidíte Vojtu Kotka, Jiřího Mádla, ale i řadu dalších mladých nadějných herců. (oficiální text distributora)

Shnoff

Toš nebylo to špatné. V tej záplavě húpých věcí je potřeba tady túto záležitosť vyzdvihnút. Je potřeba sa zmínit o kvalitních hereckých výkonoch (V. Preiss) a hlavně o celkem ftipném scénáři. A to néni v dnešní době málo, né chlapi? ()

brabi

Čekal sem bejkovinu prvního stupně a nakonec sem byl velmi příjemně překvapen a dobře sem se pobavil. ()

swinevenca

Rozhodně to nebyla ztracená hodina, kterou jsem u tohodle strávil, jen proto, že je to z lyžáku bych to se Sněženkama určitě nesrovnával, to by ani nemohlo obstát. Líbil se mi Preiss a Mádl zvlád svou roli výborně, tady bylo krásně vidět, že je lepší hereckej ksicht než Kotek. Dobře jsem se pobavil a při hlášce: "Spíš?Ježiš já jsem kráva" jsem šel do kolen:) ()

zigy

Perfektní mysteriozní napínavá zápletka plus humor ve stylu sněženek a machrů, co víc si může člověk přát? a ještě navíc skoro porno scéna s umýváním Mádla....(to ho fakt musely mýt úplně všude???) jo, musely......:) Preiss je tady ultravtipný zabejčený profesor materialista ze staré školy, který odmítá uvěřit, že by byl Mádl opravdu zhypnotizovaný. A korunuje to ještě závěrečná pointa, kterou fakt určitě neodhalíte. ()

Joee

Především skvělá zábava. Výtlem! :)) Kvalitativně je film na úrovni Bad Taste od Petera Jacksona. Nenáročný děj se neustále posouvá, vyvíjí a nechybí ani zvraty. Supr! ()

BLStryker

Docela zdařilý TV film se správně ujetým nápadem. Je to sice komedie, ale v některých částech to kvůli použité temné hudbě dostalo až hororový nádech a já už jen čekal, kdy hypnotický chlapec popadne sekeru a rozpoutá horský masakr. Paradoxně mi to tak připomnělo ne zde zmiňované Sněženky a machry, ale spíše tento hezký zimní film. Celkový dojem trošku kazí občas tupé dialogy a také některé ne úplně přesvědčivé herecké výkony. Naštěstí je ale vyvažuje dokonalý Mádl nebo tradičně dobrý Preiss se svojí figurkou soudruha ředitele. Váhám mezi 3-4 hvězdičkami. P.S. Ta scéna ve sprše byla super, hned bych s Mádlem měnil :-) ()

Lucie505

No.... zajímavé téma. A to je asi vše. Tento příběh jako by se přihodil spolužákům Vikiho Cabadaje ve vedlejším pokoji. Viktor Preis = pan Brzobohatý, Tereza Bebarová = Veronika Freimanová, paní Obermaierová = paní Valentina Thielová, Milan Šteindler = kotelník Boris Halmi, a tak dále... Jedna hvězdička za Jirku Mádla, který mě místy až děsil, a druhá za sympatického zdravotníka:-) ()

Martazoe

Vtipné na tomhle nebyl ani tak ten příběh o zhypnotizovaném studentovi na lyžařském zájezdě, ale spíš ta celá atmosféra období normalizace - vzpomínky na televizní zpravodajství, organizovaná zábava, čaj v hnusných plechových nádobách a odporné oblečení, to "zahřálo u srdce." ()

Calabria

Ta nostalgie. Teď jsem se podíval na film, jako na dávnou vzpomínku. A bavilo mě to. Hlavně mě bavila Kateřina Wienerová. Hledal jsem s ní jiný filmy, ale marně Docela mě to zamrzelo. Jeslí ještě někde hraje nebo hrála. Rád bych o tom věděl 😉 ()