Renfield

Guy Ritchie zraje jako kvalitní whisky a jeho Gentlemani s ním! Herecky jsou totiž skutečnou extra třídou, z mého pohledu dokonce částečně příjemně překvapivou! Totiž, Hugh Grant mi nikdy nesedl, jeho role šly tématicky povětšinou mimo mě, jenže tady, tady si říká pomalu o zařazení mezi oblíbené! Mám pocit, že teprve teď si zahrál to pravé a vlastně co teprve, vždyť je do této role věkem a vizáží ideální. To stejné, jenom z mého pohledu už ne tak překvapivě platí i ostatních. Fantastický je Kouč Colin Farrell (samozřejmě i jeho Batolata), opomenout nelze ani Charlieho Hunnama a Matthew McConaugheyho. Navíc postavy celkově jsou (stejně jako scénář) výborně napsány, i proto tolik bavil Fletcher coby vypravěč, tedy vlastně přímo scenárista... a samozřejmě i jeho "filmové poznámky", hold má nakoukáno. Dialogy Raye a Fletchera byla opravdu radost poslouchat, kolikrát v kvalitě předčily i nějakou tu lehce akční scénu. Ony celkově jsou tou nejsilnější zbraní Gentlemanů, opravdu výborně napsáno, vše sedí jak má, je úderné, nebezpečné, vtipné. Vtipu je například oproti Podfu(c)ku (se kterým se prostě srovnávat musí) méně, přesto je a je neskutečně trefný, často velmi aktuální! Jak jsem psal, Ritchie zraje, jeho Gentlemani s ním, je to "dospělejší" film. To ovšem nic nemění na opět fantastické kameře a její souhře s pečlivě vybranou hudbou. K tomu ten již klasický rychlý střih, když je potřeba a máme tu gradaci příběhu, jak má být. Scény nechám tentokrát spát v kufru, či bedně, těžko nějakou vyzdvihnout, když vše tak klape! Ale nezmínit kostýmy nelze, stačí vzpomenout na... na všechny, nebo alespoň na první scénu Kouče že? Fantastické již od úvodních titulků! Je to za pět, Phuc! 90% ()

Ollie235

,,There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!" Zcela upřímně musím napsat, že takhle už jsem se u filmu nebavil hodně dlouho. Guy Ritchie přišel se svěží, po všech stránkách našlapanou gangsterkou, která nemá slabší místo a jede na plný plyn po celou takřka dlouhodinovou stopáž. Ať už jde o formu vyprávění, jednotlivé postavy nebo scénář, všechno funguje, jak má a výsledkem je skvělá zábava, kterou mohu všem (zejména chlapům) doporučit. ,,You really can't unsee it once you've seen it." ()

gumolit

Režisér a scenárista Guy Ritchie sa po dvoch CGI katastrofách (Kráľ Artuš, Aladín) vrátil medzi zločincov riadiacich londýnske podsvetie ktorým venoval svoje najlepšie filmy ako Sbal prachy a vypadni či Rock n Rolla.Tiež Gentlemani sú britskou variáciou na Tarantina. Presnejšie na filmy ktoré Tatrantino natáčal štvrť storočia späť a medzitým sa posunul niekam úplne inam čo ovšem Ritchie moc nezohľadňuje. Tarantinovsky je film už svojou rozprávačskou štruktúrou hyperaktívne skákajúci medzi minulosťou a prítomnosťou, čo nám trochu spôsobuje chaos i v tak skromnom príbehu. Fikčná verzia udalostí sa pre zmäteného diváka bude prelínať s tým k čomu skutočne došlo. Dosť ukecaný film je zaujímavý predovšetkým tým ako sa v ňom rozpráva, menej už tým o čom sa rozpráva. Podobných historiek o zrade zločincov a zlodejov okrádajúcich iných zlodejov sme už videli veľakrát a nie len u Rtchieho.Nelineárne rozprávanie príbehu ale nepôsobí moc premyslene. Skôr veľmi chaoticky. Mnoho dejových odbočiek a pod zápletiek nikam nevedie, podrývanie vierohodnosti toho čo vidíme a počujeme, vyznieva rovnako ako všelijaké ironické narážky na iné filmy a filmové prostredie. Film je rytmicky značne nevyrovnaný a je oveľa zábavnejší výstupmi niektorých hercov (napr. Colin Farrell ) než ako celok. Herci Matthew McConaughey, Charlie Hunnam a ďalší s veľmi jednoduchou a v konečnom dôsledku celkom zbytočnou zápletkou robia čo môžu, ale skutočnú energiu filmu založeného na povrchných efektoch dodať nedokážu. To čo nám Guy Ritchie v Gentlemanoch predvádza pôsobilo sviežo možno pred 20 rokmi. Dneska ide len o opakovanie rovnakého vtipu a vykrádanie vlastného štýlu asi tak ako to naposledy spravil Luc Besson. Obávam sa že nebudú prvými režisérmi čo to začínajú robiť a pri pozretí filmu musí každý filmový znalec uznať, že anglický režisér sa kedysi dokázal pohybovať v svojom remesle elegantnejšie a lepšie. Na záver asi len toľko že zostávam verný starším filmom pána režiséra k Gentlmenom sa tak skoro nemienim vrátiť. ()

Klajnik odpad!

Skupinka teenagerů ihned dělající si selfies s mrtvolu člověka, který vypadl z okna je docela zcestné. Takovéhle scény jsou jenom trapné. Tohle Ritchie nevychytal. Jinak to má ale jeho klasicky dravou režie. To je ale možná silné slovo. Má to rychlé tempo, ale ten film je strašně soft. Nemám pocit, jakoby tam o něco šlo, čemuž nastavuje třešnišku fakt, že postavy z toho všeho vyváznou snadno. Z toho... Už ani nevím přesně z čeho. Ten film je poměrně nepamětihodný, přestože mi jsou Hunnam i McConaughey sympatičtí a Hugh Grant přistoupil na roli slizouna. Dobře se to zkoukne, ale po 2 měsících se vypaří z hlavy. Znova se na to nepodívám. Hodnocení klasicky přestřelený. ()

Henry007

Stylová moderní gangsterka plná zábavných postav a skvělých hlášek. Pár nedostatků by se našlo. Místy jsem se v Ritchieovském světě zaplněném charaktery a vzájemnými vztahy ztrácel. Zpočátku jsem zpochybňoval i styl vyprávění, kdy fotograf v podání Granta jako vypravěč děj stále přerušoval a odpíral příběhu momentum. Ale po chvíli jsem se naladil na stejnou notu, zvykl si na styl vyprávění, oblíbil charaktery a nesmírně se bavil. Je to jeden z málo filmů posledních let, který si rád pustím znovu. Myslím si, že re-watchibility potenciál má a může se stát kultovkou. ()

aLPaC

Konečně zase Guy Ritchie, jak ho známe zpočátku kariéry a jak ho já mám nejradši. Skvělé herecké obsazení, charaktery, scénář a nesmím samozřejmě zapomenout na oblečení, které chválím ve svém komentáři snad poprvé, ale tady jsem si toho všiml a je vidět, že Guy má nejen módu rád, ale rozumí jí. ()

zelvicka.

Vlastně jsou Ritchieho filmy taková klasika. Dialogy odsýpají a zločinci mají jistý respektuhodný smysl pro čest. Je tu femme fatale, do které se můžete snadno zamilovat (a kdo by se nezamiloval do Suesan Stohelit) a tvrdej chlápek, kterej se zvedne po největším knockoutu. Někomu by mohlo vadit, že se to opakuje a že to celé už párkrát viděl... ale na bondovky se taky stojí fronta. ()

kretka

Po letech jsme se opět dočkali kvalitního a nefalšovaného Guye Ritchieho a to v nejlepší formě. Po "eskapádách" pánů Artuš a Aladin přichází nefalšovaní britští Gentlemani typu „Turek“, ale z poněkud vytříbenější společnosti. K tomu přidejte chemii jednotlivých herců (zejména Hugh Grant si svou roli velmi užívá) a "vymazlený" scénář a dostanete „něco“, co se v dnešní době v kinech najde opravdu jen velmi zřídka. 5/5 ()

mira007

Gangsterka Guye Ritchieho s neskutečně nabušeným obsazením a ve stylu podrazu s mnoha zvraty. Snaží se to být, in a cool, je to dobře zahrané, má to spoustu hlášek, které by se staly rády kultovními a citovanými v následujících generacích a zdejší vysoké hodnocení napovídá, že tahle pecka s tržbami přes sto milionů dolarů je něco extra, tak proč mně to přišlo jako užvaněnej průměrný film, který se tváří jako něco, co já mu nežeru. Nebylo to úplně špatný, něco jsem si v tom i našel, ale nic slabšího v tomto žánru jsem od Ritchieho neviděl. ()

filipvrbik

Podle hodnocení jsem čekal bombu, ale dokčal jsem se průměrné gansterky - sice s plejádou hvězd, ale to prostředí drog a drogových dealerů je mi prostě cizí.. Většinu času jsem se dokonce nudil. V obsahu je napsáno, že je to akční komedie, ale jediné, čemu se tu dalo zasmát, byl Hugh Grant (a to asi nebylo účelem)...50% ()

kamil.i

Zdá sa, že Ritchiemu došla para. Už len prevára svoje staré námety. Pridá viac postáv, viac zvratov, no chýba tomu prirodzenosť a ostrovtip jeho prvých gangsteriek. Oveľa zmysluplnejšie by bolo vrátiť sa k pokračovaniu Rock´n´rolly. ()

Brejlil

Musím říci, že schopnosti Ritchieho jako autora gangsterek už jsem dávno zapomněl. A Ritchieho hyperaktivní styl, který docela obdivuji, se nedostaví. Snad jen v jediném okamžiku dojde na Ritchieho "manýrismus", ale jinak jsou záběry dlouhé, kamera klidná a vše se soustřeďuje na dokonalé herce a jejich repliky. Fletcher je skvělý návrat Hugha Granta, Matthew je těžce v pohodě, Marsan hraje svini až na půdu (a vlastně ještě dále), naprostým vrcholem je ovšem Farrellův "tělocvikář". A samozřejmě Michelle jako femme fatal. Některé scény jsou naprosto geniální, např. extrakce feťačky z drogového doupěte. Na začátku se sice chvíli zdá vše překombinované, ale na konci si to dokonale sedlo. Prostě, pohoda. ()

majec4

Velmi sikovne krimi, ktore zaujme uz pri prvom dialogu. Komedialne prvky tam su, no tym anglickym stylom, takze tazko hovorit o tomto filme ako o komedii. Teda aspon podla mojho skromneho nazoru. Paci sa mi ako sa to cele prelina, az miestami som mal pocit ze nestiham. Osobne ma najviac nadchli jednotlive postavy, ako super boli vsetky napisane. Nejdem sa vyjadrovat k vacsine lebo fakt vsetci boli super. No postava Coacha, teda Colin Farrell, bola napisana asi najbrutalnejsie. Kazdy jeden krat co bol na obraze ma ten chlap velmi bavil. Akoze u mna Ritchie stupol neskutocne, lebo tento film ma dostal. ()

Illy

Tak z Guye Ritchieho se naštěstí stále nestal gay, a servíruje nám parádní gangsterskou jízdu jaká tu snad od Podfucku nebyla. Tohle bylo velmi, ale velmi dobré!! Absolutně nechápu jak tomu na IGN mohli dát 40% ()

petikacka

Tak jo, vítej zpět Guyi...Konečně to má zase koule, šťávu a grády...Sqělý ansámbl, hudba i režie...Ten film mi vlil energii do žil a zvedl mi náladu, v těchto časech cholery, neustále kolísající...Víc si přečtěte u Verbala, napsal tam vlastně všechno a já tím pádem nemám co dodat :-)...Za mě 88% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm