arkie

Napriek fantastickemu vykonu Joaquina Phoenixa, posobivemu vizualu a zaujimavymi (byt ocakavanymi) zvratmi deja, je toto imho predovsetkym hymna incelov. Pozrel som si, bolo dobre, ale uz sa k filmu nevratim. ()

Trixinka

Konec byl nepochybně to nejlepší, co film nabídl - ta poslední půlhodinka byla vydařená. Trochu mi to nehrálo i časově - mladý Bruce Wayne ještě před vraždou svých rodičů a před zrodem Batmana? Herecky a hudebně super, jinak bohužel pro mě nuda a zklamání. ()

Warhaus

audiovizuální masterpieace, výběr soundtracku, kamera, světla, všechno do sebe zapadá a vytváří dechberoucí scény, bohužel příběh pro mě občas pokulhává. 90% ()

deLaFere

Atmosféra, úžasný výkon Joaquina Pheonixe, toť vše. Pseudopsychologická sračka s obrovsky nudným dějem. Kdyby se to netýkalo Batmana ani pes po tom neštěkne. Jenže křesťanství vystřídalo nové náboženství, komiksoví hrdinové a mraky naprosto nekritických a oddaných fanoušků to slupnou jak malinu. Joker vůbec není děsivý, je to politováníhodný uzlíček nervů, který si vlastně zaslouží soucit. Zde by se vlastně dalo najít ještě jedno pozitivum a to je situace v Gothamu. Stejně lidsky bezútěšná jako to přichází i tady. Povrchní pokus o něco hlubšího, ale jen povrchní. Je to smutné. ()

Mngwa

Dlouho jsem odolávala, protože komiksovky mě vůbec neberou a skoro jsem se nechala odradit. Ovšem to by byla obrovská chyba, protože tohle není komiksovka, byť se odehrává v Gothamu a navazuje příběhově na Batmana. Celý film byl o přerodu jednoho depresivního magora v Jokera, odehráno naprosto přesvědčivě J. Phoenixem, který se tady neskutečně vytáhl. Jestli za tohle nedostal nějakou cenu, tak ty filmové ceny nemají absolutně žádný smysl. Shrnutí je, že po shlédnutí mě lehce mrazilo v zádech a dlouze jsem přemýšlela o tom, jak je psychické zdraví děsně důležité - tedy filmový zážitek byl opravdu silný, tohle je prostě klenot. ()

vikino1

Špičkově natočeno i zahráno. Že nad tím někdo aspon trochu přemýšlel, je vidět z každého záběru. Vše by bylo v pohodě, kdyby ve mě po shlédnutí nedřímal ten trpký pocit, že to měli trošku prostříhat a přidat hodinu a půl děje, kdy se Joker opravdu utrhne ze řetězu a začne likvidovat smetánku Gothemu za podpory demonstrujicích v maskách. Hezky v Rku. Tohle životní etapu jsem chtěl vidět, tuhle jsem nedostal.. Pokud se v druhém díle dočkám, zvednu tohle na 5. P.S. když srovnám všechny opravdové psycháče - co kdy film stvořil, tak pokud Joker ještě trochu nepřitvrdí, tak králem mezi záporáky zůstane jednoznačně Cigoš z filmu Říkali mi Džigu. ()

Trias

Gotham 70. let, ve skutečnosti současnost. Joker popisuje původ a vzestup populismu. Popisuje člověka, který nemá respektované a dobře placené zaměstnání, jeho rodinné poměry jsou problematické, má psychické problémy a bere kombinaci léků (srv. s opiátovou krizí v USA), jeho život je plný pesimismu a nulových vyhlídek. Navzdory tomu, že standardní politikové nabízejí komplexní řešení (zde kandidát na starostu Wayne), ve skutečnosti lidmi jako je on pohrdají a určitě nemluví jeho řečí. A ON TOHO MÁ OPRAVDU DOST! Proto se uchyluje k násilí, proto má tolik příznivců. Je to vzpoura davů 21. století. V Jokerovi jsem viděl málo komiksu, zato hodně ze současné společnosti. ()

gemi

Heath Ledger nastavil svým geniálním hereckým výkonem laťku Jokera setsakramentsky vysoko. A světe div se, Phoenix ji přeskočil. Fenomenální, fenomenální výkon! Ani skutečný magor nemůže být magorovitější, než ten zahraný Phoenixem. Plné hodnocení nedám jenom proto, že toto není film, který bych si chtěl pouštět dvakrát do roka. ()

Syl Wes Ter

Excelentný výkon Joaquina Phoenixa...zaslúžil si Oscara za stvárnenie Jokera...dokonale zahral depresiu, radosť, hnev, beznádej až úplné šialenstvo...klobúk dole pred jeho výkonom...ale naďalej pre mňa ostáva film Temný rytier ako najlepší film v ktorom vystupuje postava Jokera ()

waska

Neskutečně depresivní film s naprosto skvělým Joaquinem Phoenixem. Vidět tenhle jeho výkon je neopakovatelným zážitkem. Minutu po minutě se formuje jeho osobnost až ke grandióznímu finále. Vše podkresleno úžasnou, stjeně depresivní hudbou. ()

mirra66

Úder na solar, tak to cítím. Jako bych zhluboka nabral vzduch do plic a fyzicky se ponořil pod černobílou hladinu vysněného dvojrozměrného kresleného příběhu, někam dovnitř pod papírové stránky komiksu, kamsi dolů do reálného světa, ve kterém jsou Ti nejheroičtější i Ti nejzkaženější obyvatelé jen obyčejnými lidmi z masa a kostí, do skutečného světa, který není naplněn pohádkovým ideálem a kde platí, že každá mince má dvě strany. Je jasné, že se Joker potopil ještě hlouběji než předešlé příběhy Batmana a tento ponor někam ke dnu fantazie mi zcela vyhovuje. Otázka zní, co je to zlo a zda dříme v každém z nás. 99% ()

Luxocculta

Pět hvězd je na tuhle bombu málo. S Jokerem končí legrace i vyprávění si pomocí barevných obrázků. Tohle je temné, bezútěšné a znepokojivě věrohodné. A je to extáze! ()

gulama

Kdo mě zná ví, že mám slabost pro příběhy různých podivínů a různě narušených figurek. Mám ráda psychologické filmy. A tento film se po dlouhé době vymyká. Možná by ho neměli vidět lidé v depresivní atace, ale rozhodně je to jeden z filmů který má potenciál s námi ještě dlouho zůstat a vyvolávat vášně. Po dlouhé době je zde film, který v lidech zanechává buď "wow" efek nebo naprostý odpor. Jen málo lidem je ukradený nebo jim přijde neslaný/nemastný. Jsem ráda, že i v USA se ještě umí natáčet takové filmy. Zařadila jsem ho mezi své "Oblíbené". Film je natočen se skutečně filmařským umem. Nechybí mu nic a nic mu ani nepřebývá. Vtáhne vás do psychologického postupného propadliště a proměny jednoho nemocného a zlomeného člověka v... Jokera. A to je přesně to pravé ořechové. Film nepotřebuje šílené rozpočty, počítačové animace a bůh ví co, aby byl neopakovatelný a výjimečný. Stačí dobrý příběh, který je řemeslně dobře ztvárněn. Hlavní postava má báječného herce, hudba sedí a kamera jakbysmet. Doporučuji se na film podívat a udělat si vlastní názor. Nikdo jiný vám totiž nedá ten správný a jediný. Tento film se dá zatracovat stejně jako vychvalovat a je jen na vás jak ho uvidíte. Na vás a na vašem vnímání, vaší empatii a všem kolem Jokera a vás. ()

Zoltarr

JOCKER 2019 Joaquin Pheonex rulees. Je třeba resprospektivy. Poprvé co , jsi pamatuji , jé mé setkaní s JOAQUINEM ve snímku U- turn , kde hral mentalně zaostalého ...... a děsně mě tam bavil. Poté vedlejšími rolemi ve filmech 8mm a mystery zdařilému Znamení. ... posléze budu s komentářem pokračovat... ()

bearmeedek

Nechtěl jsem na to jít do kina a v podstatě jsem to nechtěl vidět vůbec. Moc mě nelákalo se dívat na film o nějakém magorovi. Ovšem to ohromné nadšení všude okolo. Tak jsem si řekl, že nebudu nespolečenský a nebudu se bránit kulturnímu rozhledu, však ono to nějak dopadne a teprve potom můžu hodnotit. Má předtucha byla správná. Sledovat dvě hodiny psychicky hodně narušeného člověka, který se vypracuje na masového vraha, mě fakt nebavilo. Jediným plusem je to, že film je velice zručně natočený. Ale to je málo, pokud obsah stojí za prd. Předpokládám, že spoustě nadšenců bylo Jokera i líto nebo mu dokonce fandili. Správně a hurá. Třeba někdy potkají někoho z jeho rodiny. ()

mira.l odpad!

Asi poslední podobná debilovina, ověnčená mnoha cenami, kterou jsem viděl, byl Birdman. A teď ... tohle. Jestli měl J. Phoenix za něco dostat Oscara, tak jistě za Walk the line, protože i když tohle sehrál bravurně, tak pokaždý, když se začal tlemit jako idiot, jsem si říkal "tak už konečně chcípni!!" Fakt nechápu, co krom výše zmíněného výkonu tenhle kýbl hnusných, odporných a přitom ve většině stopáže nudných psychohoven poslalo tak vysoko. První půl hodiny se neděje vlastně nic. O jistých logických trhlinách (zastřelí 3 chlapy v metru, nikdo nic neslyšel, neviděl; v nemocnici udusí mámu polštářem a ... nic; co udělal s tou černoškou, těžko říct...) tak nějak pomlčím. Už delší dobu jsem nějakým filmem nebyl dalo by se říct tak zhnusenej. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení