Řád

• USA The Order
USA, (2019–2020), 15 h 55 min (Minutáž: 42–51 min)

Série(2) / Epizody(20)

Student chce pomstít smrt své matky, a tak přísahá věrnost tajnému řádu. Rázem se ocitá uprostřed války mezi vlkodlaky a bytostmi, které se neštítí černé magie. (Netflix)

Recenze uživatele KukulienkaHO k tomuto seriálu (8)

Řád (2019)

V tomto komentári by som sa chcel venovať seriálu ako takému, teda zvonku. K obsahu a spracovaniu som sa už vyjadroval komentárom k 1. sérii. Na sledovanie The Order ma navnadil trailer, ako inak. Lenže bol to trailer k 2. sérii, čo som ja nevedel. Očakával som teda od toho teen dobrodružný seriál s množstvom prvkov fantasy. Začal som ho sledovať, no po prvých dvoch epizódach som bol šokovaný neskutočnou hlúposťou toho celého. Hovoril som si: "Dobre, je to len začiatok. Slabý rozbeh je pri seriáloch častý, tak dám tomu šancu ďalej." Vydržal som potom už len ďalšie 4 epizódy a musel som prestať. Jednoducho tak hlúpy a chybový dej seriálu (ktorý sa navyše tvári tak vážne) s kopou nedostatkov aj vo veľa ďalších ohľadoch som nemohol zniesť. Doslova som sa cítil byť tým celým urazený. Jednotlivé epizódy majú okolo 50 minút, vzhľadom k tomu, ako sa celý príbeh neskutočne vlečie je to príšerná stopáž. Navyše tých epizód je až 10. Z tých 6 dielov, ktoré som videl, sa dá iba jeden považovať za ako-tak fajn podívanú (3. epizóda s názvom Introduction To Ethics, Part One), ale aj ten zráža neskutočná demencia scenára. Práve na ňom pracovalo až 5 ľudí, tak nechápem nad čím pri jeho písaní všetci piati rozmýšľali. Úprimne ak by som videl trailer na 1. sériu ako prvý, tak by som si tento počin asi len tak nepustil, pretože neni pútavý, rovnako ako aj prvá séria. Ja nie som ten typ, čo kuká aj na zlé filmy/seriáli, len aby si zvýšil počet slabších hodnotení. Ja sa vždy pozerám iba na to, čo mi pripadá zaujímavé, čo ma baví, prípadne čo momentálne letí alebo je populárne, a keď vidím, že je to zlé, tak na to proste nečumím. Čo je prípad aj tohto seriálu. P.S.: Ako mohla vzniknúť 2. séria nechápem, lebo celkovo nemala 1. séria dobré hodnotenia. Každopádne, ani zaujímavo vyzerajúca zápletka 2. série ma neprinúti, aby som si seriál dopozeral. Pretože keď vidím cca rovnaké hodnotenie ako pri sérii prvej, tak si hneď viem spraviť obrázok o jej kvalite. P.S.2: Jediné, čo by ma mohlo dotiahnuť k seriálu naspäť, je prípadná 3. séria, ale tá by ma musela zaujať trailerom a, samozrejme, by musela mať aj omnoho lepšie hodnotenie ako prvé dve. ()

Série 1 (2019) (S01)

Do konca som nevydržal. Po šiestich epizódach som skončil. Zhrniem prečo: Primitívny príbeh, strašne jednoduchý. Humor tam nie je skoro vôbec (to by ale nevadilo), a keď sa náhodou nejaký vyskytne, tak to je väčšinou príšerne detinské. K postavám som si nedokázal vytvoriť skoro žiadny vzťah. Zo začiatku som mal niektoré aj rád, ale onedlho sa z nich stali "dementi", jednu už v tretej epizóde zabili. Lenže tieto postavy boli vedľajšie, veľmi veľmi vedľajšie. Takže to je tak či tak prúser. Postavy sa správajú nelogicky. Príbeh navyše ani nedáva poriadne zmysel. Kúzla fungujú ani nevieme vlastne ako (aj keď tu sa mi páčilo, že na ich vykonanie bolo treba obetu). Uvediem príklad: Pri sérii Harry Potter bolo jasne stanovené, čo ktoré kúzlo vykonáva a ako funguje. Tu nič také nie je. Scény s vlkolakmi (premenenými) sú kapitola samá o sebe. Sú strašne chaotické, neprehľadné, samotných vlkodlakov v nich je minimum (celých). Poprípade sa tam objaví iba ich ruka, noha, hlava, atď. Buď na ne nemal Netflix peniaze alebo proste na nich šetril (fakt si nemyslím, že tie scény takto mali v predstavách tvorcov vyzerať). Každopádne nech je to jak chce, tento hendikep mohli využiť vo svoj prospech, že by z toho boli atmosferické hororové scény (inak za horor sa to nedá pokladať vôbec). Nuž nestalo sa tak. Čo sa týka hereckých výkonov... tak tam to nie je tiež žiadna sláva. Plus to celé má obrovské množstvo malých, ale hlavne i veľkých chýb a problémov. Musím ale trošku aj oceniť hudbu. Nič prevratné sa neudialo, avšak titulkový soundtrack a jedna romantická skladba boli celkom fajn. Má to dosť dobré zvraty, lenže tie sú aj tak neskôr ubité príbehom. ()

Pekelný týden: Část 1 (2019) (S01E01)

Je to akési nekonzistentné, primitívne. Herci nepresvedčiví. No neviem... ()

Pekelný týden: Část 2 (2019) (S01E02)

Dementné správanie postáv. Neskutočne hlúpy príbeh. Slabí herci. Dialógy typu "jedna perla za druhou". Malo to dva svetlé momenty, tak za ne tá 1*. Dám ešte šancu 1, 2 epizódam, ale ak ma to nepresvedčí, tak s týmto výtvorom končím. ()

Úvod do etiky: 1. část (2019) (S01E03)

Aj keď som dal len 3*, tak tretia epizóda mala veľký kvalitatívny posun hore oproti predošlím častiam. ()

Úvod do etiky: Část 2 (2019) (S01E04)

Po 3. epizóde, ktorá celkom ušla sme sa zas kvalitatívne vrátili na úroveň prvých dvoch dielov. Ja jako fakt nechápem, jak môže byť niečo tak neskutočne hlúpe. To som ešte takýto seriál nevidel, ktorý by bol tak strašne dementný a popritom sa tváril tak ohromne vážne. ()

Návrat domů: část 1 (2019) (S01E05)

5. epizóda patrí k "lepším". Neustále ma sere, že vlkodlaci (traja pôvodní) sa vkuse doťahujú ohľadom Jacka. Stále je to len jedno a to isté. ()

Návrat domů: část 2 (2019) (S01E06)

Po šiestej epizóde s touto bajačinou končím. Jako na to sa fakt nedá kukať. ()