Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. To je Zubaté Oostří, thriller ostrý jako břitva o zločinu a vášni. Bohatá velmi známá žena je brutálně zavražděna. Smrtící zbraní je lovecký nůž se zubatým ostřím. Jeff Bridgess hraje Jacka, manžela oběti a také hlavního podezřelého. Jeho obhájkyně Teddy Barnes si je jistá, že je Jack nevinen. Brzy s ním navzdory všem etickým zásadám prožívá milostný vztah. Jack je okouzlující, ale je opravdu nevinen, jak se zdá? Nebude Teddy jeho další oběť? Strhující závěr filmu je jeden z důvodů, proč bylo ZUBATÉ OSTŘÍ opěvováno kritiky a nominováno na Oscara. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Tenhle žánrový mix mi sednul velmi dobře, zejména se mi líbili herci, Jeff Bridges, Peter Coyote, Robert Loggia, no a pochopitelně Glenn v roli právničky fantastická.. Příběh o vyšetřování brutální vraždy bohaté ženy mě zaujal i bavil a při tom jsem byla pořád na pochybách, je to on, není to on.. ()

corpsy

Asi môj prvý neprístupný film, ktorý som zhliadol a to dosť v útlom veku ( asi 9 - 10 rokov ). Dnes možno predvídateľná pointa , ale je to nadpriemerné dielo žánru so skvelým Jeffom Bridgesom. Tento film si stále rád pozriem a to nielen z nostalgie. ()

ladko

Priemerné krimi krížené s romantikou. Advokátka sa zapletie s klientom, ktorého obhajuje. Súdne prostredie vždy bolo atraktívne a herci filmu pomáhajú, ako sa len dá, ale stále mi tu niečo chýbalo. Vzhľadom na to, ako bol vo filme vykreslený Jack Forrester(prirodzený, pekný, inteligentný, športovo založený, vnímavý, zdvorilý, miluje kone atď.), mi bolo hneď jasné ako film dopadne. A ten opakujúci sa hudobný motív bol trochu smiešny. Nejde o nič, čo by som musel vidieť druhý krát a vlastne sa aj dosť čudujem ako som pri tom vydržal na prvý krát pri tv do druhej v noci... ()

NinonL

Poměrně dobrý thriller ze soudního prostředí. Co kazí dojem jsou dva absolutně nesympatičtí hlavní hrdinové. Potenciální vrah Jack (Jeff Bridges) a jeho obhájkyně Teddy (Glenn Close). ()

Turiec

Psychologická dráma zobrazuje napínavý súdny proces. Po prvom vzhliadnutí však už film nemá, čo poskytnúť, pretože okrem niektorých prekvapujúcich momentov, v ňom už nemožno nič nájsť. ()

aluna

Ty Nebezpečné známosti Glen Close, prožívající profesní morální očistec, jaký jen ženská, jež výrazně přispívá k verdiktu, zda-li vinná či nevinná osoba stráví následujících 30 let v lochu neřku-li hůř, může mít, jednou přivedou do hrobu. Ale buďte coby obhájkyně nestranná, když to na vás Jeff nenuceně vybalí s plnou parádou včetně projížďky na koních! Motivů vraždy je celá řada, od peněz, lásky, sexu, ega, čirý nenávisti, malýho nepohodnutí, závisti až po prostý potěšení z jatek, někoho by k násilnýmu aktu nedohnalo ani stádo volů, jinýmu stačí blbec jeden. Nesuď knihu podle obalu vs. první dojem je obvykle správný. Účel světí prostředky, ale někdy jen, když je svatý sám účel. A pak se v tom všem má chudák Glen, která tak jako tak bude balancovat na hraně pěkně zubatýho ostří, vyznat. ()

Skip

Lehce nadprůměrný krimi thriller s dost ubohým závěrem. Napínavé to bylo jen tak trošku a herecké výkony spíš jen ucházející. ()

BoredSeal

Dnes už zastaralý, naivní film, který diskredituje profesionalitu obhájkyně banálním románkem. Herecky toho moc zvláštního nenabídne, a díky (možná úmyslně) ne moc zdařilému výkonu Bridgese snadno odhadnete osmdesátkovou scénáristickou rutinu. ()

Martin741

Vyborny film, krasne su prerpletene romantika, pravnicke veci a aj kriminalne zalezitosti - konkretne sa tu riesi vrazda : 85 % ()

Jino

Ale ano. Toto soudní drama řízlé thrillerem se mi líbilo. Působivé herecké výkony - Jeff Bridges, ačkoliv nevím jestli to bylo jeho záměrem (pevně věřím že ano, protože je to můj oblíbenec :-) ), výborně mnohokrát předvádí i s přispěním povedeného scénáře mystifikační a mnohokrát i demystifikační výkon, až mi z těch režisérových informací a dezinformací šla hlava kolem. Glenn Close a Peter Coyote taktéž ukazují své právnické kličky v nadprůměrném stylu a já jsem si rád počkal na ten finální záběr. 75% ()

C0r0ner

Dobrá detektivka. Asi tak. Především díky několika zajímavým zvratům a výborné ústřední trojici herců a také režiséru Marquandovi. Samozřejmě bylo na pováženou to, jestli by si ti dva spolu začali, ale nakonec mi to nevadilo a bez pokukování po hodinách jsem to dokoukal s pocitem příjemného filmu. 80% ()

Juto

Film je celkom slušný thriller z 80. rokov, v ktorom sa miešajú dva žánre. Film sa začína nepríjemne pamätnou úvodnou sekvenciou, v ktorej maskovaný psychopat zraní ženu a zavraždí ju na posteli. Od tohto momentu sme na území ,,Základného inštinktu", keď sa obhajca približuje k podozrivému z vraždy, zatiaľ čo detektívi sa snažia pochopiť zločin. Druhá polovica produkcie sa presunie do oblasti súdnej drámy a v tomto bode skutočne naberá na obrátkach niekoľko pokojne napínavých scén. 7/10 ()

honz

Vynikající krimi, zvláštní tím, že až do konce zůstává velmi napínavá, dokonce napětí stále stupňuje, přestože je nedlouho po začátku jasné, kdo je vrahem. Herecké obsazení super, vyniká brilantní Glenn Close v roli právničky - obhájkyně, která sice instinktivně tuší krutou realitu, ale do samého konce jakoby se s ní nechtěla sama smířit. Mistrnný kousek, který i po letech vcucne diváka do děje jako při prvním shlédnutí. ()

dANo

Tento thriller patrí medzi tie lepšie snímky z 80tych rokov, kde napätie, herecké výkony a aj samotná pointa tvoria ozaj zaujímavé dielo. ()

JohnSmith

Slušný thriller, který je však průhledný. Nějak mi přijde, že jakmile ve filmech porota někoho odsoudí, tak je nevinný a naopak. ()

Han22

Jeden z nejlepších trhrilerů 80. let, bezchybně kombinující soudní drama, romantickou rovinu a do konce napětí, zda Bridges je nebo není vrah. Samotné soudní přelíčení je dramatické, přináší několik zvratů a dokáže připoutat k obrazovce, finále je tak akorát akční ale ne přehnané, Bridges, Closeová, Coyote, Loggia hrají skvěle, navíc film ani na chvíli nenudí - tak co chtít více? ()