Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. (Bontonfilm)

reno.d

Nekonečná nuda, přepálená stopáž, přehrávající herci v čele s protivnou Plodkovou. Pohádka bez chuti a zápachu, která jen potvrdila, že v dnešní době se asi pohádky, která má určitý kouzlo, nedočkám? Takže ať žije klasika! ()

Dixieboy

Urban a Laura byly naprosto bezemočně zahrané postavy, kterémě vyloženě štvaly... Naštěstí vše zachraňovali všichni ostatní. ()

Hora1000

Jako experimentální fantasy klidně i za čtyři, ale jako pohádka...? Nevím jestli záměr paní režisérky vytvořit pohádku pro rodiče s dětmi úplně vyšel. ()

pafka

Jana Plodkova bylo neco, co se tak strasne povedlo, ze bych se divil, ze by nevzniklo neco, kde by mela v podobne roli hlavni ulohu. Tesil jsem se, kdy se objevi v dalsi scene. Viktor Preiss je nase dlohodobe svitici hvezda a v techto rolich, ktere jsou si podobne, je dokonaly. Za me rikam - vice Viktora Preisse v jakemkoliv filmu. Je to hvezda. Jinak film byl dost kvetnaty, dej ovsem nakouskovany tak, ze hlavni tema casto mizelo. Ono udelam tohle, az ty udelas tamto a tamto udelas, az udela ono je konstrukce sice zajimava, ale nesmi toho byt prislis, coz v tomhle film proste bylo. Jednoduchost preci je nejvetsi deviza, ale mnoho podminek je neprehledny az otravny. Presto ale je to nadstandart. Klika je, ze to nereziroval barvostrujce Troska, kde sytost barev je, na prvni pohled jak na ciganskym hrobu (nic proti nikomu), prednejsi nez vse ostatni. ()

Aniki

Tak nejprve je třeba upozornit na kolosální drzost autorky, když si dovolila vykrást ústřední motiv jednoho z hlavních představitelů pohádky S čerty nejsou žerty a to sice hamižného správce ze zámku, zde hodináře Preisse. No teda fuj, ještě mu nestydatě vkládat do úst repliky sjeté jako přes kopírák z díla původního? A to včetně grimas? Hanba!!! Pak se naštěstí objevila krásná, mladá hodinářová, jakýsi archetyp finské krásky a pak další dáma, dáma tedy spíše v uvozovkách, Plodková. Chování hulváta jí šlo dokonale, to, co vyváděla s Preissem v hospodě, bylo boží. Tak trochu mi připomínala paní Štůbovou (Růžičková) z Pane, vy jste vdova: „Na co čumíš? Běž pro pivo! Co na mě pliváš, prasáku?” Zaujala též ústřední písnička a originální motiv v bitkařské hospodě. Celkově nebyla pohádka žádná haluz, ale pěknej vodvaz...jo a málem bych zapomněl na Vyorálka k nepoznání, byl takovej, takovej....nó, chlupatej. ()

Dejf4

Hodinářův učeň chce být jiná pohádka. Ale nefunguje ani jako pohádka, ani jako nadpřirozený příběh. Jsou to jen scény, které jsou poslepované do nudného příběhu, plného absurdních a nezáživných postav. Natočit více realistickou a uvolněnější pohádku určitě není špatný nápad, ale zde se šláplo hodně vedle. 3/10 ()

honzic

Scénář není nijak slavný a herecké výkony jsou kolísavé, potěší však skvělé masky a kostýmy i scéna, bohužel příběh za nimi hodně kulhá. Hodnocení: 55 % ()

rigby

Klasická šablona, na které toho jde zkazit hodně, ale také vůbec nic. V tomto případě to naštěstí dopadlo docela dobře. Dokonce i laškovná dvojka kladných strážců zůstala na bezpečné straně. Jen ta hlavní záporačka neustále balancuje na ostří. Vůbec mi sem neseděla. Navíc dávat roli ohyzdné baby krásné ženské se fakt nehodí. Takže vlastně je taková nijaká, protože na ní každý pozná, že zase tak špatná nebude. Jen škoda, že všechny postavy příběhem projdou jako maňásci bez větší invence. Není to špatné, ale jako celek to hodně nudí. Rezervy by se našly. Nevím, jaký názor na to budou mít děti, kterým je tato pohádka především určena. ()

Grázl83

Už od první scény je to celé divné, nedává to moc smysl. Herecké výkony průměrné, režie slabá a ani nějak vtipné mi to nepřipadá. Jediné co bych vyzdvihl je hudba, ta se do většiny scén parádně hodí. ()

EddieIron

Divná pohádka, ani jedna sympatická postava, žádný humor, žádná romantika a nakonec motýle, jak říkáme u nás v Babišově. :-) ()

Rian_witcher

Spíše jen deklamující text než hrající Michal Balcar docela sráží chuť se na pohádku dívat. Naštěstí ale vedlejší postavy hrají výborně. Viktor Preiss je jako hodinář-Harpagon úžasný, Plesl a Neužil nehrají špatně, ale Plodková si prostě svou roli vyloženě užívá. Výrazným líčením očí, zkaženými zuby a kývavou chůzí připomíná Jacka Sparrowa a její hlas podnapilé salámistické puberťačky je skvělý. Díky ní nemohu jít s hodnocením níže i když scénáristicky se o žádný zázrak opravdu nejedná... ()

Franki69

Ale jo…byla to pěkná pohádka. Výrazně ji oživilo obsazení herci Dejvického divadla a příjemné byly i vcelku originální zápletky, které hýbaly dějem. Vyloženě jsem se těšil na kreace zlé sudičky, kterou předvedla z řetězu utržená Jana Plodková. Smekám a klaním se před moliérovsky pojatým hrabivým hodinářem mistra Preisse. A ještě tu máme dvojici kladných sudiček Neužil/Plesl, cirkusáka Žáčka, nasupeného hostinského Krobota a Panskou skálu na Práchni u Nového boru, díky filmovému kouzlu sahající skrz mraky do nebes. Dílko má ale, bohužel, také výraznou slabinu…a tou je hlavní hrdina. Takhle nesympatického a pro tuto roli nezajímavého herce aby casting skutečně pohledal. Při tom všem, co učně Urbana při pouti za hodinkami, které varují před smrtí ve scénáři čeká bylo jasné, že bude muset předvést širší rejstřík než „tvářím se nijak“/“zubím při focení tabla“. No..nepředvedl...a je to škoda, celkový dojem se tak sotva udržel nad průměrem a odevzdávám, trochu s pocitem, že jsem byl v této pohádce o něco ošizen, lehounký nadprůměr 60%. ()

kokofek

Mám pohádky všeobecně ráda a tahle je bonusově dobrá. Tím bonusem je vtip a herecké výkony zejména Jaroslava Plesla,Václava Neužila, Jany Plodkové a Viktora Preisse.Určitě se na ni podívám ráda znovu a to nejednou. ()

Ironhead

Asi už tradičně zábavnější a filmovější pohádka (i když místy dost hororová :_) na Boží hod vánoční než ta na Štědrý den. Povedené... skvěle obsazené... pro mě osobně si ukradl scény v hostinci mistr Krobot, ten nezklame nikdy ;) ()

Dawe2

Nejlepší herci bohužel jen ve vedlějších rolích : Krobot, Neužil, Plodková. Preiss dobrý, ale záporáka jsem mu prostě nevěřil. Příběh je zbytečně dlouhý se spoustou nelogičností, ale nenáročně budiž. ()

meda2016

70% a trochu navíc. Preiss, Plodková, Neužil a Plesl, to jsou skutečné role které drží pohádku při životě. Ostatni jen dobře statují, Krobot z povinnosti dobrý. Triky CGI povedené. Logika úkolů malinko kulhá ale nemusíte si toho všímat. Děj udrží pozornost a mne napoprvé nenudí, přestože délka. Měl bych dát za 3* ale od Vánoční Hvězdy s Ramba-Voříškovou nasadím určitě víc. Jitka Rudolfova vi jak na to. ()