radeckator

Bohužel zklamání. I přes dokonalou režii, cit pro detail a vůbec úžasné zpracování, filmu chybí to základní a to je příběh. Asi se dalo očekávat, že při popisu historické události kreativitě uzdu popustit nelze, ale zde jsem měl pocit jako při sledování dokumentárního filmu. Nolan svoji tvorbou na sebe upletl bič, takže tento dokonale vizuální snímek řadím k jeho nejslabším filmům. Ale buďme spravedlivý, co by kterýkoliv jiný režisér za takovýto pokles dal, co? ()

Jacques-ds

Wow, když jsem slyšel, že chce Nolan natočit Dunkirk, tak jsem si říkal, jaká je to škoda a mrhání schopností na tisíckrát ohrané téma. Ale tenhle film je to nejoriginálnější, co jsem kdy viděl. Dějově je to prosté, ale ta forma je dokonalá. Hudba je dokonalá. A obraz... v IMAXu je fenomenální. Tohle by velký zážitek. Jděte na to a jděte na to do IMAXu. Něco takového tu ještě nebylo. ()

balcazar

Aby som to uviedol na pravú mieru: Nebolo to zlé, len to nebolo to, čo by som očakával a čo by mi vyhodilo poistky. Nolan priniesol hodinu a tri štvrte trvajúce vojnové peklo, ktoré bolo famózne vizuálne aj hudobne (resp. vo zvukových efektoch), o tom potom. Stále som však hľadal (a asi aj vždy budem) nejaké príbehy a vzťahy, ich popretkávanie, resp. ich kolíziu v závere, ale aj zvýraznenie niektorých postáv, ktoré jednoducho neboli zapamätateľné a žiadna ma neohromila. Nolan ma tentoraz príliš netrafil. ()

LuiCJ

Áno, myslím si, že si miesto medzi najlepšími filmami zaslúži. A to hneď za niekoľko vecí. Nebudem sa tu vyjadrovať k tomu či ide alebo neide o propagandu, jednoducho Christopher Nolan príbeh o Dunkirku povzdvihol a urobil ho “dôležitým”, čo si myslím, že urobil dobre. Dokázal z historickej udalosti urobiť drámu, ktorá “ukazuje” (a trochu prikrášľuje) aké strašné to bolo počas evakuácie v Dunkirku a celkove počas vojny. Film je veľmi dobre NAČASOVANÝ. Áno čas tu ide ozaj rýchlo. To potvrdzuje aj Zimmerova hudba. Celý film som bol v akomsi zvláštnom napätí. Ani raz som si “nevydýchol”. Napätie tu teda funguje. Čo sa týka hereckých výkonov, Harryho Stylesa ako speváka nijako nevyhľadávam a nie som ani jeho fanúšik, no tu ma príjemne prekvapil. Čakal som, že si tu zahrá len nejaké cameo a nie, že tu bude celý film a ešte takto zakomponovaný do príbehu. Ostatné herecké role boli pre mňa skôr nové. Až na to, že som malu veľkú chuť opýtať sa komandéra: “Vy ste režírovali Thora?” Hudba tu tiež bola akási zvláštna, iná ako sme u Zimmera zvyknutý. To tikanie hodiniek sa mi veľmi páčilo. Na záver - film má výborne načasované a zosynchronizované scény, zvláštnu Zimmerovu hudbu a zaujímavé realistické efekty. Škoda, že o hlavných postavách nevieme viac. ()

DarthFailord

Hmmmm....tak ja nevím...opravdu nevím...na jednu stranu geniální řemeslná filmařina mistra Nolana a uhrančivé oči Toma Hardyho a na druhé...na druhé vlastně nevím...Hanz Zimmer zařídil kvalitní zvuk, který dokonale podtrhoval zoufalství a úzkost, ale chyběl tomu parník, aby dosáhl takového výsledku, jako třeba u Interstellaru. Filmu znatelně chyběla i nějaká výraznější melodie. Dějové linky se prolínali zajímavě, ale nestačilo to. Celkově mám pocit, že si Nolan ukousnul velké sousto stylem "z hovna bič". Natočit film bez děje o zoufalství a strachu je náročný úkol. Filmařsky se toho Nolan zhostil na jedničku. Ale...na dokument asi dobrý. Dokážu si to představit na prima zoom jako realistické vykreslení tragických událostí války. Nejlepší na celém filmu byly letecké scény a již zmiňované uhrančié oči Toma Hardyho. Ten borec zahraje fakt cokoliv a všichni ho budou žrát. Žena vedle na sedadle se roztýkala blahem jen z nekonečných záběrů jeho očí. Celkově převládá spíše zklamání, ale vyloženě špatný to nebylo. Tři a půl hvězdy. 65%. Možná 70%... ()

Inozuka

JO, ty vole, JÓÓÓÓ... konečně někdo natočil moderní poctivý válečný film. Po propadácích typu Fury nebo Město 44, kdy jsem propadl nekonečně hluboké depresi, jsem se cítil při sledování Dunkerku jako Göring v cukrárně. Skvěle odvyprávěný poetický epos o jedné ne příliš slavné epizodě vstupu spojenců do války. Úchvatné záběry, civilní herectví a skromně pojatý příběh. Přesto jsem byl v některých scénách dojat a nemusely k tomu znít žádné vzletné fráze. Stačí tíha rozhodnutí pilota, kterému dochází palivo a v zaměřovači má He 111, zda to otočit k domovu nebo zaútočit. Doslova emoční přestřelka. Nádherná hudba, vizuální i zvukové efekty a nasnímání. Technická dokonalost! Během rekapitulace filmu při odchodu z kina mě napadlo srovnání s Tenkou červenou linií, která má svým pojetím hlubokého vhledu do duše vojáka k Dunkerku neskutečně blízko, i když vypráví trochu jiný příběh. Takže plný počet, a kdybych mohl, dám ho na druhou! ()

Khamsin

Pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů, co jsem kdy viděl. Dostal jsem úplně něco jiného, než jsem čekal. Od režiséra Interstellaru mě ani tak nepřekvapilo neortodoxní prolínání děje, jakožto velmi úsporný slovník všech zúčastněných. A právě to byl asi důvod, proč jsem odcházel z kina rozpolcený a i mírně zklamaný. Pokud vám hlavní postavy nemluví, těžko se v ději nějak rozvinou.. když se vám nerozvinou, je vám jejich osud tak trochu lhostejný. Takže jsem sledoval film plný přeletů nad mořem a pohledů na čekající vojáky na molu. Každopádně Dunkerk jednoznačně vybočuje z řady běžných válečných filmů a právě výjimečnost mám rád a kvituji snahu natočit něco tak nějak "jinak". Ale podruhé si tento film asi už nepustím... >׀ ()

markotter

Takhle intenzívní pocit z audiovizuálního díla už jsem dlouho neměl. Jako bych tam skutečně byl a prožíval ten strach před smrtí. Úžasná kombinace režie, střihu, kamery a muziky, kde zase až tak moc nešlo o herecké výkony. Ale ty taky nebyly špatné. Pro mně jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. ()

cyright

Tentokrát nejde Nolanovi přičíst k dobru ani formální bezchybnost, kterou se jeho filmy pravidelně skví. Je to zmatečně vyprávěná a sestříhaná zkratka, ve které se divák ztratí v čase i prostoru. Vypráví příběh tří víceméně krátkých akčních sekvencí, které postupně splétá dohromady, přitom skáče od jedné k druhé s přibývajícími minutami stále zbrkleji a pitoměji. Věřím, že přes vysoká hodnocení půlka zdejších diváků ke konci vůbec netušila, na kterou dějovou linii se vlastně dívá, už jako splynuly, nebo ne, nebo co? Mezi ztroskotanými loděmi, topícími se vojáky a olejovými skvrnami se divák nakonec ztratí, ale zřejmě to Nolanovi okázale odpustí, ač by neměl. Film ve zkratce ukazuje, jak si náckové podávají jednu loď za druhou a jak se Britům nedaří a nedaří dostat domů ani jedinou velkou loď, ale co to? Kouzlo! Na konci je najednou slaven úspěch 300 000 zachráněných po úspěšné akci. Ovšem o té asi vyprávěl nějaký jiný film. Vypravěčsky nezvládnuté. Je to jen jakýsi opulentní pomníček, časová schránka, kterou otevřete a nasajete vskutku autentickou atmosféru oněch událostí, ale souvislosti a pointu Vám trestuhodně neposkytne, ač se na konci tváří, že tam byla, ale pro jistotu - fakt jen pro jistotu! - Vám jí vysvětlí textem.. Je to škoda, Nolan na to určitě má. ()

