Emo-haunter

Nebýt mistrovského hereckého výkonu Phoenixe, byl byl by to zapomenutý film. Očekával jsem mnohem více psychologie, rozboru vnitřních pocitů a ne jen syntetických scén, které byly na sebe nalepeny k natáhnutí stopáže. Je to overhyped i overrated film, to bezesporu. Skvělý protagonista, velmi dobrá hudba, avšak hodně podprůměrný scénář kazí výsledný dojem z filmu, který chce být více než doopravdy je. Mezi psychologickými dramaty rozhodně průměr. 65% ()

ASSEMBLEDSK

Dvoma slovami: "Nepopísateľný zážitok." Joker ma od prvého momentu vtiahol do deja a veľmi depresívnej atmosféry, ktorá je veľmi intenzívna a dosť retro. Zabudníte na akčný superhrdinský blockbuster ala Marvel, nie! Tento film je sociálne psychologická dráma, ktorá správne ukazuje osobnosť a tragický príbeh Arthura Flecka, a v tom Joker exceluje. Joaquin Phoenix sa pre túto rolu narodil. Je to jeho neodolateľný herecký koncert, a v scénach kde je pohľad iba na neho alebo keď počujete jeho smiech, tak v tej chvíli máte nepríjemnú husiu kožu a Oscara si stopercentne zaslúžil, a okamžite si získal moje srdce. Dej filmu je správne chladnokrvný a nepredvídateľný, a absolútne neviete čo sa v následujúcej scéne stane, čo je veľké pozitívum, a v strede filmu sa stanú dva nečakané zvraty pri ktorých som skoro nedýchal. Čo musím ešte spomenúť je skvelá réžia Todda Philipsa a vynikajúci soundtrack od islandskej skladateľky Hildur Guðnadóttir (zložila hudbu aj k seriálu Černobyľ!), ktorý doteraz počúvam a môj najobľúbenejší track je Smile. Koniec filmu je čerešníčka na torte u ktorého mi skoro spadla slza na tvári. Som zvedavý akým smerom zajdú tvorcovia druhého dielu. Asi mňa Marvel fanúšikovia budú nenávidieť, ale páčilo sa mi to viac než Avengers Endgame! Spolu s Temným rytierom od Christophera Nolana bezkonkurečne najlepší DC film. "All I have, are negative thoughts." 10/10. ()

Nethar

Tak to je snad první "superhrdinský" film, který se mi líbil. Batmana a jemu podobné nesnáším a většinou nedokoukám. Ale tohle bylo o "zrození" Jokera a vlastně to mohlo být (skoro) o komkoliv jiném. Hlavním tahounem samozřejmě Joaquin Phoenix, jehož to byl koncert a Oskar zasloužený. ()

Greg25

Phoenix naprosto exceluje, ale on je herec té kategorie, že to ani jinak neumí, než hrát na maximum. Vezme vás s sebou na dvě hodiny procházky plné temna, deprese a znepokojenosti. Skvělá kamera, vizuál, atmosféra (sem tam ten komiks ucítíte, ne že ne). Zřetelné pararely s dneškem se tam taky najdou, zajímavé otázky o odpovědnosti. Niterný pohled na jedinou osobu a jejího propadu níž a níž do hloubky vlastní mysli. S vyprávěcí strukturou 70./80. let- v pomalém tempu někdy až s pocitem zdánlivé banálnosti, o to více vypovídající o postavě. Nemyslím si, že tohle je úplně budoucnost komiksových filmů obecně, protože ne pro všechny postavy je tohle ideální cesta - batmanovské univerzum tomuhle stylu nahrává, ale pro většinu postav by to úplně funkční nebylo. Na plný počet nejdu, protože mi přeci jen trochu vadí rámování ve filmu, které nahrává spíše pocitu, že Joker je obětí systému. Zlo vzniká různě, ale odpovědnost nesou nakonec vždycky dotyční. Film tohle v podstatě, ale do úplného konce potlačuje. A to mi osobně krapet vadí. Snaha pochopit, nerovná se omlouvat. 80% ()

Brejlil

Jestli tohle je budoucnost komiksových filmů, tak potěš. Extrémně nepříjemná studie psychického hroucení by se sice mohla odehrávat kdekoli a kdykoli, ale v Gothamu a ve světě DC? Kdopak by to čekal? Arthur Fleck je těžko popsatelná postava, ke které si sice divák dokáže vybudovat nějaký vztah, ale soustavně je upozorňován, že nic není takové, jak se zdá. Ne každý mrak je tady velrybou, Horatio. Což na konci může vést i k pocitu prázdnoty, možná až podvedení. Film nevrcholí brutálními, ale těžce zábavnými scénámi násilí a Jokerových vyfikundací. Prostě jen skončí. Atmosféra snímku je vynikající. Odporný, rozkládající se New York 70. let je vykreslen tak, jak ho máme rádi. New York? Sorry jako, Gotham City. Hudba podmalovává depresivní obrazy a k tomu je tu třešnička na dortu. Co třešnička, obrovská třešeň. Joaquin Phoenix. Celý film je jeho one-man show a to, co předvádí je neuvěřitelné. ()

TheSpearCZ

Největší DC lákadlo roku, které mě zprvu po prvních trailerech vůbec nezaujalo, ale postupně jsem si k němu našel svoji cestu a ve finále i po výborných ohlasech jsem byl hodně natěšený na premiéru a rozhodně neodcházím zklamaný. Ukázalo se totiž, že i DC umí udělat výborný film bez jakéhokoliv napodobování Marveláckého stylu a tohle je rozhodně cesta, jak začít opět tvořit výborné DC filmy. Osobně jsem se asi nejvíce bál Joaquina Phoenixe a jeho výkonu jako Jokera, ale jak se ukázalo... úplně zbytečně. On je momentálně jeden z nejlepších herců a srovnávání s dnes již legendárním výkonem Heatha Ledgera v Dark Knightovi bych vůbec nedělal. Přeci jen Phoenix hrál samotný vznik Jokera, kdežto Ledger ho hrál poté a za mě jsou oba geniální. Poté musím vypíchnout neskutečný soundtrack, který se opravdu povedl a působil na mě asi tak silně, jako tomu bylo v letošním Chernobylu. Jinak jsem doopravdy zíral jak moc Todd Phillips do detailů vystihl 70's New York / Gotham, a s tím souvisí i výborná kamera záběrů právě hlavně když Joker prochází těmito ulicemi a snad co každý druhý záběr, to nějaké panorama nebo unikátní záběr města, který jsem jinde ještě neviděl. Celkově se jedná o parádní psychologii, kterou podle mě ne každý pochopí, ale rozhodně se jedná o nejlepší snímek od Dark Knight Rises. 5* ()

Swoser

Give this man an Oscar already! Nejsilnější comic book origin, který jsme zatím mohli vidět. Dvouhodinová tragédie s geniálním Joaquinem, která se od úvodní scény vryje pod kůži a nepustí. I přes to, že divák ví, jak film skončí (proměnou Arthura v Jokera), tak celý film doufáme v naprostý opak. Cítíme sympatii a naivně doufáme, že to všechno nějak dobře dopadne. Film se také hodně inspiruje Taxikářem, což mi přišlo velice příjemné. Ale všechna chvála patří dvou lidem. Joaquin předvádí výkon celé své kariéry, za který si sošku zaslouží. A druhým je kameraman Lawrence Sher, protože ta práce s kamerou je famózní a upřímně jedna z nejlepších jakou jsem kdy v životě viděl. Joker není klasický komiksový film, absence akčních scén je poznat, ale místo toho je to charakterová studie toho největšího záporáka z DC. A se skvělými hereckými výkony, neskutečnou kamerou, scénáře i režie na jedničku dělá z Jokera mistrovské dílo, které by měl vidět každý. 10/10 ()

husokachna

Škoda no. Velká filmová událost se nekoná. Přes všechny atributy skvělosti (terminus technicus), jako je Joaquin, samotná postava, dobře vypadající trailery a velmi spokojené reakce, jsem byl nakonec trošku zklamán. I když to je asi špatně řečeno. Já ani zklamanej nebyl. Mě to bylo jedno. Žolík mě nedokázal vtáhnout, neměl gradaci, byl občas přehnaně doslovný a chvílema jsem si říkal, že pod krásným zevnějškem (film opravdu moc dobře vypadá, má parádní vizuál, kterej je špinavej, temnej, zároveň ale pěkně retro), netluče žádný srdce. Abych ale jenom nekritizoval a nekřivdil. Joaquin je úžasnej, jednotlivé scény jsou parádní a temný jak Ostrava po ránu, finální Žokérova proměna mrazivá a Joaquin ještě jednou úžasnej. Dát míň než čtyři, byl bych asi nespravedlivě zlej, ale jsou to slabý čtyři. ()

Johny303

Městem zmítá deprese a chaos. Lidé jsou čím dál tím nervóznější a propast mezi bohatými a chudými se nezadržitelně prohlubuje. Tato nelehká doba se promítne i do života Arthura Flecka, který se snaží živit děláním humoru, ačkoliv k němu v dané situaci nemá ani sebemenší důvod. Klaun uprostřed špinavého města slouží jen jako snadný cíl pro rebelující obyvatelstvo, které si na něm vždy a s chutí zchladí žáhu, zatímco "těm nahoře" nestojí ani za tu blbou ránu pěstí do ksichtu. Joker tak představuje pohár, do kterého postupně odkapává jedno trauma za druhým, než nádoba nezadržitelně přeteče... Joaquin Phoenix byl ve své roli fantastický! ()

Jaroslaf

....Víc takovýchto "komiksových" filmů. Po brutálním Loganovi přišel nekompromisní Joker. Čekám, co přijde jako další film. Každopádně za zločin proti přírodě je takovýhle film nadabovat. Na dabované verzi, jsem se ocitl omylem, a pochybuji, že by mi za to vrátili peníze. ()

zdenur

Za mně filmová událost roku stojící na geniálním Phoenixovi. Smálo se s ním celé kino, a to dokonce i vraždícím scénám. Depresivní atmosféra Gothamu utužená tvrdými basy a výborné prolínání Batmanským univerzem. ()

jerenymo

Bez pochyby kino zážitek roku. Skvěle vykreslená postava, parádní hudební podkres a k tomu všemu herecké galapředstavení Phoenixe. Nemohl jsem se ubránit porovnání s Jokerem ve ztvárnění Ledgera, přičemž každý má to své a nemohu vyzdvihnout jen jednoho z nich. A velmi potěšila scéna v policejním autě, která byla velmi podobná z Temného rytíře. Neskutečná pecka. ()

Gulde

Hodně velký překvapení, pro mně osobně tedy určitě ano. Co se mi tak moc líbí na komiksovkách od DC je to, že se to dá s trochou snahy dobře zasadit do reálnýho světa. Kdo by to byl čekal, že příběh pošuka s ksichtem klauna a ztřeštěným smyslem pro humor, jak jsme ho doposud znali, by mohl začít jako normální člověk s nepříliš šťastným osudem? To, jak to dokázali v tomhle filmu naservírovat, byla dokonalost. Žádný tragédi v upnutejch kostýmech, jako je tomu už řadu let u Marvelu, kde prakticky co film, to kopírák v trochu jinejch kulisách. Na tomhle filmu je neuvěřitelný to, že je to uvěřitelný. (Cinema City Liberec, 26.10. 2019) ()

holyterry

Správně temné drama, které ale rozesměje člověka jako jsem já. Což je dobře. Bude to zní dost divně, ale jen opravdu dobře zpracované drama mě dokáže (v určité části) rozesmát, víc než kterákoliv komedie. Až asi na dvě či tři světlé chvilky, kdy jsem se opravdu smála (snad jako jediná v kině), moji duši Joker svíral až do samotného konce. Mind Blown a úzkost jsou synonymy pro tento film. Byla jsem tak strašně ráda, že se DC Joker povedl, protože Jared Leto se Sebevražedným oddílem mi zničil "vztah" k této postavě. Phoenix mi ale znovu udělal místo v srdci pro šílenou postavu s ještě šílenějším smíchem. Můj oblíbený klaun konečně zpátky dostal dobrého herce, scénáristy a režizéra, které si zaslouží. ()

poet

Nie je to dark knight ale dark Joker. Tí čo očakávali typickú komiksovku budu možno sklamaný a tí čo čakali psychologickú drámu si prídu na svoje. Joaquin Phoenix miery na oscara a veľmi mu v tomto držím palce lebo jeho výkon zato stoji... Príbeh smutného klauna ktorý svojim neovládateľným smiechom "baví" okolie ma zaujal a to že to vyskočilo na csfd tak vysoko ma až tak neprekvapuje. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť najmä hudobný motív ktorý tomu dodáva tú správnu atmosféru. Za mňa veľmi ale veľmi silne 4 hviezdy :) ()

rotel

Depresívnejší film som asi nevidel, a tá hudba k tomu...Po 25 minutách som chcel skončiť, no vydržal som a neľutujem. ()

j0nathan

Poté, co jsem viděl Ledgera jako Jokera v Batmanovi, jsem říkal, že už mi chybí ke štěstí jen Joker, kterého zahraje Joaquin, protože ho považuju za nejlepšího herce současné doby. A bum. Stalo se. Při prvním zhlédnutí jsem si říkal, že je to fakt dobrej film na 4*. To jsem se samozřejmě zaměřil na příběh, herecké výkony a po odchodu z kina jsem byl zaraženej z toho, že mám v sobě takovej divnej svíravej pocit. Po druhým zhlédnutí dávám celých pět kulí. Víc jsem si všímal výborné kamery, soundtracku a takových těch maličkostí, které napoprvý hned nevidíte. A i napodruhý jsem měl ten divnej pocit, navíc ještě silnější, kterej ve mně dokonce probudil určitou vnitřní agresivitu. Možná se raději nebudu koukat potřetí, aby to neodnesl třeba náš premiér…  ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Seriálový The Penguin nabírá obsazení