Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Kaka

Sympatičtější a střídmější alternativa emmerichovské Bitvy o Midway. S kratší stopáží, lepší strukturou formální stylizace a více přímočarým tahem na branku. Hanks se toho jako Captain torpédoborce ujal (ne)překvapivě s velkou parádou. Paradoxem filmu je to, že ač se jedná o válečný, tak mnohem zajímavější, než místy značně digitální boje je především precizně detailní vyobrazení fungování posádky a jejich postupy a úkony které plní v rámci své pracovní rutiny. Žádná díra do světa, ale alespoň si to nechce mermomocí držet pozici megalomanského velkolepého válečného spektáklu. ()

Spiker01

90ti minutová mořská digitální jednohubka s nikdy nezklamávajícím Tomem Hanksem, co si to dokonce sám napsal. Rozhodně ale nic, co bychom několikrát neviděli už dávno před tím. Do kina bych na to nešel (jedno Do posledního dechu stačilo), ale výborná akvizice pro Apple tv+, kde se dostavil zasloužený úspěch. Ale kdo ví, v době mimořádně chudé kino-nabídky by nejspíš lidé přišli i na toto drama...6/10 ()

Radko

Oveľa väčšia zábava je hrať lodičky na štvorčekovom papieri ako sledovať túto donekonečna sa opakujúcu lodnú naháňačku. ()

castor

Má to sotva hodinu a půl, má to náboj, fajn práci s kamerou, má to Toma Hankse. Kolikrát to stačí. V době, kdy musíme brát kdejaký drobek, to vlastně bohatě stačí. Streamovací služby se kvůli koronavirové pandemii perou o kousky, které byly původně určené pro kina. Greyhound je jedním z velkých hráčů. Zavádí nás ke kapitánovi, který v bojích druhé světové války vede mezinárodní konvoj lodí. Cílem je napříč Atlantikem dopravit tisíce vojáků a zásoby spojeneckým jednotkám. Německé ponorky ovšem číhají pod každou pátou vlnou. Než to celé začne, zjistíme, že Tom má kdesi životní lásku a že má určitý vztah k víře, což ovšem na další vývoj nemá pražádný dopad. Prostě jsme jen Elisabeth Shue viděli po delší době v nějakém větším projektu. Ostatní postavy žádné pozadí nemají. Vzápětí se jde na věc. Nejde o žádné megalomanské scény á la Emmerich, prostě jen naháněná s ponorkami, vyhýbání se torpédům o pár decimetrů a vyhazování náloží do oceánu. A pokřikování odborné terminologie, které divák samozřejmě nerozumí. Posádka občas v dálce trpce sleduje potápějící se vlastní loď, jindy vnímá, jak jim dochází munice. Záběry z ptačí perspektivy podávají akční momenty z jiného úhlu a vůbec to není zlé, což platí o téhle oldschoolové podívané celkově. Díru do žánru rozhodně neudělá, ostudu ovšem zrovna tak ne. Prostě sází jednu napínavou scénu za druhou, hodně si pomáhá digitálními triky (škoda) a velmi rychle uběhne. Jen postava spolehlivého Toma Hankse, který se ne a ne zakousnout do čehokoliv, co mu lodní kuchař přichystá, mohla a měla nabídnout „něco“ navíc. ()

*CARNIFEX*

Vzhľadom na negatívne, zmiešané reakcie som čakal, že pôjde o tragédiu. Nie som mimoriadny fanúšik bojových filmov, no Toma mám rád, vždy mi bol sympatický, a tak boli moje očakávania nijaké. Lenže mňa film bavil, a tak môžem akurát skonštatovať, jebte sa na názory iných, a hlavne tie moje. Každému môže v daný deň, v daný okamih, sadnúť niečo iné, ostatných môžete mať na kokote. ()

Wacoslav1

Hmm tak já budu asi zase za kverulanta, ale stereotypnost tohoto filmu mě přímo ubíjela. Jasně při krátký délce to může bejt jedna velká akční jízda, což sice je to se nehádám, ale něco aspoň jako další základní děj by tu neškodilo. Jasně určitě mě teď všichni zjebete, že nadávám u dlouhých filmů plných spousty vaty a patosu a teď když dostanu nabitej a strhující film u kterýho není prostor na nudu, tak píčuju zas. No co už se dá dělat. Akce střídá akci, ale mě to po chvíli přišlo všechno hrozně fádní a bylo mi vlastně upřímně řečeno úplně jedno co se v tom filmu děje. Hanks kterej má očividně už to nejlepší za sebou pak není nic jinýho, než další klišoidní a šablonovitá jednosměrně kladná postava která vždycky dělá ty správné věci ve správnou chvíli, ale jinak se o ní vlastně vůbec nic dalšího nedozvíme. No a ti ostatní jsou pak jenom očividný komparz do počtu, aby se neřeklo, že tam ještě nehraje nikdo další. Fanoušci bezmozkových vejplachů a současnýho otravnýho cgi tak budou určitě nadšeni, ale divák hledající kvalitní válečný film nikoliv. Prej oldschool, hmm tak to teda ani náhodou.25% ()

gogo76

"Dnes máme zlý deň..." Keď čítam tie priemerné recenzie tak na jednej strane musím dať niektorým za pravdu, zopár chýb tam bolo, ale na strane druhej som zase ja videl vo filme niečo naviac, pretože hviezdu pridávam. Netrebalo veľa a mohol z toho byť fakt bombový film. Mne osobne strašne chýbal pohľad z nemeckej strany, no bol som vďačný aj za to zavíjanie z vysielačky. Neviem či bol problém v peniazoch, ale všetky výbuchy a topenie sa lodí vidíme z veľkého odstupu, no práve ten bližší pohľad by mohol trochu dvihnúť adrenalín ako napr. v Dunkirku. Práve ten Nolanov film mi strašne pripomínala intenzívna hudba, ktorá znie takmer nonstop a musím ju pochváliť, pretože adrenalín a napätie dvíhala fantasticky. Nie som odborník na ponorky, ale niektoré nemecké manévre vyzneli veľmi odvážne, ale neriešil som to a napínavé scény som si užíval. Film je krátky aj keď pôsobí dlhším dojmom, nemá príbeh, čo mne vôbec nevadilo. Je to len výsek akčnej udalosti na bojovej lodi a film veľmi podobný nedávnemu Dunkirku.U mňa spokojnosť 80%. ()

pepo

Buď niekto po sebe strieľa, niečo vybuchuje, nepriateľ sa približuje alebo sonar napínavo pípa. Dobré to bolo. Aj keď tomu veľmi chýba kino.7/10 ()

Xmilden

V letošní slabé nabídce, ani moc Greyhound nepřekvapí. Během sledování mě čekalo hned dvoje bolestné poznání, zaprvé mě překvapila vlastně nuda jaká se dostavila v ani ne 80 minutovém příběhu, film se ke konci docela táhnul no a druhé poznání, že jak Ponorka, U571 nebo i K19 jsou podstatně lepší snímky. S bídou 50% ()

sepp

Tak je to opravdu spíš takové televizní drama a stopáž tomu odpovídá - ve skutečnosti jen 80 minut, jelikož 10 celých minut jsou pouze závěrečné titulky. Nicméně drama je kvalitní, samozřejmě komorní, ale pořád drama. Celé to stojí na Hanksovi, který to i napsal, a mě to na tu necelou hodinu a půl zabavilo kvalitně. 3,5* ()

cheyene

Velmi milé překvapení! Od Toma Hankse v hlavní roli bych už předem samozřejmě nečekal nějakou blbost, ale s ohledem na spíše nižší hodnocení v rámci mých oblíbených uživatelů jsem si nedělal přehnaná očekávání. Mohu ale říct, že prakticky od prvních minut jsem byl vtažen do děje a atmosféry ledového a neklidného Atlantiku, v němž číhá smrtonosné a "torpédometné" nebezpečí v podobě smečky Dönitzových ponorek. K působivosti snímku napomáhá i perfektně zvolená hudba, zejména kvílivá melodie skvěle zapadá do konceptu scén. Stopáž filmu je optimální, tudíž zde není prostor pro nudu či nějaké velkosáhlé sondy do života jednotlivých členů posádky. Za jediné mínus tak ve výsledku lze považovat přespříliš CGI, ovšem taková je prostě nyní doba a filmové řemeslo. ()

