Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

horor2

Když teroristé zaútočí na město, Bruce Willis si vezme prášek na bolest hlavy, zapálí si a společně se Samuel L. Jacksonem jdou vyřešit pohromu. Oba jsou jiní, rozdílní ale v této situaci musí táhnou za jeden provaz. Vždy mě pobaví otázka policisty v bance: Jste v pořádku? A špinavý Willis odpoví: Dneska se pere :-D :-D ()

savatage

John McClane byl vždy frajer, kterému fandil snad každý, kdo má rád drsné hrdiny v podání Bruce Willise. Smrtonosná past mě bavila, jen mu vytknout Jeremy Ironse, který mi do role padoucha moc nesedl. Nešel z něj strach a respekt, který byl cítit z protivníků předešlých částí Smrtonosné pasti a jeho motiv pomsty, mu nešel věřit. ()

Gamekeeper77

Ani ve trojce neztrácí série na tempu, děj je naopak ještě živější. Od prvního dílu, kde to byla víceméně McClaneovská sólovka, jsme se postupně propracovali až ke slušnýmu grupáči, což vůbec není na škodu. Taky se mi líbí, že se film odehrává ve dne, v ulicích a veškeré dění je přehledné, viditelné a akční scény si člověk mnohem víc vychutná. Výborné zvýraznění v podobě plnohodnotnýho parťáka na seznamu kladů a záporů sice neutralizuje ne zrovna nejlepší výběr padoucha, ale to je snad jediná podstatnější vada na kráse téhle (na třetí díl svými kvalitami až nezvykle držící se svých předchůdců) akční pecky. 90%. ()

PlayEasy

Tak John (McClane i McTierman) se nám opět v plné formě vrátili a rozhodně nešetřili našimi nervy. A když se přidal ještě parťák Zeus (Samuel L. Jackson), tak o skvělou akci a nezapomenutelné hlášky nebyla nouze. Zkrátka takto má vypadat akční film, zlatý "devadesátky"! P.S. Kdyby se to odehrávalo o Vánocích a na závěr zaznělo pověstné "Let It Snow", byl by to skvost :) 95% ()

OJan

Tak tohle je fakt boží film a asi se mi líbí úplně nejvíc ze série Smrtonosné pasti. |100%|, Můj 5. nejoblíbenější film ()

Bilky

Tak toto bolo o5 prekvapenie, ale u mňa smerom nadol! Pri 2ke som oko prižmúril, ale tu už nemôžem robiť slepého... Toho negríka, čo pozná naspamäť Ezekiela (S.L.J.) mám veľmi rád - ale tu mi absolútne nesadol a aj keď to IRONS trošku napravuje, už celý film nedržal pokope. A je to o to väčšie sklamanie, že sa réžie ujal znovu otec 1-ky. Bohužial chýbal inteligentnejší scénar a moment prekvapenia... U mňa 60% ()

Weirdman

6,5/10... Ach jaj :) McClane si zas ubral z rozumu (veď mal predsa strašnú opicu celý deň, tak mu je odpustené;) ) a pridal na bezhlavom konaní. To je väčšinou na škodu veci, ale v tomto prípade ani veľmi nie, lebo na veľkolepé šialenosti, ktoré nám McTiernan servíruje jednu po druhej sa pozerá veľmi dobre a film sa teda neženie iba za záverom, ale cieľom sa stáva každá ďalšia akčná scéna, čím si Die Hard 3 vytvorila dosť svojský hnací motor a pútač divákovej pozornosti... Yippi-ki-yay! ;) ()

weasel.p

Slátanina,nevim proč tomu dáváte tak vysoko...hra na honěnou na začátku, kdy se ještě "nic neví" vypadala slibně,ale jakmile to přešlo do větší akce,byla z toho neskutečná blbost. ()

Crypt.Ange

Na prvni dil nema, ale i tak super akcni filmecek, ktery trochu kopiruje predchozi dily, ale S.L.Jackson je skvelej. A holt jipikajeee motherfucker! ()

Miloško

Tretiu časť som si pozrel až po dlhšom čase, a musím povedať že je to asi najslabší diel zo všetkých 4.častí (ano videl som pred ňou aj 4.čať). Všetko je tu také rozbehané,zamotané. Aj hlavný záporák v podaní J.Ironsa je slabší. Ale sklamanie to nie je, je to dobré pokračovanie Die Hard-ovských príbehov. Duo Willis-S.L.Jackson - klobúk dolu ()

mty

Začátek slibuje hodně. McLane v Harlemu s cedulí "Nesnáším negry" je víc než povedenej. Po plnění asi desátého úkolu už to ale začíná bejt tak trochu nuda a do konce filmu se to bohužel moc nezlepší. Předchozí díly byly rozhodně napínavější. ()

Goodmen

Snad ještě více nahláškovanější než předchozí dva díly, ale asi taky nejslabší díl. McClane dostane parádního parťáka v podobě skvělého Samuela L. Jacksona. K tomu všemu dobrý záporák v podobě Jeremyho Ironse. Koncept prvních dvou dílů je pryč a zůstal tak scénář, který se podobá každému druhému akčnímu filmu. Ale pořád je to dobré díky McTiernenovi. ()

route60

Trochu slabší ale přeci výborná třetí část Smrtonosné pasti, John McTierman se vrátil na místo činu a vytvořil svižnou akční jízdu s dokonalou doplňujicise dvojkou Willis, Jackson a Irons a jeho verše jsou super. ()

mr.bredok

Kvalitní pokračování série pastí od režiséra jedničky . Výborný byl Jackson, ale samozřejmě taky Willis a záporák Irons. Akční fïlmy nabízí především jednoduchou zábavu a Smrtonosná past 3 ji servíruje na velmi dobré filmařské úrovni. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014