Ptačí klec je vyhlášený gay klub na Palm Beach, který vlastní Armand Goldman. Ten žije v dlouholetém svazku s přítelem Albertem a společně vychovávají syna Vala z Armandova jediného styku s tanečnicí Kathryn. Jednoho dne Val otci oznámí, že by se chtěl ženit. Jeho vyvolenou je spolužačka Barbara. Jenže její otec není nikdo jiný než ultrakonzervativní republikánský senátor Kevin Keeley – ten právě oznámil založení „Koalice" mravního řádu". Jeho kolega a spoluzakladatel však vzápětí umírá v náručí nezletilé barové prostitutky, čehož se chytí média a Keeley prožívá peklo. Barbara v této situaci tím spíš nemá odvahu říci rodičům pravdu, že otec jejího milého je teplouš, vlastnící teploušský podnik – a navíc Žid. Dívka si tedy vymyslí přijatelnou historku, že Valův otec je atašé v Řecku a matka v domácnosti. Toho se ale chytne její matka a vymyslí akci: když si Barbara vezme „slušného" chlapce, média dají pokoj a otec se bude moci v klidu věnovat nadcházející předvolební kampani... Vala čeká náročný úkol: přesvědčit svého otce, aby sehrál roli „normálního" rodiče. Chybí ale ona „matka v domácnosti". I tento problém se vyřeší – zoufalý Armand vyhledá Kathryn a požádá ji, aby zahrála jeho ženu. Ale je tu ještě Albert, který se o chlapce také staral a teď by měl chybět na jeho svatbě? To ovšem zdaleka není poslední problém k řešení... (TV Prima)

Morholt

Podprůměr, u kterého se leckdo rozplývá a já vůbec nechápu proč. Herecké sestava je určitě zajímavá a třeba u Robina Williamse mě překvapilo, že nijak zvlášť nešaškoval. Zbytek byl bohužel poměrně nevýrazný a nebo protivně šaškoval. V tom druhém případě mám na mysli postavy Hanka Azarii a Nathana Lanea, kteří hráli afektované teplouše se vším všudy a podobné postavy prostě a jednoduše nenávidím. Ani scénář nebyl nijak nápaditý a ten prostor, který měl pro gagy zůstal trestuhodně nevyužitý, čemuž nahrávala i přepálená stopáž. Zklamání je o to větší, že jsem se na tohle docela těšil. 35% ()

Genero

K projekci jsem usedal s kbelíkem po ruce, protože jsem předpokládal, že při komedii o bukvicích budu jako obvykle zvracet, ale jak jsem se mýlil! Znamenitá komedie, ze které mi navždycky utkvěl v paměti Nathan předvádějící travesty verzi Johna Waynea a Gene v převleku za Petru Buzkovou. ()

BigDeal

Vydarená komédia s nereálne patetickým zobrazením niektorých gayov (aspoň podľa môjho názoru), zato ale nesmierne vtipnými situáciami (najmä v druhej polovici). Zároveň sa jej darí ukázať svoje posolstvo o skutočnej morálke nenásilným spôsobom, čo je rovnako k dobru veci. ()

corpsy

Ešte si spomínam na pôvodnú KLIETKU BLÁZNOV z roku 1978. Vydarená a originálna komédia. Tento snímok je však, aj keď paradoxne ide o remake, ešte lepší, odviazanejší a ešte trošku viac tlačí na pílu. Znamenité herecké výkony v jednej z najlepších komédií druhej polovice 90. rokov. ()

PauloZ

Nathan Lane je výborný! :) Jinak je to velice šílené a zábavné zároveň. Více gejózní film jsem asi neviděl. Teda pokud nepočítám zkroceného Gyllenhaala s Ledgerem, kde to ale určitě nebylo se vším všudy, jako tady (ručičky, nožičky, chůzička). Opravdu skvělá zábava, která se dnes těžko hledá. ()

bloom

Jde to, ale francouzský originál je lepší. Dabing mi nevadil, Williamse daboval jako vždy skvělý Viktor Preiss. ()

Vermillion

Příjemná komedie,které se podařilo nespadnout do trapnosti, jako některým filmům řešící otázku homosexuality komediálním způsobem. Nathan Lane u mne v roli přecitlivělého postaršího travestity opravdu zabodoval, tak i Robin Williams či Hank Azaria. Vtipná a především vkusná podívaná, které korunuje Gene Hackman a jeho Marilyn Monroe. ()

blackrain

Neviděla jsem původní film, takže nebudu posuzovat do jaké míry je tenhle remake povedený nebo ne. Já jsem se bavila a strašně se tešila na to, jak se jim z celé situace podaří vybruslit. Musím říct, že to udělali skvěle. ()

SarumanKo

"A woman is said to be worth her weight in hens and a man's wealth is measured by the size of his cock." Nie je to práve najvýbušnejšia komédia a spočiatku mi robilo vážny problém zvyknúť si na hysterické prehrávanie Nathana Lanea, ktorý spolu s Hankom Azariom tvorí duo viac zženštilé než mnohé ženy, ktoré v reále poznám. Preto som Birdcage v prvej polovici považoval za pseudofrašku s kôpkou dobrých hlášok, ale až od prvej konfrontácie dvojice homosexuálov s rodinou konzervatívneho politika začína vážne veľká zábava. A až v nej krásne vyniknú perfektné dialógy a herecký talent väčšiny zúčastnených. Pri záverečnom odchode Genea Hackmana z Vtáčej klietky, prezlečeného za ženu a neisto si pohmkavajúceho We Are Family som pochopil, že s väčším nadhľadom sa to už ani nedalo natočiť. (7/10) ()

kaylin

Natočené je to dobře, zbytečně se netlačí na pilu, alespoň většinou, ale stejně mě tenhle snímek docela zklamal, protože to vlastně není nic jiného než příliš roztahaná snaha zalíbit se rodičům partnera, respektive partnerky. Skvěle vybraní herci do hlavních rolí však filmu hodně pomáhají a ten je díky nim příjemný. ()

Maq

Když se ve filmu vyskytnou dobré dialogy, skoro vždycky jde o adaptaci původně ne-filmové předlohy. V tomto případě divadelní hry. --- Je to opravdu velmi vtipné. Nemyslím, že to má za cíl satiricky se strefovat do konzervativců, prostě to jen těží z té kuriózní situace, kdy jsou takoví lidé událostmi vmanévrováni do kontaktu s homosexuály. Zklamal mě závěr. Jako by si tvůrci řekli, že už stačilo, dali nám závěrečný fór, a sbalili nádobíčko. Přitom se zápletka mohla ještě dále báječně rozvíjet! --- Je to jen můj dojem, že máme spoustu blbých thrillerů a málo dobrých komedií? ()

Vědma

Přestože zúčastnění (mimo Calisty, která vypadala a tvářila se jakoby spadla z višně) hráli výborně, zápletka byla fajn, tak mi to nějak nesedlo. Když tak nad tím přemýšlím, tak v tom velkou roli asi sehrál dabing. ()

Fanucci

V kině jsem se řezal smíchy, při sledování stejného filmu s dabingem jsem se občas zasmál. Důvod je jasný. Dabing zase jednou totálně znehodnotil film... ()

fmash

Chvílemi nevím, jestli dřív nadávat na podařeného synátora, který klade nesmyslným způsobem tak nesmyslné požadavky, až to podrývá důvěryhodnost celého filmu, nebo se podivovat histriónství slečny Alberta a pochybovat, jestli se jedná o výsměch měšťácky prudérní společnosti, nebo spíš teploušům. Asi je to obojí. Nemůžu ale pominout skutečnost, že jsem polovinu filmu prochechtal, a to nejen díky fórům zjevným, ale i těm méně okatým (například když si unylá sekretářka ve fitnessu čte časopis s názvem Nietzsche). Nakonec bych to označil za inteligentní grotesku s politickým a sociálním přesahem a dovolím si zaokrouhlit nahoru. 4½. ()