Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Nová adaptace literární klasiky Williama Makepeace Thackerayho Jarmark marnosti se odehrává na pozadí Napoleonských válek a sleduje příběh Becky Sharpové (Olivia Cookeová), která se snaží vyhrabat z chudoby a vyšplhat do výšek anglické smetánky. Příběh plný zločinů, veselí, milování, smíchu, pomluv a bojů ji zavede na dvůr krále Jířího IV., přes bitvu u Waterloo, zlomená srdce a ztracené štěstí. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Ač tento příběh byl již původně psán jako satira anglické společnosti, moc mě nesedí ta soudobá móda točit historická dramata s podivně pojatou, přehnanou nadsázkou a rádoby humorem. Seriál navzdory tomu nejiskří, spíše nudně i předvídatelně plyne. Odtažité. Někteří herci příliš přehrávají a stávají se umělými karikaturami. Do toho moderní prvky, například hudba, které mi tam taky nepasují... Nad slabší průměr nevytahují film dokonce ani hezké kostýmy, exteriéry, interiéry. - Dobré je, že zde máme kromě nepřeberného množství kriminálních seriálů také něco pro ženy z oblíbeného období a prostředí. Příběh pro romantičky, který je zfilmován podle klasického díla W. M. Thackeraryho primárně není červenou knihovnou, postavy například parazitují na opačném pohlaví, kritizuje se zde pokrytectví, naivita a povrchnost, není to bezmyšlenkovité, i když toto jednodušší ztvárnění nic světoborného nepřináší. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Becky je mrcha, ale musíte si ji zamilovat! Její vynalézavost, životaschopnost a nezdolnost jsou obdivuhodné. Člověk jí téměř odpustí, jak parazituje na jiných. Nelze však prominout její nesnášenlivý vztah k synovi. ___ Na sérii se mi líbila lehká, až hravá atmosféra, podpořená moderními songy v titulcích. Představitelka hlavní hrdinky měla tu správnou čertovskou jiskru v oku. A udělalo mi radost, že na rozdíl od románu, tahle verze byla jemnější a ne tak sžíravá. SHRNUTÍ: Kterak hrát o dobré postavení, když vám život rozdá mizerné karty. /moje recenze č. 3 300/ ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Nemám rád seriály, nemám rád Anglii v polovině, kdy se stala pánem moří, a především nemám rád Williama Makepeace Thackeraye a jeho satiru Vanity Fair. Na rozdíl od knihy, která se dnes dá jen sotva číst, je tento nový seriál svěží a příjemný, pro oko i ucho. Mozek ovšem odložte radějí hned v šatně nebo doma na hák. ()

Kreptry 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, jestli je mé hodnocení objektivní, založené na splnění určitých bodů (přiblížení se knižní předloze, výkony herců apod.) nebo na prostém líbí/nelíbí, další! Nicméně musím říct, že jsem samu sebe překvapila. Na začátku jsem si říkala, že to možná ani nedokoukám, protože jsem neměla chuť "fandit" a sledovat osud ani jedné jediné postavy (což je u seriálu dost velký problém). O trochu větší zaujetí přišlo se čtvrtým a pátým dílem (trošku zvláštně právě s díly ve kterých se odehrávaly krveplné boje s Napoleonem) a to jenom díky Williamovi (Johnny Flynn) a celkovému pojetí bitvy, která děj příběhu, nejen, o vypočítavé „little creature“ alespoň trošku rozpohybovala. Becky Sharp mě vážně hodně štvala, což ale vlastně znamená, že jí Olivia Cooke zahrála dobře. Nejspíš se na tenhle Jarmark marnosti znovu nepodívám, ale kdo ví? ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Krásně vystihnutá atmosféra na pozadí válečné taškařice u Waterloo, která byla stejně krvavá jako zbytečná. Becky vedla celoživotní vlastní malou válku o místo na výsluní a stejně jako mnozí generálové se neohlížela nalevo ani napravo. Perfektně udělané, dobře zahrané i slušně obszené. Snad jediné co bych vytkla, je to, že chvílemi se to lehce táhlo. I tak skvělý zážitek. Za mne 90%. ()

Galerie (294)

Reklama

Reklama