Melios

Presne ako som očakával , dva roky po minulom filme k nám v rovnakú dobu a rovnaký čas prišlo pokračovanie nechválne známeho Jumanji. Rovnako ako minulý rok som podľa traileru očakával podpriemerný film ,ktorý len znásilní pôvodný rodinný film. No z nejakého pre mňa neznámeho dôvodu sa tomu istému režisérovi podarilo tento už raz použitý nápad oprášiť a priniesť niečo zábavného a zaujímavého ( i keď zväčša toho istého ). Začína to úplne rovnako ako minulý diel ,no asi po pol hodine sa z toho opäť stáva šlahnutá komédia s rovnakým plotom ( a.k.a. dejom ) ,ale s inými miestami diania. Ak sa vám páčilo Jumanji z pred dvoch rokov ,potom nie je na škodu ísť aj na dvojku. Príde mi to šialenejšie ,akčnejšie ,zábavnejšie a viac rozvinuté ako dvojka ,ale nič nového. Ak nerátam lepšie gagy a omnoho lepšieho záporáka ,ktorý oproti verzii z roku 2017 aj niečo robí. Zapojenie starej generácii a starých postáv do hry ( aj viac herných avatarov a ich zmena ) tiež filmu pomohlo. Najviac som si užil mostovú scénu ,pretože milujem mosty...Koniec opäť dáva priestor na ďalšie pokračovanie ,ktoré by som aj uvítal ,pretože to vyzerá ,že sa Jumanji znova bude odohrávať v reálnom svete. VERDIKT: Nové diely Jumanji sú rodinné komédie ,u ktorých ľahko vypnete mozog a budete so záujmom hltať všetko čo vám tvorcovia naservírujú. Ale úprimne to nie je žiadny posun vpred. Len vylepšený minulý diel. Ale myslím si že si to tých 75% zaslúži... ()

JADIM

V podstate dosť podobný film ako ten z roku 2017. Začiatok dosť vážny, pokračovalo to dobrodružstvom v džungli s ešte viac vtipmi a hláškami ako minule a ku koncu z toho bola viac menej popkornovka, kde hlavnú rolu hrala akcia, občas sprevádzaná ďalšími vtipmi, lebo bez nich sa tu neobišlo takmer nič. Novodobé Jumanji naozaj nie je iba milkovaná séria a tento diel mal taktiež určite čo ponúknuť. !Minispoiler! Tomu záveru jednej postavy som naozaj nepochopil :D !Minispoiler! 8/10 (Videné v kine, 28.12.2019, SK dabing) ()

kenkaku

Plnohodnotné pokračování, které drží laťku na stejné hladině. Sice mě malinko naštvalo to šachování s postavami (vážně bylo nutné dvě přidat?), ale uznávám, že zábavnosti to prospělo. Herci si viditelně své “herní postavy” užívali (a prohazování postav také zafungovalo). Takhle nakročeno nemám problém ani s třetím levelem :) ()

Maynard.

Ty jo, tak nevím, čím to bylo, ale líbilo se mi to o celkem velkej kousek víc než jednička. Asi to bylo tím, že se tady objevil Danny DeVito, kterej se převtělil do D.Johnsona, což je fakt originální nápad, no a taky ten černoch ze Smrtonosný zbraně.První hoďku sem se fakt hodně bavil. Je to taková ptákovina, která si na nic nehraje, sama o sobě ví, že to je jednoduchej film, ale tvůrci si v tom očividně libujou. KOnec už krapet zvážněl a tím to pro mě šlo krapet dolů. Tenhle rja se očividně věnuje pouze komediím, což sice není uplně můj žánr, ale tohle mi celkem bodlo :o). ()

Soweek

Fanoušek předchozího Jumanji jsem určitě nebyl a stejně to platí u tohoto dílu. Důvody jsem v podstatě identické. ()

sedm.1

Další level je o trochu lepší, než předchozí Vítejtev džungli, nicméně k originálnímu Jumanji si pořád ani nečichne. Toto třetí dobrodružství si bohužel převzalo pár neřestí, kterými disponoval její předchůdce, a to především stále velice nesympatickou omladinu a opětovné přenesení zápletky do hry, kdy mi zkrátka dění v našem světě z originálu připadalo mnohem zábavnější, než právě to tajtrlíkování ve světě Jumanji. Ovšem Další level naštěstí přinesl i několik novinek, které byly ku prospěchu věci a tou nejzásadnější je rozhodně doplnění týmu o postavy Dannyho DeVita a Dannyho Glovera, jejichž následné „škádlení se“ ve světě Jumanji působilo vážně vtipným a osvěžujícím způsobem, a to i díky Dwaynovi a Hartovi, kteří se je pak „ve svých tělech“ snažili imitovat a šlo jim to opravdu zábavně. Když už jsem jinak u obsazení, naštěstí poměrně dost tu byl upozaděn Jack Black, jednoznačně nejslabší článek s předchozího filmu, Karen Gillan mi zde pak přišla více sexy, Hart byl kupodivu vtipný a Johnson je sázkou na jistotu, o pozitivním přínosu DeVita a Glovera jsem se už zmiňoval, takže co se týče postav a jejich představitelů, tak zde vidím rozhodně pokrok k lepšímu. Zápletka mi pak přišla zábavnější, odehrávající se ve větším tempu, bez tolika hluchých míst, připadla mi i více nápaditější a míň ukecanější, a tak mě jen zamrzelo méně akcí se zvířaty a po efektní stránce to také zrovna nepůsobilo nejvelkolepěji. Každopádně, i přes mírný posun k lepšímu oproti Vítejte v džungli, jsem z toho všeho ale pořád dost rozmrzelý, jakým směrem se to celé ubírá, a já bych tak byl asi raději pro už další pokračování netočit, neboť mám krapet pocit, že celý ten materiál je už docela vyčerpaný a ve výrazněji lepší úroveň, minimálně tedy v tomto složení a provedení, už také ani trochu nevěřím. ()

coscarelli

(Ne)prekvapivo zabavná veselohra bez zvieratiek, ale správne prepálene dobrodružná,na ktorej Som Sa nespálil + Danny a Danny. ()

adam9

Kasdan stihl do dvou hodin napěchovat dostatečnou porci všeho: akci, která vypadá na velkém plátně opravdu působivě, humor, jenž není díky novým postavám stejný, znovu pár dojemných momentů, ale třeba i odkazy na první díl. I když je schéma Dalšího levelu na povrchu podobné, podařilo se mu přijít nejen s novými postavami, jež skvěle zapadly, ale hlavně s tolika novými nápady a dílčími jemnými změnami, které nedělají z Jumanji vyprahlé pokračování, ale opět zdařilou rodinnou zábavu. Více v ext. recenzi. ()

NifKor

Další pokračování Jumanji není nijak zajímavé, příběh byl časem strašně předvídatelný, dokonce byl i kromě lokací stejný jako ve 2. díle což mi nijak nevadilo, neboť když to funguje tak proč to měnit. Zdálo se mi, že je tu i příliš zbytečně mnoho postav, které se tvůrci snaží nějak dostat do příběhu a chtějí, aby každá postava měla důvod tam být užitečná. Naštěstí jsou herci skvělí, vtipy někdy jsou taky dobré a zábavy je ve filmu stejně hodně jako v předešlém dílu. Nové lokace jsou v hodně scénách překrásné ale také v hodně scénách se mi zdály, že nevypadaly tak dobře což zas tak hrozné není. Pokud vás bavil druhý díl tak si myslím, že vás bude bavit i třetí díl a ty dvě hodiny utečou rychle. Pro mě se to bohužel vůbec nezlepšilo kvalitou k druhému dílu, ale spíš se to zhoršilo ale i přesto můžu film doporučit. 6/10 ()

Dallon

Větší, nahláškovanější ale podstatně méně nápadité. Navíc CGI o chlup horší. Není to sice žádná velká Hitparáda, ale jako takový Bčkový pokračování to ušlo.Casting je ovšem perfektně sehraný a táhne celý film kupředu. 6/10 ()

WathanajX

Tak jsem se konečně na další díl Jumanji dostala do kina a nejspíš téměř na poslední chvíli a musím říct, že jsem byla překvapená. Nejen samotným filmem ale i téměř plným sálem. Klady: Ještě štěstí, že jsem opravdu stihla to kino jinak bych byla o všechno podstatné dost ochuzena. Další díl nabízí kromě známých postav i pár nových tváří, které film dost obohacují. Nejen nové tváře ale i lokace, které postavy objevují rozhodně stojí za to zvláště v kině. Docela mě potěšila i výměna postav uvězněných v avatarech. Tady se ukázalo, jak dobří herci všichni jsou. A i když Blacka nepovažuji za příliš skvělého herce v Jumanji se mi dost zamlouvá. Soundtrackem jsem byla také mile překvapena, a nakonec jsem z kina odcházela spokojena, a i příjemně naladěna, protože se jedná o dost slušnou oddechovku s o trochu lepšími vtipy jak v minulém díle. Zápory: Jo musím to zmínit co se dá dělat, ale dá se říct, že se jedná o naprosto zbytečné pokračování i když hodně povedené. Také oproti předchozímu dílu je děj více a více předvídatelný, což trochu kazí celkový dojem. Ne že bych byla nějak extra zklamaná závěrem, ale tentokrát mi přišel dost utahaný. Navíc všichni diváci stejně jen už čekali na vodítka, zda bude nebo nebude další díl. Hodnocení: (3*) za herecké obsazení, exteriéry a za slušnou zábavu /viděla v kině/ ()

Kienast

Působilo to na mě jakoby uspěchaně, scénář sešit horkou jehlou, CGI o něco horší a chemie postav, která byla ve "Vítejte v džungli" naprosto brilantní, tady byla tlačena jaksi násilím. Staříci byla zajímavá změna, která mě s posouvající stopáží spíš otravovala. Jestli dopadne další pokračování, prosím lepší scénář a nechat si víc záležet. 5/10 ()

Wally

Prvních 30 minut jsem si říkal, co to proboha jako má znamenat...strašná nuda...ale pak se to rozjelo ve stylu prvního dílu a byla to zase super zábava 👍 ()

iXtr3m3

Možno o čosi slabšie ako prvé pokračovanie (alebo že by v niektorých momentoch dokonca aj lepšie?), Rock je stále perfektný, jeho viaceré "formy" boli super. A kde to trošku drhlo oproti jednotke, tam to dotiahla hore aspoň symbolická prítomnosť Roryho McCana, ktorý je fakt "hovado" chlap a pritom málokto vie, aký je talentovaný aj v iných zručnostiach. Vynikajúca výprava, efekty slušné, záver potešil. Už si viem predstaviť pokračovanie - Jumanji: Final Battle. :) ()

Sayko

Ne tak zhurta! Z jakého důvodu má smysl točit pokračování úspěšného Jumanji? Bude snad něco přelomového, čím bychom si mohli znovu přitáhnout divákovu pozornost? Hmm, ne. Žádná osvěta se nekonala. Praktický stejný, v mnoha částech i dost předvídatelný příběh doplněný o stejné vtípky, jako díl první. Ano, a to je problém. Opakovaný vtip není vtipem! Možná jsem náročnej divák, ale zasmál jsem se stěží jednou. A to si říká komedie? Jo, možná je to komedie, ale pro věkovou skupinu 8 až 10 let. Co naopak snímek vytáhlo z označení "sračka" byly herecké výkony, u kterých divák vážně pozná, že jde o profesionály ve svém řemeslu. Výborní herci se proplétají mezi odpornými CGI efekty jedna báseň. A že jde o postavy se třemi životy, to diváka vůbec nezajímá a Jumanji v něm nedokáže vyvolat emoce známé jako strach, napětí a výše zmíněné překvapení. Bohužel. ()

Janega

Aj do tretice výborná horská dráha. Síce to od minulého filmu neprináša nič zásadne nové, je to taká stávka na istotu, no stále je to dobrá zábava a akcia je určite o level vyššie. Tak ako minule aj teraz ma najviac bavil Jack Black. ()

Michnak

Další level... Pojdme přidat každému jednu schopnost, dát tam i nějakého asiata a 2 senilní důchodce. Je to nuda? Nefunguje to? A co takhle tam dát řeku, která odstraní debilní nápady? "Skvěle!" - řekl režisér. Potenciál herců nebyl tak úplně využit, vtipy byly slabé a nudné, což mi u "komedie" celkem vadilo ()

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům