Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě. (Netflix)

kajas

Westernové vyprávění legendárních bratrů Coenových se skládá ze šesti povídek a nejvíce doplácí na jejich nevyváženost. První dva příběhy mají ryze komediální charakter (James Franco hrající lupiče unikajícího z oprátky nemá chybu), pak už se ale přeladí na vážnou notu a vy zjistíte, že je vám postav nesmírně líto. Mísení žánrů je v pořádku, ale měla jsem problém s často velmi rychlým zakončením povídek bez pointy a kloudného vysvětlení. Opravdu spokojená jsem tedy byla pouze s polovinou - se zmiňovaným "oběšencem", starým zlatokopem a úplně nejvíc mě dostala pátá vyprávěnka o nešťastné dívce, která se vydala s karavanou na dlouhou cestu. ()

Trevor

Ďalšie nečakane príjemné prekvapenie z Netflixu, napriek tomu že sa tu našli aj 2 o čosi slabšie poviedky tá o hanblivej slečne cestujúcej do Oregonu o pocestný cirkus s trupíkom z Londýna ma presvedčili o tom že aj táto streamovacia služba dokáže prekvapiť. Nie až tak prekvapujúce je že práve jej najlepšie tituly bez prehnanej korektnosti a vymývaniu mozgov sú samotnou službou propagované najmenej a na tento kúsok som narazil úplnou náhodou, po 5 rokoch od jeho vzniku. ()

M.i.k.e

nová coenovka (navíc povídková a z divokého západu) slibovala mnohé a je tak velká škoda,že výsledek je poloviční.První povídka slušně navnadí a mě osobně bavila asi nejvíc ze všech.Pak ovšem tempo opadne a lepší momenty střídají ty slabší a dokonce přijde i povídka,která mi přišla špatná úplně.Potenciál tu přitom byl veliký a to nejen na režisérské židli,ale i v hereckém obsazení.Poprvé od Nesnesitelné krutosti Coenovka,kterou nebudu muset vidět znova...60% ()

Malkel

První tři povídky skvělý, jedna tragikomedičtější než druhá, suprový pointy a to vše s typickým absurdnem, které je tu snad zatím nejvýraznější z toho, s čím jsem měl od Coenů tu čest. Vše doplňuje náramný vizuál i kreativní záběry, na které je naprostá radost pohledět. Zkrátka po prvních třech povídkách bych klidně mířil až k pěti kulkám s radostí, že bratři mají další mistrkus do své filmografie. Bohužel jim však pomalu začíná docházet dech a s každou povídkou to nakonec celý mizí tak trochu do ztracena. Skvělé pointy a absurdno (tak moc výrazný v první půlce) se pomalu vytrácí a začíná je střídat nuda. Stále se na to hezky kouká a nejsou to špatný příběhy, mají sem tam výborný moment, ale... Nuda převládá a to je něco, co je pro mě u Coenovic hochů nepříjemnou novinkou. Stále jsem s každou další skončenou povídkou doufal, že se ta další přiblíží víc k těm prvním a bohužel nic. Tak nakonec za silný tři nebo slabší čtyři s hořkosladkou pachutí, že to mohlo být o třídu lepší. *** ()

Streeper

Šíleně zdlouhavé a nudné. Nejvíce mě bavil příběh se Zoe Kazan, bylo to zajímavé a konec emotivní. Pak se mi celkem libel příběh o zlatokopovi. Za nejslabší příběh bych označila s divadlem, kde překvapivě hrál Liam Neeson, od něho bych čekala daleko vice. Zbytek celkem ušel, ale na westernové příběhy to je moc dlouhé. ()

C0r0ner

Začalo to skvěle, ale pak se (zajímavé příběhy, to zase jo) bohužel utopily v přepálené stopáži, takže jsem skvělé herce, skvělou režii i skvělý vizuál nedokázal ocenit tolik, kolik by to chtělo. Vliv Netflixu na tom vidět je, ale 45 minut tam prostě bylo navíc, takže škoda. 65% ()

campix

Bohužel už ani Coeni nejsou tím, čím bývali. V tomto mě utvrdila jejich novinka produkovaná Netflixem. Jedná se o film rozdělení na několik neovlivňujících se povídek, u kterých, jak už tomu tak bývá. výrazně kolísá kvalita. Začátek je poměrně slibný a první povídky naberou slušný spád a typickou Coenovskou náladu, pak jde všechno pozvolna do kytek. Ve finále se jedná o hodně nevyvážený povídkový pokus z divokého západu, který tíhne hodně k průměru. V rámci Coenovských standardů rozhodně zklamání. ()

animaxis

Na Baladu o Busteru Scruggsovi jsem se trochu i těšil, ale obával jsem se jedné věci. U filmů, které jsou tvořeny z několika částí (v tomto případě fiktivních povídek), je dost nepravděpodobné, že se vám budou líbit všechny. Líbilo se mi, že každá část v sobě nesla jisté poučení, ale tím to mimo jedné části končí. U některých jsem se vyloženě nudil. U jiných zase platilo, že mě zaujaly, ale bohužel třeba trvaly jen 10 minut, takže jsem se ani nestačil rozkoukat a byl konec. Opravdu se mi líbila předposlední (tedy pátá), ale jen ta mi zážitek z celého filmu bohužel nezachrání. Také se nedokážu ubránit pocitu, že některé povídky tu jsou natočeny opravdu dobře a jiné vypadají vizuálně i zvukově poněkud odfláknutě. Herecké výkony tu nejsou vyloženě špatné, ale poněkud nevýrazné. Celkově jsem z tohoto filmu prostě zklamaný. ()

majo0007

Nie je to síce taký průser ako Hail, Caesar!, ale nemá to k tomu ďaleko. Poviedka s Neesonom, kriplom a slepicou, alebo posledná v dostavníku sú dokonca na hranici odpadu. Zvyšok sú ozaj priemerné záležitosti. Keby nebolo v kreditoch meno Coenovcov, tak po tom ani pes neštekne. Ak chcete vidieť ako znejú fakt BRITKÉ! dialógy z Divokého západu - pozrite si ešte raz Tarantinových The Hateful Eight. ()

chelseaman22

Perfektní epizody z Divokého západu. Každá svým způsobem jedinečně komediálně depresivní. Všechny epizody mají skvělou kameru a střih, o hudební stránce filmu ani nemluvě. Definitivně zážitek, který místní uživatelé nepochopitelně nedocenili. 85% ()

David.Darco

Nech si hovorí kto chce, čo chce. Mne sa Ballada dosť páči. Je pravda, že nie každá poviedka je dokonalá. 1.POVIEDKA - 5* ...Naprosto uletená veselá čierna komédia. 2.POVIEDKA - 3,5* ...Za mňa najslabšia, no i tak zapadajúca... 3.POVIEDKA - 5* ...Výborne odvyprávané, zaujímavo komponované a navyše s perfektnou pointou... A prvým vyložene depresývnym koncom. 4.POVIEDKA - 4* ...Mr. Pocket a Tom Waits. Vizuálne veľmi príjemné. Pomalé tempo a neprekvapivo-prekvapivý koniec. 5.POVIEDKA - 4* ... Výpravne i pointou vydarené, i keď niekomu by mohla vadiť dĺžka. Ja som sa nechal unášať prostredím poviedky a slušnosťou postáv. 6.POVIEDKA 5* ...Tak tuto naozaj nerozumiem, prečo mnohí hodnotia najhoršie. Za mňa to bolo perfektné, počnúc dialógmi, hereckými výkonmi naprosto famózne, vidno že medzi hercami kraľuje vzájomná chémia. Záverečné scény (mal som z jedného obrazu neskutočné de ja vu... pripomínal mi slávny poster Exorcistu, len zrkadlovo otočený) tak rozpínajú krídla nad všetkými poviedkami a posledný záber na schody jasne odkazuje, čo bolo nosnou myšlienkou celej Balady. Bravo, vychádza mi to síce cca na 4,5 .... Ale nemôžem pre nadšenie aj po niekoľkých dňoch po zhliadnutí hodnotiť inak ako 5* ()

