Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Scaevola

Nádech zlatých časů Paříže, kdy secese s dekadencí vládly světu umění a syfilis byla podivné slovo sucharů. Zábavné, prvoplnánové a nesmírně dojemné... a také třpytivě krásné - na můj vkus až příliš. ()

PrezidentRickS.

Baz Luhrmann nám s jeho oblíbenou Nicole Kidman a Ewan McGregorem dokazují, že výborné pěvěcké výkony těchto herců a vyjímečnost tohoto režiséra, který si troufne snad do všeho, může vyplodit velmi dobře zpracovaný film, který zaujme nejen hudbou, ale i kostýmy a kulisamy. Střih je zde sice odvážně zakomponován, ale tvůrci si s tim výborně poradili a nakone vytvořili něco bez čeho by tento film nebyl to co je. Zasloužených 5 * ()

Wynne

Nebudu ani hádat kolik času jsem v citlivém věku strávila srdceryvným přicmrndáváním Ewanovi a Nicole při pouštění soundtracku. Nevím čím to je, ale Baz Luhrmann mi prostě v patnácti kápl do noty. ()

kuře.gril

Jeden z nejkrásnějším romantických filmů, co jsem kdy viděla, na jehož konci brečím jako želva. Když jsem to viděla poprvé, přišlo mi to šíleně barevné, hlučné, zmatené, ale i tak krásné. A podruhé to bylo ještě lepší. A potřetí a počtvrté a ... pořád mi to přišlo krásné (asi také proto, že Ewan McGregor byl v jisté části mého dospívání prostě nepřekonatelná jednička). Hudba je geniální a jak ti dva umí zpívat... No prostě krása! ()

RyxiraAmy

Wow.. co k tomu říct? Je to barevný, roztančený, plné hudby a lásky... a tenhle mix je naprosto úžasný. Veledílo balancující na hranici kýče, a občas až povážlivě nakloněné na jeho stranu, ale přesto mu k němu chybí právě ten kousíček, který je rozhodující. Nicole Kidman je úžasná a Ewan McGregor je naprosto excelentní a nedostižný (a zpívá opravdu skvěle). Člověk skoro cítí všechny vůně divadla, vnímá svobodný nádech Paříže a slaví život se všemi těmi milionáři, co se chodí bavit do Moulin Rouge ... a směje se a pláče a zpívá a tančí a miluje. P. S. Tohle rozhodně v originálním znění. ()

klapqua

Ja ešte dosť dobre neviem, aký postoj mám k filmu zaujať. Viem len, že pri jeho sledovaní sa vo mne miesilo množstvo protichodných pocitov... od úžasu až k znechuteniu. Neschopnosť rozhodnúť sa, či má ísť o lovestory vo veľkom štýle alebo o nič viac než len nafúknutý gýč, bol možno aj zámerom tvorcov, neviem... Každopádne, hýrilo to farbami, gagmi, Nicol aj Ewan boli naozaj skvelý, ale... ale... toto asi nieje tá správna šálka kávy pre mňa. Tango Roxanne sa ma dostalo, ústredná tajná pieseň milencov bola krásna, úvodná Nirvana prekvapivá a milá... ale aj tak si tento tzv. skvost tak skoro nepozriem... ()

kacer4

Mal tento film vôbec chybu? Muzikál je úplne mimo môj žáner ale toto ma dostalo. Ak v hoci akom filme bola scéna so spevom a tancom tak film u mňa hneď klesol. Ale v tomto to bolo naopak. Čím dlhšie som sledoval film, tým viac ma dostával. Všetko do seba vo filme perfektne zapadalo. Hudba, kostými, herci, komparz, dej ... A to som film videl náhodne, teda nemal som ho na pláne pozerať. A ako som zistil, že je to muzikál, chcel som ho vypnúť. Ale v žiadnom prípade neľutujem. ()

A_S_P

Hlavne zo začiatku bol tento film dosť bizarný, ale nebolo to na škodu. Skvelé pesničky sú veľmi prirodzene vsúvané do deja, takže vôbec nepôsobia rušivo. Herci podali úžasné nielen herecké, ale aj spevácke výkony; vôbec som netušila, že Nicole Kidman vie tak dobre spievať a maximálne jej to pristalo. ()

Nicole32

Výborná hudba, kamera, strih, kostýmy a celá vizuálna stránka filmu. Je to gýčovité, bláznivé a farebné až strach ale zároveň to je veľkolepé, precítené a jedinečné. Neuveriteľná hlavná dvojka. Obaja podávajú strhujúci výkon a funguje to medzi nimi úžasne. Chápem keď je to pre niekoho priveľa ale pre mňa je to filmový skvost. ()

jessic

Muzikály mě obecně nebaví nikdy, takže ocenit sled slušných pěveckých a choreografických výkonů neumím. ()

Kalda69

Uzasny pocin ktery se proste musi videt. Stylove predelane starsi songy s (pro me) uzasne nazpivanymi texty (Like a virgin nebo Show must go on). Nicole s Ewanem predvadeji uzasne pevecke vykony a jako perlicka je v podobe absinthove vily Kylie Minoque. ()

Tercikkk

26 minut. Předtím jsem zvládla jen 5. Pořád se zlepšuju..Né, prostě se mi to nelíbí. I ten kýčovitý Great Gatsby s Leonardem jsem byla schopná dokoukat. Asi tohle není film pro mě...Nechápu, co na tom filmu všichni vidí, znám tolik skvělých muzikálů..Možná, kdybych se na to koukala od konce, tak to dokoukám. Takhle 2 hvězdičky za písničku El Tango de Roxanne, tu mám opravdu ráda. ()

Kassandra

Jeden z nejnádhernějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Geniální zpracování písniček. Netušila jsem, že umí Obi Wan tak skvěle zpívat :D ()

ZaFi.

Zprvu mi to přišlo jako taková opravdu nicneříkající kýčovitá slátanina, která však nakonec vygradovala v poměrně kvalitní romantický muzikál, se zajímavou zápletkou a několika skvělými tracky. Všechno navíc podtrženo úžasnou Nicole a Ewanem. Na pět hvězdiček to však nebylo. Nicméně přesto tleskám. ()

listo

Tento film mě v dobrém slova smyslu šokoval. Muzikálům se vyhýbám jako dlužník vymahačům, tento je ale tak vizuálně opojný, vtipný a hudebně vybroušený, že ho klišoidně označím za diamant, o kterých Nicole tak úchvatně zpívá. Kdybych mohla zapomenout, že je postavený na banální lovestory, bylo by to za plný počet. ()

certiskon

Muzikálům sice moc neholduji, ale mile mě tento zhudebněný příběh překvapil. Nejvíc se mi líbily světový pecky upravený do stylu kabaretu :-) ()

Foogas

Lehce epileptickej střih, není-liž pravda? Na to, že ve filmech nemám rád zpěv, jsem se brutálně bavil. Pěkně barevná cirkusáda. Klady? Našlapaná hudba se sexy zacyklenym titulkovym songem, Bazův smysl pro detail, Nikča, Ewan a jejich kulervoucí lovestorka, která je mimochodem lepší než Twilight. ()

Kacla

Spektakulární! Tenhle filmový muzikál mě opravdu dostal a rozhodně se zařadil mezi nejlepší filmy, které jsem kdy viděla. Očekávala jsem od něj něco úplně jiného, ale o to byl výsledný dojem silnější. Po prvních 15 minutách jsem uvažovala, že film vypnu, a vážně jsem přemýšlela, jak může mít 84% a tak skvělé hodnocení. Díky bohu, že jsem to neudělala. Všechno do sebe začalo postupně nějak zapadat, úplně mě to pohltilo a jen jsem seděla z otevřenou pusou. Děj je vlastně předvídatelný a jednoduchý, ale to vůbec nevadí a filmů to na kráse nic neubírá. Soundtrack je skvělý a na celkovém dojmu má obrovskou zásluhu. Některé písně jsou podle mě mnohem lepší než v originále. Jsou celkově velmi chytlavé, a proto už je mám v mobilu a broukám si je celý den :) Přehnaná barevnost mi ze začátku trochu vadila a nedokázala jsem se pořádně soustředit, ale asi to bylo jen o zvyku a o rozdílnosti filmu od mého očekávání. Snad si nedokážu představit lepší výběr herců, všem sedly role tzv. jako prdel na hrnec. Nicole Kidman byla nádherná a nepřehlédnutelná také díky ohnivé barvě vlasů a zpívala opravdu překrásně. Richard Roxbrugh byl skvělý "padouch" a žárlivec a jeho knírek a naivita mě neuvěřitelně rozesmívaly. Jim Broadbent se pro tuto roli snad narodil a byl v ní opravdu skvělý a uvěřitelný. Navíc se mi postava Zidlera opravdu líbila, protože měla jak kladné tak záporné stránky a nebyla jednoznačně určena. Ovšem nejvýrazněji se mi do paměti zapsal výkon Ewana McGregora. Vůbec jsem netušila, že zpívá tak božsky. Vždy, když otevřel pusu a začal zpívat, úplně mi naskočila husí kůže. Nejvíce mě uchvátil asi v písni Your song, tato scéna se opravdu velmi povedla. Navíc jsem mu tu jeho naivitu, zamilovanost,nezkušenost a upřímnou lásku věřila po celou dobu filmu. Konec mě úplně dostal, i když byl vlastně vyzrazen předem a děj byl tak celkově vlastně velmi předvídatelný. Ale to mi vůbec nevadilo, protože to celku nijak neublížilo. Za mě plných 100%, protože si to tento pompézní muzikál opravdu zaslouží. 2 hodiny a něco utekly neskutečně rychle. The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)