Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd. (Film Europe)

bobby_jean

Filmy podľa skutočných udalostí patria medzi moje najobľúbenejšie. Tu mi však chýbala akási hlbšia sonda do života tohto psychopata, hoc veľmi pozitívne hodnotim, ako sa inak celkom sympoš herec nechal takto zhovadiť. Scén, z ktorých vám bude nedobre je viac než dost a z mnohých doslova cítiť "smrad". Nie som sklamaná, ale čakala som kus viac. Nechajte bežať aj záverečné titulky, ešte tam čo-to uvidite ()

Hennesy

Kolujú fámy o zvrátenom, úchylnom filme pre silné povahy. A ono je to vlastne také smutné, neduživé panooptikum rôznych úbožiakov, debilov, spitňakov a psychopatov v bývalej NDR, kde pre šnaps a párky netrebalo chodiť ďaleko. Ako thriller o vrahovi to nie je ani napínavé, ani šokujúce..maximálne miestami nechutné. Ako potrét neveselých 70. rokov vo východnom Nemecku o čosi lepšie, ale ani jedna ani druhá strana filmu nie je uspokojivá a zaujímavá. Vo výsledku tak film nudí, je trochu smutný a tak trochu zbytočný..rovnako ako Fiďo. ()

Skeksis

Ha ha! Odporný, škaredý, slizký, škuľavý psychopat - a ako dobre vie zdvihnúť náladu! Neviem, prečo je to uvádzané ako dráma/thriller/horor, keď mne to pripadalo ako komédia. Ja som sa zabavila. ()

ZeroCZ1233

Poslední dobou se mi zdá, že moje predikce a předpovědi o stylu a kategorii, do níž snímek spadá, klesají rapidně do nížin. U tohoto počinu jsem dle plakátu vydedukoval, že se bude jednat o svižnou uštěpačnou komedii s podprahovou kritikou společnosti. Při příchodu do malebné hospůdky U zlaté rukavice jsem dostal nehoráznou herdu do zad a kopačku do koulí a byl jsem rád, že jsem se po těch 110 minutách doplazil ven. Režisér Fatih Akin daroval světu snímek výrazných naturalistických hodnot, jenž se tématicky hodně podobá projektu Jack staví dům, jenže Akin výrazně ubral na artové hodnotě a výrazně doplnil na pohled šílenou explicitnost, jež má málokde obdoby. Její pestrost je minimálně obdivuhodná, Akin na to šel stejně kulišácky jako Marhoul a ty největší zrůdnosti zachytil jinak než obrazově, tedy na milimetr přesně naplánoval rám, jenž bude kamera snímat a na plné obrátky rozjel schopnosti divákovi fabule v níž si dle zvuků či neúplného zobrazení má představit to nejhorší. Tam, kde budu prskat, je příběh. Ano, měl výrazné kvality, zdařilý souměrně vystavěný vývoj charakteru, zajímavé metaforické epizodní příchody světla do jinak černočerné temné nálady v podobě mladé generace obývající Hamburk nebo tempo vyprávění. Jenže po nějakém čase se mi neustále tlačený pohled na mordy nevábných prostitutek přejedl (na začátku třetí třetiny filmu) a moje zvědavost se spíše stahovala například k zajímavým a figurkovitě šablonovitým postávám z hospody U zlaté rukavice (neskutečně sympatický hospodský, jenž je z oněch individuí s asi nejčistějši duší), nýbrž celé gró hlavního hrdiny jsme po první půl hodince poznali celé a dále tento famózně zahraný a ještě brilantněji namaskovaný fešák Jonas Dassler (je mu 23, proboha!) bohužel neměl co nabídnout. U zlaté rukavice je rozhodně velmi zajímavý snímek, jenž se silnou sugescí divákovi vkládá do hlavy nechutný hnus, jenž může lidskou duši pohltit. Pro odvážné a otrlé stojí za zhlédnutí a mohou to rovnou pustit své drahé polovičce nebo třeba jen někomu, jehož vrchol filmových znalostí sahá k břehům Marvel Studios, aby poznali i něco jiného, co může širokosáhlá světová kinematografie nabídnout. Slušných 8/10. P. S. Když si vezmu, že v St. Pauli měli svého času Beatles časově velmi dlouhé angažmá (mimo jiné i ve snímku zmíněném klubu Top Ten), tak je až úděsné v jaké společnosti se nacházeli neřkuli to, že je samotný hrdina snímku mohl na vlastní oči vidět. ()

nevermore

Neuvěřitelný hnus a smrad swe valí celým filmem, no ne tohle je vážně pro otrlé a náročného diváka, Hail všem, co viděli :) Přijde mi neuvěřitelné,jak namaskovali Jonase Dasslera, koukněte, jak ten týpek vypadá jnde než v toto filmu. Nice work :) ()

Mishqo

Neviem, či to bolo úmyselné, ale ja som sa na filme dosť pobavil. Celé osadenstvo Zlatej rukavice bolo priam až tragikomické. Dokonalé panoptikum spoločenských vydedencov. Smrad a špina boli doslova hmatateľné. A Fritz Honka bol stelesnením podivnosti a nechutnosti. ()

ghatos

Takový rustikální filmový zážitek, kde si gurmáni vychutnají ty perličky na dně ;) . Herecký výkon hlavního hrdiny a celá režie jsou na vysoké úrovni. Rekonstrukce dekadetního ducha doby v hnusném St. Pauli je vtahující...75%. ()

vyfuk

Nekompromisní. Dost. A nechutné k tomu. Ale taková realita občas bývá. Trochu i zvrácený humor, který není sdělovaný nahlas jako spíše skrze detaily a činy. A taky kameru. Která nás nechá temně čekat na to, co se zase ve filmu stane. V tomto úhlu pohledu velice povedená atmosféra. Film je to dosti těžký. Zároveň pro mě osobně asi nenabízí nějakou převratnou změnu a obohacení mé osoby. Už kvůli tomu, že nejednou mi u filmu bylo logicky špatně. I to však může být úkaz dobře odvedené práce. ()

blackkocour

Ani nevíte jak tady Špritzi Hoňkovi dobře rozumím, koho by bavilo mrdat ty hnusné šlápoty, s třemi páry bradavic, ošicenou skoliózou, skleněným okem a jen jedným zubem.Můj nový hrdina není Iron Golem, ale Franz Hoňka! Já jsem se u toho nadmíru bavil, nechápu nálepku hororu. Klidně pozvěte celou rodinku se třema harantama, a užijete si to víc než Bibi Bloksberg. Mě ten slizkej kluk nemytí přišel tak milý a vtipný. Jeho kulišácký pohled a nevinný úsměv mi jen zahřálo na šulínku. Ještě k tomu je tak romantický a šarmantný.. jako sexuální pomůcku nechá použít nakouslej vídenskej bratwurst do prdele, a ještě si chutně kousne do šlichty, a potichoučku se otočí k zády postele, a ani u toho nevydá ani prd. No, takových chlapů je na světě málo! Německej Džek Rozparovač se mi zazdíval možná i trochu více, než Ted Kapuca, nebo Henry. Nejvíc mě asi rozmrdalo, když do šachty s mrtvolami pověsil voňavý papírový stromeček. Romantik.🎵 Einmal um die ganze Welt und die Taschen voller Geld 🎵 ❤ ()

sedm.1

Už ani nepamatuji, kdy naposledy jsem byl z nějakého filmu takhle moc v prdeli a jednou věcí jsem si vážně jistý, a to že z hlavy tuto podívanou jen tak nedostanu. Jakým způsobem se totiž podařilo tvůrcům přenést ,,život a dílo,, Fritze Honky na filmové plátno, mě absolutně odrovnalo a fascinovalo zároveň, a pokud se mě někdo v budoucnu zeptá, jaký film na mě vůbec kdy zapůsobil nejvěrohodnějším, nejsyrovějším a vizuálně nejintenzivnějším dojmem, mám jasno, je to U zlaté rukavice. Téměř na dvě hodiny jsem byl zkrátka teleportován do hlavy pana Honky a nebylo to ani trochu příjemné, měl jsem jen vykulený očička, ani jsem pomalu nedýchal a po celou dobu mi jen běhal mráz po zádech, ovšem všechny tyto mé pocity nebyly vyvolány nějakými explicitními scénami, ale skutečně jen tím nejpůsobivějším vizuálním pojetím, jakého lze snad pomocí filmu dosáhnout. Celé to působí naprosto dokonale extrémně špinavě, smradlavě, beznadějně, a to se netýká jen Honkova bytu, ale i veškerého ostatního prostředí, ve kterém se všechen ten hnus odehrává, a v podstatě i všech přítomných postav, které jsou vesměs ryzí přehlídkou absolutního lidského dna, bytostí, jenž lze už jen stěží nazvat lidmi. Masakr. Samostatnou kategorií jsou pak i veškeré herecké výkony všech přítomných herců, kdy především představitel Fritze Honky by si zasloužil veškerá možná filmová ocenění, které na světě vůbec existují, nicméně i ze všech těch ostatních trosek doslova sálá hrůza a děs, prostě fantastický, brrrr. O zápletku tu pak sice příliš nejde, nicméně i ji nelze označit jinak, než jako strhující nálož, která nenechá nikoho chladným, a když tedy tohle všechno shrnu, vychází mi z toho jen jedno jediné a možné, a to že musím toto ojedinělé umělecké filmové dílo nutně zařadit mezi svých TOP 10, jelikož se jedná o vážně jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec. A před tvůrci smekám a děkuji jim! ()

zencitizen

Musím říct, že na mě film proti očekávání velmi zapůsobil. Ano, jsou tam věci, ze kterých se člověku dělá špatně (spíš ve zvuku než v obraze), ale film má svůj dokonalý rytmus dlouhých záběrů a titulní postava Honky je v Dasslerově podání zvláštně "nosferatuovsky" přitažlivá. Celým filmem se herec pohybuje s vampyricky nahrbeným tělem a spuštěnýma rukama - stylizace je zvolena skvěle, toto je skutečné monstrum, "vrah mezi námi". Zdá se mi, že velkou roli kupodivu hraje nostalgie. Interiéry i průčelí Zlaté rukavice jsou rekonstruovány s hyperrealistickou přesností. To je sen režiséra o té době. O době, kdy se v hospodách ještě zpívalo. Plus jeden výrazný moment: autor si velice dobře dává záležet na tom, aby v části, kde se Honka vystříhá alkoholu, dal najevo, že je to vlastně docela jemný člověk toužící po nějaké blízkosti. Dokonce se v bytě na stole krátce objeví kniha! Nemyslím si ani na okamžik, že skutečný jmenovec něco takového v sobě měl, ale filmová postava ji má a to dává filmu určitou tklivost. Navíc jsem poznal osmdesátiletého Harka Bohma. Tuhle nemesis Franze Biberkopfa! :-) ()

bari68

Sugestívne, nekompromisné, nechutné, naturalitické, zvrátené ....a.i. ale navzdory všetkému tiež zábavné. Drobná paralela sa ponúka spolu s filmom ,,Jack stavia dom,, od Triera, ktoré ním spája hlavne explicitná krutosť a cynický humor. Tomuto filmu neudete fandiť, ale v hlave ho budete mať dlho. P.S. K iným filmom píšem radšej koment hneď, aby som nezabudol na postrehy a dojmy spojené s filmom. Tu som to nechal všetko trošku uložiť, ale stejnako mám všetky emócie v sebe ako keby som práve dopozeral Mr.Honku. ()

666Carnage

Tohle bylo velice špinavé a lidi v tomhle filmu byli fakt ošklivý. Film podle pravdivé události a hlavně by se dalo říct, že je tragikomedie ale to pochopíte až film uvidíte. Jonas Dassler je frajer, že ve svých 23 letech zahrál tohle. Snímek určitě zajímavý a nebudu lhát, že jsem se párkrát nezasmál na některými situacemi a nebo chováním některých postav. 70% ()

klukluka

Je to fialovej hnus a dám si dobrej pozor, abych teď nějakou dobu nemusel koukat na něco podobně zvrácenýho. Je mi z toho vážně fyzicky zle. To svědčí o jediné věci: že to Fatih Akin & Co. udělali naprosto dokonale a autenticky. Nechápu sice, proč si zvolil zrovna tohle téma, ale v rámci žánru má ode mě absolutorium. Jméno režiséra je pro mě od teď synonymem smyslu pro detail, tady si to pohlídali do posledního špendlíku. Smekám za ten nádherně ohavnej, obludnej film. ()

Kredy

To snad ani není možný, že to zahrál dvacetitří letý kluk. Herecké obsazení luxusní. Každopádně dobrej film. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů