Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

Pavlínka9

Mám neblahý pocit, že jsem si po celou dobu filmu seděla na vedení a nebo mě karanténa prostě poznamenala. Zažila jsem až ohromný šok, když se došlo k zápletce...Jako fakt mi to nedošlo :D A o to víc mě to ohromilo, že já, která nemá ráda romantické komedie se tímhle nechala tak "zabít" :D Závěr skvělý, pointa bravurní. Nemám ráda šťastné konce :D A už vůbec ne filmy o střeštěných, neponaučitelných, bláznivých holkách. 4* dávám pro ten šok, který jsem zažila ve chvíli, kterou hlavní hrdinka také nečekala....Děkuji :) Tak obrovské prozření jsem nečekala. Ale jinak bych dala 2* :) ()

drake31

Last Christmas má ďaleko od perfektného 5* filmu, no nemôžem si pomôcť a musím hodnotiť takto keďže film som videl týždeň dozadu a ešte stále sa drží v mojej hlave a mojom vedomý. Emma Thompson & Paul Feig skonštruovali film ktorý chytí za srdce, nesmierne pobaví, dojme a zahraje pri srdci správou o tom aby sme boli alebo sa aspoň snažili byť dobrými ľuďmi. Je tu twist, ktorý každý vyňuchá od jeho prvého náznaku, no nech bol predvídateľný aký chce, nepokazil mi zážitok z filmu.Emilia Clarke je skvelá, Henry Golding šarmantný ako vždycky a prítomnosť Michelle Yeoh a jej postavy bola len čerešnička na tejto presladenej cheesy Vianočnej torte. Plne chápem ľudí, ktorým tento film nebude po chuti, no mňa Last Christmas trafilo do tých správnych miest v deň kedy som potreboval nejaké pozitívne a vtipné povzbudenie s nádychom romantiky. ()

hroubek

Když, jsem poprvé viděl ukázku na Last Christmas, tak jsem si myslel, že půjde o klasickou romantickou komedii, která se odehrává ve vánočně laděném Londýnu. A poté co jsem viděl film, jsem rád že jsem dostal něco jiného, a mnohem lepšího a zajímavějšího. Paul Feig je dobrý a zkušený režisér, který ví jak se točí komedie(zvládne i akční film), umí prodat příběh, atmosféru a i postavy. A tady se mu to povedlo. Jasně, velkou zásluhu na tom má dobrý scénář od Emmy Thompson, přesto bez kvalitního režisérského vedení by se film v poslední třetině rozpadl, a nedokázal by prodat pointu filmu. Osobně jsem tu pointu nečekal, a v ten moment, kdy jsem jí viděl, tak mě přišla trochu divná, ale už při závěrečných titulcích mě to přišlo mnohem lepší, a teď s odstupem pár dní, tu pointu doceňuji více. Feig má dobrou ruku na výběru herců, a zde opět nezklamal. Emilia Clarke je v této roli skvělá. V pohodě utáhne celý film, krade si scény pro sebe, je nádherná a roztomilá, a dokáže v nás vyvolat ty správné emoce a konec, kdy zpívá Last Christmas je trefný a dojemný k slzám. Henry Golding je super, a výborně funguje jako sparing partner pro Clarke. Potěšila mě Michelle Yeoh, protože má skvěle napsané dialogy a fajn vývoj. Emma Thompson trochu přehrává a tlačí na pilu, přesto se mi její výkon líbil. Film se mě zaujal, dojal a opravdu jsem si ho užil, jen mohl být tak o deset minut kratší. Last Christmas je krásný romantický film, který v sobě má mnohem více, než se na první pohled zdá. ()

Sany33

Je to ako každá iná vianočná romantická komédia, až na to, že z nej na konci možno nebudete mať až taký príjemný pocit, na ktorý ste zvyknutí. To však nemusí znamenať nič zlé, práve naopak. Je dobré, ak tvorcovia prinášajú do snímok niečo, čo sme ešte nevideli alebo nezažili. Alebo je snímka Last Christmas len jedno veľké klišé? Úprimne, v tomto prípade je to veľmi ťažké rozlíšiť. 73% ()

VasaX

Další takový ten laskavý romantický vánoční film o nápravě lidské duše a tak dál s trochou humoru a creepy úsměvem Emilie Clarke. ()

VanTom

Pohodová romantická komedie v počátku až přehnaně rozeznívala sitkomovou strunu, aby pak společně s ústřední hrdinkou došla zklidnění, usměrnění a hezkého (zázračného, nikoliv však úplně dopředu netušeného), doslova "srdečního" dojmutí. To naopak na pilu extra netlačilo a příjemně zarezonovalo. Přičemž roztomilá Emilia Clarke ztvárnila své smůlou pronásledované, napravující se kvítko natolik neodolatelně, že pokukovala po 4. hvězdičce. ()

JustMeeKatie

Velice milounký film, který přišel do kin v ten pravý čas. Pobaví vás, rozesmutní i překvapí. Očekávání jsem měla velká, protože jsem se na "Last Christmas" moc těšila a naštěstí jsem nebyla vůbec zklamaná. Emma Thompson se zde opět překonala nejen jako scénáristka, ale i herečka. Emilii Clarke mám moc ráda a asi bych si nedovedla představit, aby Kate hrál někdo jiný. Skvěle ji tu i sekundovala Michelle "Santa" Yeoh. PS: Písně George Michaela v příběhu skvěle fungují a bylo vidět, respektive slyšet, že byly vybrány co nejpečlivěji. ()

mkubalikova

Viděla jsem dost filmů na to, abych zhruba v půlce odhadla, jak to dopadne. Ale čert to vem. Vánoční nálada, rozkošná Emilia a sošný Henry mě dostali. 🎄 80% Last Christmas, I gave you my heart, but very next day, you gave it away... ()

kklepkaa

Nebylo to úplně špatný, ale neumim si představit, že si tohle každý Vánoce pouštím. Ten konec mi přišel až přespříliš smutný a ni posledních pár pozitivních minut to moc nenapravilo. Emilia Clarke je kouzelná a s Henry Goldingem jí to překvapivě slušelo. ()

Jaro.Krafcik

7.Deň filmového adventného kalendára. Pozerať romantický film na Vianoce o samote je celkom výzva. Lebo žáner romantické nemusím vôbec. Ale keď sa hneď na začiatku objavila moja obľúbená vianočná pesnička mal som radosť, samozrejme aj hlavný názov filmu vypovedá že som ju viac menej čakal. Výborne zahrala aj herečka Emilia Clarke, ktorú asi všetci poznáme z GoT. Druhý mužský predstaviteľ už taký atraktívny nebol ale dal sa vydržať. Pocta pre skvelého speváka Georga Michaelea, pesničky z jeho repertuáru nemali chybu a ako poznamenal jeden obľúbený užívatel, našlo sa aj pár skvelých vtipov. Človek je pomaly ale isto poriadne naladený na sviatky. Po tejto vydarenej, vianočnej, romantickej komédii, ešte o niečo viac. 4* ()

Danikaa

Veľmi netypický vianočný film, s typickými vianočnými pesničkami. Prekvapivý začiatok a prekvapivý koniec. Mám rada Emiliu Clarke, Michelle Yeoh, aj Henryho Goldinga a nečakala by som ich vo filme s touto témou. Našťastie tu sú a film potiahli. V záplave vianočných filmov je toto také svieže, milé dielko. Krásne zábery predvianočného Londýna, navodia tú správnu atmosféru. Škoda, že som to videla v auguste ()

jefff

Tohle se fakt moc nepovedlo. Clarke mi neseděla, spíš mě po celou dobu rozčilovala. Scény bez vtipu a pointy a celý příběh jeden velký kýče. Slabé, fakt. ()

zsn

Mohla to být bomba. Londýn o Vánocích - miluju! Přesto to bylo slabé. Hlavní pointa dvou stěžejních postav vcelku zbytečná. Anebo v tom případě neměli děj dolepovat bezďáky, přistěhovaleckou rodinou a zamilovanou šéfkou. Vše bylo tak nějak zbytečné. Takže zkažený potenciál. No jo - Lásku nebeskou nebo Bridget už těžko něco překoná... ()

andalin

Velmi milá vánoční atmosféra a vůbec mi nevadí, že Vánocům už odzvonilo. Tom byl velice dreamy a Kate velice cute, zvlášť v tom elfím kostýmu. A vlastně přestože byla hlavní pointa filmu už od půlky dosti průhledná, mě se celé to chození kolem mentálního zdraví moc líbilo. Scéna, kdy jde Kate k Tomovi na byt a sedí proti sobě na zemi mě úplně dostala. ()

Melios

Milá a dramatická vianočná komédia ,ktorú môžem s čistým svedomím len odporučiť. Ak ma poznáte na jednotku potom viete ,že mne vadí skoro všetko ,ale nepripadám si náročný ( irónia ). No jedna vec ,čo mi naozaj vadí sú bezduché vianočné romantické komédie ,ktoré vám nič nepredajú ,len ťažia prachy z vianočných sviatkov. Toto nie je ten prípad. Už podľa prvých scén uvidíte ,že to nie je až tak moc komédia ako skôr dráma ( ,ale sympatická ). Možno sa vám budú niektoré scény zdať ako neskutočné cringe ,no postupom deja zistíte ,že to malo svoje odôvodnenie v príbehu ( u mňa teda všetko odpustené ). V jednoduchosti tu ide o to ,že je tu jedna holka ,ktorej sa rúca život práve počas vianoc si nájde zvláštneho chalana ,ktorý jej od základov zmení život. Možno nie moc originálne ,ale v tom čom je nápad generický sú scenár ,herci a prevedie na míle popredu. Hercov si zamilujete a budete ich mať radi. Poprvýkrát v živote môžem tiež povedať ,že mi v nejakom filme nevadí nasilu vsunutý lesbický pár ,pretože to tu ani ako nasilu vsunuté nepôsobí ,je to podané prirodzene a aj sa to sem trocha hodí. Finále je ale úplne iné, rád by som ho prirovnal k Pelíškom ( ak ste videli Pelíšky ,viete o akom konci hovorím ). VERDIKT: Niečo ,čo na prvý pohľad vyzeralo ako klišé romantika sa stala zaujímavá vianočna odreagovačka ,ktorá ,ale nepredčí im podobné filmy. Beztak si ale zaslúži slušivých 75% - od tvorcu feministických Ghostbusters som veľa nečakal a dostal som skrytý poklad... ()

sedm.1

Na Last Christmas lze jistě najít i spousta pozitiv, ale pro mě osobně to má do nějaké vánoční klasiky zatraceně daleko, jelikož těch negativ jsem tu shledal daleko více a především mají i daleko zásadnější vliv na výsledný dojem. Nicméně začnu těmi pozitivy a zde musím jistě na prvním místě zmínit sympatického a charismatického Henry Goldinga, dále pak musím určitě uznat, že film dokáže vážně spolehlivě vánočně naladit, jelikož těch prvků spjatých s tímto svátkem je tu tolik a do diváka cpané v tak nepřetržitém sledu, že tomu nejde snad ani odolat, s čímž je tedy spjatá pak ale i atmosféra, která svou funkci plní tedy též na maximum, no a na závěr jsem si nechal zápletku, respektive především její pointu, se kterou je to tak napůl, jelikož na jednu stranu jsem jí zhruba již v polovině filmu tak trochu prokoukl a tušil jsem, že se v závěru něco takového stane, na druhou stranu i tak ale působila emočně silně a rozhodně jsem s ní neměl problém, jelikož se tu mírně odvrátila od těch nejtuctovějších happyendů, což vždy potěší. No a nyní k těm záporům a zde stejně jako u kladů začnu hereckým obsazením, jen tedy v opačné působivosti, kdy sympatičností a výrazností tedy Emilia Clarke rozhodně alespoň pro mě neoplývá, k čemuž jí ovšem na její obranu napomohla i její veskrze otravná postava, která byla od začátku na pár facek, fakt mě iritovala a nic na tom nezměnil ani závěr, kdy očekávaně prozřela. Za nezajímavé musím ale bohužel označit i zbytek ostatních postav, kdy nikdo z nich na sebe nedokázal nějak výrazněji upozornit a teatrálně přehrávající Thompson to jen celé v tomto ohledu hloupě korunovala. Dále zde až na závěr nefungují vůbec emoce, stejně tak jako dramatické a hlavně ani odlehčené momenty, kdy žánrově řadit tuto podívanou mezi komedie je opravdu nesmysl, a nakonec musím přiznat, že až nepěkně často jsem se přistihl jemně znuděný, za což viním především snad až nulový spád, kdy se to celé prakticky nikam nehýbe a řeší se pořád jen to samé dokola. Závěrem pak ještě ale musím určitě zmínit soundtrack, skládající se převážně z hitů George Michaela, což filmu rozhodně prospělo v pozitivním slova smyslu, takže ve výsledku mohu jen zopakovat, Last Christmas se sice oprávněně nestal vánočním filmovým hitem, ale abych mu zas až tolik nekřivdil, tak zároveň ostudu tomuto krásnému svátku jistě též nedělá. ()

adam9

Na Last Christmas tak lze nejvíce ocenit vizuální stránku, která je vánoční tematikou přímo napěchovaná. Londýn je na každém rohu vybaven barvitými světélky a v pozadí posloucháme pohodový soundtrack. Některým to možná ke spokojenosti bude stačit, vzhledem k filmařskému talentu před a hlavně za kamerou je to však málo. Více v ext. recenzi. ()

Wally

Ale jo...chytlo to za srdce a E. Clarke je tu prostě k sežrání. Pointu jsem nečekal a i pro to se mi to ve finále líbilo víc než jsem čekal. Plus samozřejmě skvělá hudba George Michaela! ()

Lisabellla

Velmi příjemná vánoční romantika se sympatickou dvojicí. Samotný fakt, že si po dvou letech jste schopni vybavit příběh, je důkazem toho, že v nás stopu zanechal. ()

Giggs

Ťažko neoriginalny namet, avšak s prijemnou atmosferou. Emilia to zdarne nesie na svojich pleciach. Len na nejaky hit je to malo. ()