Velká výpravná pohádka o chlapci, jehož touha napravovat lidskou špatnost byla silnější než moc samotného pekla... Kořenářka Apolena nalezne v žitném lánu odložené novorozeně. Vezme ho k sobě a dá mu jméno Žito. Ten vyroste v mladíka s citem pro právo a čest, a proto - než by sloužil u krále jako výběrčí daní a zrazoval tak svou spravedlivou povahu - skončí v jeho stájích. Tam se seznámí s královou schovankou, princeznou Adélkou. Kromě princezny najde ale v Žitovi zalíbení také čertice Filištína, která se rozhodne získat jej stůj co stůj. Nabídne mu proto bohatství a moc, ovšem nic z toho by nenabyl poctivou cestou. Navíc, na vysněnou Adélku si začne myslet i králův správce Neklan. Odolá Žito svodům a nástrahám pekla? I přes to, že by to znamenalo nebezpečí pro Apolenu s Adélkou? (Česká televize)

regentor odpad!

Štědrovečerní, rádoby pohádkový příběh který je nehodný diváka v našich končinách. Laskavost , nadhled a humor jsou tomuto "dílku" zcela cizí. Další počin České televize, kdy jde jen a jen o to, utratit peníze.Otřesná volba herců, tragický scénář a primitivní dialogy nemají naprosto nic společného s příběhem dobra a zla, kdy divák pochopí nač se vlastně dívá. Laciný škvár patří do odpadu , jenž se nehodí ani jako instruktážní cvičení pro jedince po lobotomii.Herecké výkony zde hodnotit nemá smysl, žádné totiž nebyly aneb splynuly s obecnou úrovní tohoto paskvilu.Hudba, její estetické působení na publikum je zde vyloženým zločinem .Všichni vraťte honoráře a věnujte se jiné bohulibé činnosti, třeba vyvážení žump. ()

Nathaniell

Denis Šafařík se na hlasový rozsah nechal inspirovat Karlem Gottiášem. Pavel Kříž se nechal inspirovat charakterem Severuse Snapea. No a tím jsme tak nějak vyčerpali to zajímavý, že jo. Scénář? Chápu. Ale dialogy? Nepřirozeně... ehm, ehm... spisovné. "Vskutku ni fň jsem si vážil mysleti na pipinku její milosti..." Ne, tohle ne. Tohle nejsou moderní pohádky, nýbrž je to hi-tec průser k hovnu a jediným tahákem je v závěru jenom Pavel Liška, co by čert a řekněme si narovinu, že Liška hraje nejlíp retardovaný kretény už dobrých 15 let (fwon vok). Nebylo by lepší tomu dát odpad? 1* ()

Petule3

Zbytečná pohádka no. Hlavní hrdina jako ze Somálska a málo výrazný. Princezna tuctová až běda. Táňa dobrý, jasný, ale nezachránila to. Škoda. ()

Mamlas odpad!

Jsem naštvaný z toho, že mě stát nutí platit koncesionářské poplatky a tak přispívat na takové a další podobné sračky. Kdyby bylo v televizi a rádiu o pár stanic méně, vůbec bych se nezlobil, ba právě naopak. ()

XXXXXXXX

Někdo by si tu měl ujasnit, jestli točí pohádku, muzikál, veselohru nebo komedii, nebo provar. Podle četných nepovedených hudebních vystoupení, usuzuji že pohádka, muzikál, veselohra ani komedie, to asi nebude. ()

stone odpad!

Otřesní mladí protagonisté a přehrávající staří. Zelenkova totální prohra. Nechápu, proč leze do pohádek, když je neumí. ()

MikoZuko

Jéjej, jejejej. Hodně dlouho jsem neviděl tak nesympatického pohádkového hrdinu. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale postrádal jsem Dana Landu (Žito). Již tradičně hloupý král se opravdu překonává a zpívané části opravdu nefalšovaně bolí. Nelepší na celé pohádce byl Bolek Polívka ve své dvouminutové roli vládce pekla. Mimochodem chudák paní Jiřinka. Tradičně dobrý výkon, ale účinkovat v tomhle... Snad příští rok pustí Popelku už od sedmi, ať nemusíme na Pelíšky čekat až do půl jedenácté. ()

brzozin odpad!

Marně přemýšlím, jestli důvodem ubohosti a malosti české pohádkové tvorby posledních let není ta svazující potreba všech televizi vyflusnout každý rok stůj co stůj alespoň jednu novou vánoční pohádku. Přiznejme si, že dobrých herců, scénáristů a režisérů v téhle zemi není tolik, aby byla tato poptávka uspokojena. Výsledkem je pak výroba takovýchto sraček, kterých za poslední léta vznikl již úctyhodný seznam. Ruku na srdce, kdo z vás si je po pár měsíci schopen na ně vzpomenout. ()

Frog.cz odpad!

Tak nevím no,naše koncesní poplatky v akci? To nelze ani komentovat a ještě se panáček pohoršoval že není hetero.............. ()

nula87

Těžká tragédie. Absolutně nesmyslná pohádka od začátku do konce, podpořená šílenými dialogy, hlavním hrdinou, jehož jedinou hereckou předností je neustálé koulení očima a jakože poučením, které je vlastně ve výsledku úplně zvrácené. 15% ()

zzzzzzz odpad!

Projev nesympatického neherce Šafaříka nás bude strašit ještě deset let po zhlédnutí tohoto skvostu. Zelenka prostě není dobrý režisér, scénář a vůbec celé provedení je naprostá tragédie. Adept na novou filmovou hrůzu století aneb jeden z nejhorších filmů české kinematografie vůbec. Jen je mi líto toho času, který jsem musel vytrpět. ()

unrocker

Tak A je to tu zase... Zelenka... :(( bez nápadů, bez fantazie... jedná hvězda za pěkný vizuální dojem a to je vše... pane Zelenko prosime již žádné pohádky... ne ne ne... ()

ervina

milý pane Zelenko.Koukám,že neunesete kritiku.Proto já bezcharakterní nula ze čvrté cenové kategorie ubírám jednu hvězdu za vaše ego. ()

Fajt odpad!

Všechny filmové pohádky vyrobené po sametovém podvodu, které se předhánějí v nevídaných tricích a efektech, postrádají to hlavní a to je DUŠI, která se nedá zaplatit horentními sumami za výrobu. To vlastně platí o všech filmech, které jsou dodnes stále žádané a velice sledované, na rozdíl od dnešních paskvilů s mordy, násilím a neustále něco řešících, které hned po premiéře už navždy zapadnou. ()

Ivoman

Radši se podívám 10 x na tuto krásnou pohádku, než znovu na Tři bratry od senilního zhuleného Zdeňka Svěráka. ()

ondrazig

moc nechápu 23%. jako jasny není to extra třída ale 23% ty lidy se tady asi úplně zbláznili..... nechapu. Neurazila, zabavila, není co řešit v pohodě 55% ()

amyth odpad!

Zelenkův vrchol byla Nesmrtelná teta a vše ostatní stálo za prd. Ale tímto si sáhnul opravu na až na dno. Co je snad ještě smutnější je, že se k zoufalým nehercům v hlavních rolích přidali i ostatní. Za vyžírky budete všichni, tohle se krutě nepovedlo a financování budete mít na talíři ještě hodně dlouho. Za mě velmi silný argument proti ČT a celkovému financování kulturní tvorby. ()