• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Obaval som sa,ze ako dopadne tento remake,no som spokojny a aj prekvapeny z vysledku,vtipna,mila,pohodova,rodinna a pekna zalezitost,ktora pobavi nielen deti,ale i dospelych,Robert Downey Jr. tradicne vyborny,zvieratka boli super,pribeh bol taktiez bezchybny a celkovo to nie je ziadna kopirka starej verzie,prave naopak,viac-menej je to uplne nieco nove...:-)(18.2.2020)

• Hemlock

Já tedy musím konstatovat, že toto mi vůbec nesedlo... Chápu, že nejsem cílová skupina, pro kterou byl tento snímek natočen, ale ani těch pár slušných hlášek a povedený vizuál na celkovém hodnocení moc nepřidá. Přišlo mi to křečovité, scénáristicky slabé a Robertu Downey Jr. role zoofila moc nesedla - bohužel zklamání a mizerných 35%.(30.5.2020)

Rodinný film, který nenadchne ani neurazí, tak bych popsala příběh o Dolittlovi. Robert Downey Jr. si odskočil od Iron Mana ke zvířatům a překvapivě to spojení funguje. Na pohled je velice vážný, ale situace, do kterých ho dostává minulost z něj dělají zábavného člověka, který každou komplikaci vede s nadhledem. V tom mu pomáhají zvířecí přátelé, kteří se postarají o veškerou legraci kolem, ať už je to hlupá kachna, která si plete zeleninu s nářadím, nebo příliš bojácna gorilla, děsící se i malých dětí nebo vševědoucí papoušek. U některých scén jsem se opravdu hodně rozesmála, film je milý, dobrodružný, cílený hlavně pro menší diváky, kteří se rozhodně nudit nebudou. Za mě má velké minus záporná postava, kterou divák prokoukne hned na začátku, zároveň to má trochu průhlednou zápletku a konec, nestane se tam nic překvapivého. Mohli si odpustit scény s Antoniem Banderasem, za mě úplně zbytečná postava. Chápu, žese musela trochu objasni důležitost Dolittlovy zesnulé ženy, ale určitě by se to dalo vymyslet jinak, takhle je to až příliš dlouhé. Animace je ale na druhou stranu povedneá, vypadá realisticky, herecké výkony super, dětští herci příjemní na pohled. Shrnutí tedy zní, že je to příjemný oddechový film, u kterého se pobavíte, ale nemá čím zaujmout.(17.1.2020)

• psychoJoa

Zúčastnila jsem se, stejně jako Dolittle, nebezpečné výpravy na český dabing do kina a ... je to velké zklamání. Českému dabingu můžu vytknout jen umělost zvuku a nepovedený překlad, který například z "husí kůže" udělal kachninu (to mi moc vtipné nepřišlo). Ale teď k tomu, proč je film špatný, NEHLEDĚ na dabing. Podle mě se jedná o film, který je příliš primitivní i na 6-leté děti. Děj nemá návaznost, je nelogický, nedotažený, nesmyslně odbočuje... a bez sebemenšího pochopení všechno dobře dopadne. A ne, nehaním tento výtvor jen tak. Byla jsem opatrná a na základě ostatních komentářů šla bez vysokého očekávání na skvělého Downeyho. Ale i bez očekávání přišlo (velké) zklamání, málo Downeyho a primitivní slátanina bez jakéhokoliv obohacení. Tohle se opravdu nepovedlo a Robert to nedokázal zachránit, i když byl tím nejlepším, co film nabízí. A i když v originále dabují kapacity, pro mě by to celkový dojem z odfláknutého děje stejně nezachránilo!(30.1.2020)

Jeden z těch filmů, který se nedá hodnotit úplně s vážným přístupem. Rozhodně nejde o nějaké filmové veledílo, které má oslnit příběhem nebo myšlenkou. Co však ale nabídnout může, je přehlídka velkých jmen (ať už před kamerou nebo v podobě digitálního zvířátka) a úžasná vizuální stránka. Ve výsledku jde o rodinnou, příjemnou komedii, u které se průměrný (a hlavně nenáročný) pětadvacátník párkrát zasměje a několikrát ušklíbne, že to bylo laciný.(26.3.2020)

• - Nicolas Cage odmítl roli krále Rassouliho (Antonio Banderas). (rafix)

• - Na začiatku filmu v scéne, kde strýko Arnall Stubbins (Ralph Ineson) podáva nôž Tommymu (Harry Collett), je nôž ostrím von z dlane. Keď si ho však Tommy preberá, nôž je otočený ostrím k dlani. (exe1337)

• - V čase 00:03:55 podává strýček Stubbinsovi nůž čepelí v dlani, což je vůči Stubbinsovi vlevo. V dalším záběru, v čase 00:03:58, však Stubbins (Ralph Ineson) drží nůž čepelí vpravo. (Ace.A.T.L.)