Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

Fiftis

V Onward je síce klasická Pixarová kombinácia humoru, napätia, dojatia a životných právd podaných umne, ale tentoraz akoby štúdio nebavilo vymýšľať svet. A pritom si moderné fantasy doslova hovorilo o to, aby sa v nej niekto poriadne vyblbol ako napríklad u Príšeriek. Celkovo je však nový svet o poznanie menej hravý, prešibaný a zábavný než to, na čo sme u Pixaru zvyknutí. Pritom si priamo hovorí o to, aby sa v ňom tvorcovia vybláznili. Inak Onward celkom určite nie je zlý film, to nie. Po všetkých stránkach (dobrý príbeh, kvalitné vizuály, chytľavý soundtrack) ide o kvalitný počin a štandard štúdia Pixar. Lenže o to ide, fanúšikovia rozmaznaní klasickými pixarovkami môžu byť v závere trochu sklamaní, pretože skrátka nejde o nič veľkolepého, ako sa tomu v prípade tohto štúdia stalo zvykom. Snímke proste niečo chýba, nehľadiac potom, že napriek svojmu názvu, je chvíľami naozaj zdĺhavý. ()

DJ_bart

Jak mě Pixar dokáže pokaždý takhle emočně vyždímat jak kus hadru je jedna z věcí, co nikdy nepochopím.... parádní fantazijní road-movie jízda! ()

Shakers

Prekvapivo dobré. Vizuálne pestré, príbeh pobaví a zaujme a záver možno niekoho aj dojme. Postavy sú sympatický napísané a v príbehu, kde sa znova môžu stretnúť zo svojim otcom, ak splnia to čo podľa legendy majú, som im vôbec nemal problém fandiť a stráviť s nimi čas. Príjemná zábava od Pixaru, hudba tu ma tiež svoje čaro a na vtipných momentoch (Rise to Valhalla!) sa tiež nešetrilo. 80% - 4* ()

lamps

Pixarovská kvalita, která přináší okouzlující svět, sympatické hrdiny a emocionální příběh s velmi povedeným a silným finále. Možná je od začátku zřejmé, kudy se to bude ubírat a jakou moralitou to skončí, ale to opravdu někomu vadí? V rozpadlé dodávce, v neutuchajícím tempu, s dostatkem soběstačných nápadů a se skvělým původním dabingem (hlavně Pratt si to Hodně užívá) vystřižená road movie o dospívání a srovnávání priorit v trochu jiném, lehce magickém světě. V těch kouzelnických motivech je snad poprvé výrazně cítit Disney a není to vůbec na škodu. 80% ()

filmfanouch

Studio Pixar Animation Studios je jasná jistota co se týče tvorby animovaných filmů, která s filmem Toy Story: Příběh hraček stála za prvním filmem, který byl kompletně vytvořený počítačem. Za tu dobu od roku 1995 vytvořilo studio Pixar dalších 21 celovečerních filmů, z toho v 14 případech šlo o originální film. 22. snímkem se stává fantasy Frčíme u které opět platí, že si Pixar hraje s něčím novým a snaží se jít ještě dál. Otázka je jestli je vůbec možnost ještě zajít dál a jestli je možné jít z dokonalé animace na ještě dokonalejší animaci. Už téměř jistým faktem je ale ta informace, že je Frčíme boží. V rámci pixarovek možná sice patří mezi ty slabší, nicméně i tak jde o jasnou animovanou pecku a trefu do černého. Frčíme je sice fantasy, jádro pudla ale tkví v tom, že se v Pixaru snaží vyprávět lidské příběhy. Režisér a autor scénáře Dan Scanlon, který už stojí za Univerzitou pro příšerky u Frčíme pracoval s faktem, že nikdy svého otce nepoznal, protože zemřel ještě před jeho smrtí. Příběh dvou bratrů- kteří dostanou možnost se na 24 hodin znovu setkat se svým otcem, problém ale tkví v tom, že se otec objeví jen od pásu dolů a tudíž je účelem výpravy sehnat drahokam, který by vyčaroval i druhou půlku. Takhle začíná cesta dvou bratrů na jejímž konči by měl být jejich otec od pásu nahoru- je tak osobním příběhem, který snadno vzbudí emoce nejen co se týče faktu, že bratři touží po setkání se svým otcem ale klíčový je i vztah dvou bratrů, který je každý jiný a těžko k sobě hledají cestu. Zatímco Bradley je fanoušek fantazie a příběhů o starých čarodějích a rytířích, Ian je přesným opakem a na rozdíl od Bradleyho mu chybí sebevědomí. Oba bratři se mají rádi, Ian se ale za chování svého bratra stydí a už proto k sobě hledají těžkou cestu. Obou chybí otec a oba tudíž možnost se s ním setkat vezmou za pačesy. A právě cestou za drahokamem bratři upevní své pouto, zjistí toho víc o sobě navzájem a uvědomí si, že jim vlastně otec ani chybět nemusel, protože měli sebe navzájem. A to je strašná síla, kterou v sobě Scanlonův příběh má. A je tudíž hodně snadné aby Scanlonův příběh přirostl k divákovu srdci a divák byl z toho filmu nadšený. Animace od Pixaru je nepřekvapivě dokonalá, detailní, plná barev a prostě skvělá. Spousty fantastických postav od kyklopů přes kentaury po gnómy a geniálně vymyšlená mytologie postavená na tom, že magie ve světě elfů existovala a možná stále je, nastoupila ale moderní technologie jako z 21. století našeho světa. Jednorožci jsou na úrovni pouličních psů, víly tvoří motorkářské gangy a mantikory vedou hospody. Šílené? Dost možná ano, na druhou stranu je to ale další ukázka skvělé kreativity tvůrčího týmu v Pixaru, která ukazuje, že rozhodně nemelou z posledního i když po Životu brouka a Hodném dinosaurovi servírují přece jenom nejslabší pixarovku. Povedená fantasy, která úplně v pohodě mohla nastartovat novou animovanou fantasy frančízu nebo seriál na Disney+, pandemie COVID-19 mu ale sebrala šanci stát se finančním megahitem. Je to škoda, protože tyhle povedené pohádky se prostě neomrzí a kdyby tu ten Covid nebyl tak je tu další megahit. Škoda převeliká, přesto ale Pixarům nikdo neupře fakt, že je to další animovaná pecka. A navnadí na to co by nám Pixar mohl nabízet i v letech budoucích....... PS: České znění je super! () (méně) (více)

JohnnyD

7/10 Fčíme na pol plynu. Námet je lákavý, ale fantasy svet nie je veľmi využitý a skôr to pôsobí ako pilot seriálu. Každopádne emotívny záver so skvelou myšlienkou to ťahá do nadpriemeru. Škoda, že sa s tým Pixar viac nevyhral. ()

Cappuccino

Onward začína ako úplne klasicky štrukturovaný animák. Predstaví nám svet, v ktorom funguje, hlavných hrdinov a následne vytvorí zápletku. Miestami sa neúspešne vyhýba klišé, inokedy poteší pomerne originálnou scénou. Približne v strede filmu začne snímke mierne dochádzať dych, no všetko vynahradí akčný záverečný súboj a emotívne zakončenie s malým morálnym ponaučením, ktoré k tomuto žánru skrátka patrí. ()

Foox

Fajn oddychovka, kde představený svět je mnohem zajímavější než samotný příběh. Nějaký filmový spin-off bych více než uvítal. 70% ()

misterz

Milé prekvapenie, príjemná cesta za mágiou :) A na záver pekné poučenie a troška emócií. Zlé nebolo ani grafické spracovanie a muzika. A samozrejme, plno vtipných situácií, hlavne v spojitosti so starším bratom. Aj babám sa páčilo. Nadpriemer. 75/100 ()

Tsuki

Pixar umí. Měla jsem za to, že jelikož tahákem letošního roku bude jednoznačně Soul Peta Doctera (s premiérou na podzim 2020), tak tento druhý letošní Pixar film méně známého režiséra bude naopak znatelně slabší. Byl to však omyl. Je sice pravděpodobné, že Soul možná dosáhne ještě vyšších kvalit, ale to nedělá automaticky Onward (Frčíme) horším filmem. Jak se dá od Pixaru čekat, je to velmi kvalitně zpracovaný, zábavný, hravý snímek s přesahem. Jako obvykle je zde důraz na rodinné vztahy, ale Pixar opět dokazuje, že je schopný vést příběh trochu nepředvídatelným a originálním způsobem, který navíc dokáže přirozeným způsobem dojmout, aniž by tlačil na city. Jsem přesvědčená, že komu se líbilo Inside Out nebo Coco, ten ocení i tento film. Za mě má hodně co nabídnout - nejen humorné a dojemné momenty, ale také mnoho dalších věcí k zamyšlení, například ohledně hodnoty tradic a historie v moderním světě (okolo čehož se vlastně točí celý ten příběh). Za mě tedy plnohodnotný Pixar zážitek, který je na pomezí 4 a 5 hvězd. K pěti hvězdám stačilo už jen málo (chyběl mi třeba chytlavější hudební soundtrack). ~(4,4)~ ()

Anderton

S odretými elfími ušami za štyri hviezdy. Nedá sa nič robiť, Pixar sa nezaprie, stále ide o vyššiu ligu než u konkurencie, takže aj z tohto pohľadu udeľujem konečné vysoké hodnotenie. Onward má tú výhodu, že sa síce rozbieha pomalšie, nie príliš výrazne, ale každou ďalšou scénou sa niekedy od polovice zlešpuje a zlepšuje a finále s drakom mi opäť v celej kráse pripomenulo, o čom táto firmička a jej prácička je. No a ako sa na ňu patrí, fungujú aj emócie. Len mi nedá si rýpnuť a skonštatovať, že celý tento fikčný svet a zápletka sú mierne vycucané z prsta. Ale točil to Pixar, takže to funguje, inde by to zmrvili. ()

boshke

Mám rád animáky. Z posledních let např. Up, Wreck-It Ralph, Inside Out nebo Big Hero 6. Ale tohle je přes slibný nápad děsná nuda. Zcela mi tu chybí v animácích již tak běžná rovina, které se zasmějí jenom dospělí, zatímco děti se baví tím, že hlavní hrdina uklouzne na šlupce od banánu a po schodech spadne do sklepa. A jestli je vrcholem demonstrace zkriplenosti pohádkového světa moderním lidským prostředím fakt, že z víl se stali motorkáři, protože už neumí létat, nebo že drakobijec prodá svůj meč do zastavárny kvůli kontrole od finančáku, tak je to fakt promrhaný potenciál... 40% ()

MikeCool

Tak na co zajít, hned první den, co kina otevřou "po" koronavirové pandemické hysterii? Nabídka nebyla úplně vábná. Polovinu promítaných filmů jsem viděl a zároveň jsem si nechtěl zkazit chuť nějakou českou, podprůměrnou rádoby komedií. Nabízela se jediná možnost, animák Frčíme. Byla to sázka na jistotu. Kvalita tohoto animáku, od disneyovských & pixarovských tvůrců se dala očekávat předem. Ovšem výsledek samotný předčil všechna má očekávání. Příjemný svižný příběh, který má nápad, spoustu dobrého humoru, i dojemných chvil. To vše jsem si užil, v úplně prázdném kinosále, takže zážitek byl naprosto jedinečný. Vřele doporučuji těm, co mají rádi chytré animáky s krásným příběhem. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Ani jsem nečekal, že mě ta nová Pixarovka tak chytne. Krásně se tu prolíná moderní svět s magií. Dost mi to připomnělo film Bright nebo hraní Dračího doupěte. Dostáváme se do světa, který byl kdysi plný magie, ale jeho obyvatelé se rozhodli pro technologický pokrok, protože to pro ně bylo jednodušší. Magie se tedy z jejich světa téměř vytratila a jen pár jedinců ji stále drží při životě. Příběh vypráví o dvou mladých klucích, kteří nikdy pořádně nepoznali svého otce. Díky kouzlu mají možnost ho na jeden den vidět. Kouzlo ale nevyjde a z jejich otce se objeví jenom nohy. Bratři se tedy vydají na výpravu plnou dobrodružství, aby si užili aspoň malou chvíli se svým otcem. Ve filmu je spousta skvělých nápadů a vtipů. Dost mě pobavily právě scény s otcovou půlkou těla. Uvidíme, čím nás Pixar překvapí příště. :) "Tvůj brácha je fakt divnej." ()

silentname

Pixar sa vrátili k originálnym konceptom, novým postavám a príbehom. A hoci nemôžem povedať, že "Onward" je veľmi originálny príbeh, tak vďaka Pixaru si ma opäť dokázal získať. Je to síce veľmi jednoduchý road trip film, ktorý môžeme v niektorých aspektoch predvídať, no zase si nechal v talóne aspoň pár príjemných prekvapení, ktoré na mňa skutočne zapôsobili. Priznávam, že v závere sa mi oči jemne leskli. Pretože film nemal koniec, ktorý som očakával, ale koniec, ktorý si zaslúžil. Nebudem to vysvetľovať nakoľko vám nechcem dávať spoilery, no je to rozhodne niečo, čo je pre Pixar ohromný dar. Vedia malé momenty nechať vyznieť. Film je veľmi srdečný, je príjemný na pozeranie, je vtipný a dostatočne energický na to, aby som pri ňom nezaspal. Má niekoľko fórov, ktoré na mňa nezapôsobili, no dokážu to neskôr inými veľmi dobre vykompenzovať. Postavy sú podľa mňa veľmi dobre napísané a je skvelé ich sledovať. Mimo iné poviem, že Tom Holland a Chris Pratt pôsobia spolu veľmi úprimne. Je to príbeh dvoch bratov, ktorí k sebe nakoniec počas jednej cesty dokázali nájsť cestu. A to je pre mňa pozoruhodné. Nielen oni mali ale dobrý casting. Octavia Spencer ako Manticora je vynikajúca. A dala do toho úplne všetko čo mohla. Plus by ma celkom zaujímalo ako dopadla tá úžerníčka po jej odchode. Možno by mohli Pixar urobiť malý kraťas z tohto sveta. "Pawn Shop Owner" napríklad alebo niečo. Mínusom filmu je podľa mňa skutočnosť, že mohol viac vyťažiť zo svojho fantasy konceptu. Keď som videl tie nádherné animácie krajiny a pozadia mal som pocit, že z toho dá veľmi veľa vyťažiť. Plus je tu fakt nádherný záber na dva mesiace v sebe položené. Nikdy som nič také nevidel a bolo to nádherné. No potom z toho spravili moderný svet. Lenže nič z toho moderného sveta nepôsobí tak, aby sme to mali vo svete fantastických bytostí. A hoci z toho vie plynúť dobrý humor, nevie to poriadne vyprofilovať príbeh ako taký. Ale tá srdečnosť dokáže z neho napriek tomu preraziť. Pixar v tomto smere majú proste ohromní talent. Takže ak máte radi animované dobrodružstvá, komédie a filmy od štúdia Pixar, určite "Onward" nevynechajte. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83 odpad!

Prvá rozprávka, kde sa otvorene objavuje postava, ktorá sa identifikuje ako LGBT... Takto sa dnešným deťom podsúva zvrátenosť a napriek tomu ľudia ostávajú hluchí a nemí. Pixar navyše oznámil, že budúci rok chce vydať rozprávku, kde bude už aj transexuálna postavička. Zbesilým liberálom už tak jebe, že ich fakt zastaví len postupne vzrastajúci radikálny islam. A to budú potom ešte len kukať, čo sa deje. Len už bude neskoro. ()

classic

„Vpred” , dodávka „Guinevere“, vpred, ufujazdi, koľko vládzeš, zároveň si nazbieraš míle na svojom tacháči, pretože títo elfskí bratia Lightfootovci Ťa v žiadnom prípade šetriť nebudú, skrátka sú to (a)typickí tínedžeri, ktorí opätovne objavia magický svet kúziel, keď sa akurát vrhajú za svojim doposiaľ najväčším dobrodružstvom ich života, a to za "Fénixovým drahokamom" , čo im dopomôže na malý moment vzkriesiť ich mŕtveho otca, ale tesne predtým sa spustí kliatba, čo oživí umelého draka, ktorý im na okamih skomplikuje domácu úlohu. A celé je to, ako vystrihnuté z filmov od Harryho Pottera, cez Pána Prsteňov, až po Indiana Jonesa a veľa iných, ktorými sa zrejme títo p.i.x.a.r.o.v.s.k.í. tvorcovia výsostne inšpirovali, vkusne ich nakoniec skombinovali i načasovali do tohto animovaného, vizuálneho prostredia, plného rôznorodých, bizarných postavičiek od výmyslu sveta, väčšinou spájaných samou účinnou pestrofarebnosťou a extravagantnosťou, i keď je to principiálne určené najmä detskému publiku do cca. ôsmych rokov ? Bohužiaľ, toľko už síce dávno nemám, ale to ešte vonkoncom neznamená, že táto veková bariéra, by mi mohla narobiť veľkú galibu, pretože na chvíľu stráviť čas po boku Iana a Barleyho, vôbec nie je najhorší nápad ! Nebojte sa, na Ovečku Shaun sa ("zatiaľ") nechystám ! ()

Chrustyn

Animovaný gigant Pixar přináší další emotivní dobrodružství pro celou rodinu. Film je to opět velice příjemný a zábavný pro všechny věkové kategorie, jen to tentokrát působí jako takový menší film, kdy se ani sami tvůrci nepokouší překročit svůj stín, ale jen pobavit. To se jim daří, ale přeci jen je divák od nich zvyklý na něco většího. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)