Řád

(seriál)
  • USA The Order
Trailer
USA, (2019–2020), 15 h 55 min (Minutáž: 42–51 min)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Student chce pomstít smrt své matky, a tak přísahá věrnost tajnému řádu. Rázem se ocitá uprostřed války mezi vlkodlaky a bytostmi, které se neštítí černé magie. (Netflix)

Trailer

haluska11

Nesmírně sebeuvědomělý a dějově nadupaný fantasy seriál z produkce Netflixu. Každou chvíli se něco děje, narativ je nepředvídatelný zejména v maličkostech a vtipech, postavy umírají jak na páse. Ty přeživší objevují svět, který je plný zrady a intrik, vlkodlaků a temných kouzel, celkem okatého fan service a hlavně skvěle načasovaného humoru. Varování: milovníkům odpočinkového komediálního fantasy přiroste k srdci. ()

topr harley

Já rozhodně doporučuji. Jasně nemá to žádný originální nápad. Klasicky zde najdeme dvě nadpřirozené skupiny, která spolu zápasí, ale řekl bych, že je to kvalitativně daleko výš, než většina podobných seriálů. Herecké obsazení, až na malé výjimky je vybrané dobře. Kámenem úrazu u těchto seriálů bývá většinou strašně stupidní příběh, což tady problémem rozhodně. Pokud někdo má rád vlkodlaky nebo magii, tak si na své rozhodně přijde. ()

zodiak217

Úprimne pozeral som to ako oddychovku a to som aj dostal. Seriál pôsobil veľmi lacno, low budgetovo na čo nie som od Netflix zvyknutý, no napriek tomu nenudil avšak chýbalo mu napätie. Vďaka tým menším a väčším detailom tento seriál upadol do priemeru, no bola to taká pohodovka s neopozeranymi hercami. Zakončil by som to v štýle neublíži, neurazí, ale ani neohuri. Budete mať pocit, že ste v tomto žánri videli už lepší seriál. ()

Ledkodlaq

Zajímavé pojetí Bradavické školy pro odrostlejší děti, kde hlavní záporák hledá zubní pastu wademecum a hlavní klaďas není až tak kladný jako rozmilý Harry. Čáry máry, obětiny, vlkodlačí kokotiny. Tak by se dal do dvou infantilních veršů shrnout děj. . Po shlédnutí obou sérií jsem poněkud na rozpacích, ale čím jsem si jistý, že v tom lese za školou bych psa nevenčil, protože kdekoli by hrábnul, někoho by vyhrábnul. ()

kaylin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sezóna amerického seriálu „The Order“ za mě rozhodně nesplnila očekávání, a to jsem jich moc neměl. Skupina vlkodlaků je zase jen nudnou skupinou teenagerů, kdy by popravdě bylo nejlepší, pokud by se tu více řešilo třeba nějaké homosexuální téma, než bojůvky. Více sociálního než akčního by podobným seriálům prospělo, ale je jasné, že tady se cílilo na docela mladé diváky. ()

• Univerzita „Belgrave“, na které studují hlavní představitelé, je ve skutečnosti University of British Columbia ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (zbyshek)