maxxxim

Majstrovsky, netradične a zároveň osviežujúco spracovaná záležitosť z daného žánru, a to každým coulem s výnimkou českého dabingu, nakoľko som to pozeral v origináli, ale verím, že fachmani v obore spoza Moravy by sa vedeli pohrať aj s týmto filmom a povýšiť jeho kvalitu o ďalšiu úroveň. ()

Doudis19

Skvělá byla povídka s karavanou, ta jediná nabízí něco víc, než jen úsměvný blbůstky, s kterými by si Coeny spojil málokdo. ()

UhLee

(5/10). Ze začátku jsem byl naprosto nadšený a opálen způsobem vyprávění.. První dvě povídky byly geniální.. Bohužel potom to šlo s kvalitou postupně dolů.. A to doslova.. Poslední povídka byla totální kravina.. Vůbec už si nepamatuji co tam vlastně bylo, ale první dvě si pamatuji dokonale.. Takže jak jsem se na začátku bavil, tak jsem se na konci neskutečně nudil. ()

jedna_vrana

Príbehy sú smiešne, desivé, pochmúrne, ironické... Našla by som ešte oveľa viac prívlastkov, ale podstatné je, že som sa dobre bavila. Možno nie sú vyrovnane výborné, ale pocit na konci zostal – stálo to za to. Autentická atmosféra westernov s krásnymi výhľadmi, dobrým obsadením a príbehmi, ktoré vás dokážu prekvapiť. Jediným spoločným znakom, ktorý som objavila, že v každej etude sa objaví mŕtvola. Potešil Tom Waits, aj Liam Neeson. ()

Qitek

Začíná to slibně. První epizodka nakopne (ovšem lehce, né nijak závratně) a přehoupne se k druhé, už trochu slabší, ale pořád jsem měl tak nějak lehký úsměv na tváři. Přicházejí obavy jen o to, zda li bude vše tak krátké a mě budou veškeré postavy úplně, ale úplně u prdele tak, jako u prvních dvou. Omyl. Epizody, části, balady, jak kdo chce jsou od třetí povídky delší a nebejt fantastickýho Toma Waitse, celou tuhle novou Coenovinu pobleju z nudy. Tomuhle já říkám unudit díváka k smrti. Ale naprosto. Epické zklamání. Bejt to kdokoli jinej, než Coen brothers, budu mluvit stejně. Nejsmutnější balada na The Ballad of Buster Scruggs je fakt, že to buhužel Coeni dělali. Nikdy víc. I kdyby mi někdo vyprávěl, že mi něco uniklo. Neuniklo mi nic. Naopak mi velmi chybělo. A to jsem si dnes odpoledne pěkně pospal. Tohle je luxusní uspávačka a nejhorší Coeni co jsem viděl (neviděl jsem jen Ave Caesar!). ()

Dado

Pokiaľ by si tempo a zábavnosť tej prvej udržalo aj zvyšných päť poviedok, nepovedal by som ani pol slova. Nanešťastie už rozprávanie o lupičovi-smoliarovi, ktoré nasleduje po úvodnej Balade Bustera Scruggsa, prudko padá do monotónnych a neoriginálnych vôd, na ktorých vlnách sa následne nesú aj všetky ostatné príbehy. Ten záverečný je navyše scenáristickým kŕčom ohromných rozmerov a z pôvodne uvažovaných troch hviezd ma pri hodnotení najnovšieho diela mojich "obľúbených" bratov Coenovcov donútil ísť ešte o stupienok nižšie. (45%) ()

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii