Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

chelseaman22 odpad!

Tenhle film mi způsobil několikanásobný šok. 1) Nejednalo se o adaptaci knihy Dívka, která si hrála s ohněm. 2) Ve filmu nehrála Rooney Mara a Daniel Craig. 3) Předlohou pro film je kniha, kterou napsal nějaký bezvýznamný příživník Milénia. 4) Film nemá smysl. 5) Film působí lacině jako každá ruská studentka v pražském metru. odpad! Celosvětový příjem k 5. 2. 2019: $35,078,966, což je 0,82 násobek rozpočtu ()

Triple H

Prekvapivo podarené. Možno dokonca podarenejšie ako Fincherova verzia, pretože tá sa v zásade brakovému príbehu snažila vtlačiť neuveriteľnú sofistikovanosť a uhladenosť. Alvarez takéto ambície nemá a natočil úderné, menej manieristické a s chuťou podané béčko. Ozvenu predchodcu tu síce cítiť, ale inak mi príde že atmosférou sme bližšie pôvodnej švédskej trilógii a k látke to pasuje viac ako navoňaný Hollywood. Claire Foy ma tiež prekvapila (hlavne v závere to potiahla viac než slušne) a je trochu škoda, že ju už ako Lisbeth neuvidíme - našla dobrý balans medzi nekompromisnou a stále v zásade sympatickou drsňáčkou akou bola Noomi Rapace a odmeraným extrémne introvertným autistom akým bola Rooney Mara. Blomkvist poslabší, evidentne nebola snaha robiť z neho hráča rovnocenného Lisbeth. ()

Jizni Tlapa

Nehledej v tom provázanost s návazností na Muže co nenávidí všechno a dostaneš thrillerové pokoukáníčko na jednu lesbien, co umí ovladat Ducati, kvéry, pcíčko, mobil a full contact bitky jako 007! Seveřina, frajeřina... ()

viperDavid

No tak nevím, nebylo to zlé to ne, ale za Stiega Larssona se mi líbili víc. Předloha asi není špatná, ale tady tomu přeci jen něco chybělo. Taková americká nadkravina. ()

Johnny.ARN

Dobre natočené so slušným dejom. Severstvo z toho bolo citiť len vdaka snehu a zime. Ale celkovo to pôsobí konzistentne, aj keď od polovice už dosť priehladne. Séria opäť ponukla nesympatickú hlavnú herečku, presne tak, ako to máme radi. Ale snahu posúnuť ten film trochu inde bolo cítiť z každeho záberu, lokácie a rekvizít. 3 z 5 ()

hanagi

Tak z Lisbeth Salanderové se nám už definitivně vyklubala neporazitelná superžena. Jedna šílenější akce střídá druhou, velmi vynalézavě se tu mučí i likviduje. Ovšem abych si to náležitě užila, musela jsem velice rychle zapomenout na původní skandinávskou trilogii. Škoda. ()

terunka003

Akční, tajemné, napínavé, Claire x stručné, občas divné, postavy. Film je stejně jako knižní předloha jen nastavovaná zředěná omáčka, na rozdíl od původní trilogie. Claire je čupr holka, na kterou se pěkně kouká už od Malý Dorritky, takže důvod vidět tenhle film byl jasný. Je to fajn akční věc, u které nemusíte přemýšlet. Jediné co mi nesedlo, byl představitel Michaela Blomkvista, já vím, Michael Nyqvist byl jen jeden. ..jako zalepit si krvácející ránu vteřiňákem, to je dost hustý.. ()

YumiOkami

silna a inteligentni zena ve filmu (a jeste jako hlavni postava!), si vzdy ziska moji pozornost. je to takova akcni pohodovka. musim uznat, ze Claes Bang umi hrat zaporaky🖤 (vice by mu slusely cerne vlasy a jeho prirozene hnede oci, ale nevadi) ❝𝘞𝘩𝘺 𝘥𝘪𝘥 𝘺𝘰𝘶 𝘩𝘦𝘭𝘱 𝘦𝘷𝘦𝘳𝘺𝘰𝘯𝘦 𝘣𝘶𝘵 𝘮𝘦, 𝘴𝘪𝘴𝘵𝘦𝘳?❞ ()

lykan9

Určitě nejhorší příběh o Lisbeth Salander. Asi jeto tím, že Stieg Larsson je jen jeden a ani David Lagercrantz nedokáže vystihnou TO zajímavé a nápadité. Pak se to veze už i s filmovým zpracováním. Ne, že by herci byly špatní nebo Fede Alvarez odvedl špatnou práci, ale oproti Miléniu, kdy si člověk užíval žánrovou všehochuť, tak Dívka v pavoučí síti je jen lehce nadprůměrnou akční podívanou. ()

Sany33

Je to v poradí asi štvrtý film v ktorom sa mihne postava Lisbeth Salanderovej. Ja ako divák neviem zaujať stanovisko ktorá herečka ju zahrala najlepšie pretože toto je môj prvý film, ktorý sa opiera o knižnú predlohu zo série "milénium". Claire Foy ktorá má look nevinného dievčatka, zvládla túto chlapčenskú rolu prekvapujúco dobre. Neviem moc o knihách ale film bol celkom deravý na dej, dejové zvraty a celkovú napínavú atmosféru. Čo mu nechýbalo bola dynamika. Film odsýpal vo veľmi slušnom tempe a dalo sa ne neho dobre pozerať. Samozrejme v severskom thrillery nemohla chýbať prítomnosť ruskej mafie, ktorej teraz vládne tajomná žena v červenom. No, tajomná asi do polovice filmu. 49% ()

mkubalikova

Fincherovi Muži jsou pro mě jednou z nejlepších detektivek za poslední dobu. Dívka v pavoučí síti má výrazně slabší předlohu, horšího režiséra, méně hvězdné obsazení (i když Claire Foy mám hodně ráda) a z detektivky se stal špionážní thriller. Nemůžu ale říct, že bych se nudila. 🔫 60% ()

blackJag

Klasické vaření z vody. Lisbeth Salanderová řekla vše, co mohla říct a tohle jsou jen glosy pod čarou, které málokoho zaujmou. Navíc pokud je pojem severská krimi něco jako terminus technicus, je tento film jen slabou napodobeninou. 50% ()

Herzeleid

Půlka napínavá a zajímavá, mezi tím ale spousta nesmyslů a nelogičností. Za mě ale lepší než dvojka z původních dílů. Hlavní postava už není tak odpudivá, ale zase není moc zajímavá. Spíš takové rozpačité hodnocení. ()

Krasus

Ani by mi tolik nevadilo, že se film skoro v ničem nedrží předlohy, takže se jedná spíše o volné pokračování na motivy stejnojmenné knihy. Co mi ale vadí hodně, je nedodržení jakýchkoliv logických rámců, na kterých je příběh o Lisbeth Salanderové založený. Dívka v pavoučí sítí mohla je stylová a příběhově plnohodnotná podíváná, která bohužel postrádá jakýkoliv hlubší rozbor postav, neumí pracovat s dějem tak, aby se člověk ptal, proč se to děje zrovna tak, jak je to vyobrazeno a naprosto selhává v návaznosti na předešlý a následující díl. Zkrátka jeden velký mišmaš, který se dostal na plátna asi jen kvůli aktuálnosti tématu a hypu okolo Milleinum universa. Pokud se plánuje zfilmování i následující knížní předlohy, tak to bude působit jako pěst na oko. Je to škoda, protože Claire Foy si svou roli velmi úžívá a Stockholm působí přesně tak, jako v knize. Hvězda navíc za povedený Ducati product placement. ()

Lukoboss

Oproti původní (severské) verzi je to výrazně slabší, do popředí jde spíš akce než mrazivej thriller. Ale pravdou je, že lokace z chladnýho prostředí jsou fakt dobrý. Hlavní postava není tak výrazná, jako byla N. Rapace, stejně tak se objeví víc nesmyslů, než tomu bylo dřív. Např. je několik příležitostí, kdy se dá hlavní záporák (blonďák) sejmout, ale ne, to se všechno musí stát jinak a složitěji. Stejně jako když několik chlapů dostane 2x-3x teaserem, ale stejně vždycky vstali a bojovali dál, zatímco jiným stačilo jedno zabzučení. Je to škoda, takový scény snímek kazí, ale tak co už, nic moc s tím neuděláme. ()

kenkaku

Tentokrát to šlo ve verzi “made in USA” hodně mimo. Nejde mino nějakou věrnost předloze nebo tak. Jde o to o čem jsem mluvil když došlo na remake poprvé (a tenkrát se nekonalo). Tady je vše (myslým v tom špatném). Puritánská cenzura, nabubřelé nesmysly a jako bonus nelogické debility. A ne jedna. Spousta toho je jen pro efekt a výběr herců otřesný (a stupidní). Za mě hnus velebnosti. ()

Maynard.

Ale jo, asi bych si i natuhle herečku zvyknul. Není to sice Naomi Trapas, ale i tak svou vyšinutou postavu sehrála celkem obstojně. Tady se Lizbet konečně podíváme trochu pod pokličku, dozvíme se spoustu zajímavostí o její famílii. Dějově taky celkem slušná detektivka. I když mě stejně nejvíc dycky bude brát 1. díl, ten byl fakt s dokonalou zápletkou. Všechny ostatní už tak trošku příběhově pokulhávaj. Ale pořád je to lepší než čučet jen tak bezducha z vokna :o) ()

herr_carter

Když se totálně oprostím od původního severského milénia s Rapace a Nyqvistem (americkou verzi jednoho z dílů, byť od Finchera, jsem neviděl a vidět nechci) a budu tenhle film brát jako další z řady akčních, pak ok, je to možná lehce nadprůměrná a napínavá podívaná. Bohužel mě ale Claire Foy moc nezaujala, totéž převzatý román zesnulého Larssona panem Lagercrantzem - nemá to ty správné severské koule, škoda.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády