Smrt nás spojí (TV seriál)

Dead to Me

Komedie / Drama

USA, 2019–2021, 15 h 22 min (Minutáž: 27–34 min)

Zprvu jsem se tomuto seriálu vyhýbal, protože jsem si myslel, že to nebude nic pro mě. Dnes jsem velice rád, že jsem si ho nakonec pustil. A překvapivě ani druhá řada nezklamala. Děj krásně plynul, že jsem těch deset dílů shlédnul během jednoho dne. A i když to bylo chvílemi trošku moc uřvané, tak mě to bavilo. A Christina s Lindou k sobě dokonale padly a dokázaly ten příběh utáhnout.(11.5.2020)

V tomhle seriálu se toho neskutečně moc nabrečí, zvláště v druhé sérii, ale víte co? Vůbec to neotravuje, protože ty emoce jsou více než pochopitelné. Líbí se mi, jak se propojuje drama dvou žen, které mají mezi sebou zvláštní propojení, černý humor, který děj příjemně zpestřuje a emocionální vypětí, které je znát v každé epizodě. Christina Applegate byla vždycky skvělá herečka, ale postava Jeny jí neskutečně sedí. Linda Cardellini se ale nenechává zahanbit "zkušenější" kolegyní a zdárně jí sekunduje. Dead to Me má v sobě hodně zvratů, což je fajn a půlhodinové epizody jsou přesně tou délkou, která k tomuto seriálu sedí. Za mě naprostá spokojenost a doufám, že se dočkáme třetí a možná i více sérií.(15.7.2020)

V Amerike je to vraj medzi ženami veľký hit, a ja rovnako mám z toho podobný dojem. V skratke, ide skôr o niečo hlavne pre ženy. Avšak ani chlap sa tu nenudí, niektoré scénky prekvapili svojim humorom alebo tragikomickým vyznením. Tiež treba uznať, že herečky neboli zlé a že sa tu tej klasickej otravnej šablóne, čo sa týka problémov v rodine a pri výchove detí, snažili autori vyhýbať. Aj keď nie vždy úspešne. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100(26.6.2019)

Velmi oddychový seriál, který řadím někde mezi Zoufalé manželky a Santa Clarita Diet. Na Lindu Cardellini jsem si musela trošičku zvykat, zatímco Cristině Applagate fandím hned od začátku. Potěšila i dvojrole Jamese Mardsena a hlavně jeho účast v druhé sérii.Občas i něco k zamyšlení a vůbec ne špatné.(11.6.2020)

1. série - 70 % Celkem nápadité téma. Seriál na můj vkus má hodně, ale hodně pomalé tempo, což není na škodu, ale vlastně se tam spoustu dílů nic tak moc nestalo. Konec této série umí překvapit. Co je určitě super, tak samotná chemie mezi hlavními postavami. Občas se zasmějete, ale že by to hrálo na nervy, to se říci nedá. 2. série - 70 % Celou dobu jsem si myslel, že druhá série bude lepší - díky nastíněnému příběhu. Ale vlastně jsem spokojen zcela stejně jako u série první. Uvidíme, co přinese další řada...(28.5.2020)