Reklama

Reklama

Smrt nás spojí

(TV seriál)
  • USA Dead to Me
Komedie / Drama
USA, (2019–2021), 15 h 22 min (Minutáž: 27–34 min)

Série(3) / Epizody(30)

Výbušná vdova pátrající po řidiči, který srazil jejího manžela a ujel, se spřátelí s excentrickou optimistkou, která tak trochu něco skrývá. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (37)

Vyhy 

všechny recenze uživatele

1. série - 70 % Celkem nápadité téma. Seriál na můj vkus má hodně, ale hodně pomalé tempo, což není na škodu, ale vlastně se tam spoustu dílů nic tak moc nestalo. Konec této série umí překvapit. Co je určitě super, tak samotná chemie mezi hlavními postavami. Občas se zasmějete, ale že by to hrálo na nervy, to se říci nedá. 2. série - 70 % Celou dobu jsem si myslel, že druhá série bude lepší - díky nastíněnému příběhu. Ale vlastně jsem spokojen zcela stejně jako u série první. Uvidíme, co přinese další řada... ()

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Za mě skvělý, neotřelý seriál. Bez klišé a se supr zajímavou zápletkou a promyšlenými zvraty. Navíc chemie mezi Applegatovou a Cardellini byla skvělá! Tak se ptám tvůrce Liz Feldmanové, proč, sakra proč, celý seriál pokazíte posledním dílem, jen aby se pokračovalo další zbytečnou sérií?? Dalo se to vyřešit tolika různými způsoby, třeba to jen natáhnou o dva další díly. Toto je neodpustitelné! I přesto jsem si to užil a určitě se podívám na druhou sérii. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Kto si Christinu pamätá iba ako "melounka" prípadne pricmrndávajúcu postavičku z množstva priemerných komédií, bude asi značne prekvapený. Ako nedobrovoľná vdova navyše rukou "osudu" dostane za parťáčku "skúbydú" Lindu, dvojjedinného Marsdena a seriálová jazda sa môže začať. A scenáristi sa s tým vôbec nepárali a každá epizóda skladá príbehovú mozaiku pomocou napínavých zvratov, ktoré aj keď sú občas na hrane uveriteľnosti, nikdy neskĺznu do úplnej frašky. Takže za 4 nabúrané mustangy. (17.4.2021) ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Všem, co píšou, že to není vtipné, ani jako černá komedie. Sama producentka a herečka Linda Cardellini spíše nazvala seriál "traumedií", což mi přijde výstižné. Je to za mě úžasně vybalancovaný žánr hořkého, úsměvného a smutného děje, který reflektuje, jaký život skutečně umí být. Děj je trochu přepálený, ale za těch deset se i zprvu nelogická náhoda vykresluje v něco dost uvěřitelného skrze kvalitní propracování postav s dokonalými výkony jak Christiny Applegate, tak Lindy Cardellini. Přestože jsou na scéně již delší dobu, staly se pro mě právě v tomto seriálu skutečnými objevy a doufám, že jim to otevře dveře k zajímavějším nabídkám. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

V Amerike je to vraj medzi ženami veľký hit, a ja rovnako mám z toho podobný dojem. V skratke, ide skôr o niečo hlavne pre ženy. Avšak ani chlap sa tu nenudí, niektoré scénky prekvapili svojim humorom alebo tragikomickým vyznením. Tiež treba uznať, že herečky neboli zlé a že sa tu tej klasickej otravnej šablóne, čo sa týka problémov v rodine a pri výchove detí, snažili autori vyhýbať. Aj keď nie vždy úspešne. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100 ()

Galerie (142)

Zajímavosti (4)

  • Jen (Christina Applegate) prodělala mastektomii jako preventivní opatření z důvodu genetické zátěže zvyšující riziko rakoviny prsu. Její představitelka si prošla tím samým s tím rozdílem, že zákrok podstoupila až po zjištění rakoviny v raném stádiu. (TessG)
  • Christina Applegate začala po dotočení prvej série navštevovať terapeuta, pretože ju jej postava veľmi poznačila. (dwdb)

Reklama

Reklama