Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

Ravenus

Podle mě je Ghost Rider dobrá oddechovka, kterou když berete s velkým nadhledem tak velmi pobaví. Už od začátku jsme sice tušil jak to skončí, ale přece jsem se bavil. Závěr byl ale opravdu trapný, ale možná to bylo tím, že už ze mě vyprchalo to hulení, které jsem si před filmem dal :-) ()

Alojs

Kdyby Johnson adaptoval scénář kohokoliv jiného, možná bych jej ještě politoval a plival na jinou tramvaj. Takhle ale nemůžu. Johnson zasel semeno na celém lánu, a jelikož se práce ujal jakožto přívrženec názoru „Nejsem placen za hodiny, ale za výsledek“, nemohlo se zrodit nic, co by bylo lidmi opěvováno, oprašováno a zachováváno jako doklad řemeslnické práce pro další filmařské generace. Kdepak. Výsledek vychází z důvěrně známé receptury: „Napiš si své céčkové béčko za pár dnů“. Problém Ghost Ridera netkví ani tak v tom, že nepřináší nic, co by nebylo již někde jinde zvěčněno, ale právě v tom, jak násilně je zkonstruován a že je totálně podřízen záměru, aby v něm byly tři-čtyři bojové scény, jedna femme fatale s push-up výstřihem a několik mentorských monologů o správném hrdinovi, který TO NEDĚLÁ PRO SEBE. Film je tedy už od počátku poháněn na bázi minimálně přesvědčivých scén a drasticky plochých dialogů („Jimmy, musíme se rozejít.“ – „Cože?“ – „Stěhuji se k matce. Otec mě tady již nechce.“ – „To ne!“ – „Jimmy…“ – „Utečeme spolu pryč.“ – „A co tvá kariéra?“ – „Na kariéru kašlu. Zítra ve dvanáct odjíždíme.“ – „Dobře“ – Muck). Johnson si neláme hlavu se zásadními momenty v životě hrdiny, takřka všechny situace (ať už akční, neakční, romantické, neromantické, srdceryvné…) staví na jednu úroveň a opomíjí jakýkoli důraz, emoční vyznění a snahu učinit snímek méně „průletovým“. ()

-henry-

Nezáměrně i záměrně vtipný filmeček, jehož triky nejsou tak hrozné jak se s oblibou tvrdí, zato je úctihodně úchylný - vizáží, herectvím Cage a nepochybně osobou režiséra, který to celý spískal. Vlastně mi to uběhlo jako taková ta slušně hratelná videohra za 200,- z hypermarketu. ()

Lichty

Ale no tak, nehledejte na komiksovém filmu dokonalou story či sofistikovanou zápletku a bavte se. Cage mě zde, navzdory všem komentářům, příjemně potěšil a roli bral vyloženě z nadhledem. To, že Johnson není druhý Raimi je pravda, ale svým filmům dává kus srdce a já to už podruhé dokázal ocenit. Jen vypněte mozek - budete příjemně překvapeni. ()

john.h

Tak jsou to slabší čtyři hvězdy, ale já se prostě u toho bavil. Efekty sice vypadali, jako kdyby je dělal nějakej středně pokročilej uživatel Adobe After Effects, ale tak dalo se to překousnout. Dost se mi líbilo, že ďábel podepíše z člověkem smlouvu a ten se pak změní na jeho sluhu - ve skutečnosti ale jen zbavuje života zlých lidí, takže je tento ďáblův sluha kladný hrdina. Na první pohled to vypadá nelogicky, ale na druhý ne. Vždyť čerti mají likvidovat zloduchy a posílat je do pekel. Je to paradox, ale je to tak :). Na Zemi by to takovýho čerta chtělo. Prostě normálně bych dal tři, ale protože musím přemýšlet o takových blbostech, tak tam přidám i tu čtvrtou hvězdičku. A samozřejmě i za Evu Mendes. ()

Chamyl

Ach jo, zase více počítačových triků než herectví a kloudného děje. Do toho se teda Nicolas netrefil a ani Eva Mendes to nijak výrazně nezachraňuje. Jako komiks to možná fungovalo, ale na plátně je to chladná a a "bezpohlavní" nuda. ()

Uhura

No nevím, kolísá to na hranici mezi klasickým vtipným béčkem, kterému bych dala víc, a absolutní nezábavnou slátaninou, které bych dala míň. Takže dvě. ()

Ogrb

Dost slabá záležitost, Cage jsem po Obchodníkovi se smrtí zas začínal mít rád, ale po tomhle si to asi rozmyslím. 4/10 ()

Rodin

Celkový dojem z tohoto filmu jsem získal až asi týden po jeho zhlédnutí. To totiž proběhla médii zpráva o tom, že Cage je předlužený a hrozí mu exekuce veškerého majetku. Tož tak. Žádné domácí žvýkání, prostě byl jako Smrt. Bere vše. ()

6sense

Hláška "Ona s tebou zůstane, když budeš na vozíku?" plně ničí úvod filmu. Postupně ale děj přechází do zábavnějšího a akčnějšího spádu, kde pěkně třesou reprákama prostorový zvuky motorky. ()

Jacccob

Propad. Je překvapující, do čeho se to občas ten Nicolas pouští. Pár světlých okamžiků tam bylo, ale prostě takhle ne prosím..... ()

sigi2

Celé zle. Úprimne mi to prišlo až tak zlé, že som sa hanbil za všetkých, ktorí sa na tom filme akokoľvek podieľali, vrátane hercov, režiséra, scenáristu, kameramana, producenta... A myslím, že dokonca aj za upratovačku. ()

Godhaj

,,Počkej, můžeš to dát zpátky? Na Discovery je dneska zajímavej pořad o vřešťanech." Ghost rider mohl být vynikající stylovou zábavou, nebýt mnoha různých chyb. Herecké obsazení není podle dvakrát šťastné, Cageovi to nesluší, ale není tu tak tragický jako v jiných filmech. Eva Mendes na mě působila hrozně uměle a teď tím nemyslím její umělý vzhled, ale způsob jakým zahrála Roxanne. Scénář je plný neskutečných logických děr, viz smrtelnost x nesmrtelnost Blaze, když je zrovna proměněný. Motivace hlavních postav co se týče romantické linie příběhu jsou pro mě zcela nevěrohodné. A jako obvykle tu hlavní duo celého příběhu obskakují 2 pitomci, kteří se o naše hrdiny pěkně starají, mají o ně strach a občas řeknou nějakou tu informaci, aby byl divák v obraze. Co se ale povedlo jsou triky, hlavně různé hořící předměty. Také se mi v pár scénách líbila kamera, škoda ale že takových momentů tam nebylo více. ()

johhny007

Co mám říct nelíbílo se mi to! Rozhodně jsem čekal více myslím , že s herci i podkladem se dalo lépe pracovat bohužel se toho ůjmul režisér Daredevila! Někdo kdo zmrvil tohle by se neměl pouštět do takového čelovečeráku 30% ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)