Uprostřed noci na pusté losangeleské ulici Mulholland Drive se schyluje k vraždě. Do luxusního cadillacu však narazí vůz řízený opilými mladíky dřív, než stačí muž ve večerním obleku zastřelit elegantní tmavovlásku. Muži v autě zemřou, otřesená žena bloudí nočními ulicemi. Plavovláska Betty Elmsová, která právě přijela z rodného kanadského zapadákova Deep River do Hollywoodu, vyděšenou oběť ráno najde v zamčeném bytě poblíž Sunset Boulevardu, který jí na čas přenechala tetička Ruth. Neznámá, která si podle plakátu na film Gilda začne říkat Rita, ztratila paměť - a Betty se rozhodne pomoci jí pátrat po minulosti plné temných stínů. Zároveň se pokouší realizovat svůj sen stát se herečkou.
Důležitou roli v navzájem propletených příbězích obou žen hraje režisér Adam Kesher přeobsazující zrovna hlavní ženskou roli ve svém příštím hitu Příběh Sylvie Northové, ale i byteček v Sierra Bonita, kam se uchylují dívky, které v hollywoodském světě snů zabloudily na své cestě ke slávě. Nesmíme ovšem zapomenout ani na herečku jménem Camilla Rhodesová, filmového bosse jménem Roque, který s lidmi zachází jako s bezmocnými loutkami, a na jeho mafiánské pohůnky - bratry Castiglianeovy. Svou roli hraje i zlověstný sen, který v restauraci Winkie's na Sunset Boulevardu vypráví velice vyděšený muž jménem Dan... a také podivný noční podnik s názvem Klub Ticha, kabelka s pětadvaceti tisíci dolary a modrá krabice neznámého obsahu, od níž dost dlouho schází ten správný klíč.
V příběhu vystavěném na principech snu si autor pohrává s tím, co si obvykle představujeme pod logikou vyprávění, tradiční chronologií, totožností filmových postav i neměnnou podobou předmětů ve filmovém příběhu. Divák si teprve postupně skládá "skutečný" příběh filmu, který se výrazně liší od "vnějšího" příběhu, který sleduje. Stejně jako v Lost Highway totiž sledujeme cesty vyšinuté mysli, která po naplnění jistého definitivního činu zkouší výčitkám svědomí uniknout do svých představ. Možná, že touha po úniku z reality se ovšem i podruhé zvrhne jen v další zlý sen o lásce k nesprávné osobě... (Artcam Films)

twiks

Brutální ''vymejvačka'', kde podle mého je zbytečné pochopit příběh, jak jde postupně a proč se stalo tohle a támhleto. Důležité je, se z toho labyrintu snažit vymáčknout ty myšlenky, které tam David Lynch úžasně schoval, abyste někde v tom našli kousek sebe (kdo nenajde nechápe) a nechali se unášet dokonalostí snímku. Surrealistické dílko jak má být..... Poprvé jsem netušil do čeho jdu a byl jsem i dokonce zklamaný sám sebou, že jsem tak blbej a vůbec jsem nic nepochopil, po druhém zhlédnutí jsem ''prozřel''. ()

Janko_Vlyrd

Lynchove vyobrazenie pocitov, nálad, emócií rôzneho druhu, ich striedanie, je neuveriteľné a priam nadzmyslové. Vaša povaha a level empatie smerom k postavám a pozorovanie jednotlivých scén sú hlavným „kľúčom“ k (ne)pochopeniu tohto snímku. Sledovať Mulholland Dr. je ako sledovať koncert svojej obľúbenej kapely, z ktorého keď odchádzate, podľamujú sa Vám kolená, sotva žmýkate spotené tričko a po vete „Budte ticho.“, zhasínate. Dielo, ktoré otvorilo väčšie dvere, ako Hollywood čakal a bude sa o ňom hovoriť ešte celé storočie. ()

petikacka

Davida Lynche mám ráda, ale ne vše se povede...Městečko Twin Peaks je asi nepřekonatelné spolu s Blue Velvet...Tenhle film mě jaksi nebavil...Za mě 70% ()

no2

10/10 - Klasický Lynch. Film, který vám nasadí brouka do hlavy, a tak týden o tom všem přemýšlíte, abyste nakonec na nic moc světoborného nepřišli. :-) Emocionálně vás to ale úplně semele. Pro mě je největším šokem filmu postava Naomi Watts - nedokázal jsem se s tím smířit. Ale o to přece mistru Lynchovi šlo! S Blue Velvet a The Straight Story (které jsou v mé TOP 10) pro mě nejlepší Lynch. PS: A nemůžu si to odpustit, ale po zhlédnutí Once Upon a Time in Hollywood vidím i tento film jako jeden ze zdrojů Tarantinovy inspirace. ()

kaze

Tento film treba doslova študovať. Perfektne natočené a zahrané. Úplne úžasný film, ktorý nenechá človeka na pokoji. Chcela by som vedieť, čo sa Lynchovi preháňa hlavou, ke%d točí takéto filmy :) ()

Lukoye

Po Twin Peaks určitě nejlepší co jsem zatím od Lynche viděl. Skvělá atmosféra, chvílemi podobná červené místnosti i s Rukou, ale přesto naprosto jiná. Naprosto zamotaný příběh, který se přelývá jako klubko hadů a nikdy nevíte, kde je hlava a kde ocas. Krásné herečky ve všech rolích. ()

Tomislav

Lynch bezpochyby není normální a netočí normální filmy. Rozhodně bych z nich ale nedělal takovou vědu. Poslepovat nesmysl za nesmyslem ještě nemusí nutně znamenat umění. Hvězdičky zaslouží jenom za herecké výkony, které jsou perfektní a za neopakovatelnou atmosféru, která mě osobně ale začala trošku nudit. ()

