Reklama

Reklama

Řád

(seriál)
  • USA The Order
Trailer

Série(2) / Epizody(20)

Student chce pomstít smrt své matky, a tak přísahá věrnost tajnému řádu. Rázem se ocitá uprostřed války mezi vlkodlaky a bytostmi, které se neštítí černé magie. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (28)

zbyshek 

všechny recenze uživatele

I přes hodně nedostatků a divného pocitu po pár prvních dílech tu musím nakonec zanechat vcelku pozitivní hodnocení. Zpočátku možná moc nebudete chápat, ale postupem času se vám svět, kde na jedné straně je "prohnaný" čarodějnický Řád a na druhé rytíři von vlkodlak, bude zamlouvat. Prvků magie a různých nadpřirozených vjemů se tu objevuje nespočet, to rozhodně zvyšuje zajímavost, jelikož jsme úplně všichni fanoušci Harryho Pottera. Celkově příběh a děj je plný někdy i trochu laciných zvratů, které se dají snadno předvídat. Ruku v ruce to scenáristicky taky není žádná sláva, to však napravují některé herecké výkony. Obsazení jsem po prvním seznámení také proklínal, nicméně postupem času se dá zvyknout na všechno. Což není tak úplně dobrá věc, ale musím říct, že ke konci, kdy zápletky byly hodně citově zabarvený, mi to nepřišlo tak kýčovité a o tom to je. Konečná část byla jen celkovém vyústění situace, nic převratného. Pokud nemáte na co koukat,"The Order" je určitě dobrá volba na zabití času. 66%. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Velmi, ale opravdu velmi sympatické překvapení. Námět čarodějové vs vlkodlaci je sice ohraný, ale tentokrát je podán s nadhledem, postavy jsou zapamatovatelné (ať už je milujete, nebo nenávidíte), humor štiplavý a nechybí ani trocha násilí. Vynikající směsice, která je svěžím větrem v trošku omšelém žánru. Jasně, triky nejsou ideální, ale jinak nemám větších výhrad. Po konci Teen Wolfa jsem přesně tohle potřeboval. ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po smrti svojej matky sa rozhodne Jack Morton (Jake Manley) dostať na prestížnu univerzitu Belgrave. Neženie ho len túžba po kvalitnom vzdelaní, ale chce sa dostať do tajomného rádu, ktorý sídli na univerzite a ktorého vodcom je muž, ktorý stojí za smrťou jeho matky. - Vela som od tohto seriálu nečakal, ale prekvapivo ide o velmi zábavnú Teen Horror TV show. Už od začiatku je jasné, že seriál dosť napodobňuje Chilling Adventures of Sabrina, keďže tu je kopa hercov z tohto seriálu, takmer totožné charaktery a aj práca s mágiou je velmi podobná. To mi ale nevadilo, keďže tu boli naviac vlkolaci. Súboj medzi dvoma nadprirodzenými skupinami bol perfektnou tematikou, postavy sú sympatické, vzťahy medzi nimi realistické, takže už po pár epizódach si ma tento seriál získal na svoju stranu. V posledných epizódach som začal mať pocit, že tempo výrazne spomalilo a tvorcovia nebudú vedieť ako to zakončiť, ale finále bolo našťastie uspokojivé a absencia nejakého výraznejšieho cliffhangeru je podla mňa velkým pozitívom. Najviac ma ale určite potešil návrat mojej oblúbenej herečky Katharine Isabelle k žánru, ktorý naštartoval jej kariéru. + Katharine Isabelle + 2 herci z Chilling Adventures of Sabrina + herec z iZombie ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sezóna amerického seriálu „The Order“ za mě rozhodně nesplnila očekávání, a to jsem jich moc neměl. Skupina vlkodlaků je zase jen nudnou skupinou teenagerů, kdy by popravdě bylo nejlepší, pokud by se tu více řešilo třeba nějaké homosexuální téma, než bojůvky. Více sociálního než akčního by podobným seriálům prospělo, ale je jasné, že tady se cílilo na docela mladé diváky. ()

topr harley 

všechny recenze uživatele

Já rozhodně doporučuji. Jasně nemá to žádný originální nápad. Klasicky zde najdeme dvě nadpřirozené skupiny, která spolu zápasí, ale řekl bych, že je to kvalitativně daleko výš, než většina podobných seriálů. Herecké obsazení, až na malé výjimky je vybrané dobře. Kámenem úrazu u těchto seriálů bývá většinou strašně stupidní příběh, což tady problémem rozhodně. Pokud někdo má rád vlkodlaky nebo magii, tak si na své rozhodně přijde. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Univerzita „Belgrave“, na které studují hlavní představitelé, je ve skutečnosti University of British Columbia ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (zbyshek)

Reklama

Reklama