Fiftis

Greyhound nie je žiadna historická dráma, ako sa na prvý pohľad prezentuje. Je to skôr chladnokrvná vojnová akcia s prvkami drámy odohrávajúca sa uprostred druhej svetovej vojny. A na tom nie je vôbec nič zlé. Snímka ako taká má totiž náboj a napätie už od samého úvodu, ktorého sa nepúšťa až do úplného konca. Vďaka tomu hodinu a pol dlhý film nenudí ani na chvíľku a my sme zľahka vtiahnutí do akcie. To je jedna z najlepších vecí, skutočne som nečakal že bitky a budú odohrávať počas celého filmu. Áno, je škoda že film má hodinu a 15 minút ak nerátam záverečné 20 minútové titulky. Dohromady Greyhound ponúka záživnú prehliadku, ktorá skrátka baví. Ani na chvíľku sa tu nenudíme a s napätím sledujeme 75 minútovú dlhú bitku. ()

Shakers

Veľmi som sa tešil na tohto ponorkového šedého psa. Jeden s dôvodov je moja láska k filmom s druhej svetovej a ponorkám a ďalší kľúčový faktorom je Tom Hanks, ktorý hral v mojom obľúbenom Ryanovi, režíroval a produkoval môj obľúbený seriál Bratstvo neohrozených a tento krát okrem toho, že tu hral hlavnú rolu, podpísal sa pod produkciu a dokonca aj o scenár. Ale poďme k príbehu. Hitlerovi sa tak úplne nepodarilo dostať Veľkú Britániu na kolená, Göringové Luftwafe neuspelo a výsadok, ktorý bol plánovaný sa nakoniec nekonal a tak sa Adolf rozhodol, že "ten ostrov" nechá vyhladovieť a nepríde ani žiadna podpora vojenského arzenálu od kamošom s Júesej. Takže sa zvolila nová taktika a to tá, tkorú vidíme vo filme - strážiť Atlantik a potopiť každú loď, ktorá by spojencom prišla na pomoc. A nasadil na to obávané ponorkové vlčie svorky. Priebeh filmu a vlastne celý film ma dosť bavil, kedže je to krátke furt sa tam niečo deje a moc priestor nudiť sa nieje. Atmosféra je fajn, niekedy je to dokonca aj celkom napínavé (hudba tomu dosť pomáha), Tom Hanks v pohode ako vždy, ostatý sú tu viac menej iba do počtu, kedže je to film hlavne o tom ako kapitán dáva rozkazy. Niekedy ma mrzela trošku stereotypná akcia, čakal by som občas lepšiu kameru lebo celý čas čumieť iba na digitálne vlny nieje úplne to práve. Na druhú stranu chápem, že to tvorcovia chceli podať niečo ako čeľuste, kde nevieme kedy žralok zaútočí a kde je. K úplnej spokojnosti mi tu, ale chýbal trošku hlbší presah, pretože sa tu celý čas plavíme iba na mori. Chcelo by to niečo ako hustý prológ s Normandie v Zachráňte vojaka Ryana. Kludne ten film mohol fungovať aj bez neho ale oboznámil nás s týmito udalosťami od začiatku. A niečo také by som bral aj tu. Greyhound je fajn film a bavil ma, ale bol by lepší ak by sa neplavil iba na vlnách. 85% - 4* ()

DJ_bart

Solidní pokus Apple TV o válečný celovečerák, z něhož vzešel tendenčně přímočarý a tematicky dikčně zaměnitelný kočkopes, jehož reputaci ani samozvaný Tomáš Hanák nepomůže.... ()

filmfanouch

Čerstvě čtyřiašedesátiletá filmová herecká legenda Tom Hanks má už za svou dlouhou kariéru na kontě mnoho povedených filmových klasik a i v posledních šlape mimo velmi ojediněle (Hologram pro krále,Circle....). Potěší proto, že i jeho nový film ke kterému Hanks tentokrát napsal i scénář a který režíroval nepříliš známý Aaron Schneider rozhodně patří do kategorie fajn filmů, který při tom nejhorším možném scénáři bude velmi pravděpodobně ve finále patřit i mezi nejvýraznější filmy tohoto roku. I v takovém případě ale stojí za to říct, že je Greyhound rozhodně fajn a možná bude mít ve finále díky aktuální situaci přece jen větší šanci vyniknout. Film samotný trvá hodinu a půl a tudíž velmi rychle uteče. Má to sice za následek to, že hlavní zápletka a především trávení času s hrdiny nejsou dvakrát intenzivní, na druhou stranu je ale možná pořád kratší verze lákavější varianta než přetažený film o délce 2,5 -3 hodin. Samotný scénář ve finále není kdovíjak silný respektive nemá v sobě žádnou komplexnost a neřeší se v něm kdovíjak zásadní věci. Snaha je prostě za každou cenu vyhrát bitvu a na všechno ostatní není čas. I díky tomu nedostane Tom Hanks ani kdovíjakou šanci se herecky předvést, protože prim tu pořád hraje snaha zvítězit a dostat zásoby na místo, Hanks ale pořád umí hrát sympatické hrdiny a kapitán Krause se sice nezapíše do dějin stejně jako třeba Forrest Gump, Miller ze Zachraňte vojína Ryana nebo Carl Hanratty z Chyť mě, když to dokážeš, Hanskovi ale tyhle dobráci prostě sednou a možná o to bude zajímavější vidět ho v nějaké záporné roli ve které by si chtěl dle svých slov zahrát. Pořád ale půjde o strašný nezvyk a Hanks pořád bude člověk, kterého si prostě bude celý svět škatulkovat jako někoho kdo by snad neublížil ani mouše. Ostatní postavy poté tolik prostoru nedostanou a ani není čas se jim věnovat. Stephen Graham jako Krauseův první důstojník Charlie Cole sice pořád ukazuje, že má talent a dokáže přece jen nějak připomenout, že je tu také, krom Elizabeth Shue v cameo roli Krauseovy ženy tu ale skutečně není nikdo koho si reálně zapamatujete. Prim tu ale krom Hansksova jména měli hrát především námořní sekvence a ty se ve finále Schneiderovi podařili natočit občas fakt velmi napínavě a to až tak moc, že zamrzí, že kvůli odkoupení snímku od Sony Apple TV+ se těchto námořních sekvencí nedočkáme v kině. Možná je sice občas 70-milionový rozpočet příliš malý a nějakým těm digitálním lodím chybí pár digitálních chloupků navíc, atmosféra a napětí ale tyhle menší lagy trochu vynahrazují a ve finále Greyhound z diváka nevyprchá zase tak moc jako by se dalo čekat. Greyhound je fajn válečná jednohubka, která patří mezi nejzajímavější novinky na streamovacích službách a měla by se vidět. V kinech by tohle sice možná bolestivě prošumělo, přesto je ale škoda, že nakonec film v kinech neuvidíme. Několik těch scén na moři za to totiž vážně stojí a i když má Hanks minimálně 20 pamětihodnějších filmových kusů tak je Greyhound pořád v jeho kariéře jeden z těch vydařenějších kousků. A ve finále ukázal, že v něm i jakožto scénáristovi něco je..... () (méně) (více)

Big Bear

Jděte všichni do háje. Já na rozdíl od vás vyrostl na knížkách jako Konvoj do Murmanska, Kruté moře, Kapitán Harinx, Žraloci a malé ryby, Skoč hochu skoč atd... Samozřejmě i na kompletním Hubáčkovi. Takže zatímco se někdo nudil, někomu vadil modlící se kapitán a někomu to po hříchu přišlo málo napínavé, já od prvního poplachu "General Quarters, General Quarters. All hands man your battle stations! '' si to žrádlo užíval všemi póry. Těhle filmů kdy se nahání torpédoborec s ponorkou už pár natočených bylo, ale tohle bylo mnohem komplexnější. Stejně jako je Ježíš Krausovým pastýřem a vede jej před vlky a temnotou, stejně tak je Kraus s Grehoundem pastýřem svých svěřených oveček. A jsou to zase vlci co o ně usilují tentokráte však v podobě kapitánů U-Bootů lovících ve smečce. Sem tam by se dalo filmu něco vyčíst, třeba ten pohřeb se zastavenými motory... V nepřátelských vodách se někdy prostě nebrali ani trosečníci. Nikdo nechtěl riskovat, že při lovení přeživších se jeho loď stane snadným terčem. Tehdy už Němci jeli na totální válku, veškerá rytířskost prvního roku války byla ta tam. Dokonce byl rozkaz se vynořovat a střílet přeživší ze samopalů. Hitler s Dönitzem věděli, že průmyslově neporazitelné USA vyrobí každý den loď, ale vycvičit osádku že trvá... Takže málokterý kapitán by odolal neútočit na torpédoborec při lovení trosečníků, nebo při pohřebním obřadu... Také tam měli kucí trochu problém se zatemněním v noci. Ale vše odpouštím. Tohle prostě bylo bezva a po dlouhé době zase slušný válečný film. A protože je to tu šeredně podhodnocené, dosypávám pátou hlubinnou nálož. * * * * * ()

misterz

Čím je Tom Hanks starší, tým je viac ufňukanejší a patetickejší. Staroba mu po hereckej stránke asi nesvedčí. Tu dokonca napísal aj scenár, takže je to o to horšie. No ale k veci. Ide vlastne o taký hrdinský príbeh kapitána Korkorána, ktorý pohľadom snáď dokáže zničiť aj nepriateľskú ponorku a pritom i utrieť slzičku za zmarený ľudský život. Stačí mu len šmatlať po lodi až kým si nezoderie nohy do krvi, nemusí jesť, nemusí spať a všetci na lodi híkajú s ústami otvorenými dokorán akýže to je nebetyčný hrdina, div že si nenakadia všetci z toho do trenírok. V závere, po dobre vykonanej práci, špičkovej stratégii kde sa dokáže vyhýbať torpédám niečo na spôsob ako keď sa auto prevalí nabok a ide na dvoch kolesách, a pár zakalených pohľadoch, si zaľahne konečne do postele a zaspí... A dialógy? 80 percent pozostáva iba z krátkych povelov ako: ...na 36 stupni... zamerajte perimeter.... námer 20 stupňov.... na ľavoboku... na pravoboku.... nie, neprosím si jesť... dajte mi kávu.... No povážte, väčší gýč len ťažko nájdete, sentiment a patetizmus tu už Hanksovi vytekajú snáď aj z uší. Podpriemer, protekčne. Asi to je nákazlivé a aj ja začnem híkať od údivu a rešpektu pred vojenským majstrovstvom a obetavosti pána Korkorána. 40/100 ()

mzss1

(72%) GREYHOUND, coby takový nenápadný válečný počin z 2. světové. Pravda, není to nijak velkolepé, ať už příběhově nebo stopáží. Po shlédnutí jsem ale nakonec ty 4* s radostí udělil. Od začátku se šlo na věc, nenudilo to, akční sekvence (výstřely torpéd, zbraní z lodi atd..) byly super. Hanks zde vypadal tradičně, sehrál solidní výkon jako vždy. Ostatní herci? Prostě 80 minut (bez závěr. titulků) – na to nebyl prostor si jich všímat, tím moc prostoru neměli. Hudba docela ušla ... Škoda, že to nebylo minutáží delší, mohl být i víc rozvinutý děj, více prostoru pro postavy, nějaké dramatické scény navíc atd… Vidět se to dá spíše jednou, ale přesto mě to zabavilo. Někdy to možná ještě jednou dám. ()

Snorlax odpad!

Je s podivem, že Američané každou válku nevyhráli do dvou sekund, s takovým počtem správňáckých, nesmrtelných a bojově excelentně připravených mužů přece museli vždy ihned zvítězit. Tahle pohádka o stárnoucím, tedy spíše již poněkud přestárlém kapitánovi, který přes pokročilý věk byl poprvé nasazen do bojové akce, je sbírkou klišé. U závěrečného potlesku mi chyběla americká vlajka nadšeně se třepetající ve větru. Speciální efekty jsou opravdu hodně speciální, kdyby nebyly barevné, považovala bych trikové scény za zrozené někdy v počátcích kinematografie. Ale pravda je, že ten film dostal, co si zasloužil. Jediným osvěžujícím momentem celého snímku je jeho finále, kdy na nás kapitán vystrčí zadek. Vzhledem k svěžesti Hankse je fajn, že je oblečený a pod dekou. I když je Hanksův kapitán neskutečně zarputilý bojovník, dokonce je natolik zarputilý, že mu nemají odvahu růst ani vousy, překonám svůj strach z jeho pomsty a ohodnotím tento kinematografický zvratek tak, jak si zaslouží. A kdyby na natočení pokračování neměl Hanks čas, může ho klidně zaskočit Chuck Norris. ()

Frajer42

Velmi příjemné překvapení, které mě navnadilo zhlédnout několik filmů s ponorkovou tématikou. Vynikající souboj bitevního křižníku s ponorkami. Potěšila mě krátká stopáž, která nedává příliš prostoru vatovým výplním. Film je velmi stručný a soustředí se zejména na bitevní pasáže, které jsou skvělé. Spousta idiotů si zde stěžuje na ploché postavy. Já tohle naopak oceňuji, protože bytostně nenávidím, když člověk musí vytrpět hodinové seznámení se s manželkami, přítelkyněmi a dětmi celé posádky, aby věděl, kdo je ten hodný a čí smrt má oplakávat. Dialogy jsou složené takřka pouze ze štěkání rozkazů. Za mě velmi dobrá válečná oddechovka. [80 %] ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)