Honza dAve

Působivý, úchylný, psychotický a ne úplně pochopitelný horror, přesně jak se od Lynche čeká. Skvělá práce a neuvěřitelná podívaná. P.S. Z Mulholland Drive je opravdu skvělý výhled na Západní Hollywood a další části L.A. . A protože jsem viděl tenhle film, necítil jsem se tam nijak zvlášť dobře, obzvlášť po setmění. ()

Kesiak

Psycho-emocionálna jazda akú môže pripraviť iba D. Lynch. Pevne verím, že ide o Lynchove reflexie z praktík skazeného šoubiznisu (nie len Hollywoodu). Nepochopíte to, ale zažijete. ()

Martyr

Absolútne som to nepochopil. Podľa mňa silne preceňovaný film. Viem, že Lynch je expert ale až takéto zvraty ma nechytajú. ()

JohnFarst

Včera som mal možnosť vidieť tento skvost v útulnom prostredí nášho malého art kina a musím uznať, že inak sa to ani neoplatí pozerať. Tá atmosféra... neopísateľné. Od úvodnej psychedelickej scény až po záverečné tajomné Silenizo som nedokázal odtrhnúť oči od plátna. V tomto je Lynch neprekonateľný, on dokáže svojsky fascinovať dejom, ktorému vôbec nerozumieme. Dokáže nám navodiť pocit, že je nám všetko jasné a keď si myslíme akí sme geniálni, lusknutím prsta nás znesie pod čiernu zem. Úprimne, pochopil niekto hlavnú pointu filmu? Asi nie. Pretože podľa mňa ju film nemá. Lynch pootváral toľko tajomných komnát, že ich nestíhame ani z polovice preskúmať ani po piatom zhliadnutí. A toto ma na tomto filme najviac zaujalo. Lynch tu svoju metódu natáčania filmov plných nejasností a tajomna dotiahol do dokonalosti. Ja ten film budem pozerať toľkokrát dokým ho nepochopím, hoc mi to môže trvať celý život. Lynch ma vtiahol do svojej hry na mačku a myš, ktorú nemôžem vyhrať ale aspoň sa o to pokúsim. Svojim spôsobom GENIÁLNY film, ktorý je aj napriek svojej dížke neskutočne hrôzostrašný a pútavý zároveň. Niektoré scény sú ako z najlepšieho Ačkového hororu, pri ktorých mi behali zimomriavky po chrbte a doteraz sa bojím zavrieť oči lebo uvidím ´toho muža za rohom´. Scéna Winkie´s Dream je asi vrcholom tvorby Davida Lyncha a určite má fatálny význam pre rozlúsknutie celej zápletky, lenže ešte neviem aký. K hercom netreba veľa, všetci do jedného sú geniálni od Therouxa a Watts po herečku, ktorá hrala mŕtvu Dianu. Soundtrack výborný, kamera výborná, strih výborný, niet čo dodať. TOP 10 film. ()

Betmän

Začátek mě navnadil, zbytek nasral. Lidem, co tvrdí, že to pochopili, nevěřim. Většina z nich ani neví, že ten film je nedodělanej seriál. ()

DiegoC.

Uzasny film! Po jeho skonceni - ako po konci vsetkych jeho filmov - som uplne mimo. Jednotlive useky mi nedavaju zmysel, chaos a zmetok. Potom zacnem premyslat a uvedomujem si niektore suvislosti. Cely film je vlastne akasi "slucka" - hoci dejova linia filmu je skoro stale suvisla a casovo priamociara, koniec filmu (bez tych par zaverecnych scen) je vlastne TO, co je pred zaciatkom. Teda aspon zhruba, nie je tomu celkom tak. Nehovorim, ze som to cele UPLNE pochopil, ale zmysel to urcite ma. Staci si to pustit znova a uvidite, ze odrazu aj usmievavy penzisti davaju zmysel. Ked sme dopozerali film, tak sa medzi nami rozbehla burliva diskusia. A ked ludia po skonceni filmu este dlho do noci o nom rozpravaju, tak je to urcite skvely film! ()

strangercz

Geniální film .Film který se tváří že je normální ale on neni a já jen zůstal sedět a čumět. Přiznám se vůbec nechápu o co jde ale to neznamená že ten film neni úžasnej Jednou si dám za cíl to pochopit ()

pend

Maximální počet nedávám jen kvůli poslední části filmu, která mě totálně zmátla. Jinak je to vynikající snímek, s atmosférou, hudbou, skvělými hereckými výkony, podle mě životní výkon Naomi Watts. ()

sNeDy

První Lynch, kterého jsem (asi, přibližně) pochopil. Navíc je tohle první z jeho děl, které mě silně zasáhlo svojí atmosférou. A body navíc za hudební linku. Kdyby Lynch točil Mulholland Drive každý rok, tak si z něj asi nakonec udělám oblíbeného režiséra. ()

RickyFitts

stále mě nepřestává překvapovat, že takovej kultovní film je jen pár let starej... a díkybohu za každýho žijícího filmaře, který chápe film jinak než ostatní... eklektická symfonie s asi nejpromyšlenějším předivem děje ze všech Lynchovek a tarantinovské variace tady Lynchovi jedině prospěly... ()

Boomstick

Myslel som si ze Eraserhead je nepochopitelny film.Po tomto to beriem späť,Lynch mi pri sledovani Mulhollandu doslova "rozmrdal" rozum....Silenzio... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti