Jedenáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… (Cinemart)

3 AM Code

Zvráceně zábavná vyvražďovačka, která si stíhá dělat srandu z politicky vypjaté situace v dnešních USA a vtipně se trefuje do krajní levice i pravice. Betty Gilpin z GLOW dobře využitá. Společně s rozumnou stopáží to znamená, že se ani chvilku nenudíte. Společně s Chicagským tribunálem film roku 2020. ()

666Carnage

Tohle bylo super a rozhodně mně bavilo chování postav. Je to hodně rychlá jednohubka hlavně díky tomu, že se od začátku do konce něco děje a není prostor pro nudu. Čekal jsem ostřejší hunger games ale ono to bylo ještě lepší. Rozhodně super snímek do karantény. 75% ()

Tjaden

Béčkových vyvražďovaček, v nichž se náhodně sesbíraná skupinka lidí stává lovnou zvěří zvrhlých zbohatlíků, bylo v posledních letech natočeno tolik, že už lze jen horko těžko v tomto subžánru přijít s něčím originálním. Lovu se to však vcelku podařilo. Nad ostatními ční především díky politicko-satirické rovině, která si bere na paškál dnešní pseudoliberální americkou společnost. ()

iXtr3m3

Za perfektný úvod a brutál rýchle vyriešenie väčšiny lovených, čo som nečakal dávam body hore. Za nudnejšiu pasáž mimo lesa body dole. Že tu bude Justin Hartley a Emma Roberts len na okamih, tak to bola podpásovka, na druhú stranu prekvapenie, keďže trailer tým pádom toho moc nenapovedal. Technicky pekne spracované, "nesralo" sa to s ničím, ale napríklad taká Krvavá nevesta alebo You´re the Next sú omnoho omnoho ale fakt omnoho ďalej a tí sa fakt že "neserú" s ničím. Toto zostalo na polceste k nim. ()

borec999

Štýlová, mierne béčková( ale z hľadiska kvality technickej stránky určite áčková)  akčná vybíjaná. S minimom deja, našlapaným úvodom ktorý ihneď plne vtiahne do diania, bad ass hlavnou hrdinkou a Hillary Swank v na jej pomery dosť netradičnej úlohe. Dá sa povedať, že film stojí a padá za a) na kvalite akcii, vyvraždovačiek,bitiek a naháňačiek a za b) na deji, ktorého je síce veľmi málo ale istým spôsobom aj tak stále drží diváka v miernej neistote kto/čo stojí za celou vecou. Jednoduchá záležitosť, ktorá však vďaka prvotriednej akcii a solídnemu tempu ubehne ako voda a občas vďaka niektorým vtipným momentom aj zabaví. Aj keď niektoré predsudky, svetonázory a všeobecne dejové aspekty môžu byť pre niektoré skupiny ľudí dosť kontroverzné a provokatívne... 70% ()

Han22

Skupina elitářských a překorektněných sluníčkářů unese bandu "podlidí" tedy rasistů, šovinistů a konspiračních teoretiků, vysadí je v divočině a začne lov. Ke smůle lovců je ale mezi unesenými mírně psychopatická exvojanda, která se razantně rozhodne srovnat skóre. Místy je to absolutně dokonalé - pokaždý když si myslíte že víte, kdo bude hrdina, ten brutálně zařve. Nechybí naprosto perfektní gore (jáma s bodáky + granát, granát v kalhotách) a finální souboj je fantastický. Je to tak trošku upgradovaná Krvavá nevěsta s tím, že díky náloži akce a soubojů je to už spíše akční film než hororová vyvražďovačka. Jediná výtka je tak k nástavbě plné sluníček, rasistů, uprchlíků (včetně tábora) a flashbacků. Režisér sice nakládá na obě strany stejně, ale je jasné na čí straně stojí a úpřimně bych se bez téhle toho obešel. Naštěstí toho nebylo tolik, aby mi to zkazilo zážitek z pohodové vyvražďovačky. ()

Azurose

Snímek Lov je zajímavou, ale ne originální podívanou. Úspěch si získá u fanoušků Hunger Games. Na začátku filmu je uneseno dvanáct lidí, kteří se probouzí na neznámém místě. Lov začíná. První polovina filmu je značně dramatická a divákovi není jasné, kdo je hlavní postavou a kdo jsou samotní zabijáci. Druhá polovina snímku je už slabší. Tvůrci zde upustili od temné atmosféry lesa a přesunuli se do uzavřených prostorů. Příběh není nijak komplikovaný a neobsahuje žádné stěžejní zvraty. Ve filmu se objevují spíše neznámé tváře, které však své role ztvárnily velice dobře. Co se akčních scén týče, ty jsou zvládnuté profesionálně a jde vidět, že na nich byl odvedený kus práce. Průměrný film, který je ideální ke zhlédnutí při dlouhém večeru. ()

Hanys_

Takhle měla vypadat Krvavá nevěsta. Zobel servíruje krvavé nasrané erko, které ale hlavně nezapomíná bavit. Výtku bych měl jen k malé sympatičnosti hlavní hrdinky, jinak je to zatraceně vtahující a člověk odpustí i ten ne moc potřebný sociální podtón. Nedivil bych se, kdyby tohle skončilo v letošní Tarantinově topce. ()

F.W.Colqhoun

How'd you know he was lying? / Because everyone is lying. SPOILERY. Jsem rád, že nejsem jediný, kdo si toho všiml. Ačkoliv je škoda, že jsem nebyl první. Na Datalounge.com jsou objevil téma Betty Gilpin is the female Benedict Cumberbatch. Dlužno ale dodat, že jde o Benedicta mladšího a podstatně přitažlivějšího. Pokusy Gilpin hrát entitu z Mississippi jsou velmi podivné, ale dodávají ústřední postavě když ne na uvěřitelnosti, tedy jistě na jedinečnosti. Děti těch dvou by mohli mít vertikálně mrkající oči. Po neuvedení Lovu do emerických kin a stopách Trumpovy zášti vůči filmu jsem čekal něco jiného než potýkání se vidláků s kulturními (nikoliv výhradně ekonomickými) liberály. Odkdy kope americký prezident za kulturní liberály? Z toho, že by mu vadilo rozdělování společnosti, ho nepodezírám. Vadí mu snad to, že se to někomu daří lépe? Na druhou stranu Lov rozděluje společnost stejně, jako ji sjednocuje souhrnným mravním hodnocením, že si strany "sporu" nemají co vyčítat. Oběti jsou (až na výjimky) pečlivě vybírány podle kritéria pokročilého buranství, liberálové dodatečně potvrzují to nejhorší, co se šíří na vlnách konfederačních podcastů. Anděl zkázy Crystal nestojí uprostřed, nýbrž mimo. Četla Farmu zvířat, ale nerozpakuje se odstřelit elitářské babizně obličej z hlavy když se ukáže, že neví, za kolik se v Arkansasu prodávají cigára. Myšlenku, že plození a šíření konspiračních teorií může mít zcela reálný otisk ve skutečnosti není nová, ale v žánru slasheru stopa řekněme Umberta Eca potěší. Lov sice neobohatí povědomí o problému kulturní války vyjma podezření, že označení válka už málem není bezpředmětné. Popliváním obou stran a lehkým tónem zpracování umožňuje ale uvolnit se a nahlédnout, že jde veskrze o hovno. Quentin Tarantino approves. ()

Marius_ss

Čo sa tomu nedá uprieť, je snaha o prekvapenia a originalitu. No hlavne s tou originalitou to nie vždy vyjde. Mne film pripadal ako strašná blbosť a nezachránilo to ani snaha tvorcov vytvoriť film, ktorý sa neberie príliš vážne. Hlavná postava mne osobne absolútne nesadla, ani herecky, ani výzorovo, či charizmou, skôr som dúfal že pôjde medzi prvými :)) A hoci nie som žiadny antifeminista - prídem mi to, že tých filmov s drsnými ženami v hlavných úlohách, ktoré sa tvária byť cool and focus, a nakopávaju tam každého jedna radosť je už nejako veľa. Jediné, čo ma na tomto filme potešilo bol Justin Hartley, ktorého som si obľúbil ešte za čias Smallvillu na TV Markíza. Škoda, že sa tam neohrial dlhšie, resp. že nebol on hlavnou postavou, asi by to bolo o hviezdu vyššie :) ()

Prochy38

Parádní žánrovka, které k tomu pomáhá nahoru velmi kvalitní obsazení. Zamrzel rychlý odchod E. Roberts, ale zároveň pobavil. Pro mě ale první setkání s B. Gilpin a musím říct, že pecka!! Tuto herečku si budu malinko hlídat, sedla neskutečně. Filmek v žánru jasných 5*, ale obecně musím samože jednu sundat, už pro lehkou naivitu nejen postav, ale i tvůrců. ()

Henry007

Tohle mi nesedlo. Když vypreparuji politický aspekt - první polovina solidní vyvražďovačka, u které se černo-humorně skáče mezi postavami, až se oddáme fajnové hlavní hrdince. V druhé polovině už filmu došel dech. Nebo spíše mně jako divákovi. Poté, co film odhalil karty a z hrdinky záměrně udělal Terminátorku, vyprchalo veškeré napětí, zvědavost a jako jakýsi patvar akční komedie na mě film vůbec nefungoval. Po stránce tempa, akce, technicky i choreograficky stále solidní, ale já jako divák už zapojený do dění nebyl. Normálně bych šel asi na 2*, ale ten politicko-sociální humor byl tak špatně prezentován - ukážeme postavu a řekneme k tomu stereotypní vtip. Hahahihi. Satiru lze prezentovat inteligentněji a ne tak okatě, alegoricky. Takto působí jako na sílu našroubované vtipy neúspěšného stand-up komika na béčkový horor. ()

bobstock

Těžká jedna hvězda k filmu, který si bohužel na nic víc než prvoplánované a samouhoněné vraždění ala Hungr gejms nehraje. Žádný větší smysl v ničem víc než, že si filmaři hrají někde v oblasti Orleansu na úchylně podivné Chorvatsko. Koukám Hilary Swank ve svých 45letech taky už bere kdejakou ptákovinu a i když se tam Betty Gilpin sexy prsí na filmový štáb, ten její nepřehlédnutelný škleb na ústech mě celou dobu ničil. Zbytek osazenstva nezajímavý bez duše. 25% ()

Zombi

Líbila se mi brutalita, nadsázka, zajímavý začátek, kdy nevíte kdo je vlastně hlavní hrdina/ka a to že si protivníky dává jedna dvě. Závěrečný souboj taky slušnej, chtěl jsem se bavit a ne řešit politiku a kontroverzi a s tímhle přístupem jsem se bavil. Slušné 4 hvězdy. ()

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (více)

Universal zrušil premiéru The Hunt

Universal zrušil premiéru The Hunt

11.08.2019

Necelý týden od masové střelby v amerických městech Dayton a El Paso se studio Universal rozhodlo zrušit premiéru snímku The Hunt / Lov a odložit jej na neurčito. Rozhodnutí padlo zároveň pár dní… (více)