The Voyage of Doctor Dolittle

The Voyage of Doctor Dolittle

(pracovní název)

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Film o který asi nikdo moc nestál a člověk hned po shlédnutí pochopí proč.Dolittle je ujetá rodinná hovadina s příšerným zpracováním(CGI je někdy až do očí bijící) a zvláštním scénářem.Film totiž neví jestli chce svým humorem cílit pouze na děti nebo se zaměřit i na dospělejší diváky.Díky tomu tak film přinese několik WTF momentů které ve finále nepochopí ani ti starší.Lidi co si mysleli že to zachrání aspoň ten nadupanej casting budou vyvedení z omylu.Známé tváře jsou tady utopeny v divně vypadajících CGI zvířatech a jejich hlasy zrovna dvakrát neoslní.Co se týče Roberta Downeyho Jr. tak ten tady hraje to samé co hraje v posledních cca 10 letech a mě už to upřímně moc nebere.Pro mě je tak Dolittle ve finále fajn rodinné béčko které se se svou kvalitou dá označit za normální průměr.Zázrak se nekoná a doufám že Downey si zas začne hledat trochu věrohodnější role ve kterých zase ukáže že umí hrát,tady to totiž opravdu nedokázal.(16.1.2020)

Rodinný film, který nenadchne ani neurazí, tak bych popsala příběh o Dolittlovi. Robert Downey Jr. si odskočil od Iron Mana ke zvířatům a překvapivě to spojení funguje. Na pohled je velice vážný, ale situace, do kterých ho dostává minulost z něj dělají zábavného člověka, který každou komplikaci vede s nadhledem. V tom mu pomáhají zvířecí přátelé, kteří se postarají o veškerou legraci kolem, ať už je to hlupá kachna, která si plete zeleninu s nářadím, nebo příliš bojácna gorilla, děsící se i malých dětí nebo vševědoucí papoušek. U některých scén jsem se opravdu hodně rozesmála, film je milý, dobrodružný, cílený hlavně pro menší diváky, kteří se rozhodně nudit nebudou. Za mě má velké minus záporná postava, kterou divák prokoukne hned na začátku, zároveň to má trochu průhlednou zápletku a konec, nestane se tam nic překvapivého. Mohli si odpustit scény s Antoniem Banderasem, za mě úplně zbytečná postava. Chápu, žese musela trochu objasni důležitost Dolittlovy zesnulé ženy, ale určitě by se to dalo vymyslet jinak, takhle je to až příliš dlouhé. Animace je ale na druhou stranu povedneá, vypadá realisticky, herecké výkony super, dětští herci příjemní na pohled. Shrnutí tedy zní, že je to příjemný oddechový film, u kterého se pobavíte, ale nemá čím zaujmout.(17.1.2020)

• Daniel2003

To bylo tak strašný, že jsme si po odchodu kina museli dát pořádnej kebab na zlepšení nálady😂! Ne vážně. Tady se někde stala tak obrovská chyba a asi to bylo tím neveselým střídáním scénáristů a tvůrců obecně, ale tohle je tak šílenej patos, že by to přece normální průměrnej režisér nemohl nikdy natočit. Scénáristicky úplně nonsense nesmysl, režie nulová, vizuálně neuspokojivé, hudba průměrná, děj neuvěřitelně mizerně zpracován a ten největší tahák filmu - RDJ - se tady teda vůbec nevytáhl. Netvrdím, že za to může tolik on, protože neměl co hrát, ale na to, že to měla být jeho dobrodružně nadupaná one-man show, která měla odstartovat kariéru po roli Ironmana, tím naopak klesl hned na samotné dno. Nehrál špatně, to u něho ani nejde, ale nehrál ani dobře, protože neměl žádný prostor pro nějaké budování postavy a ani emocí. Ve výsledku se tak jedná o brutální zklamání, ale nenechte se zmást. Nebyli jsme po kině otrávení, naopak jsme se řezali smíchy nad debilou tohohle filmu a asi ještě dlouho budem. A mimochodem...zavřít tvůrce českého dabingu k tomuhle filmu na doživotí, protože takovouhle prasárnu jsem v kinodabingu ještě nikdy neviděl. Nesmyslně přeložené dialogy, naprosto nulový lipsing, špatně obsazení dabéři v čele s Jiřím Dvořákem, který se na Downeyho v téhle roli tak brutálně nehodil, že jsme se všichni shodli, jak by téhle Downeyho póze zase sedl Aleš Procházka, který ale z nějakého důvodu vůbec nebyl ve výběru. Nechutná práce a doufám, že to ještě bude mít dohru.(17.1.2020)

Downey si roli střihl opravdu povedeně, připomíná mix IronMana se Sherlockem. Očekávaje pohodovou podívanou pro celou rodinu jsem dostal film s častými humornými vložkami, slušně odsýpajícím dějem a luxusním obsazením - byť tedy zhusta v podobě zvěře. Bude to holt chtít vidět i originání verzi bez dabingu. Řekl bych, že každý, kdo na to půjde do kina s jinými úmysly, než jen hledat chyby (zdravíme pana Fuku), tak bude spokojen. Děti i rodiče.(17.1.2020)

Cesta Tonyho Starka se po Endgame uzavřela, a tak si řekl, že si odskočí ke zvířátkům rozličných druhů a velikostí, s nimiž bude klábosit a bude je léčit svérázně po dolittlovsku. Člověk je po novém Lvím králi a zejména po Pí a jeho život zmlsaný, co se počítačově vytvořených zvířat týká, takže musím podotknout, že se v případě Dolittla mohli tvůrci přece jenom snažit o něco víc. Vedle toho mi přišla humorná stránka poněkud zmatená - došlo na okatě dětský, černý, ale i lehce fekální humor. Na druhou stranu jde však vesměs o pohodovou oddychovku, která v kině utíká, místy mile pobaví i překvapí, ale rozhodně nečekejte žádný hlubší příběh. Bonusovým bodem na závěr byla titulková píseň Original od Siy.(16.1.2020)