agrimon

Veľké očakávania, veľký potenciál. Prestrihovanie scien ma vyrušovalo. Monológy dosť slabučké, povedal by som, že pocitový film o chaose a strachu. Nikto nemôže odoprieť Nolanovi perfektnú kameru a celkové realisticky spracované prostredie..rovnako pocity vojakov na mori či na súši..ale k filmu patrí aj nejaký scénar, nejaký dej..čo tento film bohužiaľ nemal. Len tak tak som to dopozeral, žiadna gradácia..len čakanie kým to skončí. Znovu by som si to nepozrel. Preto bohužiaľ za 2*. ()

zapalik

Podle mě se tu hodnotí historická událost a ne film. Bylo jistě zajímavé vidět, jak šlo opravdu o boj o život, ale film úplně zničila hudba. Zatímco z dvojky Batmana udělala nervydrásající snímek, tady to bylo přehnaný a zabila celý zážitek. Strašný. A to jsem se tak těšil! ()

Idahou

Mě to chytlo. Sem náročnej divák. Není to moc "akční/válečný" film tak jak bychom si ho představovali. K druhé světové válce mám určitý vztah, ale řekl bych, že k docenění filmu to potřeba není. Už hodně dlouho jsem na obrazovku nepokřikoval něco jiného kromě "To je blb!" nebo "uhm, jasněěěěě....". Tentokrát jsem fandil, povzbuzoval a celkově mě to zasáhlo. Řekl bych, že podle nátury a zájmu se může hodnocení pohybovat od silných tří po plných pět hvězd, ale nudit se určitě divák nebude. ()

Franc1s

Ch.Nolan je jinde, to už snad ví každý. Tento pán přišel po chytré sci-fi s válkou, tedy se záchranou 300000 vojáků z jedné pláže. To vše je vyobrazenou ze tří pohledů, voda-vzduch-zem a v jiných časových liniích, které se geniálně protínají ve finále. O tom že kamera a střih jsou precizní, je zbytečné psát. A na ty IMAX záběry musel být v kině zážitek koukat. Tomu všemu v pozadí hraje/tiká hudba Zimmera, která tě zatlačí do sedačky a bez hnutí sleduješ co jsi ještě neviděl.. Opět nářez od Pana režiséra. Vidět to v kině, dám plnou 9/10 ()

Homer.p

Nejsem sice žádný fanda anglánů za 2. světové, protože místo aby Francouzům aspoň trochu pomohli (pak se jim navíc pěkně posmívali za to jak dopadli a k tomu jim ještě "preventivně" zničili celou jejich flotilu i s nářníky na palubách lodí), tak pěkně zdrhli na ten "svůj ostrov", jak jej nazval ten NEJVĚTŠÍ Brit 20. století, to tlustý prase a ožrala Sir Winston Spencer Churchill, kde si pěkně chráněni mořem seděli na zadku a čekali, až jim to američani a rusáci vyhrajou. A to jak Churchill v těch svých plamenných projevech vyřvával o tom jejich impériu a neústupnosti, tak moc dobře všichni víme, jak dopadli v Asii, třeba v Singapuru že. Kladme si otázku, kdo byl skutečně největší darebák a vrah za 2. sv. války, protože Churchill moc dobře věděl o Barbarosse a útoku na Pearl Harbour, ale svým spojencům o tom nic neřekl a nechal tím v klidu pochcípat nevinné lidi. Občané města Coventry by také orčitě řekli své, kdyby mohli. Takže největší zločinec nebyl Hitler, který své spojence nikdy nezradil, ale to prase Churchill, který vše podrobil jen a jen svým zájmům, bez ohledu na druhé. A to že pak vyčítal Rooseveltovi jeho rozhodnutí o dobytí Berlína Rudou armádou je opravdu úsměvné, protože by zde zase eventuélně chcípali pouze američtí vojáci, ale angláni by seděli doma na prdeli při čaji o páté. Film je ale super a je to další Nolanova pětihvězdičková pecka a Hans letos (nebo vlastně příští rok) toho Oscara prostě dostat musí. No ale ještě si neodpustím komentář k tomu závěrečnému věnování filmu všem těm, kterým události u Dunkerku poznamenaly jejich životy. Protože komu události u Dunkerku nejvíce poznamenaly jeho život? No ano, tou osobou je právě výše zmíněný jistý Adolf Hilter (který zde vůči Churchillovi udělal vstřícné gesto, které on přijal a byla tím zachráněna britská armáda, ale nijak se pak Hitlerovi nerevanšoval, no a ten na tohle své gesto pak zle doplatil), takže ten film je vlastně věnován jemu :D. Takže rychle si jej jděte všichni někam shlédnout, protože zcela jistě nám ho sionisté za chvíli zakážou kvůli podpoře nacismu. ()

vikino1

Ty vole to byla nuda k posrání. Ani mě ted nenapadá, jakej jinej válečnej film ve mě nevzbudil ani jedu emoci. Já vůl se těšil na Hardyho a on tam byl celej film jen v masce v kokpitu. Jako by tam ani nebyl. Vůbec je to film bez hlavních postav dokonce i bez Nácků. Ne ne já rozdhodně nedám filmu pět hvězd jen za to, že na režisérské židli je napsaný NOLAN. ()

kukkik

Příjemné překvapení v podobě tohoto dalšího snímku na téma druhé světové, které se snad nikdy nevyčerpá. Že v tom hraje nějaký Styles jsem zjistil až při čtení komentářů ale díkybohu moje seznámení s ním proběhlo až v tomto snímku a musím říct, že jako herec vedlejších rolí by mohl mít celkem slušnou budoucnost. Jinak samozřejmě Zimmerova hudba je něco excelentního jako vždy a tentokrát se opravdu vyřádil, takže je to tak 50% hudba 40% kamera a děj je tak nějak jenom pozadí ale nikoli na škodu celkovému dojmu a ani o duši to snímek nepřipravuje. Branagha rád vidím v jakémkoli snímku, ačkoli jeho role je víceméně stejná, lepšího herce pro role typu "muž na svém místě" aby pohledal. Historická přesnost je parádní, herecké výkony nepřehrávané, zkrátka řeknu si "jo, takhle nějak to tenkrát mohlo být" + masterpiece soundtrack = další vynikající válečný film, kterému nemám co vytknout, snad jen, že by mohl být klidně i o těch 30 minut delší. 5/5 ()

ER

Dobře se na to dívá (výběr kamerové techniky je znát) to jo, ale na vojenské drama to bylo podáno trochu...."sladce" (nikde žádná krev, urvané končetiny a přitom to kolem vybuchuje slušně). I tak je tu ta správná porce skvělých záběrů (střelba do lodi), které dohormady s hudbou tvoří výbornou a hlavně intenzivní podívanou. ()

CorteX^

Je to absolutně o ničem. Ok, bylo to velké vítězství v historii a všechno supr, ale natočit kvůli tomu takovouhle sra*ku? Je to skoro jako dokument - bez komentáře. Good soundtrack though. Celkový dojem může být dán tím, že jsem na tom nebyl v IMAXU, což je asi celá pointa. ()

Sweat55

Dokáže Nolan někdy úplně zklamat? Jo, předchozí Interstellar mělo svoje problémy a dokážu pochopit kritiku The Dark Knight Rises. Jenže i tak šlo o perfektně zrežírované filmy. Až s Dunkerkem se mu ale povedlo skloubit režii s příběhem, kdy jedno bez druhého opravdu nemůže fungovat. Neskutečná práce. Soundtrack je už jenom třešničkou na dortu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky