Zajímavé pojetí Bradavické školy pro odrostlejší děti, kde hlavní záporák hledá zubní pastu wademecum a hlavní klaďas není až tak kladný jako rozmilý Harry. Čáry máry, obětiny, vlkodlačí kokotiny. Tak by se dal do dvou infantilních veršů shrnout děj. . Po shlédnutí obou sérií jsem poněkud na rozpacích, ale čím jsem si jistý, že v tom lese za školou bych psa nevenčil, protože kdekoli by hrábnul, někoho by vyhrábnul.(21.12.2020)

Já rozhodně doporučuji. Jasně nemá to žádný originální nápad. Klasicky zde najdeme dvě nadpřirozené skupiny, která spolu zápasí, ale řekl bych, že je to kvalitativně daleko výš, než většina podobných seriálů. Herecké obsazení, až na malé výjimky je vybrané dobře. Kámenem úrazu u těchto seriálů bývá většinou strašně stupidní příběh, což tady problémem rozhodně. Pokud někdo má rád vlkodlaky nebo magii, tak si na své rozhodně přijde.(19.6.2019)

Po dvou sériích mohu říct, že přestože jsem v tom viděl nějakou Young Adult sračku (což některé momenty sračkoidní jsou), velmi mile mne to překvapilo. Magie, vlkodlaci a démoni. Rozhodně to nemá na novou Sabrinu na Netflixu. Suma sumárum lehce nadprůměrná koukatelná městská fantasy. A vlastně se těším na další sérii :) 70% :)(28.6.2020)

Tahle série mě zprvu zaujala. Obecně všechno, co se týče kouzlení, tajemna a duchovna. Proto jsem se také na The Order začala dívat. Avšak nějak jsem se nemohla dostat přes prvních 7 dílů. Děj de facto stojí na místě, nic zvláštního se zde neděje. Až teprve ke konci série to do sebe všechno začne zapadat a děj se rozjede na plné obrátky. Někdy jsem se nechala i strhnout a říkala si, jak se to krásně vybarvilo. V závěru je však naprosto hloupý a předvídatelný plottwist, který mě donutil dát pouhé tři hvězdy. Velká škoda.(2.4.2019)

Průměrný seriál se sympatickými postavami (vyjma té hlavní). Seriál sráží, že Netflix rozhodně neupustil peněženku, takže CGI vypadá o 10 let pozadu. Příběh upoutá, ale úplně revoluční to není. Nejlepší stránkou je humor, kvůli kterému jsem zvažoval i 4*. Zkazil to ojetý a nudný finální plottwist, takže nakonec 3*. Pokud bude druhá sezóna, tak potenciál to má, ale chtělo by to zvětšit budget. PS: Za zmínění stojí i Jewel Staite (Kaylee z Firefly), povedený výkon.(10.3.2019)

• - Univerzita „Belgrave“, na které studují hlavní představitelé, je ve skutečnosti University of British Columbia ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (zbyshek)