Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

Matrix44

Režia Roland Emmerich, a výborné herecké obsadenie Patrick Wilson, Woody Harrelson, Luke Evans, Dennis Quaid, Aaron Eckhart, ale... dostanete miestami až smiešne CGI a hranie pred plátnom, otravné a trápne dialógy, prehrávajúcich hercov, a v hlavnej úlohe katastrofálne hrajúceho (ak sa to vôbec dá hraním nazvať) Eda Skreina za ktorého herecký výkon by sa nemusel hanbiť nejeden 5 ročný škôlkár na koncoročnom vystúpení! Takže, je to nudné, trápne, otravné, zle natočené, smiešne a lacno spracované, z mizerne zahrané :( ()

neskvik

Od tohto tvorcu nikto neocakava priemernu logiku, ale letiet s otvorenym kokpitom a vypravat sa pri tom akoby nic?? To je uz level pre simpanza po lobotomii. ()

Smejky.4

Tak tohle bylo velký zklamání. Děj filmu byl chvílemi zbytečně rychlý, někdy až nesmyslný.. Hlavně že celý film plný klasického amerického patriotismu 🤦 ()

Pavlis.xxx

Neurazí, nenadchne. Digibordel celkem zdařilý, nic přímo nebilo do očí. Spousta známých a dobrých herců a zrovna hlavní postava je Skrein, kterého zrovna nemusím :D Klasickej Emmerich, ale Amíci museli chrochtat blahem. Doteď nechápu jak ti patolízalové mohli vyhrát... ()

jinyHonza

Výjimka potvrzující pravidlo, že remake je horší předlohy. Tedy on to není remake, drží se historie narozdíl od předlohy. Triky na úrovni, příliš neodporuji fyzice. Chyběl mi tam Stanley Vejtasa a John C. Waldron. ()

LukeB67

Americký hrdinný epos o jedné lodi, která vyhrála nad Japonskem. Asi úplně neurazí i přes pokulhávající scénář a efekty. Není potřeba řešit historické (ne)přesnosti, protože to není dokument ale střílečka pro velký kluky. Né moc povedený remake, který se neztratí v žádné náborové kanceláři amerického námořnictva, kde může jet v nekonečné smyčce. Zkrátka a dobře je to dílo pro sobotní kocoviny nebo pro klub nenáročného diváka. ()

MRParis

V celku slušně natočený válečný film který ovšem působí šíleně uměle spíš jako nějaká počítačová hra. ()

hmyzovrah

Jestli chcete vědět, co se dá na valečném filmu zkazit, tak vřele doporučuju tento snímek. Obsazení hrozné, výkony herců hrozne. Díval jsem se na film v HD, triky a vizuál byli příšerné, akce nudná a špatně natočená. Scénář otřesný a Amerického patosu, tam bylo tolik, že jsem fandil raději Japoncům. Zbytečný film o již několikrát zfilmované bitvě, z kterého tupost doslova čiší a já jako milovník válečných filmů dávám jednu hvězdu, ani nevím za co. ()

quido.morava

Tak jsem se na ten film těšil, ale i obával po zkušenosti s "novým" Pearl Harbor či Red Tails, nicméně, věřil jsem v Emmerichovy schopnosti - to jsem ale neměl. Nejenže jde o naprostý průměr, co se uchopení scénáře týká, ale u historicky podloženého snímku by se neměly dít tak okaté technické a faktické přehmaty, jako tady. Pro mne téměř katastrofa. Mé dvě hvězdy jsou zcela subjektivní - jedna za mé oblíbené téma a druhá za oblast. ()

brondy

Pane na nebi to bol hnoj.. Ak si vypnete zvuk, bude sa vám ten film možno páčiť.. ale s tými sračkami čo idú postavám z papule.. Dávam jednu za vizuálne efekty.. ()

majorzeman13

Solidní,slušný,dobrý,válečný velkofilm. Skvělý herecký casting. Akce,vizuální stránka,triky jsou fajn ! I když CGI je cítit a vidět skoro v každé scéně filmu.....................Těch 60% si snímek zaslouží ! ()

alona

občas jsem při sledování filmu zapomínat jaký rok se píše a to ne z důvodu děje, ale při počítačových efektech jsem netušil, který rok se píše, protože ty snad dělali učni 1 stupně filmové školy. Srovnatelnou animaci, která se dá v dnešní době omluvit, má snad jen Cesta do pravěku ..... ale ne film z roku 2019. ()

lukas.pukas.

Tak , o5 jeden z filmu ktery jsem viděl a za tyden zapomenu že se tak stalo , nechci tím říct že se jedná o špatný film jenom to není jeden z těch filmu u kterých si řeknete co si dneska pustím , a Gladiatora nebo hvězdnou bránu atd . Za mně Japonska strana byla podana realističtěji, ano byly tam emoce a jiné , američané byly až do morku kosti hrdinové , neřikam že ne ,ale určitě když někdo přistane sotva přežije , tak se podle mně zbleje rozbrečí rozklepe .Jinak to dost táhli herci , kdyby je nebylo tak je to total C kový biják o efektech ani nemluvě , na plno nastavena grafika na call of duty by vypadala lepe jak některé záběry tady, do oči bijící záběry ,kde to prostě šlo poznat že se jedna o zelene plátno nejen exterier ale i interier , od druhe půlky filmu kdy už se jdnalo převažne o zaběry z leteckých boju se to trochu spravilo a dalo by se řict že to mělo i ten správny drive . Bohužel radeji bych si pustil titanic než tohle . ()

godal

Potkali se tři.Emmerich,Petersen a Verhoeven-nesmějeme se tomu jménu,že...Ti si řekli,že udělají kariéru v Holém údu a že natočí nějaké světové filmy.Inu-povedlo se to až Emmerichovi a světe div se-řežbou o Tichomoří.Do té doby všichni tři pracovali v žoldu USÁ army a točili prostě sračky,do kterých nikdo z USÁ režisérů jít nechtěl.Jsem příjemně překvapen,místo obvyklých patosů těžká a pravdivá řežba,kde za kedlubnu mrkev nevyměníte s rákosníkem v džunce.Na stará kolena se Roland dočkal a doufejme,že tohle dílo uvidíme i na oceněných festivalech-než tomu utne přítrž Prý-mula.Jsem spokojen,ale plnou nedám,páč mě Roland prostě nesedí. ()

j27 odpad!

Jak je možné, že v dnešní době je možné natočit blockbuster, takhle blbě?! Absurdní CGI by se ještě dalo vydržet, ale proč útok na Pearl Harbour vypadá jako film Den Nezávislosti (do té doby jsem nevěděl kdo je režisér)?! Chápu potřebu, zasazení mikropříběhů do neuvěřitelné historické události, ale takhle si vytřít p*del s historií?! Pan Emmerich by měl být okamžitě deportován s trvalým zákazem vstupu na území USA, pokud si amíci ještě trochu cení své historie a jejího odkazu. Opravdu jsem vytočený jak lze pojmout druhou světovou válku - téma jako hrom. Dodávám, že jsem film stopnul ve 14té minutě u zásahu Arizony (film má 138minut!!!!!!!!!), kterážto událost je výborně zaznamenána ikonickým krátkým filmem, který zná každý ať už se zajímá o historii nebo ne. Potřebuju si odpočinout a pak to snad dokoukám, ale opravdu jsem se těšil na opravu (úpravu) ptákovin ze starého filmu Midway s moderní grafikou.....bohužel. Třeba dodám něco pozitivního po shlédnutí.....ale pochybuji. ()

milos.bradik

Skvělé herecké obsazení, velkolepá výprava, ale to vše tak zpackané a navíc plné amerického patriotismu a přehnaného přeceňování. Přitom prakticky ve filmu nezazní, že vítězství bylo jen obrovským dílem náhody. Film vlivem spousty okatých počítavých triků působí jako videohra a přináší jen nudu. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)