Jarmark marnosti (TV seriál)

Vanity Fair

• Nový Zéland

Vanity Fair

Drama / Historický

Velká Británie, 2018, 5 h 45 min (Minutáž: 47–50 min)

• Sidonka

Ač tento příběh byl již původně psán jako satira anglické společnosti, moc mě nesedí ta soudobá móda točit historická dramata s podivně pojatou, přehnanou nadsázkou a rádoby humorem. Seriál navzdory tomu nejiskří, spíše nudně i předvídatelně plyne. Odtažité. Někteří herci příliš přehrávají a stávají se umělými karikaturami. Do toho moderní prvky, například hudba, které mi tam taky nepasují... Nad slabší průměr nevytahují film dokonce ani hezké kostýmy, exteriéry, interiéry. - Dobré je, že zde máme kromě nepřeberného množství kriminálních seriálů také něco pro ženy z oblíbeného období a prostředí. Příběh pro romantičky, který je zfilmován podle klasického díla W. M. Thackeraryho primárně není červenou knihovnou, postavy například parazitují na opačném pohlaví, kritizuje se zde pokrytectví, naivita a povrchnost, není to bezmyšlenkovité, i když toto jednodušší ztvárnění nic světoborného nepřináší.(12.2.2019)

Krásně vystihnutá atmosféra na pozadí válečné taškařice u Waterloo, která byla stejně krvavá jako zbytečná. Becky vedla celoživotní vlastní malou válku o místo na výsluní a stejně jako mnozí generálové se neohlížela nalevo ani napravo. Perfektně udělané, dobře zahrané i slušně obszené. Snad jediné co bych vytkla, je to, že chvílemi se to lehce táhlo. I tak skvělý zážitek. Za mne 90%.(2.8.2020)

Lehce ponudnělé limonádové zpracování, na které se dá koukat. Zaujali mě 22letý Charlie Rowe (černovlasý George Osborne), 29letý Tom Bateman (druhý důstojník Crowley) a 35letý Johnny Flynn (blonďatý důstojník William Dobin).(6.12.2018)

7/7 Romány obsáhlé jako je tento, si vyloženě žádají seriálové zpracování. A já jsem nadšená. Tento nový Jarmark marnosti je na hony vzdálený poslední velké adaptaci s Reese Witherspoon. Není v rozporu ani opaku, jen má odlišnou atmosféru a více času na mnohé dějové zvraty. Becky Sharp je klasická hrdinka, jejíž ztvárnění je pro každou herečku velkou výzvou. Sledovat její životní příběh na pozadí Napoleonských válek činí ostatně na diváky poněkud vyšší nároky už ze své podstaty, protože tato doba není příliš často využívaná v žádném žánru. A i když každý příběh má své světlé i temné stránky a stejně jako je Becky ambiciózní, je její kamarádka Amelia Sedley učiněnou ctností. A přesto obě tvoří dokonalý obraz jedné epochy. Pro milovníky rozsáhlých románů požitek.(3.9.2019)

Zatím asi nejlíp obsazená adaptace Vanity Fair, co jsem viděla - nejlepší Becky Sharp ze všech. Jinak je to pěkné, ale ničím výjimečné.(20.11.2018)