• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2020, 102 min

Na kinoboxu tomu daly 1 z 10 a místní odborník , kterému se líbí tak jeden film s 1000 (asi příbuzný Spáčilové z Idnesu) píše jaká je to sračka realita je taková, že je to v pohodě koukatelné. Viděl jsem daleko horší rodinné filmy než tohle (Doktor Dolittle 3,4,5, nebo Ošetřovatel například). Mínus za cgi zvířatka, které jsou opravdu některé hodně hnusné (veverka vede) hned jsem si vzpomněl na tohle https://www.csfd.cz/film/268037-legenda-o-tarzanovi/komentare/. Zhruba 3-4 jsem se pousmál což je na tento tip komedií zázrak. Ten konec s tím drakem je ptákovina nevím jestli je dobrý nápad dívat se na to jak někdo vytahuje drakovi z prdele dudy a zbroje, ale zase pobavily ty mravenci to je taková blbost, že se tomu nejde nesmát. Ze zvířat baví jen husa a ara i ta veverka má ze začátku dobré hlášky. Takových 60 procent si to zaslouží.(17.2.2020)

• Maximilianus

Dr. Dolittle nerozumie zvieratám, ale zvieratá sú v tomto filme extrémne inteligentné, schopné uvažovať a jednať ako ľudia. Jediná vec, ktorá sa mi páčila bolo to, akým spôsobom Dr. so zvieratami komunikuje. Inak samotná postava Roberta Downeya Jr, bola trápna, pobláznená a zahraná takým spôsobom, že to by ju už mohol hrať ktokoľvek. Zvieratá priemerné, animácia zvierat ušla ale ich pohyby boli veľakrát neprirodzené. Hlášky/humor nič. Zábava pre deti do piatich rokov. 5/10.(26.3.2020)

• silentname

Nakoniec som sa dočkal aspoň jemnejšieho prekvapenia. Hovorím, jemnejšieho, lebo ohodnotiť "Dolittle" ako dobrý film by bola urážka. Rozhodne to nemá kvality. Film je podľa mňa mizerne napísaný, nemá dobrú atmosféru, cesta nášho hrdinu a všetkých ostatných vám je úplne ukradnutá a necítim z toho filmu dokopy nič, čo by som nejako dokázal oceniť. Vtipy sú mizerné, herecké výkony chabé a film je tak ukrutne detinský, že mi vôbec nepriniesol dobrú náladu. Ale na druhú stranu nemôžem povedať, že by som pri filme bol vyslovene znechutený (možno s výnimkou jedného momentu) alebo nejako výrazne urazený spôsobom ako sa film prezentuje. Je to proste len nič nehovoriaci film s mizernou atmosférou. Rozmýšľam čo viac o tomto filme povedať. Povedzme si niečo o Robertovi Downeym Juniorovi. Prečo je v tomto filme? Rozlúčil sa s najväčšou rolou svojej kariéry a po "Avengers: Endgame" je toto film, v ktorom sa nám predstaví? Úprimne si myslím, že so svojou kariérou mohol urobiť niečo oveľa lepšie. Toto nepôsobí ako dobré rozhodnutie. Okrem toho by som povedal, že staré filmy s Eddiem Murphym mali v sebe viac čara. Boli vtipnejšie, sviežejšie a akosi lepšie na mňa fungovali. Tento film nemá z toho absolútne nič. Ani šarm, ani atmosféru, ani nejaké výrazne zaujímavé momentky, ktoré by som dokázal vyzdvihnúť. Jediné čo na ňom môžem vyzdvihnúť je asi to, že sa mi pri sledovaní neotváral nožík vo vrecku a dá sa na to pozerať bez toho, aby som musel odvracať zrak od obrazovky. Ale tak sa dá pozrieť veľa filmov. Takže to nič pozitívneho moc nevypovedá. Hodnotenie: D+(15.2.2020)

• Likan7

Nevěřil bych, že ta rodinná taškařice s Murphym bude ve finále mnohonásobně lepší než moderní taškařice s Downeym. Chtělo by se mi říct "chudák Robert", jenže je otázka jak moc se vrtal ve scénáři a přepisování, jak praví zvěsti. Faktem ale je, že Dolittle je šíleně špatný film, který absolutně nedává smysl, je nudný až běda a ani Downeyho železné charizma je pryč. Tohle fakt nemá Downey zapotřebí.(4.6.2020)

• psychoJoa

Zúčastnila jsem se, stejně jako Dolittle, nebezpečné výpravy na český dabing do kina a ... je to velké zklamání. Českému dabingu můžu vytknout jen umělost zvuku a nepovedený překlad, který například z "husí kůže" udělal kachninu (to mi moc vtipné nepřišlo). Ale teď k tomu, proč je film špatný, NEHLEDĚ na dabing. Podle mě se jedná o film, který je příliš primitivní i na 6-leté děti. Děj nemá návaznost, je nelogický, nedotažený, nesmyslně odbočuje... a bez sebemenšího pochopení všechno dobře dopadne. A ne, nehaním tento výtvor jen tak. Byla jsem opatrná a na základě ostatních komentářů šla bez vysokého očekávání na skvělého Downeyho. Ale i bez očekávání přišlo (velké) zklamání, málo Downeyho a primitivní slátanina bez jakéhokoliv obohacení. Tohle se opravdu nepovedlo a Robert to nedokázal zachránit, i když byl tím nejlepším, co film nabízí. A i když v originále dabují kapacity, pro mě by to celkový dojem z odfláknutého děje stejně nezachránilo!(30.1.2020)

• - Na začiatku filmu v scéne, kde strýko Arnall Stubbins (Ralph Ineson) podáva nôž Tommymu (Harry Collett), je nôž ostrím von z dlane. Keď si ho však Tommy preberá, nôž je otočený ostrím k dlani. (exe1337)

• - Zámek, který představuje Buckingham Place, je ve skutečnosti Blenheim Place v Oxfordshiru. (FoxMulder)

• - Nicolas Cage odmítl roli krále Rassouliho (Antonio Banderas). (rafix)