bif

Hezká rutinní žánrovka, která nad sebou moc nepřemýšlí. Francouzi jsou špatní, Angličani dobří. Dobře zahrané, nasnímané a celkem zábavné. Lepší průměr. ()

gazogazo

Slušná a dynamická jízda středověkého panstva. Materiál, který by dneska v myslích producentů vystačil na 8 dílný seriál, je tady slušně podán na filmové stopáži, která nenudí. Moc příjemné ()

DAPDO

Upřímně, nevím, nad čím tady většina lidí tak uchcává. Mě to místama připomínalo amatérskej film. ()

Hpatrik

Historický film, byť vypráví o skutečných lidech, jeho příběh je čistá fikce. A to je trochu škoda, protože film dokáže vyprávět mnohem uvěřitelněji a hmatatelněji, než kdejaký film založený na historických reáliích. Mám s ním jen jeden větší problém, a to je Edgerton. Nemám proti němu vůbec nic, ale ve všech jeho rolích pro mě byl špatně uvěřitelný, a v téhle roli zvlášť. Kromě něj ale skvěle obsazené, včetně Pattisonova slizkého frantíka. ()

Torgal

Také nahliadnutie do toho, ako sa v stredoveku robila politika a manipulovalo sa s verejnou mienkou. Idealista Henrich V. (v bravúrnom Chalametovom podaní) postupne stráca ilúzie a mení na zatrpklého pragmatika. Spracovanie je skôr komorné s výnimkou slávnej bitky pri Agincourte. Tu sa to síce medzi sebou pekno rube, no že by verne ukazovala drvivé víťazstvo anglického luku nad ťažkou francúzkou jazdou zapadnutou v bahne sa povedať nedá. Áno, je tu hŕstka lukostrelcov a bojuje sa na blate, ale to je tak všetko - v centre je aj tak len pranica obrnencov. Predovšetkým kvôli tomu hodnotenie nakoniec zaokrúhľujem smerom nadol. 7-/10 ()

tomik99

Další historická pecka s našlápnutým obsazením. Timothée Chalamet už si mě herecky získal u „Beautiful Boy“, i tady je úžasný. I když mi postava ne vždy úplně sedla, leč si prošla poměrně velkou osobností proměnou od začátku do konce, herecký výkon to byl úžasný. Stejně dobře na tom dopadl i jeho kolega Pattinson, jehož francouzská angličtina byla skvostná. Musím říci, že tuto anglickou historii mám velice rád a svým způsobem to připomíná „Game of Thrones“. Netlifxu rozhodně historické filmy jdou, do budoucna by jich mohl dělat více. ()

Razzor_82

Dobové drama plné špinavých intrik. Slušně obsazený mladý herecký ansámbl v historické podívané sedí. Chalamet si roli mladého krále Jiřího neskutečně užíva. Jeho posun z flamendra na krále byl neskutečný. Bitvám by slušelo více efektů a ne jen plácání v bahně. Výprava a kostými jsou výborné. Netflix zvládl obstojně film o silné britské historii. 7/10 ()

Klajondr

Musím říct, že tento film jsem na začátku házel do koše, ale po dokoukání jsem si uvědomil, jak šeredně jsem se spletl. Velmi si cením realističnosti filmu hlavně v oblasti bitvy, která byla bravůrně natočena. Tak krásné historické dílo se již moc nevidí. ()

Maximilianus

Pre mňa kvalitou porovnateľné s Outlaw King. The King má však pomalšie tempo a aj atmosféra mi prišla temnejšia. Súbojov je tu menej, v podstate iba ten hlavný, ale zato je tu viac intríg a prepracovanejšie zobrazené pozadie kraľovania začiatku 15. storočia. 7,4/10. ()

ER

Snad až historický "dokument" části života Jindřicha V s vypiplanou atmosférou,kostýmy,prostě trademark Netflixu. Jen dost filozoficky laděný,přičemž dle historických pramenů se již od mládí účastnil mnoha válečných tažení a právě nejvíce populárním je tažením proti Francii.Pravdou je,že vystudoval Oxford a do knížek byl často ponořený,takže reálný podklad by tu byl. Jenže o jeho filosofických disputacích toho není tolik známo,jak o jeho bitvách,jenže právě ta "francouzská část" je rychle odbyta a film končí,aniž se divák dozvěděl,že tam zemřel na úplavici. Jj,zemřít na úplavici není tak vznešené, jak v boji. ()

kukkik

Úžasná kamera, hudba, děj i obsazení. Snad nejlepší rytířská bitva bez žádných rádoby romantizovaných pohledů do dálky, rozhovorů v půlce bitvy apod. Zkrátka asi nejreálněji vypadající rytířská bitva, co jsem kdy ve filmu viděl. 5/5 ()

rublik05

Kupodivu se jedná o hodně povedený historický snímek. Ani jsem nečekal, že se ještě takové dneska točí. Krásně zobrazená tehdejší doba, chaos, špína, bláto, intriky. Dialogy ujdou, bojové scény perfektně natočené. Atmosféra se také celkem podařilo zobrazit. Po herecké stránce dobře odvedená práce, Netflix opět zabodoval. Předešlí Outlaw King se mi sice líbil o malinko víc, přesto je tohle opět perfektní historický snímek. 8/10. ()

LordMysti

Historický životopisný film z období která mě moc neoslovuje - i přes to skončil film a já si začal googlit historické údaje týkající se té doby a tohoto příběhu. A to je vždy znamení, že mě "dokument" vtáhl a zaujal. Navíc zde bylo vidět že se na financích vyloženě nešetřilo. Za mě velké překvapení. ()

Jacques-ds

Tahle laskomina na Netflixu stojí za každou minutu, za každý záběr. Zápletka je jednoduchá, ale celé je to skvěle natočené. Dialogy, které baví, nádherná angličtina a herecké výkony hlavních postav, na které budete vzpomínat dlouho po zhlédnutí. Soundtrack a obraz jsou na absolutním vrcholu. Dospělý, temný film, který nedá vydechnout. Už se těším, až si to pustím podruhé. ()

DarthFailord

Za mě dost natahované, takové nijaké. Výprava obstojná, ale nemohl jsem se do toho filmu nějak vžít. Příběh o zatracovaném synovi, který holduje alkoholu a najednou se musel stát králem celé Anglie je hodně komorně podaný a je to spíše taková vizuální výprava do té doby. Za zmínku stojí Joel Edgerton, který z davu celkem vyčníval, aby potom v davu trapně umřel. Ještě k tomu celkem bezdůvodně. Pattinsona jsem ani nezaregistroval. Na jedno podívání asi dobrý, ale rozhodně to není film hodný krále... ()

Likan7

Celkem se po skončení Krále divím, že to nevyneslo Chalametovi nominaci na Oscara, protože je vyloženě výborný. Jeho královi jsem věřil každé slovo, užíval si každou jeho promluvu nebo řeč těla. Obecně je Král co do hereckých výkonů jeden z nejsilnějších filmů roku. Přidejme k tomu reálnou surovost tehdejší doby a hlavně války a vyjde Vám mrazivý, skvělý historický drama, které je nejsilnějších v těch nejkomornějších scénách. Bavil mě scénář, herci, akce, výprava, závěr i mrazivá pointa, která to na plnou nakonec vytáhla! Takhle Netflix můžu. ()

clara.bow

Hmmm za mě opravdu dobrá podívaná, správné dialogy, obsazení, hudba Nicholase Brittela, kamera A.Arkapaw...vzhledem k tomu, že mě historické filmy hodně zajímají a porovnávám, váhala jsem mezi 4 * a 5* nakonec ano, za pět. Herec Timothée Chalamet jako Henri V. ve své roli skutečně zazářil... byť zprvu naprosto křehký mladíček, projevil hrdost, statečnost a obdiv svým spolubojovníkům...působivý scénář... A na závěr půvabná dcera J. Deepa Lily-Rose tu byla, aby i v menší roli francouzské princezny Kateřiny z Valois ukázala, jestli se vyklubala tato kráska z rodného hnízda díky slavným rodičům, nebo hereckému umu. Čas asi ukáže... ()

Hellierer

Pokud existuje nějaký ultimátní filmový zážitek, tak snímek The King k němu má zatraceně hodně blízko. Jistě všichni známe tu otřepanou frázi, že se podobné filmy už netočí, nicméně v tomto případě je to vlastně pravda. Naprosto zemitý, drsný a až staromilský film, jehož zakončení v podobě špinavé bitvy, perfektně zachycující klaustrofobickou a nechutnou stránku boje, považuji za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Chalamet dokazuje, že je jedním z nejlepších hereckých objevů posledních let a Pattinson se již evidentně dávno odprostil od prokletí jménem Stmívání. Prostě paráda! ()

Dave Lister

Dlouho jsme neviděl tak povedený historický film jako je Král. Australan David Michod drží pevně svou uzdu a za celou dobu trvání filmu, ani na chvíli otěže nepovolí. Snímek Král je čistokrevným historickým dramatem bez patosu a klišé a to je nutno ocenit. Vizuální stránka a konkrétně kamera zde hraje zásadní roli a při finální klaustrofobní bojové scéně je to opravdu znát. Již poněkolikáté v mých recenzích musím opět zmínit herecký výkon Timothée Chalameta. Na to že je tomuto New Yorskému rodakovi teprve dvacet čtyři let, tak je naprosto hotovým hercem a už může pouze herecky dozrávat. Tací se opravdu zase tak často nerodí a Timothée patří mezi hereckou špičku své generace. Film The King je asi nejlepším historickým filmem za posledních pár let a to bez nadsázky. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů