• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Jeden z těch filmů, který se nedá hodnotit úplně s vážným přístupem. Rozhodně nejde o nějaké filmové veledílo, které má oslnit příběhem nebo myšlenkou. Co však ale nabídnout může, je přehlídka velkých jmen (ať už před kamerou nebo v podobě digitálního zvířátka) a úžasná vizuální stránka. Ve výsledku jde o rodinnou, příjemnou komedii, u které se průměrný (a hlavně nenáročný) pětadvacátník párkrát zasměje a několikrát ušklíbne, že to bylo laciný.(26.3.2020)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nemáme jinou možnost, než se vydat na tuto nebezpečnou cestu!" Tenhle film neměl pro dospělého člověka vůbec nic. Jako člověk, který pamatuje Dolittla s Eddiem Murphym jsem byl velice zklamán. Animace zvířat také neoslnila. Herci jako Robert Downey Jr. či Antonio Banderas dokáží upoutat svým standardním hereckým vystupováním, avšak vinou scénáře mají málokdy skutečně i co hrát. Celé je to naprosto prázdné a zbytečné. Naprosto. - 20%.(11.5.2020)

Rodinný film, který nenadchne ani neurazí, tak bych popsala příběh o Dolittlovi. Robert Downey Jr. si odskočil od Iron Mana ke zvířatům a překvapivě to spojení funguje. Na pohled je velice vážný, ale situace, do kterých ho dostává minulost z něj dělají zábavného člověka, který každou komplikaci vede s nadhledem. V tom mu pomáhají zvířecí přátelé, kteří se postarají o veškerou legraci kolem, ať už je to hlupá kachna, která si plete zeleninu s nářadím, nebo příliš bojácna gorilla, děsící se i malých dětí nebo vševědoucí papoušek. U některých scén jsem se opravdu hodně rozesmála, film je milý, dobrodružný, cílený hlavně pro menší diváky, kteří se rozhodně nudit nebudou. Za mě má velké minus záporná postava, kterou divák prokoukne hned na začátku, zároveň to má trochu průhlednou zápletku a konec, nestane se tam nic překvapivého. Mohli si odpustit scény s Antoniem Banderasem, za mě úplně zbytečná postava. Chápu, žese musela trochu objasni důležitost Dolittlovy zesnulé ženy, ale určitě by se to dalo vymyslet jinak, takhle je to až příliš dlouhé. Animace je ale na druhou stranu povedneá, vypadá realisticky, herecké výkony super, dětští herci příjemní na pohled. Shrnutí tedy zní, že je to příjemný oddechový film, u kterého se pobavíte, ale nemá čím zaujmout.(17.1.2020)

Po těch problémech až skoro průserech, jež vypluly na povrch během (post)produkce jsem skutečně od filmu moc nečekal, ale stejně mě tak nějak drželo nad vodou, že Downey to svým charismatem a hláškami alespoň trošku pozvedne. Přiznám se, že o předloze jsem měl pouze mlhavé představy a jakožto člověk, co vyrostl na Dolittlovi Eddieho Murphyho, to pro mne byl vždycky kánon. A tahle až dalo by se říci disneyovská verze mě bohužel ničím extra neoslnila. S vývojem počítačových efektů se čím dál více sází na plně digitální zvířata, což pozoruji zejména od doby úspěchu Pí a jeho života. Já mám však problém s tím, že ač jsou triky na vysoké úrovni, zvířata zkrátka nepůsobí příliš reálně, ale spíše jako Looney tunes postavičky v realistické grafice (což je možná cíl, když zvířata mluví). Nicméně u starého Dolittla jsem ten pocit neměl (toho z roku 67 jsem neviděl). Zkrátka bída, která s troškou štěstí bude bavit alespoň děti...kterým bych stejně raději pustil Knihu džunglí...5/10(23.4.2020)

• Arsenal83

Filmy kde rozprávajú zvieratá? Ďakujem, to ma nikdy neoslovilo a v tomto prípade ma neoslovila ani pôvodná verzia, takže nie je o čom. Snáď sa potešia aspoň deti, ktoré nikdy neboli v zoo. Najpozitívnejším atribútom filmu je to mega herecké obsadenie, ktoré si môžete prečítať v popise čsfd pod položkou Hrají. Žiaľ toto obsadenie je okrem Downeyho len v hlasoch zvierat.(18.1.2020)

• - Zámek, který představuje Buckingham Place, je ve skutečnosti Blenheim Place v Oxfordshiru. (FoxMulder)

• - V čase 00:03:55 podává strýček Stubbinsovi nůž čepelí v dlani, což je vůči Stubbinsovi vlevo. V dalším záběru, v čase 00:03:58, však Stubbins (Ralph Ineson) drží nůž čepelí vpravo. (Ace.A.T.L.)

• - Nicolas Cage odmítl roli krále Rassouliho (Antonio Banderas). (rafix)