Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiální text distributora)

Hans.

Prospěla by tomu kratší stopáž, je to moc dlouhý a utahaný, ale na druhou stranu to obsazení je jedno z nejnabitějších velkými hereckými jmény, co jsem kdy viděl. ()

campix

Tenká červená linie je tak trochu jiný válečný film, než aby vás vyplivl rovnou do víru nelítostných bojů, tak vám naservíruje spoustu dialogů a lidských pohledů na jednotlivé osobnosti. Bitvy 2. světové války v Tichomoří pro mě nejsou až tolik atraktivní jako ty Evropské (viz Zachraňte vojína Ryana a Nepřítel před branami) v tomto ohledu patří Tenká červená linie k tomu lepšímu z USA x JAP válečných filmů hlavně díky prostřední pasáži dobývání kopce a nebýt poslední potoční války asi bych kvůli strašlivě rozvleklému konci sedl na granát místo Woodyho Harrelsona. ()

forsythia

Tak nějak nevím. Co bylo na pozadí čeho? Válka na pozadí filozoficko-poetických úvah o životě doprovázených pěknými záběry podbarevenými neméně pěknou hudbou, nebo ty úvahy na pozadí té války? Skládanka, která mi do sebe tak trochu nezapadá. ()

Icefist

Vyprávění je vedeno netradičně nejen řečí, ale i vnitřním hlasem v hlavách mnoha vojáků. Není to totiž příběh jednotlivce, je to příběh všech. Známé herecké tváře tu mají třeba jen štěk (Travolta, Harrelson, Clooney), ale není to na škodu. Jak jsem psal- zde jde o celek a ne o individuálnost. Pokud chcete netradiční válečný film, který vás překvapí třeba i množstvím neotřelých záběrů na faunu a floru, neuděláte s Tenkou červenou linií chybu. Mě ale spíš baví klasické zpracování, proto dávám 60 %. Oblíbená část- dopis od manželky ()

ceskyhonza

Když jsem tento film viděl prvně, v kině, nesedl mi tak, jak bych očekával, asi tím, že mne překvapil čímsi, co jsem tak plně nečekal. Ale, když běží, nemohu si pomoci a vracím se k němu. Zraje mi jako dobré víno. Je toho v něm mnohem více, než se na první shlédnutí dá pobrat, což tady brblalům, zvyklým na snadné, černobílé uvažování, vadí a film hodnotí špatně. O válce jsem toho za 40 let, kdy se tím zabývám, sestudoval a shlédl opravdu hodně a tvůrcům se tu právě podařilo i ty chvíle, kdy neduní palba, vyjádřit. Obyčejné chvíle, pohledem obyčejných lidí, kteří tam museli být. Neumím si to ani představit, být tam např. s nimi. Proto je až urážejí, jak neuctivé a nechápavé některé komentáře vidím. Znovu si potvrzuji, že je to výborně napsaný scénář a i ta kritizovaná relativní rozvláčnost, své místo prostě má. ()

majo25

Nie zlý vojnový film z druhej svetovej vojny, konkrétne bitiek v Pacifiku, ale sú aj lepšie filmy na túto tému. Bojové scény sami o sebe výborné, pôsobia autenticky a zároveň nekompromisne, ale neustále vŕtanie sa v spomienkach vojakov bolo veľmi naťahované a nudili. Atmosféra ako na hojdačke. Po vyvrcholení bojov na ostrove išlo aj temto filmu dole. Z hercov vypichnem iba jedno meno - Nick Nolte - plukovník bažiaci po úspechoch bol v jeho podaní fenomenálny. 1* dole dávam za tú mamutiu stopáž - chápem, že filmový materiál je pre niekoho banalita, ale na koncentráciu je to ako tabletka na spanie. Ako som spomínal, nie zlý film, ale sú lepšie na túto tému. ()

Doldus

Tak jsem to konečně dokoukal, nutno dodat, že jsem si to rozdělil na dvě půlky. Zdlouhavé to bylo, dnešnímu divákovi, který se stejně jako filmový průmysl vyvíjí, to nemuselo být úplně po chuti (naštěstí jsem trochu potrénoval na Ivanu Hrozném, Siegfridovi a Intoleranci, takže cajk). Zpočátku se to snažilo nějak nastínit všemožné postavy, kterých ovšem byl strašný přehršel, takže nakonec dost splývali. Tady samozřejmě zaujal Caviezel, který už v téhle roli trochu předjímal svého Ježíše v Gibsonově filmu (pořád si myslím, že vzhledem k jeho rysům a křesťanské ikonografii to je doposud nejlepší filmový Ježíš) a nebo třeba Sean Penn, který dokáže skvěle hrát pohledem. Herecké výkony celkově byly ve filmu kvalitní. Nicméně, co na mě působilo rušivě, byly ty filosofické voice-overy, které se táhnou celým filmem. Možná, že doopravdy předkládají pálčivé existenciální a morální otázky, ale stejně si myslím, že i bez nich by měl film dostatečný přesah, obraz i hudba skvěle dokázala nahradit mluvené slovo. Také mi asi nesedla Malickova zahleděnost do přírody, která zároveň tvoří velkou část Malickovy filosofie (a je nepopiratelné, že Malick prostě filosof je), tudíž se obávám dalších filmových setkání s tímto režisérem. Jenomže ta příběhová i audiovizuální rovina si nakonec ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

otík

I přes hvězdné obsazení mi tento pacifisticky válečný film moc nesedl. Asi moc nemusím Terrence Malicka, jeho styl mi prostě nesedí. Ale určitě je to kvalitně natočený snímek. Mých 40 % je jen ryze subjektivních. Kvalita filmu je určitě vysoko nad 80 %. ()

AGO

Famózna réžia ide ruka v ruke s jedným z najduchaplnejších scenárov. Tento film sa zamýšla nad viacerími aspektami života, nevinímajúc lásku, zlobu, pomstu, medziľudské vzťahy a veľa iného. Pokiaľ ide o herecké obsadenie, tak veľká zbierka kvalitných hercov sa len tak ľahko nevidí. To všetko je umocnené geniálnou, hypnotickou hudbou Hansa Zimmera. Majstrovské dielo!! Terrence, klobúk dole. ()

Flyer

Označení tohoto filmu za "válečný film" považuji spíše jako "válčení s nudou." Hrozně utahaný děj protkaný rádoby filozofickými řečmi, které působí dosti trapně. Dvě hvězdičky dávám za hezkou přírodu a za slušné herecké obsazení. ()

tom88

Veľmi slušný vojnový film, v ktorom je skvelo natočená akcia, ale mohlo by jej tam byť aj viac. Film by mohol byť o 20 minút kratší, pretože tých 170 minút je fakt dosť a je tam plno kecov, niekedy až dosť zbytočných. Herecké obsadenie nemá chybu akurát že je tam toľko hviezd, že je väčšina nevyužitá, čo je veľká škoda. Malick sa snažil a je to dosť vidieť. Určite sa jedná o špičku medzi vojnovými filmami. 80%. ()

Sabrewulf

Nuda, nuda, nuda. Když se mě někdo zeptá, o čem ten film je, tak odpovím, že "furt lezou na nějaký kopec a Nick Nolte hystericky řve". O ultrasilných momentech z filmu Zachraňte vojína Ryana si může nechat jenom zdát. ()

sator

Pro mne se jedná o jeden z nejlepších filmů.Hluboce smutná sebezpytná je hudba Hanse Zimmera,ta filmu dává nadpozemskou atmosféru. ()

ProfesorLotr

Nebýt příšerně nudného a pro film nedůležitého začátku, bylo by to za čtyři. Mělo to začínat od vylodění na Guadalcanal a pak by už jen stačilo pár zdlouhavých (ono jich zase tak pár není) scén prostříhat. Jinak výkony, režie dost slušné, i když z plno scén tahá emoce jen Zimmer (to byl ještě ve formě). Též mi trochu vadil scénář s minimální dramatizací a žádnou postavou, o kterou by se divák bál. To vše se dá přehlédnout díky atmosférické a relativně surové akci zasazené do toho nejvhodnějšího prostředí. P.S. Pravda, že vystřihnutím Mercuryho (pardon Travolty) bychom přišli o zajímavou postavu, ale myslím si, že s tou scénou trpí film víc. :-) 60% ()

CinemaRanger

V tomhle filmu je stejně hereckých hvězd jako nudných pasáží. Na 3 hodiny roztahané psychologické válečné drama, které funguje také jako prášek na spaní. Největší problém je v Malickově stylu vyprávění příběhu. ()

eJacques

...Guadalcanal z trochu jiného pohledu... Možná se jedná o film válečný, ale já v něm viděl dost psychologie, např. v podobě náhlých střihů panenská příroda - krev, boje - domov... Válečné filmy s oblibou vyhledávám, ale tenhle je jiný, ne lepší nebo horší, jiný... Nepřidala mu ovšem délka téměř 3 hodin, v nichž musí být tím pádem nudné proluky (a je jich víc než je zdrávo), proto řekněme 4,5 hvězdičky se zaokrouhlením nahoru... ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)

Malick workoholikem

Malick workoholikem