Uprostřed noci na pusté losangeleské ulici Mulholland Drive se schyluje k vraždě. Do luxusního cadillacu však narazí vůz řízený opilými mladíky dřív, než stačí muž ve večerním obleku zastřelit elegantní tmavovlásku. Muži v autě zemřou, otřesená žena bloudí nočními ulicemi. Plavovláska Betty Elmsová, která právě přijela z rodného kanadského zapadákova Deep River do Hollywoodu, vyděšenou oběť ráno najde v zamčeném bytě poblíž Sunset Boulevardu, který jí na čas přenechala tetička Ruth. Neznámá, která si podle plakátu na film Gilda začne říkat Rita, ztratila paměť - a Betty se rozhodne pomoci jí pátrat po minulosti plné temných stínů. Zároveň se pokouší realizovat svůj sen stát se herečkou.
Důležitou roli v navzájem propletených příbězích obou žen hraje režisér Adam Kesher přeobsazující zrovna hlavní ženskou roli ve svém příštím hitu Příběh Sylvie Northové, ale i byteček v Sierra Bonita, kam se uchylují dívky, které v hollywoodském světě snů zabloudily na své cestě ke slávě. Nesmíme ovšem zapomenout ani na herečku jménem Camilla Rhodesová, filmového bosse jménem Roque, který s lidmi zachází jako s bezmocnými loutkami, a na jeho mafiánské pohůnky - bratry Castiglianeovy. Svou roli hraje i zlověstný sen, který v restauraci Winkie's na Sunset Boulevardu vypráví velice vyděšený muž jménem Dan... a také podivný noční podnik s názvem Klub Ticha, kabelka s pětadvaceti tisíci dolary a modrá krabice neznámého obsahu, od níž dost dlouho schází ten správný klíč.
V příběhu vystavěném na principech snu si autor pohrává s tím, co si obvykle představujeme pod logikou vyprávění, tradiční chronologií, totožností filmových postav i neměnnou podobou předmětů ve filmovém příběhu. Divák si teprve postupně skládá "skutečný" příběh filmu, který se výrazně liší od "vnějšího" příběhu, který sleduje. Stejně jako v Lost Highway totiž sledujeme cesty vyšinuté mysli, která po naplnění jistého definitivního činu zkouší výčitkám svědomí uniknout do svých představ. Možná, že touha po úniku z reality se ovšem i podruhé zvrhne jen v další zlý sen o lásce k nesprávné osobě... (Artcam Films)

asfalt

Po skončení záverečných tituliek som ostal prikovaný a rozmýšľal som, čo do pekla to malo byť. Úchvatne zahrané a geniálne zrežírované. Krásne hranie sa s kamerou a zvukom. Jednoducho Lynch ako vyšitý :-) ()

Biopler

Najzložitejší film. Kde začať? Lynch je Pán režisér, ktorý svoje myšlienky a sny rozhádže na plátno svojským spôsobom, ktorý sa mi veľmi páči. Hneď zo snímku čuší neobyčajnosť a hneď ma núti premýšľať. Tentoraz namiešal silné kafe, ktoré sa po prvom zhliadnutí nedá úplne pochopiť. Bude sa to však dať niekedy pri ďalšom zhliadnutí? Asi nie, film má zostať v určitých scénach asi nepochopený a chápe ho len Lynch. Krásne tajomný, mrazivý snímok o sláve, pýche a páde v bludišti Hollywoodu. Badalamentiho tóny šahajú pod kožu a pomáhajú vykresliť mystery atmosféru. A Naomi Watts je perfektná. ()

bif

Až do 3/4 filmu se jedná o čirou nádheru a dokonalost, ale já prostě nechápu proč dělá Lynch takovéhle konce... asi sem nenáročný divák a nechci rešit přehnaně těžké hádanky ukryté mezi řádky. ()

Pekisan

No nebolo to az take strasne ako som si myslel. Ja som to normalne pochopil. Teda nie vsetko ale dej si ma nasiel ako jogurt po zaruke ked som najviac hladny. Ak to porovnam s Lost Highway tak bud Lynch starne alebo som sa ja osvietil:) Postavy su klasicky lynchovsky nechutne strasidelne a to naozaj kazda. Az teda na sladku blondsku ale ani ta nedopadne prave veselo. Joooo a su tam lesby:)) No nepozri si to:)) ()

Porp

Ako rozoznať pravý horor od nepravého. Jednoducho tak, že ten pravý už nechcete v živote vidieť. A ja tento film už v živote nechcem vidieť. Lynch využíva okrem tradičných hororových prvkov aj také, ktoré ostatný autori hororov musia ešte len objaviť, ako napr. absurditu alebo surreálnosť. Diváka sa tak zmocňuje nesmierná úzkosť, pretože má pocit, že to, čo videl nie je len "tam niekde na plátne", ale že to útoči priamo na neho v pohodlí jeho domova alebo aspoň na jeho zdraví rozum. ()

actor-SP

Som fascinový tým, čo Lynch dokáže svojou technikou. Neviem akým zázrakom, či len jednoduchým talentom to dokázal, no naučil nielen mňa, ale aj všetkých ostatných (všeci čo videli tento film), že niekedy je podstatné veci nechápať a nechať im voľný priebeh..nechať sa nimi unášať (trpieť, radovať sa).Film nie je o "jednoduchej pointe" kt. tu všeci neúprosne hľadáme, ale o ľudskej duši, o jej (ne)šťastí, vzostupoch i pádoch..hovorí o tom, aký môže byť život z rôznych uhlov pohľadov...že niekedy, je najpútavejšie v našom živote iba prosté ticho... ()

Al44...

Vynikající film, který je podaný velmi složitou formou a nabízí také několik možností příběhového vysvětlení. Místy je docela těžké se v ději zorientovat, je nutno dávat pozor na každý detail. Toto všechno má na druhou stranu za následek to, že je snímek již od začátku velmi tajemný a atmosféra by se mohla doslova krájet. Líbil se mi i hudební motiv. Shrnuto - filmový zážitek pro náročnější divácké publikum. ()

Dr.Cilka

Tak tento film da teda zabrat. Poriadne husta atmosfera, a od druhej polovice musi veru zacat mozog pracovat na plne obratky, aby sa dalo dospiet aspon k ciastocnemu pochopeniu. Je to urcite minimalne na "panelovu diskusiu", no mam pocit, ze som (aspon ciastocne) pochopil - Silencio klub + sceny, ktore na prvy pohlad nekoresponduju s dejom .. "No hay banda. There is no band. Il n'y a pas d'orchestre . It is all a recording, it is an illusion" ()

dandislav1991

Nestydím se přiznat, že vůbec nevím, nebo takhle, myslím, že vím,ale jist si nejsem, tak asi hodnotím podle pocitu a ten je více než blažený. ()

miawallacova

U Lynche neplatí „kdo neuvidí - nepochopí“ protože ani ten kdo viděl mnohdy jeho myšlenkám nemůže porozumět. Ale i ten kdo nepochopil, musí uznat že je to skvělý snímek! ()

Stíba

Lynch je osobitý a těžko zaměnitelný režisér, který umít pracovat s atmosférou i napětím (úvodní jízda po Mulholland Drive, úsek v divadle, muž za rohem a další) střihem nebo hudbou ale zejména pak s divákem zamotným. Mezi spoustu zajímavých věcí však vkládá spoustu výplodů jeho fantazie s dějem (jestli nějaký je) jen těžko souvisejích, které jsou jen snahou jak silně vyhlížející film jen více roztříštit a z diváka tak udělat něco ve smyslu náboženského fanatika schopného se jeho dílu, byť bez notnější dávky pochopení, úplně oddat. Já na tenhle háček ale moc neskáču a mnohem více bych ocenil, kdyby Lynch svojí schopnost zaměřil trochu konkrétnějším směrem, která byť by nemusela mít jednoznačné poselství, vyplynutí nebo jakoukoliv jinou filozofickou určitost, ale měla by alespoň směr, který není jen blouzněním v kruhu. ()

Hanoda

U tohohle filmu jsem se musel první hodinu a půl hodně přemlouvat abych jej nevypnul, protože mi hodně scén přišla divných a nereálných - např Betty najde v domě úplně cizí dívku a nijak to neřeší... Přemlouvání se nakonec vyplatilo, po prvním schlédnutí jsem byl zmaten a moc jsem tomu neporozuměl, ale po druhém schlédnutí, kde jsem se zaměřoval na scény které mi nebyli jasné, mě fascinoval příběh plný nesplněných přaní a neúspěchu. ()

Kate9

Moc ráda bych si popovídala s těmi, kteří film "pochopili". Protože já (jako i většina zúčastněných) ne. Ve druhé polovině jsem film dokonce párkrát pauzla, abych si nějak utříbila tu složitou změť, kterou nám Davča předhodil. A čekala jsem na nějakou zásadní scénu, kde to do sebe všechno zapadne. Čekala a nedočkala jsem se ničeho jiného než závěrečných titulků. Po konečném zamyšlení jsem došla k závěru, že se patrně celou dobu pohybujeme někde mezi realitou a podvědomím všech aktérů (nebo jejich nejdivočejšími sny?). Za velmi příjemnou lesbickou scénu přidávám jednu *. Kovboje jsem na 100% nepobrala. :) ()

LadyEsik

Film, který vám vypálí oči z důlků. Děj vás lehce strhne, žena hledající svoji minulost, stopy, které nalézá, skvělá a metaforická scéna v divadle Silenc. Jedna zajímavá scéna za druhou. A pak konec, u kterého vám to v hlavě šrotuje jak blázen, snažíte se držet nit, a když ji máte pevně v rukou a vítězoslavně se otáčíte na obě strany na nechápavé tváře okolosedících, film se zvrhne v něco naprosto nelogického. Bylo mi vysvětleno, že režisér Lynche takový je a smysl to opravdu nemá. Přesto, i pokud nemáte rádi filmy s nejasným koncem, stojí aspoň pro ty dílčí scény film zkouknout. ()

dizlota

Tolik otázek, kolik má divák po shlédnutí filmu a na něž samozřejmě nedostane odpověď, nenechá rozhodně nikoho v klidu. Filmy od Lynche zbožňuji, ovšem Mulholland Drive nabral úplně jiného významu. Zajímalo by mě, zda sám režisér by nám film dokázala vysvětlit a odpovědět na všechny otázky, nebo to na nás jen zkusil a my mu to sežrali... Nicméně film je perfektní a rozhodně na něj jen tak nezapomenete. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti