Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. (Bontonfilm)

Fox85

Tato pohádka se hodnotí trocho hůře. Po dějové stránce je tu pár věcí, které by se daly vytknout a nedávají úplně smysl - proč tam je ta pasáž s hospodou, proč potřebuje Živa hodiny, atd. Pak tu máme herecké výkony - některé jsou skvělé, ale u hlavní dvojice takové mdlé. Takže s odřenýma ušima 3* a přidávám hlavně za Plodkovou, která nepatří mezi moje oblíbené herečky, ale tady je na ní vidět, jak si tu roli hrozně užila ()

vitekpe

Trosku to zachranila Jana Plodkova v roli zakerne sudicky. Ta byla celkem vtipna. Ale jinak stale ta sama bida jako posledni roky... ()

netahlo

Rudolfova me prekvapila. Pozitivne. Po tech srackach, co doted natocila, se nasla v pohadce. V pohadce ponekud ponure. Natoceny to bylo bravurne. Vyprava na ceske pomery excelentni. Hudba bez vyhrad. K hereckym vykonum bych uz urcite pripominky mel. Skoda, ze reziserka ma svuj oblibeny ansabl ( zase ty Dejvice ) a toci ho furt dokola. Treba Plodkovou uz nemuzu ani videt. Priserny koste. Ona i duo Neuzil - Plesl strasne prehravali, cela trojice byla na ranu. Balcar je neokoukany sympatak, to se povedlo. Byt teda s hodne uspornym hereckym projevem. Vynikajici Mirek Krobot v roli senkyre. Naproti tomu Preiss nic nezkazil, ale ani nenadchnul. Coz je pro herce jeho formatu celkem spatne vysvedceni. Slovenske herecke zastoupeni o nicem. ()

bari68

Uspokojivá rozprávka, ktorá baví a má trochu hlavu a patu. Veľa ťaží z hercov, ku príkladu Preiss bol bravúrny, Plodková sice trochu prehrávala ( ale tu vidím skorej problém réžie než samotnej herečky ) a super dvojky Neužil - Plesl, ktorá tiež niekedy mohla ubrať zo svojich taškaríc. Hlavné postavy milé, takže spokojnost. ()

Wally

Reálně za 3*, ale jednu navíc sem slíbil za výkon J. Plodkové, která kdykoliv se objevila v záběru, tak zazářila a myslím, že si to natáčení musela opravdu užít. K zahození nebyli ani Neužil s Pleslem... Vyobrazení ´smrti´ a ´života´ se taky velice povedlo a celkově se dle mého jedná o nadprůměrnou pohádku, která není zanesena připitomělými hláškami a pitvořením... ()

klukluka

Moc pěkná, originální pohádka se sympatickou ústřední dvojicí a opravdu dokonalými kostýmy, nominovanými na Českého lva. ()

Flaveus

Další novodobá netradiční ne tak úplná pohádka, která není upe stupidní. Spoustu zajímavých nápadů a provedení, vyzdvihl bych zejména "vysokou horu" u Kamenického Šenova, pohádkové motýli a úžasnou Moranu. Výběr herců je rovněž výborný v čele s Janou Plodkovou, která své postavě dodává skvělou šťávu. Bohužel jak jsou ostatní herci skvělí, nelze to říct o ústřední dvojici, hlavně teda u Urbana, který je nejslabším článkem celého filmu. Což je veliká škoda, protože jinak by šlo určitě hodnotiti lépe, takhle lepší průměr. Jo a ještě jedno minus, předabování slovenských herců, buď je tam necpěte anebo tohle šílené pravidlo zrušte! ()

xaver

Opět zklamání proti klasickým českým, resp. československým pohádkám. Taková slátanina vyzobaná z klasických pohádek, bez ladu a skladu. Tak trochu chybí koncepce a dějové navazování. Pojetí "sudiček" je netradiční, což by ani tak nevadilo, kdyby to nebyla ztřeštěná jízda bez ladu a skladu. Teda, určitý záměr tam byl, ale byl zcela negován podrazáctvím a podlostí sudičky v podání Jany Plodkové, která tou mrchu ale jinak zahrála excelentně. Další sudičky Plesl a Neužil pak byly zcela neschopné a ujeté, nebo neschopně ujeté, nevím. Zde byl záměr scénáře zcela nejasný. Scéna, kdy se sudičky ožerou jak prasata je sice zajímavá, ale do pohádky zcela určitě nepatří. Nebo že by autorka chtěla posunout myšlení dětí dál? Viktor Prreiss jako vždy nezklamal, ale nechal se navrtat do něčeho, co neodpovídá jeho hereckému umění. Teda něco mezi parodií a dramatem pro dospělé? Budiž, ale jako pohádka, určitě ne. Každopádně však podprůměrné především z hlediska scénáře. Takže celkově 2*, i když některé herecké výkony by si zasloužily i 4 *. ()

Benedygtus

Nema to pointu, divne vyumelkovana zapletka s koncem, ktery nema vubec zadny presah ani ponauceni. Snad zadny vtip, tezko na doporuceni dospelym, pro deti pak uz vubec. ()

Finskej

Jako je to lepší než většina pohádek po roce 2000 (protože od té doby nám panuje doba pohádkového temna), ale zároveň vlastně nic moc - což smutně ilustruje, jak hluboce dolů nám ta laťka klesla. Nepochopitelné míchání motivů z židovských pohádek/pověstí (několika) s pohanskými prvky, které nedává žádný logický smysl, je vlastně jakýmsi popisně vystihujícím rysem celé záležitosti. A vyvážit a převážit už po pak nemůže ani zajímavá pointa, ani vyšší úroveň řemesla a herectví, než u dalších pokusů z posledních let. ()

Han22

Výborná tradičně netradiční pohádka. Tradiční je námět - bohatý otec nechce dát dceru chudému ženichovi a ten se vydává najít něco, aby ji získal. A dá se říct, že je to i největší slabina - oba hrdinové jsou celkem nezajímaví a jejich láska neexistuje - prostě si řeknou že se mají rádi a pak se milují až za hrob. Zbytek je ovšem paráda - atmosféra konce 19. století, které je jasně vymezeno kalendářem moc pohádkovosti neslibuje, ale opak je pravdu. Vizuálně je to parádní, včetně úchvatného výstupu na čedičovou horu. Je to doba vesnických hospod, potulných freak show. Nechybí tu dva popletení sudičáci a odpudivá zlá sudička s vizáží jedné političky, pár suprových nápadů (můra jako posel smrti, nečekaný sci-fi úlet k časové smyčce). A hodinář není zas takový záporák, jeho motivace proč brání svatbě je celkem pochopitelná. Mě se to líbilo za 4*. ()

Blondsky

České filmy nejsou v dněsní době extra kvalitní, ale pohádky celkem ano. I tato nová pohádka se celkem vydařila. Vyjímečně (za což jsem rád) se zde nevyskytuje žádný vodník, čert , princezna či král. Za to teda plusové body. Samozřejmě příběh je celkem jednoduchý, Hodinář nechce zemřít ,a tak vydá svého učně ,aby si ještě získal nějaký ten čas. Samotné scény fungují poměrně dobře, ale jako celek snímek působí tak nějak suše a po zhlédnutí si řeknete: „To je vše?”. Je to určitě lepší pohádka, neboť se od těch tuctových liší, ale ty 4* dát nemůžu, protože jsou i lepší a ty mají docela výrazný rozdíl. Každopádně pokud jste milovníky pohádek, tak tohle si bezmezně užijete. ()

aquiver

Nádhera. Tak povedená, originální a působivá pohádka tu nevzniká každý rok. Druhá polovina s Moranou byla přímo fascinující a strhující. Ano, do tohoto světa se určitě budu chtít vrátit. 75 % ()

eagle-eye

58% 30.12.? Nechápu. Za mě jeden z top příběhů v rámci české pohádky v porevoluční době. Hudba, Plodková, děj, chyběly snad už jen love pro lepší vizuál, ale byl jsem nadmíru spokojen po dlouhé době. Plodková teda kult, skvěle zahráno, neskutečně mě bavila. Perfektní i ústřední hudební, tikající motiv, který dokázal navodit hutnou atmosféru. Nejoblíbenější quest u Krobota v hospě, to nemělo chybu. ()

Hanys_

Atmosférou to chvilkama má blízko k těm starším drsnějším pohádkám (nejvíc asi k princ a večernice), ale je to takové nemastné. Hlavní hrdina je. Prostě je a někam jde, a když ho pošlou jinam, tak jde zase jinam. Takže těmi co táhnou film, jsou spíš dva sudiči a sudička, ale to je prostě málo. 5/10 ()

bo.rec

A to byla ale po dlouhé době příjemná nová pohádka. A já se skvěle bavil. A tu já neviděl naposledy.... A trio Plesl / Neužil / Plodková - ta chemie funguje úžasně. A pan Preiss zahrál jako vždy za jedna. A ještě hudba - moooc povedené. ()

bloodcountes

mchnk to řekl za mě, nakonec mě tahle pohádka dostala, velkou zásluhu na tom má i Plodková, jejíž postava byla super. I oba sudičáci si mě získali, přesto že jinak na tyhle gendermodernizace vůbec nejsem zvědavá. Celkově i další postavy parádní, filmařina pěkná, příběh fajnový. Jedna z nejlepších. ()