Námořník Ripley a Lula se vášnivě milují. Jenže matka Luly s tím nesouhlasí. Neustále je pronásleduje, až dožene oba milence ke krajnímu řešení... Jejich cesta je tou nejbizarnější road-movie všech dob, plná sexu, násilí a černého humoru. Brilantní kousek od režisérského mistra Davida Lynche! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rainman93

Několikrát jsem se během filmu přistihl jak pronáším: "Tohle může natočit pouze Lynch." Z filmu sálá jeho rukopis na všechny strany a i člověk neznalí autora filmu, by snadno uhodl, kdo je jeho tvůrcem. Eintopf lovestory, roadmovie, mystery, thrilleru a pohádky je vše se co postmoderní člověk může přát. Film o lidských zrůdách, velké lásce, hlouposti a nenávisti, kde se ty nejneuvěřitelnější věci stávají běžnou součástí našich životů. Lynch je překrásný v tom, že nám neservíruje uhlazený a jednoduchý pokrm. Záměrně kombinuje nekombinovatelné a nutí naše chuťové buňky poznat ony záhadné složky každé zvlášť a následně všechny dohromady. Záměrem tohoto filmu, tak může být smysly lidské existence a zároveň vůbec nic. Záleží na nás na divácích jak s filmem naložíme a jak moc s chutí sníme a nebo vylijeme do hajzlu. ()

Pekisan

Nie, nie som velky fanda Lyncha. Ale toto sa mu celkom podarilo. Hlavne prva polovica, ktora svojim tempom a vyrazom exceluje. Neskor sa to spomali, co podla mna zvyraznuje upadok vztahu do rutiny, alebo skor vytriezvenie z prvotneho zamilovaneho osialu. Ku konci vsak, hlavne vdaka Dafoe-mu "zlounovi", chyta druhy dych, aby si z nas vo finale urobil proste priam tradicnu bollywoodsku prdel. Cage sa tu vo svojej Elvisovkej role drsnka - dobraka nasiel a nevahal aj s tradicnou ofinkou odspievat par jeho hitov. No a Laura Dern tu proste vyzera skvelo a prehana ako sa len da. Samozrejme Lynch ma nezabudne zasobit trochou hnusnych zaberov/zazitkov, ale obcas je fajn obohatit si svet ocami poloblazna. Ludia tomu hovoria umenie. ()

Biopler

Kedysi dávno som videl z tejto snímky úryvky a zrovna eroťácke a tak pri spustení som mal iné očakávania ako to celé vypálilo. Príbeh je podpriemer, ale postavičky, hlavne tie vedľajšie, ktorými Lynch vyskladá dielo, sú svojské a originálne. Vďaka nim a vďaka ich neotrelému správaniu je to pozerateľné. Cage s Dern tvoria prekvapivo príjemný pár a zároveň presvedčivý. Excelentne hnusný Dafoe si v najznámejšej scéne strihol u každého diváka o pozornosť a o dojem, na ktorý len tak ľahko nezabudne. V sumáre je film nevyvážený, vsuvka so scénou okolo autohavárie sa do diela vôbec nehodí, pre príbeh ako taký nemá význam. Silné a zapamätania hodné scény sa striedajú so slabšími a niekedy nechutne naťahovanými tanečkami za tónov Elvisových songov. Film ako celok so všetkými úchylnosťami a ujetosťami a občas nečakane vyústenými situáciami na mňa silne pôsobí tarantinovsky. Som presvedčený, že i odtiaľ Quentin čerpal inšpiráciu. ()

tranquill

"Jednoho dne vyjde Slunce a vypálí díru skrz naskrz do naší Země!" Ano, tohle je typický Lynch. Dle titulu: zběsilý, bizarní až perverzní, provokativní. Rozhodně jsem ještě neviděl všechyn jeho filmy a asi bych je i všechny "neskousnul", ale tahle kriminální romantická road-movie je pro mne vrcholem jeho tvorby a nikdy nezapomenu na to (SPOJLER!), jak si ten pes nese tu ruku... :-) No a Cage je dokonalým představitelem hlavní role. A musím vypichnout i parádní hlavní hudební motiv od Powermad! "Vy, chlapci, jste skoro stejně dobrý, jako bejval Elvis!" ()

Razzor_82

"Máš-li skutečně zběsilost ve svém srdci, musíš bojovat za své sny." Poslední Lynchův kousek před jeho "mindfuck" experimenty. Originálně mystický kousek  skvěle herecky obsazený. Nicolas Cage a Laura Dern v šíleně divné love story. Celý film má hutně nepříjemnou atmosféru. Odporný slizák Dafoe mohl dostat trochu víc prostoru. Jinak super jízda. 8/10 ()

Vabr

Nicolase Cage jako herce nesnáším, což už byl red flag, ale tak jsem to neřešil. Úvodní scéna mě slušně překvapila nečekaným zvratem, ale bohužel to je na filmu pozitivního všechno. Postava matky, která až k smrti nesnese partnera své dcery a je odhodlaná udělat cokoliv proti tomu, aby byli spolu, je dobrá, ale bohužel to bylo strašně nedotažené a chtělo to hlubší náhled do její motivace, realizace a gradace. Flashbacky byly dobrým nápadem, ale bylo jich málo. Postavy byly hrozně divné, ploché a neoblibitelné. Bylo to zbytečně rozvleklé a v podstatě hrozně jednoduché. Štěstí bylo alespoň kratší, na nic velkolepého si to nehrálo a mělo to hezky vypointovaný konec. Tady doslova dostaneme kouzelnou vílu. Vyhodnocení: RIPLEYYYYYyyyyy!!! ()

Solly

Když D. Lynch nekouří moc, dokáže natočit i celkem "normální " záležitost, čehož je tento film důkazem. Sice některé jeho filmy jsou na mě až moc ujeté, ale tenhle mám oprqavdu rád. A co se týče saka z hadí kůže, kdo by si v něm někdy nechtěl vyjít ;) ()

Vafle

Ve srovnaní s jinými Lynchovými filmy lehce ztravitelná věc. Film má velice dobré pasáže, ale najde se i pár nedostatků, za což dávám hvězdu dolů (: Hlavně mi nesedl ten "happy end" nakonec. ()

jakkal

Heh musím uznať, že tento film my z hlavy len veľmi ťažko vyšumí. Som rád, že po nepochopenom Mulholland Drive sa mi na druhý krát podarilo pochopiť celý Lynchov film :-). Noo a tie prehnité Dafoeove zuby, hm tento herec ma prekvapuje čím ďalej tým viac a hlavné je, že príjemne. Už žiadny Zelený Goblin ani terorista z nebezpečnej rýchlosti, odteraz už len úchylný podivín s otrasným chrupom :-). ()

Syl Wes Ter

Mojou jedinou úchylkou sú filmy Davida Lyncha. Pri filme Wild at Heart som sa dobre zabavil. Uletenejší romantický film som ešte nevidel. Takú babu ako Lula by som bral. A zuby Willema Dafoea boli veľmi nechutné. ()

spacylemon

Nádhera... co si budem nalhávat, zápletka je v podstatě totálně primitivní, příběh drsného ex-kriminálníka a blonďaté krásky se slabostí pro Čaroděje ze země Oz, jejichž vztah se snaží její matka za každou (ale opravdu za každou) cenu zlikvidovat. Úplná trivialita, žejo, jenže s lynchovským kořením... tu magická scéna v baru, tam zas vyšinutí najatí zabijáci, chlápek, který je tak trochu pes, nebo pár opravdu bizarních krváren - samoustřelená hlava plachtí vzduchem, postřelený bankovník hledá svoji ruku - takže nechápu, proč v popisku chybí, že je to komedie? :P ()

waska

Lynch je psycho, stejně jako tehnle film. Nadržená Laura Dern mě v tomhle filmu nějak nenadchla, stejně tak celá tahle Lynchova ujetina. Má to světlé stránky ( jako třeba dokonalý Dafoe se svými hnusnými zoubky ), ale nic pro mě. ()

Adiemus

Po letech trochu zklamání, tak jako v případě (filmu, ne seriálu) Twin Peaks. Možná mě o kus víc štvala Laura Dern, snad že mi určitými koňskými rysy tváře připomíná Torri Spelling. Mimochodem Laura je skutečnou dcerou Dianne Ladd, která ve filmu hraje její matku (pokud se o tom už někdo zmínil, omlouvám se za nepozornost). Cage v jedné z mála rolí, kde nepůsobí trapně - a skvělý Dafoe, který snad nikdy trapně nepůsobí. ()

fool-mood

Nicolas Cage ve svých šestadvaceti letech jako rebel, který božsky zpívá, dokáže umlátit chlapa beze zbraně a díky dobré víle usměrní svou zběsilost v srdci tím správným směrem. ()

Petulka88

Tohle je typická lynchovka a to není tak úplně můj styl. Takže je to divné, ujeté, dalo by se říct, že i úchylné. Tentokrát to ovšem zachraňuje výborný Willem Dafoe a jeho bezzubý úsměv. ()

BDMarty007

Šílené, bizarní, chvílemi úchylné, chvílemi surové a přesto krásné. Zběsilost filmařská. Mozaika žánrů, panoptikum postav. Přesto to má na Davida Lynche celkem přehledný a ucelený děj. Je to film o lásce. A jsem moc rád, že to celé nepohřbil nějakým nesmyslným závěrem. Hlavní je ale emoce. Tu zachycuje i hudba podkreslující jednu ze stěžejních scén. Chris Isaak - Wicked Game (http://www.youtube.com/watch?v=UAOxCqSxRD0). Ta vystihuje i můj pocit z filmu. ()

loveless

Hnus od začátku do konce? Pro mě je to v podstatě vystihující, opravdu nemám chuť hledat v tomto snímku zalíbení atp. Moc kýče a nechutností - smrtelná kombinace. Jediné, co zde pro mě stojí za řeč, je Nicolas Cage. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti