Úniková hra

• Slovensko Úniková hra (více)

Psychologický thriller Úniková hra vypráví příběh šesti lidí, kteří přijali výzvu zúčastnit se únikové hry. Velmi brzy ale zjistí, že ze hry cesta ven neexistuje… a začíná boj o přežití. (Falcon)

Nevka

Po nějaké době je tady zase poctivá žánrovka, která si od svých předchůdců bere to nejlepší. Jmenovitě je na první pohled dost znát inspirace SAWem, a podle všeho i Kostkou. V průběhu se ukáže ještě dost zásadní paralela s jedním dalším horrorem, ale vzhledem k tomu, že jeho název by v jisté míře mohl prozradit rozuzlení, můžu ho v případě zájmu pojmenovat individuálně v poště. Nicméně propracovanost jednotlivých místností je povedená, a jako zásadní pozitivum můžu u Escape Room vyzdvihnout i to, že si divák nemůže být úplně jistý tím, kdo půjde z kola ven jako další. Konec je lehce překombinovaný a o průlomové dílo se nejedná, ale přes to... Proč ne? ()

castor

V posledních letech se s únikovými hrami roztrhnul pytel, a tak není divu, že téma přilákalo i filmaře. Představí šestici lidí, kteří se dopředu neznají, přesto musí spojit síly, aby hru úspěšně dohráli. Jenže v téhle půjde nejen o nemalé peníze, ale hlavně o život. Navíc mají společného víc, než si na počátku vůbec myslí. Možná jde o atraktivní námět, ale to je asi tak všechno. Chemie mezi postavami nefunguje, úkoly jsou napínavé asi jako příprava svačiny, a zatímco párkrát tvůrci vizuálně překvapí, většinou jsou situace uchopené mdle a o atmosféře lze mluvit jen s hodně přivřenýma očima. Nejvíc ovšem zamrzí jistá „zbabělost“ tvůrců jít na dřeň, ukázat krev, překvapit. Jsou neustále v mantinelech, které jim zřejmě nastavili producenti, ovšem když už jsme v daném žánru, utonutí nebo pád z výšky asi úplně neuspokojí. ()

D.Moore

Jeden z těch filmů, které jsou čím dál horší. Konec mě vyloženě otrávil, ačkoliv v první místnosti jsem se docela dobře bavil a někdy do scény s ledem se mi i líbilo, jak postavy uvěřitelně panikaří. ()

Davies182

Modernější a vymakaná verze The Cube, proč ne? Je to pitomý, ale když nad tím člověk moc nepřemýšlí, tak i šíleně napínavý. Jen ty nelogický konce vždycky pošlou podobný horůrky do kytek, ale na to už jsme asi zvyklí. ()

Xmilden

Rozhodl jsem se že už nebudu těmto soft srágorám dávat lepší hodnocení, když si jej za svou zbabělost a vyměklost nezaslouží. Máme zde 6 lidí, kteří padli do pasti, ze které se musí dostat, protože jim půjde o život. Postavy jsou to většinou krajně nesympatické, takže se rozhodně nedalo říct, že bych nějak zběsile držel pěsti a strachoval se o to jestli se zachrání nebo ne. Spíše jsem to bral tak že se vždy někdo musí zachránit, aby film splnil svou minutáž a někdo občas musí být obětován, aby to nebyla úplná nuda. Líbila se mě místnost s kulečníkem. Napínavé to je už z principu. Čas tiká, musíš se dostat ven. Fascinoval mě závěr, to ty lidi někdo opravdu tolik toužil zabít v Únikové hře? A proč zrovna v ní? Aby se někdo jen pobavil? 40% ()

darkrobyk

Příjemná, snadno zapomenutelná oddechovka, které velké plátno sluší. Na SAW samozřejmě nemá, Kostka byla mezi prvními, tudíž překvapení žádné veliké. Nejnapínavější je asi hned horkovzdušná trouba. Přesně podle zařazení - drama/thriller. Gore nula, mrazivá atmosféra nula, napětí místy. A vzhledem k rasové vyváženosti je třeba, aby jedna postava byla černá a druhá bílá (tedy černoch, pardon Afroameričan/ka a běloch). Řemeslně a technicky bezchybné, moc se mi líbil starobylý pokoj. Škoda, že devastace byla tak rychlá a bleskově sestřihaná. Oceňuji, že nedošlo na FF, byť se nabízelo. ()

cheyene

Nečekal jsem mnoho a možná právě proto jsem nakonec film sledoval se zaujetím. Každá z místností měla něco do sebe. Nechybělo napětí, atmosféra i nápaditost, takže dávám slušné 4*. ()

Hrabka

Nebylo to zlé, pár momentů bylo dost povedených. Tajemnost tomu taky nelze upřít. Klidně bych to dal po čase znovu, což napovídá tomu, že film dokázal zaujmout. 65% ()

juta

Tak tato úniková hra byla o dost lepší a zajímavější než její o dva roky starší předchůdce. Promyšlené lokace a nelehké příběhy postav zakomponované do hry. Bavilo to. ()

Fiftis

Hoci je pravdepodobnosť udalostí vo filme kolísavá, režisér Adam Robitel s dvojicou scenáristov Bragiom F. Schütteom a Mariou Melnik si naopak dali veľmi záležať na jeho vizuálnej stránke. Scénografia je bez preháňania úchvatná a vyšperkovaná do podrobných detailov, predovšetkým potom v scéne, kedy sa protagonisti ocitnú v biliardovom bare obrátenom hore nohami a do uší im vreští Petula Clark s hitom Downtown. Suma sumárum, Úniková hra je aktualizovanou a teda aj oveľa nákladnejšou prerábkou Jigsawových sadistických kratochvíľok s veľkolepou výpravou a dystopickým vyústením, ktoré je svojím spôsobom vierohodnejšie než miestami samotný dej. ()

Shakers

Mám na konte zopár odohraných hier aj ja a musím povedať, že som to tiež zvládol a to som hral tu najťažšiu eskejpku a naháňali ma s motorovou pílou (nekecám, kto chce pošlem link na eskejpku do pošty). Ale k filmu. Celkom ma to bavilo, kedže mám rád takéto hry aj aj a najväčšie plus filmu je vlastne to, že sa tam v podstate furt niečo deje. Akurát tie postavy na to niekedy rýchlo prídu a inak konajú ako by sme chceli, ale tak je to film, tak prižmúrim očko. Slušná zábava, kde som sa moc nenudil. 70% - 3* ()

filmfanouch

Takže Úniková hra.... Režíruje Adam Robitel, který nám minulý rok nabídl Insidious 4: Poslední klíč (nejlepší díl série!) a scénář píší Bragi F. Schut (Hon na čarodějnice) s filmovou scénáristickou debutantkou Marii Melnikovou. Toto trio přitom stojí právě za Únikovou hru, která už z trailerů dávala najevo, že někdo chystá novou přístupnější variaci na Saw. Jaká ve výsledku je? Slušně vypadající trailery nelhali: Úniková hra je ve výsledku řemeslně zvládnutý produkt- svižný, zábavný a technicky dostačující. Robitel má celkem funkční vizuální cit a dokáže za málo peněz naservírovat slušně zvládnuté pasti, které ve výsledku strkají do kapsy téměř všechny pasti z filmové série Saw. Úniková hra je spíš PG-13 bratranec Sawu, než jeho přímý nástupce. Není tak brutální a především jeho postavy jsou tak nějak lidsky věrohodnější. Série Saw má ve finále lépe prodaný zvrat (téměř ve všech svých dílech) a především zajímavější. Tady jsem měl především ve finále pocit jako by si tvůrci mysleli, že diváka hodně překvapili a nenechali ho dýchat a mysleli si, že snadno strčili do kapsy finále z prvního Sawu, kterému se dodnes říká Hello Zepp. Ve finále ale finále žádným velkým překvapujícím zvratem není a vše to na rozdíl od prvního Sawu láká spíš k dalším možným pokračováním.... Přesto je Úniková hra ve výsledku fajn zábavný produkt. Prvních 20 minut je možná až příliš zdlouhavých a tak nějak zdržují děj, od 20 minuty to ale vše celkem důstojně začne utíkat a především to nějak funguje po všech stránkách. Každá jednotlivá úniková místnost je zajímavě dekorativně vymyšlena a především má Úniková hra velice dobré obsazení. Deborah Ann Woll je fajn, Taylor Rusell dokáže prodat přeměnu z tichého brouka v drsnou bojovnici o přežití, Jay Ellis neurazí, Tyler Labine je v pohodě a Nik Dodani zábavný, králem filmu je ale Logan Miller- tato bývalá Disney Channel hvězda je podle mně čím dál tím lepším hercem a pokud na sobě začne ještě víc pracovat a dočká se pár zajímavých rolí, větším mu velké herecké hody.... Robitel dokáže každé scéně dát ten správný nádech a především bojová sekvence na tripu je prodaná tak orientačně nefunkčně, že to ve výsledku funguje reálné. Konec pak celkem zklame, jelikož za mně obsahuje spoustu děr, které se ani nedají nějak smysluplně vysvětlit... a i když je epilogová scéna ve výsledku jedno menší WTF, celkem funkčně naláká na téměř jisté pokračování. Úniková hra se sice nezapíše do žádného žebříčku nejlepších horrorů nebo thrillerů všech dob, minimálně jako slušná oddechovka to funguje. A i když je ve finále pointa líná a několik scén přitažených až příliš za vlasy, Únikovou hru 2 si klidně do těch 2 let dám.... ()

Deimos

KINO Scala/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// PLUS: nápad a námět, hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, nejen svojí chytrostí, prostředí je krásně a do detailu zpracované MÍNUS: očekával jsem lepší atmosféru a větší využití námětu/// Shrnutí: zvědavost byla větší než výsledný zážitek. Kupodivu mě to docela nechalo chladným, jak k většině postav, tak i k ději samotnému. Chyba však určitě není v hercích, ač vesměs méně známé tváře, tak rozhodně svoje postavy herecky zvládli dobře. Ani samotné prostředí není špatné a nápady na místnosti jsou fajn minimálně do filmu, protože v reálu to až taková zábava asi nebude. Problém bych viděl trochu v žánru a přístupnosti. Filmu by více slušel čistokrevný horor, sice by to celé bylo pak účelové, takto ovšem nechápu o co tvůrcům vlastně šlo. Jako psychologický thriller by se hodil jiný námět, nebo možná mám jen dojem, že to až tak nefunguje. A díky přístupnosti není potenciál plně využit, jinak řečeno další Saw od toho nečekejte. Závěr je však zajímavý a dává tušit nové filmové sérii./// Celkem 65%/// ()

Cappuccino

Variácia Kocky pre tínedžerov využívajúca popularity Escape Room po svete. Celkom slušný thriller/horor, na jedno zhliadnutie neľutujem, ale treba povedať, že s lepším scenárom, prepracovanejšími úmrtiami a hlavne sympatickejšími hrdinami to mohlo dopadnúť omnoho lepšie. ()

Rominator

Minos Escape Room zašle pozvánku šesti soutěžícím, kteří mají možnost vyhrát hlavní výhru deset tisíc dolarů. Komu z nich se podaří zdolat všechny nástrahy a dostat se do poslední místnosti... Je to taková variace na Saw. Divák může mít docela velký problém s tím, kde se děj filmu odehrává, protože nedokáže věrohodně přesvědčil o tom, že se vše skutečně stalo v jedné budově. ()

misterz

Tento námet mám veľmi rád - hádanky, rébusy... Keby sa k tomu pridali aj drsnejšie scény a zdvihlo napätie čo sa týka vývoja vzťahu jednotlivých postáv, tak by som krochkal blahom. Ale na slabší nadpriemer to stačí aj tak. 70/100 ()

pornogrind

Tak nakonec to nebylo tak špatný jak jsem čekal. Plusem filmu jsou určitě sympatické postavy, který ze sebe navíc dokáží vyblejt i nějakou tu vtipnou hlášku. Když se film rozjede tak má i celkem slušný tempo. Co ale nepochopím, proč dávali část konce hned na začátek. Tohle určitě nebyl šťastnej tah. Další mínusem je absence krve což je ale díky přístupnosti v kinech celkem pochopitelný. Mládež asi bude mít mokro v textilu. Já však preferuju drsnější variace takovýchto filmů. Jako příklad uvedu kousek " Vile " z roku 2011. Tahle Úniková hra si ode mě vysloužila slabší 3 hvězdy. ()

Vančura

Úvod, kdy film představuje jednotlivé postavy, je extrémně nezáživný. Cca. od 20. minuty, kdy se ale konečně už všichni nachází v první místnosti a dojde jim, že hra právě začala (aniž by je na to někdo upozornil), to začne být vcelku zábavné. Stejně jsem měl ale celou dobu problém s tím, že mi všechny postavy - vyjma té chytré studentky - byly krajně nesympatické, těžko jsem jim proto mohl držet palce. Jejich boj o život tak ve mně nevyvolal žádné emoce, bylo mi fuk, co se tam zrovna děje - a samotný závěr je tak hrozný, že můj dočasně příznivý dojem z filmu nakonec stáhl někam hodně hluboko. Btw. dost mi to připomnělo o něco starší film Chata v horách, který své postavy podobným způsobem znejisťuje ohledně toho, kde začíná a končí realita, a který se mi asi líbil o něco víc. ()

mzss1

(94%) Viděno v kině. Mě to teda strašně bavilo a to od začátku do konce. Je to takový mix mezi filmovou sérií SAW nebo KOSTKA. Ale spíš bych to víc přiřadil k té KOSTCE – vidím v tom větší podobnost. Ale dost k srovnávání. Tento snímek byl točen v PG-13 verzi, což mi vůbec nevadilo, že tam chyběla brutalita, krev apod. Tak jako tak mi to i přišlo dost realistické a někdy i mírně drsné. Strašně se mi líbilo, že měl film neskutečně rychlé tempo. I jsem si všímal tu zběsilost, jak jedna postava rychle řešila danou situaci, do toho druhá – mělo to neskutečný drive. Saw to připomene jen ze začátku jistou pastí. Ostatní pasti v obdobě simulovaných místností byly perfektně vytvořeny – mělo to spoustu nápadů. Takže technická stránka je naprosto dokonalá, divím se, že rozpočet nebyl moc velký. Herecká sestava mě též bavila – na postavy se pěkně dívalo a i mě zarazilo, že začali umírat v úplně jiném pořadí než bych čekal. Napětí – to je další filmový aspekt, který se povedl. Hudba je taková optimální pro potřeby této záležitosti. Ke konci to má pár dobrých zvratů. Jen úplné finále, nejen, že téměř připomene doslova rozuzlení kostky, ale je trochu předvídatelné a mohlo být o něco lepší, ale to je jen můj dojem. Jsem nesmírně spokojen. Doufám, že vznikne pokračování a bude podobně kvalitní. Do kina jsem šel s nulovým očekáváním a výsledek mě naprosto ohromil. Toto téma mám rád a jsem šťasten, že se dílo zdařilo. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (více)