Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

wallax

Absolútna pecka medzi muzikálmi a nebojím sa napísať, že to spracovaním dokáže útočiť aj na animačne či graficky náročnejšie filmy. No animácie sú jedna vec a spev hercov vec druhá...a ako som napísal na začiatku - Pecka! Nicole aj Ewan spievajú a to bezchybne. Nevedel som čo očakávať od podobného projektu, po zhliadnutí ma to zabilo a to v najlepšom slova zmysle. Červený Mlyn nasadil laťku muzikálov tak vysoko, že sa obávam, či sa k nej vôbec niekedy nejaký spievajúci film aspoň priblíži. ()

persik

Aneb, jak jsem zjistil, že s trochou umu jsem ochotnej přijmout stopadesátou variaci na témá Romeo a Julie, a že muzikál může být nejen stavitelný, ale i zábavný. O tom že je to kýč žádná, ale komu to vadí?:) ()

Xenerix

Nebudu zapírat, že Ewan McGregor je jedním z mých nejoblíbenějších herců a i kdyby měl hlavní roli v Twilightu, tak na to urychleně spěchám do kina. Muzikály také docela můžu, takže jsem očekával příjemně strávené dvě hodiny. Dostal jsem směs ryzí romantiky a kýče, které by se daly krájet, což by u kteréhokoliv jiného filmu pravděpodobně působilo trapně a nepatřičně. V kulisách Paříže na přelomu 19. a 20. století to ovšem funguje geniálně a jak zazněly tóny Nirvany, tak jsem začal tušit, že sleduji něco zcela výjimečného. Nutno podotknout, že mě tento pocit již do konce filmu neopustil. ■ Že je Nicole Kidman kromě výborné herečky také vcelku solidní zpěvačka již vím nějakou dobu, ale Ewan McGregor předvedl naprosto famózní zpěv. Je třeba si uvědomit, že nešlo o nějaké prozpěvování songů Justina Biebra, ale skladby Eltona Johna a dalších a některé z nich jsou skutečně intonačně obtížné. Samozřejmě zde nelze hovořit o nějakém překvapivé vývoji v příběhu, jehož závěr je prakticky prozrazen na začátku filmu, přesto divák hltá každou minutu a užívá si hereckou symfonii mezi Ewanem a Nicole. Emotivní, smutné, přesto krásné a dokonalé, v rámci žánru pro mě osobně nepřekonatelné. Když se navíc člověk dokáže vcítit do hlavní postavy a promítnout si do toho podobné zážitky, nabývá pro něj film ještě zcela nových rozměrů. ()

irri

Asi bych měla poznamenat, že nemám ráda Ewana Mcgregora a asi se to dost odráží i na mém hodnocení, ale já si nemůžu pomoci a prostě nechápu, co všichni na tom Moulin Rouge vidí. Přijde mi to celé takové hrozně umělé, možná to bude dabingem, ale láska mezi Santine a Christianem mi přijde asi stejně uvěřitelná jako mezi mnou a mojí profesorkou chemie. Moulin Rouge mi zkrátka přijde jako neuvěřitelně umělý kýč. ()

mata77

Moulin Rouge je ako fľaša dobrého francúzskeho vína. Treba ju vypiť až do dna. Nicole Kidman, aj skazená aj ušľachtilá v jednom okamihu, obsypaná diamantami a v žiari reflektorov, na výslní, kam patrí, v hĺbke duše však zlomená žena. Ewan McGregor zas rojko, plný snov, odvahy a lásky. Zaujímavé javiskové podanie scény môže pôsobiť gýčovite a lacno, lenže práve toto muzikál robí tak oslňujúcim a jedinečným. "Príď, čo má prísť, budem ťa milovať až do konca mojich dní..." Pre mňa 100%, najlepší filmový muzikál, aký som zatiaľ videla. ()

Alciele

Po dvaceti minutách jsem myslela, že to vypnu, jak moc se mi příčilo se na ten kýč dívat... To prznění známých písní mi přímo drásalo ušní bubínky. Ale nakonec... ty dvě hodiny utekly docela rychle. Dávám dvě hvězdy za ten děj, který mě chtě nechtě vtáhnul a pak za kostýmy. Ale Nicole jsem nevěřila ani minutu hraní (a její vřeštění bylo nesnesitelné) a Ewanovi se svým stále stejným tupým výrazem jakbysmet. Nakonec mě asi nejvíc zaujala postava principála. prostě zážitek, který si určitě nechci zopakovat, aspoň ne v nejbližší době. Jen jsem se utvrdila v tom, že nejsem fanda filmových muzikálů. Z reálného života znám mnohem víc srdcervoucích podob lásky, než byla tahle podívaná.... ()

BlackAngels

Nechápu jak mi tento filmový skvost mohl tak dlouho unikat! Naprosto úchvatné dílko, které vás okouzli barvami, střihem i písněmi. Navíc hlas Evana McGregora je jako něžné pohlazení a rozechvěje vaše srdce. Milostné písně obou hlavních hrdinů jsou opravdu zosobněním samotné lásky. A příběh, ač je vlastně jednoduchý, vás dostane na kolena. Konec je jasný už od první třetiny filmu, ale i tak vás nečekaně překvapí a rozpláče. Rozhodně doporučuji a vím jistě, že to nebylo naposledy co jsem u tohoto filmu plakala :-) ()

mArtinko5MB

Je pár minút po zhliadnutí Moulin Rouge a ja nechápavo krútim hlavou, ako je možné, že sa mi to až tak veľmi párilo :D Vážne na to ani nemám slov, keďže muzikál je mimo moju misu. Skoro všetky piesne som poznal a boli (zdôrazňujem) dokonale zakomponované do deja. Fakt, že vie Nicole spievať, mi je jasné už dávno, ale Ewan ? Ten ma veľmi milo prekvapil. Obaja spomínaní predviedli veľmi kvalitnú prácu a aj napriek niektorým veľmi uleteným scénam, wait for it .... veľmi vysoké hodnotenie 88% ()

