Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Come, Let Us Go Back To God - The Soul Stirrers ,2. Trouble Of This World (Coming Home) - Nappy Roots ,3. Let Your Light Shine On Me - The Venice Four With Rose Stone And The Abbot Ki\ ,4. Another Day, Another Dollar - Nappy Roots ,5. Jesus I'll Never Forget - The Soul Stirrers ,6. Trouble In, Trouble Out - Nappy Roots ,7. Trouble Of This World - Bill Landford & The Landfordaires ,8. Come, Let Us Go Back To God - Donnie Mc Clurkin ,9. Weeping Mary - Rosewell Sacred Harp Quartet ,10. Sinners - Little Brother ,11. Troubled, Lord I'm Troubled - Bill Landford & The Landfordaires ,12. You Can't Hurry God - Donnie Mc Clurkin ,13. Any Day Now - The Soul Stirrers ,14. Trouble Of This World - Rose Stone With The Venice Four And The Abbot Kinney\ ,15. A Christian's Plea - Claude Jeter And The Swan Silvertones ,16. Let Your Light Shine On Me - Blind Willie Johnson ,17. Let The Light From The Lighthouse Shine On Me - The Venice Four With Rose St\ ,18. Yes - The Abbot Kinney Lighthouse Choir featuring Kristle Murden , ()

novoten

Coeni nechávají Hankse a spol. křičet, pobíhat, pitvořit se a provádět nejrůznější vylomeniny tak dlouho, až je divákovi úplně jedno, jestli se jim plán nakonec povede. Navíc závěr je tak zoufale předvídatelný, že mu nepomůže ani několik zlomyslných scanáristických nápadů. Postavit ve své biografii zrovna tohle mezi Nesnesitelnou krutost a Tuhle zemi je doslova hřích. ()

tron

„Nedokážeš chytiť ani chrípku.“ Mňa to bavilo bohovsky, hoci je to skôr výborný krátky vtip, natiahnutý na celovečernú dĺžku... ale no a čo. Hanks si svoju postavu (výrečného fanúšika Edgara Allana Poea!) vychutnal do bodky, mnohé scény nemajú chybu a okrem krásne cynického scenára bodujú tiež výborne vybratí herci. Generál a jeho čary s cigaretou, J.K. Simmons v safari blúze (a so svojou zbožňovanou Horalkou), Ryan Hurst ako veľmi veľký a veľmi spomalený futbalista... a čoraz častejšie „pády na loď“. Coenovci už pár rokov nie sú to, čo kedysi, ale toto je aspoň sranda (na rozdiel od „muzikálu“ BRAČEK, KDE SI?). ()

B!shop

Jeden ze slabsich filmu bratru Coenovych. Coenovi jsou hlavne nejlepsi v tom, ze kazdy jejich snimek je necim originalni, takze tak nejak nechapu, proc sahli po remakeu. A to je prave ta chyba. Kdyby nedelali zadnej remake, i kdyby to bylo podobny, ale udelali to po svym, tak to urcite dopadlo lip. Forky ze zacatku nejsou nicim vyjimecne, ale par povedenejch se jich najde. A ke konci se film docela rozjede. Presto tomuhle filmu chybi misty stava. Sice je pribeh celkem solidni a dialogy docela slusne napsany, ale mistama skoro az nudi a to by se u filmu od Coenu stavat nemelo. Vsechno to vlastne tahnou herci, kteri to zahrali celkem dobre, i kdyz z postavy pani domaci se toho dalo vytezit vic, protoze je fakt drsna. Nejvic me prekvapil Hanks, ktery je ve sve zaporne roli opravdu hodne slizky, jeho vykon me naprosto dostal a beru to za jednu z jeho nejlepsich kreaci. Ty 4* davam proto, ze i kdyz to je na Coeny slabej film, tak je porad hodne nadprumernej a taky proto, ze nemuzu srovnavat s puvodnim filmem, kterej jsem nevidel. Tak po druhym skouknuti se mi to libilo vic. ()

RHK

Slušná černočerná komedie bratří Coenů jako svérázný remake klasiky (Pět lupičů a stará dáma). Nádherná černošská spirituální hudba zaslouží extra pochvalu. A pak je tu samotná lupičská komedie se zcela nesourodými herci, což byl patrně záměr: intelektuální profesor Tom Hanks, vietnamský generál coby odborník na tunely (v jeho zemi), vtipný a buransky sprostý uklízeč (Marlon Wayans), neschopný pyrotechnik pan Palačinka ("SDS. Syndrom dráždivého střeva. Je nás dva milióny") s ženou Horalkou a tupý hráč amerického fotbalu (scéna s chytáním míče braná přes masku byla výborná). A hluboce věřící na pohled neškodná paní domácí, s přísným manželem na obrázku, houpacím křeslem, kukačkovými hodinami s Pannou Marií, zuby ve sklenici a neustále prchajícím zrzavým kocourem, která dokáže v dokonale vygradovaném závěru nechtěně zneškodnit nejen lupiče, ale zmást i šerifa. Dvě scény nemohu nezmínit - po pádu starobylého kamenného chrliče odlétající profesorův kabát jako Poeův havran ve větru nad řekou a k dokonalosti dovedený závěr - kocour odhazující prst na odplouvající loď s odpadky. Trailer: http://www.csfd.cz/film/69714-lupici-pani-domaci-ladykillers-the/videa/ ()

