Dolittle

• USA Dolittle (více)

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem, a zároveň ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. Početný tým bude potřeba, protože Dolittle má před sebou nebezpečí, na která není ani trochu připraven, a v patách mu chvátá banda nepřátel, která chce jeho plán na záchranu královny za každou cenu překazit. (Cinemart)

bonovox

Toto sa veru nepodarilo, obrovský rozpočet vyhodený do vzduchu. Totálny zlepenec všetkého možného. A k tomu chudák Robert v hlavnej úlohe. Veľmi slabé ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. Filmu chyběl propracovanější příběh. ()

Stinger78

Downey si roli střihl opravdu povedeně, připomíná mix IronMana se Sherlockem. Očekávaje pohodovou podívanou pro celou rodinu jsem dostal film s častými humornými vložkami, slušně odsýpajícím dějem a luxusním obsazením - byť tedy zhusta v podobě zvěře. Bude to holt chtít vidět i originání verzi bez dabingu. Řekl bych, že každý, kdo na to půjde do kina s jinými úmysly, než jen hledat chyby (zdravíme pana Fuku), tak bude spokojen. Děti i rodiče. ()

Ronnie92

Pohodový film. Neohromí, ale ani nezklame. A některá zvířátka jsou dost roztomilá. Příběh se snažil být rozmanitý, ale ve výsledku byl spíš o ničem. Klidně by stačila nějaká jednoduchá zápletka poblíž jeho domku se zahradou. ()

bigmatko

Rozrtžití podivíni sú presne ten typ postavy, ktorá Robertovi sedí a tým pádom mu uveríte aj to že sa vie rozprávať so zvieratami. Film má nádych Disneyho a ponúka výpravne vizuálne spracovanie, ktoré nás pobaví. Zábavné hovoriace zvieratá s ľudskými charaktermi v spojení s bláznivým duchom doktora Dolittla to je kombinácia pre celú rodinu. Opäť škoda, že to v našom kine ponúkli iba ako Dabovanú verziu ale našťastie to zážitok z filmu nekazilo. ()

Holly_Molly

Já nevim o co vám tady jde...jestli jste očekávali nějaký hluboký veledílo, tak nevim co je s váma špatně :D Čekal jsem spíš něco vesele pitomýho s roztomilýma hláškujícíma zvířátkama a nakonec jsem dostal přesně tohle + operaci DRAKA, krásnej barvama hýřící, veselej příběh a k nepoznání namaskovanýho Antonio Banderase...je sice s podivem, že se Robert Downey Jr. vykašlal na Marvel filmy, aby hned vzápětí mohl hrát Dolittla, ale nakonec coby ne..já se u toho bavil a absolutně nevidim jedinej důvod, proč by se tenhle film měl v recenzích trhat na kusy...Peace! ()

soukyd33

Asi to nemělo nikdy vzniknout. Akce žádná, zábava 0, a královna je nesympatická. Poznámka: Je mi jasné, že to nemůžu přirovnávat ani spojovat s Dr. Dolittlem, ale tohle je prostě blbost bez zábavy pro každého diváka. Poznámka: Zasmál jsem se jen u kleští, a jen jednou. To není pro komedii dobré. Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()

mikruu odpad!

Tak to byla veliká slabota. Dvakrát jsem u toho usnul, a dokoukal jsem to jen s nejvyšším sebezapřením. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno Dolittle s Murphym mě bavil víc, ač se víc opíral o komediální žánr, nýbrž Dolittle s Downeym se opírá víc o pohádkový žánr. Přestože několik úsměvných momentů tam je, Dolittle s Murphym u mě vede. ()

AdelleR

Mno. Jako pohádka pro děti to asi funguje, ale já od toho zřejmě čekala trochu víc. Již staršího filmového Dolittla nebudu vůbec brát v potaz; příběhově to je pěkně trhlé, exotické a nabité, po téhle stránce to je fajn, ale místy se to přece jen trochu táhlo. Herecké obsazení snad nemůže být lepší, jedno hvězdné jméno střídá druhé, a přesto mi přišlo, že ti nejlepší z nich měli poněkud málo prostoru, a zbytek většinou zněl jaksi uměle. Nevím, jestli se Downey snažil o britský přízvuk, ani jeho angličtina mi tam nějak neseděla, herecké výkony zkrátka takové meh. Ale párkrát jsem se zasmála. Na jedno podívání dobré. ()

Dataminer

5/10 obecně, žánrově (pro děti) 6,5/10. Film si vychutnají spíše mladší diváci, kterým je také určen, což by měli starší diváci brát v potaz. ()

Tongo

Za mě je to fajnová rodinná pohádka která rozhodně neurazí ,a chvilkami dobře pobaví . Ale příběh je takový trochu divný , nemyslím jako že nápad o doktorovi co umí mluvit se zvířaty ale spíš to celé okolo mi prostě nějak nesedlo . Za mě to však docela újde a chvilkami i pobaví . 3 hvězdy . ()

MoziMedve

Nechápu nízké hodnocení tohohle filmu. Výprava a kostýmy jsou hezké, effekty a počítačem zvíata ucházející. RDJ předvádí něco jako Sherlocka co mluví se zvířaty, a vzhledem k tomu, že ho jako Sherlocka docela můžu mi to vůlbec nevadí. Je to humorné, dobrodružné, spíš pro děti. Neschledám na filmu nic vyloženě špatně a rád se na něj znovu s malou mrknu, takže lepší průměr. Rozhodně lepší než Dolittle v podání Eddie Murphyho, ale tak i zdejší hodnocení má o chlup lepší, takže si to průměrně myslí i ostatní. Bohužel asi film vyšel ve špatnou dobu hned po Endgame, s tím že se dalšího Dolittla zřejmě nikdo nedožadoval. Pokud na film někde narazíte tak ho dle hodnocení neodsuzujte a dejte mu šanci. ()

Mishi

Na prekvapene veľmi zaujímavé spracovanie. Robert Downey Jr. v trochu inej úlohe, na akú sme zvyknutí a zvládol bez ťažkostí. Plno humorných scén, zaujímavé animals postavičky, dejovo ľahko plynúce, schovaté aj ústredné náučné myšlienky. Film nesklamal, minutáž filmu plne vyhovuje. Veľmi príjemná zábava. Mňa akurát sklamalo, že tento film sa nepremietal aj v originálnom jazyku, trošku mi ten výber slovenských dabing hercov u niektorých postavičiek vadil. A ta finálna pieseň stojí za vypočutie 👍 ()

annaLDG

Od filmu jsem po přečtených recenzích na ČSFD očekávala úplné minimum. Asi to možná bylo i dobře, protože mě film bavil. Možná se u filmu párkrát zasmějete, ale určitě to není komedie. Doporučuji si na film zajít s originálním dabingem (herecké obsazení je úžasné) co si budem ten český byla hotová katastrofa. Porad mi neleze do hlavy jak mohla 30 paní dabovat 12ti letou holčičku. K originálnímu filmu nemám co vyčíst. Filmová grafika (CGI) zvířat rozhodně překvapila. Možná mi na filmu vadilo přehnaně arogantní chování královny, ale to je asi tak vše. Na závěr bych chtěla říct, že na tento film nechoďte s vysokým očekáváním. Je to film pro rodiny s dětmi takže velké zápletky nečekejte. ()

zuzam

Takový průměrný rodinný, spíš dětský film. Jistě, je to trochu slepenec nesmyslů, trochu nelogický, zbytečně moc pitvoření, ale dětem se to líbilo a to je hlavní, protože je to film primárně pro děti. Animace zvířat je hezká, film je výpravný, hezky barevný, závěrečná píseň Original od Sii je nádherná. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)