Swingie

Teda, z toho filmu sa dalo vytrieskať oveľa viac. vizuálne nádherný, hudobne, na 80% otrasný, nechápem myšlienku remixov slávnych piesní, čo tam nemali čo robiť (zabila ma hlavne Nirvana a Madona), tvorcovia asi chceli niečo vyzdvihnúť, možno tú šialenosť, ale mne to trhalo uši, technoidné prvky možno zas mali zväčšiť škálu komickosti, vtedy som to chcel vypnúť. Koniec je pekný, presladený a klišé, ale kontrast medzi smútkom a radosťou zo strany publika bol mrazivo - geniálny. Avšak, už ho nechcem nikdy vidieť. ()

nikus120

Doteraz som v žiadnom filme necítila toľko emócia počas dvoch hodín. ( Titanic sa nepočíta) Má v sebe lásku, nenávisť, život, smrť, straty, nálezy.... Mohla by som hovoriť donekonečna. Ako muzikál ma ale prekvapil ohromne. Dokonalé herecké výkony hlavne Ewana McGregora, videla som ho v mnohých filmoch ale tento bol podla mňa jeho najlepší. Bola som prekvapená je speváckym výkonom (dúfam že to bol on) ale aj jeho celkovým postojom vo filme. Nicole Kidman vyzerala úplne normálne ( škoda že sa teraz botoxuje) herecký výkon na jednotku a to aj spevácky. Sadnú jej ryšavé vlasy. Celkový film ma nadchol svojou jednoduchosťou. Od začiatku som nevedela ako to presne skončí a konečne som zažila normálne napätie ( nie ako pri avengers, iron man a a ostatných akčákoch) neviem či je tento film s dabingom ale v originálnom znení je super. Nemôžem hodnotiť horšie. ()

IZFNP

Čarovný film, ktorý sa mi páčil už vtedy, kedy pre mňa filmy všeobecne až toľko neznamenali. Dnes, keď znamenajú, sa na tom nič nemení a Mouling Rouge je stále diamant. Luhrmann je výnimočný filmár, tu si k tomu prizval veľmi nadanú partičku hercov a extrémne šikovného skladateľa. Vznikol krásny, poetický, horkosladký mix romantiky a drámy, a jeden z najlepších filmových muzikálov všetkých čias. Bravó! ()

Knightey

Kdysi daaavno jsem tenhle muzikal videl a jen jsem si matne vzpominal, ze me to bavilo ale vubec jsem si nepamatoval proc. Ted nedavno jsem si to pustil znovu a nestacil jsem se divit, jak to bylo napul blaznive a pritom tak dokonale! Pulku filmu/muzikalu jsem mel husinu z toho, jak to bylo uzasne zahrane :) ()

Bajislaw

Moulin Rouge je jako požár v obchodě se zábavní pyrotechnikou. Je to tak k prasknutí napěchovaný podněty až z toho člověk padá do mdlob. Fantasticky zrežírované, sestříhané, zahrané a zazpívané číslo, které si neustále říká o max volume. Od jeho vzniku nikdo (ani samotný Baz Luhrmann) nedokázal vytvořit nic, co by se jeho parádní bombastičnosti byť jen přiblížilo. ()

blondboss

Tento snímok je doslova honosnou poctou kabaretu ako takému a aký iný názov alebo miesto deja môže mať takýto film, ak nie práve Moulin Rouge. S týmto je spojených viacero odkazov a celková pointa filmu, ktorý je veľmi hravý, s chytľavými songami, nabrúsenými tanečnými variáciami a veľmi milou atmosférou, aj keď celkovo to nedopadne až tak šťastne. Nicole Kidman a Ewan McGregor skvelou voľbou a bolo vidieť, že im to ladí. V rámci muzikálového žánru je toto určite jeden z top kultových snímkov, avšak keďže ja moc muzikály nemusim, tak ma to až tak výrazne emočne nezasiahlo. 70 % ()

Arigato

Ačkoliv muzikály zpravidla nemám rád, díky své unikátnosti se tento značně odlišuje od ostatních filmů tohoto žánru. Jedná se o příběh lásky dvou mladých lidí, jenž jsou díky nepřízni osudu zapleteny do milostného trojúhelníku. Mezi Ewanem a Nicole fungovala určitá chemie, díky čemuž byla láska hlavních hrdinů více než uvěřitelná. Hudba je skvělá a většina písní je velmi populární. Kostýmy, kulisy, masky a obecně celkové zpracování důvěryhodně umožňuje představit si, jaké by to bylo, kdybyste se účastnili show v Moulin Rouge. Doporučuji! ()

BrckoGOS

Konečně jsem po letech videl... a jakkoliv jsem to měl spojený se slaďárnou, tak to bylo překvapivě velmi dobre.. nektere sceny na muj vkus trochu bizarni... ale tomu filmu to sedlo... ()

Gig

Hvězdičku srážím za to, že nemám rád muzikály, které vzniknou jako směs hitů dříve známých písní. Ale misím uznat, že jsou skvěle zakomponované, smíchané a naaranžované. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)