Jossie

Vůbec to není špatná komedie. Parta zlodějů je jeden neuvěřitelný týpek vedle druhého, v čele s Tomem Hanksem, doktorem filozofie, který jim všem šéfuje s neuvěřitelně vybraným slovníkem. Jako celek působí Lupiči jako chytrá a zábavná komedie, s dost nečekaným závěrem. Jen ty černošské spirituály mi tam už trošku vadily, nějak nevím, proč musí být v každé komedii, kde jsou černoši. ()

H34D

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a napíšu rovnou, že LuPIČI paní domácí jsou bohužel nejhorším filmem bratří Coenů, přesto však nejsou zcela k zahození. Ironický a absurdní humor lze nalézt i zde a to možná i v uspokojivé míře v závislosti na aktuální náladě, ale základní problém je v příliš skromném scénáři. Stopáž je občas vyplněna k příběhu nedůležitými scénami, několika ubíjejícími a bezpředmětnými dialogy a vše je špatně orámováno nedostatečně promyšlenou a málo "Coenovsky" zamotanou zápletkou. Taktéž charaktery byť jsou v základním náčrtu extrémní, s dobrým potenciálem, ve výsledku nejsou až na Hankse efektivně využity. Jediný Hanks má tady vskutku zajímavou roli, jejíž polohu navíc skvěle zahrál (odlišně od jeho tradičního projevu). Každopádně nebýt šíleného vyvrcholení a závěru, nebylo by to ani těch 6/10 ()

xxmartinxx

Dost jsem se těchhle Coenů bál, protože takové Bratříčku, kde jsi mě vůbec nezaujalo a čekal jsem, že tohle bude ještě o stupeň níž. Místo toho ale musím uznat, že si i na své poměry překvapivě uvolněnou komedii střihli na výbornou. Teda ne na výbornou oproti jejich nejlepším kouskům, ale rozhodně oproti jiným uvolněným komediím. A oslizlý Hanks je rozhodně obsazen velmi dobře. ()

Shit

Ze začátku to vypadá hodně slibně a vtipně, ale bohužel další průběh filmu už na to nedokáže navázat a jen obačas se objeví podařená vtipná scéna, těch nepodařených je tam víc a je vidět, že se Coen hlavně zaměřil na vtipnost filmu a to je možná škoda, protože to přece jenom neni moc režisér na komedie, fakt nevim proč si vybral zrovna tohle. Za to Tom Hanks zvládne každou roli a i tady dokonale vynikal, ostatně jako vždycky a ten jeho smích byl fakt dokonalej a výkon nadprůměrnej, to už se bohužel nedá říct o Marlonu Wayansovi, který se podle mě do filmu vůbec nehodil a tentokrát nebyl skoro vůbec vtipnej, nějakej vyhulenej černoch se do tý doby fak vůbec nehodí. A taky příběh nebyl zrovna podle mých představ, tedy spíš až ten konec, předtim ten příběh nebyl nic extra, ale zaujmout dokázal, závěr byl spíš trapnej, ale přesto slabší 4* ()

Dadel

Spolu s "Bratříčkem" nejhorší Coeni, a opět z jižanského prostředí (náhoda?) Sice je tam několik skvělých gagů, ale jako celek to nefunguje. A Hanks je tu strašně slizkej:) ()

gudaulin

Coeny mám rád, patří k mým nejoblíbenějším režisérům, jenže tohle jim nějak nesedlo a výsledkem byl z mého pohledu nejslabší snímek jejich filmografie. Zřetelně slabší, než původní verze. Jejich postavy jsou tentokrát jen povrchními figurkami a nezachrání to ani Tom Hanks v hlavní roli. Největší slabinou je obecně scénář, kvalita dialogů je neuspokojivá a komedii zkrátka chybí humor. Celkový dojem 45 %. ()

Hal_Moore

Eh... co napsat. Tato komedie nepostrádá legrační role a já se smál opravdu nahlas. Na druhou stranu děj byl strašně natažený a předvídatelný. Marlon Wayans je dobrej, Tom Hanks značně slizkej se svým roztomilým chichotáním. Do kina jsem šel jen protože mě pozval člen rodiny. Nebyl jsem pln očekávání, přeci jen jde o předělávku, že? Kdyby i Vás někdo pozval, nebo jste měli nárok na nějakou slevu, nebo máte peněz na rozhazování, nejspíš byste šli také. Ale nejedná se o ten film, na který se předem těšíte, čtete kdejaké preview a review. Já odcházel z kina rozčarován. Přece jen jsem se párkrát zasmál, ale 75% filmu jsem nudně proseděl v sedačce s prázdným sáčkem od brambůrků. To musíte vidět sami... Nemohu Vám film ani doporučit, ani nedoporučit. Easiest thing in the world. ()

Lynn

Dvojnásobné zklamání, dvojnásobná škoda ! Bratři Coenovic, nemůžu si odpustit - dnes již žijící legendy (Zbytečná krutost, Fargo, Muž, který nebyl...) - a Tom Hanks, jeden ze současných nejtalentovanějších herců Hollywoodu (Forrest Gump, Road to Perdition...) a taková filmová otupělost. Nemá to humor (černý), cynismus (krutý), výkony (nezapomenutelné) ani režii (zručnou). 2*, protože doufám, že to bylo jen takové škobrtnutí, kdy si Bratři jen potřebovali odpočinout a zase se hodit do formy pro další boží film. ()

genetique

Už dávno prešli časy, keď sa vo filme stavalo na jednom druhu vtipu počas celého filmu. Coeni si to asi uvedomili až v skvelo vykonštruovanom závere, no ten mi celkový dojem aj tak nestihol vylepšiť. Začiatok ako zoznamovanie s hrdinami je podarený, no postupne hnací motor asi nestíhali namazúvať, lebo sa odrel. Hanksov profesor mi začal svojimi intelektualistikami postupne liezť na nervy, rovnako ako dementný Lump. Takže milé, no to je asi tak všetko. 65%. ()

betelgeuse

Jako komedie slabší, ale rozhodně vyrovnanější dílko než Coenových předchozí opus. Hlavně v závěru potěší elegance, s jakou bráchové propojili parafrázovanou britskou klasiku, jižanský feeling a odkazy na Edgara Allana Poea. ()

berg.12

Pokud jste jste film viděli s dabingem, klidně si jednu hvězdu odečtěte. Osobité postavy jsou to hlavní co jinak "pouze" příjemné komedii dodává větší šmrnc. ()

Le_Chuck

Coeni opäť dakazujú svoj neskutočný zmysel pre detajl, ale podobne ako v " Bratříčku, kde jsi?" im cez úžasnú štýlovosť a typický vizuál uniká tempo. Myslím, že keby pod tým neboli podpísaný, tak je celkové hodnotenie vyššie. Nikto by nezrovnával s Fargom či Lebowským. Laddykillers sú dobrý film, dobrý je za tri, ale pre spomínané veci + za Hanksovu postavu (krysa džentlmen) pridávam jednu hviezdu. To sa proste musí vidieť :) "It's easiest thing on the world." ()

kitano

Slusna komedia, ktora ma sice skvely rozjazd (uvodne titulky su bezchybne), neskor sa vsak zacne utapat vo vlastnej snahe byt stylova. Inak - zabavne postavy, plno skvelych vtipkov, avsak samotny dej bohuzial nicim neprekvapi (az na samotny zaver, ktory sa taktiez vydaril). (6.5/10) ()

Lavran

Bratři Coenové mají štěstí, že mám velmi rád Edgara Allana Poa, Toma Hankse, a že se mi trefili do noty s celkovou stylizací, která nepatrně vylupuje nostalgické retro. Posledních 15 minut je vskutku parádních, nicméně v tom je právě zakopaný pes, protože předchozí expozice není vyloženě zábavná, jak jsem si dovolil očekávat, ale pouze mile úsměvná. S odřenýma zločineckýma ušima slabší čtyři hvězdičky a příslib, že "never more" si nechám na jindy. P. S. - Marlon Wayans si chvílemi koleduje o lobotomii...:) ()

Eddard

Lupiči paní domácí... to je především vypečená nestandartní rolička pro pana Hankse, jehož úlisného, E.A. Poeem až úchylně posedlého profesora klasických jazyků, si určitě jako já zamilujete. Zbytek je příjemná zábava, kvalitní situační humor, vycházející z roztomile různorodé zlodějské bandy (mlčenlivý čínský veterán, klasický "nigga", tupounský hráč amerického fotbalu, kazisvětský odborník přes výbušniny atd.) Zábavné, rozhodně neurazí. 70% ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky